Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Siatkówka

3097 postów w tym temacie

Dnia 16.06.2007 o 17:04, paweusz napisał:

> Tak tylko, że wlazły wyleczył kontuzję i będzie dzisiaj grał. a on jest najlepszym zawodnikiem

> w naszej reprezentacji
W pełni sił, pewnie by był liderem i najlepszym zawodnikiem na parkiecie, ale trudno wymagać
maksimum formy i zaangażowania od zawodnika który wraca do gry po kontuzji. Jak dla mnie w
tym sezonie Ligi Światowej, to liderem naszej reprezentacji jest Michał Winiarski, który świetnie
punktuje, nie cofa ręki i jest pewny w grze. Warto by docenić dużą formę Gacka, który świetnie
spisuje się w obronie i przyjęciu, teraz chyba nikt się nie dziwi że wygryzł ze składu Ignaczaka,
który ma dać odpocząć dziś graczowi AZS Częstochowa.

powiedzmy, że w naszej reprezentacji wszyscy grają bardzo dobrze i trzymajmy za nich kciuki. Bo dzisiaj grajom o 22.45.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brazylia dziś straciła seta z Kanadą. Swietnie grał Dan Lewis który do nie dawna reprezentował Skrę Bełchatów. W pierwszym secie Brazylia zwyciężyła leciutko do 14. Poprostu ośmieszali Kanadyjczyków którzy wogóle nie mogli się zorientować w grze mistrzów świata. W drugim jednak secie Canarinhon grali ospale i przegrali. W nastepnych 2 setach musieli walczyć z rozpędzoną Kanada punkt za punktem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mecz do odhaczenia na koncie wygranych, Myślę, że i dzisiaj Polacy nie będą mieli problemów z wygraniem meczu. Zaraz na Polsacie Sport zaczyna się mecz Chiny - Bułgaria. Mam nadzieję, że Chińczycy sprawią niespodziankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bułgarzy strasznie się dzisiaj męczyli z Chińczykami. Zresztą tak samo jak Rosjanie, którzy oddali jednego seta Egiptowi. Ciekawy jestem jak dzisiaj zaprezentują się nasi zawodnicy. Nasz mecz to mecz tygodnia czyli większość stacji telewizyjnych będzie transmitować to spotkanie. A za tydzień zaczniemy walczyć z Bułgarami o pierwsze miejsce w grupie. Mam nadzieję, że wygramy z Bułgarami to pierwsze miejsce. Z innych grup to najbardziej rozczarowują Włosi. Po wczorajszej porażce 3:1 z USA dzisiaj przegrali jeszcze bardziej gładko 3:0. Coś tam muszą zmienić bo szkoda żeby taka wielka drużyna się tak strasznie posypała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Bułgarami będzie ciężka przeprawa ;) Ale mam nadzieję, że oni też są do pokonania. A co do ich spotkania z Chnami...my też się z nimi męczyliśmy i to bardzo.

Dnia 17.06.2007 o 17:56, pretorianie napisał:

Z innych grup to najbardziej rozczarowują Włosi.

Jak nie wyjdą, to może znowu dostaną dziką kartę w prezencie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 17:56, pretorianie napisał:

Z innych grup to najbardziej rozczarowują Włosi. Po wczorajszej
porażce 3:1 z USA dzisiaj przegrali jeszcze bardziej gładko 3:0.

Nie lubie ich więc nie szkoda. Podobno Japonia ich ograła więc nie wróże sukcesu tej drużynie.
Dziką kartę to ja bym wręczył albo Chińczykom, Koreańczykom albo Japończykom właśnie. Myślę, że za rok w Pekinie każda z tych drużyn zamiesza trochę w ostatecznym rozrachunku. Może Qi Shen zostanie MVP [swoją drogą mógłby się Swędrowski nauczyć jak wymawiać nazwiska zawodników z innych teamów, szczególnie Chin].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 18:43, ko?nik napisał:

Z Bułgarami będzie ciężka przeprawa ;) Ale mam nadzieję, że oni też są do pokonania. A co
do ich spotkania z Chnami...my też się z nimi męczyliśmy i to bardzo.

Polska masz rację bardzo się męczyła z Chinami. Nie wiem co było powodem bo tak było i w Polsce i w Chinach. Ale chodziło mi o wynik. 3:0 wskazywałoby na to, że mecz był łatwy do wygrania. A tak nie było.

Dnia 17.06.2007 o 18:43, ko?nik napisał:

> Z innych grup to najbardziej rozczarowują Włosi.
Jak nie wyjdą, to może znowu dostaną dziką kartę w prezencie ;/

Jeśli dostaliby dziką kartę to byłoby to przegięcie pały. Ja bym ją przyznał komuś z grupy Rosjan. Wydaje mi się, że Rosja wygra więc byłyby to albo Serbia albo Kuba. Chyba że stawiamy na rozwój siatkówki w słabych krajach to Finlandia. Finowie bardzo mi się podobają, Oglądałem parę ich meczy i naprawdę grają super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już w sobotę o 16.30 decydujące mecze z Bułgarią. Czytałem, że Kazinsky ma nie grać. Zapewnili sobie awans to się chłopaki oszczędzają. Ale nie wiem czy to dobrze,. Jak oglądałem mecz Bułgarów z Chinami to też wszedł tylko na chwilę na boisko. Nie wiem czy przy tej klasie zawodnika może się to zdarzyć ale jeżeli wyjdzie brak ogrania to co wtedy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 22:17, jaceloth napisał:

jakieś typy na sobotę?w końcu grają o niezłą kasę i prestiż. stawiam na 3-2 dla naszych!ale
dwa mecze będzie wygrać trudno

Ja myślę, że dadzą radę 3:1. Ale jeden z tych meczy przegrają. Aby zająć pierwsze miejsce w grupie muszą wygrać 3 mecze z Bułgarią, Mogą sobie pozwolić tylko na jedną porażkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaczynają się mecze, które będą decydowały o tym, które drużyny awansują do turnieju finałowego. Ten i przyszły weekend i będziemy już wszystko wiedzieli. Pod tym względem nasza grupa jest nudna bo wiadomo, że Polacy awansują i jako druga drużyna z naszej grupy awans zapewnili sobie Bułgarzy. Ale w innych grupach walka idzie na noże. Tam gdzie grają Włosi jest bardzo ciekawie, równie ciekawie jest w grupie Rosjan. Naprawdę będzie ciekawie a już dzisiaj na Polsat Sport o 22 mecz Francja-Włochy. Stawiam na Francję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest, Polacy nadal nie pokonani w Lidze Światowej, Przed chwilą wygrali z Bułgarią 3:1. Jedno co mnie trochę wkurzyło to zachowanie kibiców Bułgarskich. Gwizdali non stop. tylko przy hymnie polskim dali sobie spokój, ale tak to cały mecz gwizdy. Buractwo normalnie i nic więcej. Z naszej grupy Chińczycy odnieśli pierwsze zwycięstwo i wygrali z Argentyną u siebie 3:0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiści zachowanie bułgarów było nie fair. nie tylko kibiców, ale tez organizatorów, którzy utrudniali życie biało-czerwonym jak mogli. troszkę sie męczyliśmy, ale jednak po pierwszym secie wyraźnie byliśmy lepsi. to dobrze! wprawdzie to towarzyski turniej, ale kolejne zwycięstwa mają dużą wartość psychologiczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny mecz. Cieszę się, że pokonaliśmy Bułgarie mimo tego, że próbowali nas rozpraszać i deprymować przez cały mecz. Jedynie my i Brazylia nie zanotowaliśmy porażki :) Dziś widziałem powtórkę z meczu Brazylia vs. Kanada. Swój pierwszy mecz w tegorocznej lidze światowej rozegrał GIBA i od razu był najlepiej punktującym graczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 18:39, jaceloth napisał:

rzeczywiści zachowanie bułgarów było nie fair. nie tylko kibiców, ale tez organizatorów, którzy
utrudniali życie biało-czerwonym jak mogli. troszkę sie męczyliśmy, ale jednak po pierwszym
secie wyraźnie byliśmy lepsi. to dobrze! wprawdzie to towarzyski turniej, ale kolejne zwycięstwa
mają dużą wartość psychologiczną.

Mówisz, że to towarzyski mecz, i po części masz rację, Mówię, że po części, ponieważ Liga Światowa siatkarzy jest bardzo prestiżowa, a poza tym w LŚ można zarobić taką kasę, że później to towarzysko i to nawet bardzo możesz sobie żyć przez jakiś okres. Kasa zmieniła ten turniej z towarzyskiego na bardzo prestiżowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

towarzyski przede wszystkim w tym sensie, że punkty nie liczą sie do rankingu fiba. oczywiście kasa jest tu duża i warto o nią grać, jeśli się jest zawodowym siatkarzem. to dobrze, że gramy dość mocnym składem, bo też drużyna musi sie gdzieś ogrywać, co potem, miejmy nadzieję, zaprocentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 18:34, pretorianie napisał:

zachowanie kibiców Bułgarskich. Gwizdali non stop. tylko przy hymnie
polskim dali sobie spokój, ale tak to cały mecz gwizdy.

Ja się im nie dziwię. To chyba logiczne, że kibice chcą pomóc swojej drużynie, nawet jeśli polega to na przeszkadzaniu drużynie przeciwnej. Zresztą Polacy też często tak robią. Ale w tym nie ma niczego dziwnego - przecież po to w hali są kibice, żeby starali sie ingerować w wynik spotkania poprzez doping. :)
A jeśli chodzi o sam mecz, to jestem oczywiście bardzo zadowolony z wyniku. :) Widzę, że mój początkowy pesymizm był absolutnie niepotrzebny bo Polacy grają bardzo dobrze. :P Jestem przekonany, że naszym zawodnikom uda się wyjść z grupy bez żadnej porażki. A może będzie tak, że Polacy wygrają każdy mecz w tegorocznej Lidze Światowej? ;> Jedyne do czego się przyczepię, to to, że Lozano niepotrzebnie wprowadził Świderskiego pod koniec pierwszego seta. Polacy wtedy przegrywali i można było się domyślić, że Sebastian nie wytrzyma presji i popełni jakiś błąd. Ale dobrze, że potem Świderski zaczął grać lepiej. :)
Myślę, że jutro będzie 3:0. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 19:02, jaceloth napisał:

towarzyski przede wszystkim w tym sensie, że punkty nie liczą sie do rankingu fiba. oczywiście
kasa jest tu duża i warto o nią grać, jeśli się jest zawodowym siatkarzem. to dobrze, że gramy
dość mocnym składem, bo też drużyna musi sie gdzieś ogrywać, co potem, miejmy nadzieję, zaprocentuje.

Myślę, że zaprocentuje. W ubiegłym roku to ogranie dało nam wicemistrzostwo świata. W tym roku ma coś dać na mistrzostwach europy a później w pucharze świata taki wynik, żebyśmy weszli na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że potrzebnie go wprowadził. Nie szło o wynik tylko o to, że każdy z nich musi się nauczyć, że ma być w każdej chwili gotowy na 100% i nie ma takich wytłumaczeń, że to jego pierwsza piłka w meczu czy inne takie głupie wykręty. Tego mają się nauczyć i bardzo dobrze że Lozano właśnie tak robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować