Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Weekend z grą Need for Speed: Undercover. Dzień trzeci

53 postów w tym temacie

Ok, kilka słów ode mnie:
- BEZNADZIEJNY model jazdy
- BEZNADZIEJNE tryby gry
- BEZNADZIEJNA optymalizacja kodu
- BEZNADZIEJNY soundtrack
- BEZNADZIEJNA fabuła
- BEZNADZIEJNY tuning

Zaix dobrze powiedział/napisał: EA MUSI wydawać nowego NFSa w listopadzie i są tego skutki. A myślałem, że będzie Most Wanted 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sie nie zgadzam tak z recenzją jak i recenzentem.
Grałem wczoraj u kumpla i to bardzo dobra gra.
Grafa nawet nie na full jest niebo lepsza od Most Wanted.
Mało opcji tuningu? To sobie Underground zainstalujcie!
Przyjemna jazda, fabuła to w ogóle słaby punkt serii więc co tu wypominać.
Właściwie to nie znam samochodówki z jakąś błyskotliwą fabułą.

Tylko soundtrack jakiś taki nie ciekawy.
Reszta jest jak najbardziej ok.
POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od razu zaznaczam, że mam gdzieś komentarze w stylu
"Ale ty głupi jesteś" albo "EA Fanboy"
Ja się nigdy nie kieruje żadnymi recenzjami
Jeśli mi się gra spodoba (wizualność, pomysł itd.) to chce to sprawdzić sam.
Co daje komuś przeczytanie recenzji często pisanej przez grafomanów?
Każdy ma swój gust.
Jemu się nie podoba nie znaczy, że Tobie też!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wolę czepiającego się grafomana Zaixa (choć imho po przeczytaniu recenzji stwierdzam, że to 2,5 to całkiem sprawiedliwa ocena) niż recenzje gdzie włazi się twórcom w tyłek tylko dlatego, że ludzie na tę grę czekali, więc strach krytykować (Far Cry 2) lub pocieszających się, że jest najwyżej dobrze, ale mogło być gorzej (fallout 3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 21:15, Econochrist napisał:

A ja sie nie zgadzam tak z recenzją jak i recenzentem. \

A ja się zgadzam ;)

Dnia 23.11.2008 o 21:15, Econochrist napisał:

Grałem wczoraj u kumpla i to bardzo dobra gra.

Ja też, jak gram w coś "u kumpla" (a tak na prawdę to piętro niżej u wujka), to każda gra mi się podoba. Zagraj dłużej u siebie, to się przekonasz, o co kaman.

Dnia 23.11.2008 o 21:15, Econochrist napisał:

Grafa nawet nie na full jest niebo lepsza od Most Wanted.

Że co? He he he he xD

Dnia 23.11.2008 o 21:15, Econochrist napisał:

Mało opcji tuningu? To sobie Underground zainstalujcie!

Ale mówimy o Undercoverze, który nawiązuje do serii NFS, w której tuning odgrywał ważną rolę.

Dnia 23.11.2008 o 21:15, Econochrist napisał:

Przyjemna jazda, fabuła to w ogóle słaby punkt serii więc co tu wypominać.

Jak to? Plusy można pisać a minusów już nie? :>

Dnia 23.11.2008 o 21:15, Econochrist napisał:

Właściwie to nie znam samochodówki z jakąś błyskotliwą fabułą.

Bo to nie ten gatunek, co liczy się fabuła. Ale w Undercoverze zapowiadali istny Hollywood i stąd to rozczarowanie.

Dnia 23.11.2008 o 21:15, Econochrist napisał:


Tylko soundtrack jakiś taki nie ciekawy.

Mi się podoba muzyka w Highway Battle i po wygranej ;)

Dnia 23.11.2008 o 21:15, Econochrist napisał:

Reszta jest jak najbardziej ok.

Tzn.?

Ja tak w ogóle to jestem zaskoczony, że gram dało tak niską (sprawiedliwą notę). Daliście koronny argument, że wcale nikt na was wpływu nie ma. Brawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta seria od pewnego czasu zmierza w kompletnie bzdurnym kierunku. Szczerze,żałuję że w ogóle powstał film "Szybcy i wściekli" (mimo iż nie był zły moim zdaniem) bo od tego momentu każda gra spod znaku NFS jest beznadziejna. Poza ProStreet, w każdym innym NFSie od chwili Underground mamy kompletnie to samo. Na siłę dodawana fabuła, beznadziejna muzyka, otoczka w stylu "Szybkich i wściekłych" tuning samochodu polegający głównie na doklejeniu tony plastiku tak,by samochód w ogóle nie przypominał fabrycznej wersji wypuszczonej z taśmy (a przecież wystarczy tylko tuning mechaniczny, jak to było w NFS Porsche). Niestety panowie z EA po raz kolejny wypuścili gniota, na którego czekają wszyscy miłośnicy "wiejskiego tuningu" i filmów z serii "Szybcy i wściekli".Jak dlamnie to mogliby zrezygnować ze znaczka "Need For Speed" i dodać jakiś inny tytuł tej grze,bo prawdziwy Need For Speed zakończył się na serii Porsche.

P.S.
Chciałem dodać,że powyższy tekst jest wyłącznie moim subtelnym odczuciem po zagraniu w każdą grę z tej serii, a gram w nią od momentu wyjścia pierwszej części szmat czasu temu. Choć zapewne zaraz się odezwą osoby pokroju "dzieci Neo" które mnie zjadą od góry do dołu,bo za grosz nie mają w sobie kultury i nie potrafią zaakceptować innego zdania niż ich własne "wychwalające każdą część NFS nad niebiosa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"metlife" małe sprostowanie otóż w NFS P2000 był lekki tuning zewnętrzny :) wiem bo do dziś grywam, zmiana felg zderzaków a nawet vinyle na autach.

Serii niestety brakuje dokładnych modeli aut (wewnątrz) kierowca od HP2 już nie rusza rekami przy skrętach nie mówiąc o skrzyni.

EA powinno jednak siłą rzeczy zaczerpnąć trochę np z
TDU -salony samochodowe, avatar, grafika
Flatuot - model zniszczeń i więcej interakcji z otoczeniem.
juiced 2 - tuning i liczbę wozów:)
GRID - model jazdy i jazda drużynowa.
I już byłoby lepiej.

Sam UC nie jest najgorszy wręcz taka sympatyczna arcadówka rodem z konsoli "for fun" i mi nawet przypadła do gustu bo po kilku godzinach zarywania lapów w STCC or GTR czasem trzeba odpocząć a jak w telewizji nic nie ma to buch i jest NFS i nawet dobrze, że tak szybko bo po przejściu PS 5 razy już mi brakowało czegoś nowego więc MW poszło na pierwszy plan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia, czemu co poniektórzy mają problemy z grafiką i szybkością działania gry. Gra chodziła płynnie na GF 9600, a w recenzji czytam dziwy o zwalnianiu na wszystkich konfiguracjach i jakichś cieniach 20 metrów przed samochodem. Może to wina nowych sterowników? Ja ostatni raz instalowałem stery 4 miesiące temu. Trochę szkoda, bo panowie (i panie) z EA odwalili kawał niezłej roboty przy tej grze, a teraz wszyscy równo po nich jadą za optymalizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matell to że tobie się niewiarygodnie poszczęściło i działa ci płynnie to nie znaczy, że innym też. To nie znaczy że wszyscy pozostali mają złe komputery/konsole. To po prostu znaczy, że naprawdę masz szczęście i trafiłeś na tą "właściwą" konfigurację sprzętową... Właśnie! Wspomniałem konsole bo na konsolach również gra przycina i to poważnie! A to już jest niedopuszczalne i dowodzi kompletnego niedorobienia gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 04:31, mefisto666 napisał:

"metlife" małe sprostowanie otóż w NFS P2000 był lekki tuning zewnętrzny :) wiem bo do
dziś grywam, zmiana felg zderzaków a nawet vinyle na autach.

Serii niestety brakuje dokładnych modeli aut (wewnątrz) kierowca od HP2 już nie rusza
rekami przy skrętach nie mówiąc o skrzyni.

EA powinno jednak siłą rzeczy zaczerpnąć trochę np z
TDU -salony samochodowe, avatar, grafika
Flatuot - model zniszczeń i więcej interakcji z otoczeniem.
juiced 2 - tuning i liczbę wozów:)
GRID - model jazdy i jazda drużynowa.
I już byłoby lepiej.

Sam UC nie jest najgorszy wręcz taka sympatyczna arcadówka rodem z konsoli "for fun"
i mi nawet przypadła do gustu bo po kilku godzinach zarywania lapów w STCC or GTR czasem
trzeba odpocząć a jak w telewizji nic nie ma to buch i jest NFS i nawet dobrze, że tak
szybko bo po przejściu PS 5 razy już mi brakowało czegoś nowego więc MW poszło na pierwszy
plan :)


Daj spokoj z tym gridem , ja chce sobie pojezdzic a nie robic slizgi co pare sekund i miec model zrecznosciowy. A undercover to porazka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2008 o 22:09, dark master napisał:

lub pocieszających
się, że jest najwyżej dobrze, ale mogło być gorzej (fallout 3).


Słucham? A gdzie ja się pocieszałem, kolego szanowny? Wyraźnie napisałem, że F3 jest według mnie grą dobrą. Nie mniej, nie więcej. Inną niż stare Fallouty, ale dobrą, co owszem było dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Zaskoczenie to było z kolei wynikiem konfrontacji zastanej rzeczywistości z wcześniejszymi domniemaniami opartymi na moich przykrych doświadczeniach z Oblivionem. F3 ma błędy i kilka rzeczy, które mi się nie podobają, liczba pozytywów jest jednak większa. Więc jakim prawem miałbym pisać, ze jest inaczej? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 22:09, dark master napisał:

wolę czepiającego się grafomana Zaixa


Hmm... wypraszam sobie grafomana. :) To, że moje teksty nie są w 100% wolne od błędów językowych nie oznacza zaraz, że jestem grafomanem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 04:31, mefisto666 napisał:

EA powinno jednak siłą rzeczy zaczerpnąć trochę np z
TDU -salony samochodowe, avatar, grafika
Flatuot - model zniszczeń i więcej interakcji z otoczeniem.
juiced 2 - tuning i liczbę wozów:)
GRID - model jazdy i jazda drużynowa.
I już byłoby lepiej.

>
model jazdy z GRID? chłopie tam każdy samochód driftował bez zależności od nawierzchni, modelu samochodu czy trybu gry. Już lepiej niech model jazdy zapożyczą od Toca Race Driver 3

Tak poza tym, to Underground przełamał granice beznadziejności. Model jazdy zdziwaczały... dotknięcie pada a samochód skręt 90 stopni. Grafika gorsza niż MW. Fatalne ilości bloom, gra wygląda jakby założyć brudne okulary i płakać jednocześnie. Tragiczne błędy jak doczytywanie się tras tuż przed samochodem.... szczególnie miłe gdy wczyta się ściana. Na dodatek gra się tnie co jakiś czas. Normalnie wywaliłem po 3 godzinach prób przezwyciężenia odruchu wymiotnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 20:45, leon691 napisał:

Archanos--->Chyba Undercover a nie Undergroud niby podobnie a jednak zupełnie inaczej.

oj racja... głupi błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować