Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Siatkówka

3097 postów w tym temacie

Nie no. Jak tak będziemy serwować to dobrze nie będzie. Tyle błędów w pierwszym secie popełnionych przy zagrywce woła o pomstę do nieba. Dobrze, że chociaż drugi set wygraliśmy do osiemnastu. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale i tak już nie ma dla nas innej szansy niż dzika karta. :/ Wiecie może, kiedy bedzie wiadomo, kto ją dostał? Teraz będziemy żyć w niepewności przez kilka dni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż nasi siatkarze mnie dzisiaj nie zachwycili. Wiedziałem, że na cud nie było co liczyć, ale żeby od razu robić taką nerwówkę? Było wesoło jak robili przewroty i tak powinno już zostać do końca, a nie biednego Kukowsky'' ego do zawału serca doprowadzać. :P Jeszcze jak w ostatnim secie wyszli na tą dużą przewagę po to by to za moment Japończycy wyszli na prowadzenie to już miałem chęć telewizor wysadzić w powietrze. Cóż wierzmy, że uda nam się zdobyć Dziką Kartę, bo moim zdaniem szanse naprawdę mamy. Za Włochami przemawiają tytuły, za Kubą najlepszy bilans drugiego miejsca, a za Polską ogromna masa kibiców, które napewno po dostaniu się Polaków do finałowego turnieju zasiliły by kieszenie Rosjan. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj w telewizji słyszałem jak ktoś mówił, że Polacy i Włosi mają po 40% szans a Kuba 20% (oczywiście te liczby to tylko domysły). Za Polakami przemawia wspaniała publiczność, bardzo dobre przygotowanie do wszystkich meczów w naszym kraju (no bo żadnych wpadek nie było) i to, że w zeszłym roku byliśmy w finale. No cóż, niedlugo dowiemy się, kto dostał dziką kartę, bo spotkanie zarządu zaczęło się chyba dzisiaj o 10:00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam dla Was złą wiadomość. Przed chwilą przeczytałem to na Onecie: "Władze Światowej Federacji Siatkówki (FIVB) podjęły decyzję w sprawie przyznania "dzikiej karty" w finale Ligi Światowej, który rozegrany zostanie w dniach 23-27 sierpnia w Moskwie. Prezes FIVB Ruben Acosta uznał, że w finale wystąpią Włosi.
Na dziką kartę liczyli Polacy, ale FIVB postanowiła inaczej. "

Szkoda, że tak się stało. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 11:06, matiz123 napisał:

Szkoda, że tak się stało. :(


Jakoś mnie to nie zdziwiło. Tego kolesia, który wymyślił te mała punkty to powinni powiesić za "nie powiem co". :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż moim zdaniem wogóle nie było sensu robienia rozgrywek w grupie C... W końcu, aż trzy zespoły stamtąd awansowały. Znowu się okazało, że wygrały układy, a nie sport. Dzika karta należała się nam lub Kubię, a Włochom jakąkolwiek by nie byli utytułowaną drużyną to w tym roku udział w finale im się nie należał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie pan Acosta ustawił mecze Ligi Światowej: http://sport.onet.pl/0,1249284,1373995,wiadomosc.html
Mógł naszym zawodnikom tez wcześniej powiedzieć, to byśmy sobie odpuścili i nie ryzykowali kontuzji w ostatnich meczach. W końcu nie było i tak szansy odrobić małych punktów. Spisek i oszustwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwna sytuacja. Jak widać, ostatnio Włosi robią różne dziwne rzeczy, jeśli chodzi o sport. Najpierw korupcja w piłce nożnej, teraz siatkówka. Teraz Liga Światowa zaczyna mi się coraz mniej podobać. :/ Nie można wywalić tego Acosty, żeby jego głupota nie szkodziła innym? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawy by nie było, gdyby nasi zagrali lepiej, ew. nie obiecywali, że się dostaną. Ostatnio w każdym sporcie nasi na coś liczą, że drużyna przeciwna zagra tak a tak. Niech liczą na siebie i patrzą realnie na swoje możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 10:54, Arclight napisał:

Sprawy by nie było, gdyby nasi zagrali lepiej, ew. nie obiecywali, że się dostaną. Ostatnio
w każdym sporcie nasi na coś liczą, że drużyna przeciwna zagra tak a tak. Niech liczą na siebie
i patrzą realnie na swoje możliwości.

Mieli spore szanse. Wiesz, że gdyby punkty liczono normalnym systemem, to MY byśmy awansowali?
Liga Światowa to niestety kupa kombinacji... Ostatnia edycja na przykład... Pamiętacie, jak Serbowie się gimnastykowali żeby mieć słabą grupę? Albo ten numer z meczami o rozstawienie w Final Four... o rozstawienie... żeby nie grać z Brazylią w półfinale, tylko dopiero w finale... no i się udało... przy sporej pomocy naszych siatkarzy zawalających wygrany mecz w tragiczny sposób.

Z tymi włochami też jest coś nie tak. Cwaniaki już w piłce się naoszukiwały, teraz kombinują jak tu w siatkę coś chapnąć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej? Raczysz żartować. W niektórych grupach z takim systemem naliczania punktów byśmy awansowali z palcem w nosie. Gdyby liczono normalne sety to tez byśmy awansowali z pierwszego miejsca.
System naliczania punktów jest teraz beznadziejny, bo może powodować, że drużyna hcą mieć lepsza sytuacje będzie specjalnie przegrywać. To normalny sport już nie jest a amienia sie w czystą rozgrywkę ekonomiczną. A takie sytuacje juz były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 11:26, HumanGhost napisał:

Lepiej? Raczysz żartować.


Nie. Powinni wygrywać. Inaczej po co chcą dostać się do finału? Żeby przegrać z każdą drużyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 11:30, Arclight napisał:

Nie. Powinni wygrywać. Inaczej po co chcą dostać się do finału? Żeby przegrać z każdą drużyną?


Hmm.. czy Ty aby na pewno wiesz co mówisz? 9 zwycięstw i tylko 3 porażki to mało? Cztery punkty przewagi nad trzeciadrużyną to mało?
Co Ty byś chciał, abyśmy byli Brazylią? To w takim razie, idąc tokiem twego rozumowania, Serbowie też nie powinni wejść do finału, bo przecież maja taką samą statystykę wygranych do przegranych (a my mamy wiecej wygranych setów). Weź się zastanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 11:30, Arclight napisał:

> Lepiej? Raczysz żartować.

Nie. Powinni wygrywać. Inaczej po co chcą dostać się do finału? Żeby przegrać z każdą drużyną?


Wygrali tyle samo meczy co Serbowie, co więcej, wygrali więcej setów niż oni. Akurat nie za wygrywanie się tutaj awansuje.

Ten system ma tyle samo sensu co rozstrzyganie meczu piłki nożnej przez statystykę strzałów.

Francja : Brazylia 1:1
Strzały
-Celne
2 - 1
-Niecelne
3 - 6
Razem:
5 - 7

Wygrała Brazylia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem co mówię - mam już dosyć czytania jak to nasi liczą na to a na to. Nie oszukujmy się, trafili do mocnej grupy. Ale jeśli chce się awansować, to trzeba walczyć o pierwsze miejsce. Przeciwnicy za mocni? Trudno, pracujemy, a nie liczymy na cud. Tymczasem wszędzie widać było to "dmuchanie balonu", wręcz modły o cud - dziką kartę. O systemie punktowym wypowiadać się nie będę, nie mnie to oceniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie przeczytałeś uważnie. 9 wygranych i 3 porażki. Serbowie tak samo. Przez system punktowania my nie awansowaliśmy. A na zdrowy rozum powinna się liczyś statystyka setów wygranych do przegranych, tak?
Poza tym chyba się nie orientujesz w sytuacji w naszej kadrze. Pozwól, że zacytuje trenera: "Gdyby na starcie ktoś mi powiedział, że tylko małymi punktami przegramy pierwsze miejsce w najsilniejszej grupie, to skoczyłbym do góry tak wysoko jak Wlazły". To jest według Ciebie "dmuchanie balonu"? No comment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować