Zaloguj się, aby obserwować  
Psych0

Tenis ziemny - temat ogólny

483 postów w tym temacie

Tutaj możecie pisać o swoim ulubionym zawodniku, turnieju, wielkim szlemie i wszystkim związanym z tenisem ziemnym. :)
Ode mnie to bedzie tak:
Ulbieni tenisiści - Guilermo Coria, Andy Roddick
Ulubione turnieje - Tenis Master Series
Wielkie Szlemy - Australian Open, Roland Garros, Wimbledon

Osobiście od 5 lat gram w tenisa i bardzo mi sie to podoba. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam tenis ziemny. Gram od kilku lat, choć tylko w sezonie wiosenno-letnio-wczesnojesiennym, bo na kryte korty w zimie mnie nie stać. Ale tenis uważam za jeden z ciekawszych sportów.
Moim ulubionym zawodnikiem jest Marat Safin. Wiele bym dał aby pojechac kiedyś na jakiś turniej wielkiego szlema, na US Open albo French Open.
O dziwo nigdy nie uczyłem się gry w tenisa. Jakoś tak samo przyszło. Pamiętam historię jak się to zamiłowanie zaczęło... Był gorący letni dzień w połowie liceum. Siedzieliśmy z kumplami na stadionie.. no dobra, w knajpie obok stadionu. ;-) Nie było co robić. Dziwnym zbiegiem okoliczności do knajpy wpadła piłka tenisowa. Spytałem sie kumpla czy umie grac. Powiedział, ze nie, ale i tak z chęcią mi dołoży na korcie. Założyliśmy sie kto wygra. Niestety wskutek nieznajomości (wtedy) zasad po kilku godzinach, smagani żarem z nieba stwierdziliśmy, że jest remis. Na tamtą grę rakiety wypożyczyliśmy na kortach. No i tak się zaczęło.. Spodobało nam się i tyle.
Obecnie kumple się porozjeżdżali po kraju, ale nadal spotykamy sie w wakacje żeby pograć. Mój najdłuższy mecz trwał ponad cztery godziny, zakończony moim zwycięstwem 3:1. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak brałem udział w turnieju, zwyciężyłem z moim największym rywalem 6:4,6:2,7:6. Było to przed 3-ema laty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie gram w tenisa, ale oglądam czasami go w tv.Moim ulubionym tenisistą jest Agassi.
Kurnikova to niezła dupcia na korcie no nie.pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2006 o 15:42, graczomaniak napisał:

Jak brałem udział w turnieju, zwyciężyłem z moim największym rywalem 6:4,6:2,7:6. Było to przed 3-ema laty. :)


Niezły meczyk. Ja przez jakiś czas miałem wielkie problemy z serwowaniem. Nikt mnie tego nie uczył, więc musiałem jakoś sam wpaść na ten sposób. Teraz idzie mi już znacznie lepiej, choć przy mojej sile to i tak jeszcze za słabo serwuję. Ale backhand mam potężny. :-D
Jaką rakietą grasz? Ja mam Fischera Beat Attack. Dobra austryjacka robota. Ale i tak w tym roku musze pomyślec na nową owijką i zmianą naciągu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2006 o 16:51, graczomaniak napisał:

Wilsona i naprawde mi sie fajnie nią gra. :)


To jedna z najlepszych firm, producentów sprzętu tenisowego. Mnie się dobrze gra ich piłkami, ale drogie jak cholera. Żałuję, że nie jestem młodzieżą szkolną, bo bym sobie grał praktycznie darmo na kortach a tak musze bulić ostro. Dlatego w zimę nie gram. Koszt kkortu na 50min to 40zł. Dla studenta to stanowczo za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie trenuję tenisa już albo dopiero 7 lat. Mam parę osiągnięć w postaci wygranych turnijów i tu mam się czym pochwalić :)
Co do ulubionych tenisistów to lubię Rogera Federera, Andea Agassiego. Natomiast nie znoszę takiego gosta który się nazywa Marcello Rios.
Jeżeli chodzi o tenisistki to Anna Kurnikova praktycznie poza urodą to na kortach nic nie pokazała.
Za to bardzo ceniłem i nadal cenię Steffi Graff aktualną żonę Agassiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do piłeczek to rzeczywiście mają fajne. Bardzo przypadła mi do gustu seria Titanium 4000 typowe na kort ceglasty, ale za 4 piłeczki prawie 50 zeta :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh nawet mi o cenach nie przypominaj. Musze zmienić naciąg, kupić owijkę i piłki, bo mi się wszystkie wyprztykały w poprzednim "sezonie". :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęt wygląda tak:
Rakieta Wilson Pro
Opaski Nike
Koszulka, spodenki, skarpetki i buty też Nike (oszczędzałem na to pól roku)
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja trafiłem w zeszłe wqakacje na super okazje. Znalazłem w jakims sklepie buty Wilsona za 50% ceny. Kurde świetne buty. Udało mi się dorwać parę mojego rozmiaru. Genialne do gry. Świetna przyczepność, zero odcisków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już chcę lato! Żeby można było sobie pograc na odkrytych kortach. Wiosne zapowiadają taką paskudną, że pewnie nie pogramy na odkrytych w drugim kwartale tego roku. Pozostaje czekac na lato. :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fiu fiu. Widzieliście obsadę tegorocznego J&S w Warszawie? Clijsters, Hingis, Dementiewa, Henin-Hardenne. Ciekawie sie zapowiada. Tenis na światowym poziomie. Mam nadzieje, że chociaż w TV obejrzę. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2006 o 16:43, HumanGhost napisał:

Fiu fiu. Widzieliście obsadę tegorocznego J&S w Warszawie? Clijsters, Hingis, Dementiewa, Henin-Hardenne.
Ciekawie sie zapowiada. Tenis na światowym poziomie. Mam nadzieje, że chociaż w TV obejrzę.
:-)

Turnieje w Polsce cieszą się co roku większą renomą w tenisowym świecie. Ja osobiście co roku oglądam turniej ATP w Sopocie, ale w TV :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe nieźle. Radwańska wyeliminowała Myskinę rozstawioną, bodajże z szóstym numerem. Polska wygrała 6:4, 4:6, 6:4 i cały mecz 2:1. Młoda triumfatorka juniorskiego Wimbledonu pokazuje, że może coś z niej być w przysżłosci. Oby tak dalej! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko Urszula i Marta, a w następnej rundzie będziemy mieli komplet zawodniczek. Wie ktoś o jakiej porze grają, bo na TV nie ma co liczyć. Na Eurosporcie będzie od czwartku relacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować