Zaloguj się, aby obserwować  
cmurder

Gdzie leży prawda? Temat ogólny

12 postów w tym temacie

Chciałbym , aby ten temat był miejscem , w którym każdy z Was będzie mógł swobodnie wypowiedzieć się o tym "co go boli", z czym się nie zgadza no i wreszcie , gdzie leży PRAWDA - rozumiana jako to co jest w zgodzie z rzeczywistością. Jako założyciel tematu zacznę od mocnego uderzenia i sądzę , że jest to coś z czym każdy powinien się zapoznać i się do tego ustosunkować http://pl.youtube.com/watch?v=SjaSjJV8fMw

Ciekawe strony:
http://prawda2.info/index.php
Dla osób znających angielski:
http://www.prisonplanet.com


Filmy warte obejrzenia , podaje oczywiście tylko tytuły:
-911 In Plane Site
-Painful Deceptions
-Loose Change
-ZEITGEIST
-Endgame - Blueprint For Global Enslavement
-Terrorstorm
-Money As Debt


Zapraszam gorąco do dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach ci zwolennicy żydokomunomasonocyklistycznego spisku ogólnoświatowego...

Wszystkim oglądającym te filmiki i dostającym z tego powodu niezdrowgo podniecenia, polecam starą maksymę: "Prawda jest jak d..a. Każdy ma swoją własną".

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 23:44, zamber1 napisał:

Ach ci zwolennicy żydokomunomasonocyklistycznego spisku ogólnoświatowego...

Wszystkim oglądającym te filmiki i dostającym z tego powodu niezdrowgo podniecenia, polecam
starą maksymę: "Prawda jest jak d..a. Każdy ma swoją własną".

;)

no i o to właśnie chodzi , aby każdy mógł mieć prawo do swojej własnej prawdy nie sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 23:48, cmurder napisał:

no i o to właśnie chodzi , aby każdy mógł mieć prawo do swojej własnej prawdy nie sądzisz?


W odniesieniu do powyższych, zmanipulowanych filmików?
Nie, nie sądzę...

Bo właśnie prawda jest taka iż powyższe filmiki, zawierają zmanipulowany przez twórców materiał, a z racji iż przeciętny użytkownik internetu nie jest na tyle "ogarnięty" by chociażby sprawdzić wiarygodność podanych informacji, popularność tego typu materiałów nigdy nie zmaleje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm.. cóż, jesli miałbym coś wnieść do tego tematu myśle, że warto wspomnieć o atakach z 11 września. Mianowice osobiście jestem zdolny uwierzyć(co oznacza, że pewny na 100% w tym oczywiście nie jestem), że atak między innymi na wierze World trade center miał związek z wewnętrznymi służbami bądź organizacjami rządów USA. Jest sporo materiałów na ten temat, w większości całkiem ciekawych. Dam dla przykładu jeden całkiem przekonujący - http://pl.youtube.com/watch?v=wbCcb6NV8Io
i proszę zrozumieć, że wyrażam tylko swoją opine, jesli ktoś poczuje sie urażony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 00:07, Tethys napisał:

hmm.. cóż, jesli miałbym coś wnieść do tego tematu myśle, że warto wspomnieć o atakach
z 11 września. Mianowice osobiście jestem zdolny uwierzyć(co oznacza, że pewny na 100%
w tym oczywiście nie jestem), że atak między innymi na wierze World trade center miał
związek z wewnętrznymi służbami bądź organizacjami rządów USA. Jest sporo materiałów
na ten temat, w większości całkiem ciekawych. Dam dla przykładu jeden całkiem przekonujący
- http://pl.youtube.com/watch?v=wbCcb6NV8Io
i proszę zrozumieć, że wyrażam tylko swoją opine, jesli ktoś poczuje sie urażony.


Co brzmi przekonywująco?
Komentarz, góra, dwudziestoparoletniego (jak można wywnioskować z głosu) chłopaka?

Nie chce mi się teraz szukać oryginalnych ujęć, które wziął "pod lupę" ów młodzieniec, więc nie rzucał bym pochopnie wyroków o "przekonywującym" przekazie.
Postaram się jutro poszukać tych ujęć i zobaczymy czy ktoś tutaj nie jest "przekonywujący'', ale w używaniu efektów w programie graficznym czy video...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 00:26, zamber1 napisał:

Co brzmi przekonywująco?
Komentarz, góra, dwudziestoparoletniego (jak można wywnioskować z głosu) chłopaka?

Nie chce mi się teraz szukać oryginalnych ujęć, które wziął "pod lupę" ów młodzieniec,
więc nie rzucał bym pochopnie wyroków o "przekonywującym" przekazie.
Postaram się jutro poszukać tych ujęć i zobaczymy czy ktoś tutaj nie jest "przekonywujący'',
ale w używaniu efektów w programie graficznym czy video...


na to jaki jest komentarz, raczej nie zwracałbym uwagi. Skupiłbym sie bardziej na tym co jest ukazywane. Sam moge potem znaleść kilka lepszych propozycji aby ci to.. lepiej przedstawic. Tak napoczątek, jak możesz mi wytłumaczyć atak na pentagon? jest wyraźnie pokazane, że nie uderzył go samolot.. a pocisk. Masz takie ujęcie z kamery (chyba ochroniarskej lub ze stacji benzynowej) które dosyć wyraźnie pokazuje co uderzyło w tedy w ten budynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 00:44, Tethys napisał:

na to jaki jest komentarz, raczej nie zwracałbym uwagi. Skupiłbym sie bardziej na tym
co jest ukazywane. Sam moge potem znaleść kilka lepszych propozycji aby ci to.. lepiej
przedstawic. Tak napoczątek, jak możesz mi wytłumaczyć atak na pentagon? jest wyraźnie
pokazane, że nie uderzył go samolot.. a pocisk. Masz takie ujęcie z kamery (chyba ochroniarskej
lub ze stacji benzynowej) które dosyć wyraźnie pokazuje co uderzyło w tedy w ten budynek.



Niby gdzie jest ten filmik?
Z tego co powrzechnie wiadomo nigdy nie wypłyneły do opinii publicznej takie nagrania czy zdjęcia.
Wszystkie zostały utajnione, co między innymi właśnie dało pożywkę dla wszelkiej maści głosicieli "spisku". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2008 o 23:39, cmurder napisał:

Zapraszam gorąco do dyskusji


A o czym tu dyskutować. Prawda leży tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawda_(wojew%C3%B3dztwo_%C5%82%C3%B3dzkie)

a tak bez żartów, to z tym prawem do własnej prawdy to bym uważał.Prawda z definicji może być tylko jedna, bo dojdziemy do sytuacji gdy moja prawda narusza twoją prawdę :D Większość wojen i konfliktów wynika z tego ze obie strony są święcie przekonane, że mają rację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 01:36, Dominik84 napisał:


> Zapraszam gorąco do dyskusji

A o czym tu dyskutować. Prawda leży tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawda_(wojew%C3%B3dztwo_%C5%82%C3%B3dzkie)


a tak bez żartów, to z tym prawem do własnej prawdy to bym uważał.Prawda z definicji
może być tylko jedna, bo dojdziemy do sytuacji gdy moja prawda narusza twoją prawdę :D

Jest kilka definicji prawdy:
-klasyczna
-koherencyjna
-pragmatyczna
-powszechnej zgody

Dnia 22.11.2008 o 01:36, Dominik84 napisał:

Większość wojen i konfliktów wynika z tego ze obie strony są święcie przekonane, że mają
rację...

no ja jednak jestem zdania , że jeśli chodzi o wojny to prawda to tylko taka przykrywka i chodzi tu jedynie o szeroko rozumiany interes , korzyść , zobacz sam z iloma osobami mozesz się nie zgadzać , możesz być zwolennikiem innej prawdy niż ja , co przecież nie popchnie Cię do tego , aby wszczynać ze mną wojnę no przynajmniej mam taką nadzieję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 23:58, zamber1 napisał:

> no i o to właśnie chodzi , aby każdy mógł mieć prawo do swojej własnej prawdy nie
sądzisz?

W odniesieniu do powyższych, zmanipulowanych filmików?
Nie, nie sądzę...

Bo właśnie prawda jest taka iż powyższe filmiki, zawierają zmanipulowany przez twórców
materiał, a z racji iż przeciętny użytkownik internetu nie jest na tyle "ogarnięty" by
chociażby sprawdzić wiarygodność podanych informacji, popularność tego typu materiałów
nigdy nie zmaleje...

oglądałem każdy z tych filmów po kilka razy i nie czuję się zmanipulowany , co nie znaczy że uważam je jako kryterium prawdy o tych wydarzeniach , poprostu uważam , że poruszone są w nich kwestie nad którymi warto się zastanowić , kwestie które tak naprawdę nigdy nie zostały do końca rozstrzygnięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2008 o 01:20, zamber1 napisał:

Niby gdzie jest ten filmik?


czy to az tak trudne, żeby nie móc samemu go sobie znaleść?
http://pl.youtube.com/watch?v=lsWZHKIg3Cs&feature=related
http://pl.youtube.com/watch?v=Vsqa_8uhmOE&feature=related

jeśli chcesz wiecej, szukaj w podobnych..

Dnia 22.11.2008 o 01:20, zamber1 napisał:

Z tego co powrzechnie wiadomo nigdy nie wypłyneły do opinii publicznej takie nagrania
czy zdjęcia.


To chyba logiczne, że jeżeli służby wewnętrzne były w to zamieszanie, starały sie to jak najbardziej zataić.

Dnia 22.11.2008 o 01:20, zamber1 napisał:

Wszystkie zostały utajnione, co między innymi właśnie dało pożywkę dla wszelkiej maści
głosicieli "spisku". :)


Pozatym nie mysl, że ja jestem święcie przekonany do takiej możliwości, poprostu dopuszczam do siebie taki obieg spraw bo wiem, że człowiek jest zdolny do wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować