Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

OCZ ujawnia zestawy trójkanałowych pamięci DDR z obsługą XMP

6 postów w tym temacie

"Według producentów nie tylko działają one świetnie na komputerze z procesorem Intel Core i7 i płytą wyposażoną w chipse X58."

Nie tylko działają świetnie, więc co jeszcze mogą zrobić? Czy może nie działają świetnie? Nie rozumiem.

A teraz do tematu: zastanawia mnie dlaczego w ogóle zaczęto stosować tego typu łączenie. Albo właściwie co w nim nowego? Sam w komputerze mam 3 kości RAMu, więc nie rozumiem co w tym takiego super?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji testów Core i7 zbadano wpływ pamięci trójkanałowych na wydajność w grach i na razie ten wpływ jest nieznaczny. Zawsze w przypadku wejścia nowych technologii tak jest. Dopiero po dłuższym czasie są one wykorzystywane coraz bardziej.

A tutaj Dincooo masz napisane jakie są zalety pamięci dwukanałowych - http://www.nvidia.pl/object/feature_dualddr_pl.html . Trójkanałowe będą pewnie po prostu szybsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak subtelna reklama nowych rozwiązań zwłaszcza jakie to I7 będzie/jest super:) Poza tym jaki jest sens póki co wkładać do kompa więcej niż 4 GB RAMu, dla platform roboczych( a nie kompów domowych) za mało a dla kompów do grania wielkość większa niż 4 GB póki co może nawet spowalniać hmm proc/kartę. Może w I7 jest inaczej, ale ponad 4 GB nie warto inwestować zwłaszcza przy cenach pamięci DDR 3:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tą niepoprawność zdaniową zauważoną przez Dincooo, to według mnie powinno być tak:

"Według producentów nie tylko działają one świetnie na komputerze z procesorem Intel Core i7 i płytą wyposażoną w chipset X58, ale także charakteryzuja się obsługą Extreme Memory Profiles (XMP)."

Ijeszcze w wyrazie "chipset" brakowało litery "t".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 16:45, Dincooo napisał:

"Według producentów nie tylko działają one świetnie na komputerze z procesorem Intel
Core i7 i płytą wyposażoną w chipse X58."

Nie tylko działają świetnie, więc co jeszcze mogą zrobić? Czy może nie działają świetnie?
Nie rozumiem.

A teraz do tematu: zastanawia mnie dlaczego w ogóle zaczęto stosować tego typu łączenie.
Albo właściwie co w nim nowego? Sam w komputerze mam 3 kości RAMu, więc nie rozumiem
co w tym takiego super?

widocznie na stronie jest promowany Core i7, bo często o tym piszą i w każdym kontekście - czy to pamięci OCZ, czy nowego komputera złożonego przez Gateway, czy Alienware.
Ten tekst śmierdzi chwytem, żeby czytelnikowi utrwaliło się zdanie: "działają one świetnie na komputerze z procesorem Intel Core i7 i płytą wyposażoną w chipse X58".
Gdyby zdanie brzmiało "działają one świetnie nie tylko na komputerze z procesorem Intel Core i7 i płytą wyposażoną w chipse X58" to nie byłoby już tak sugestywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować