Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pro Evolution Soccer 2009 - recenzja

23 postów w tym temacie

Świetna gra. O niebo lepsza od części poprzedniej, ale nie oszukujmy się. Konami musi podjąć duże kroki, aby nie dać się ograć EA. Mam nadzieję, że za rok ujrzymy prawdziwą rewolucję, bo jak na razie z tego co widziałem to na konsolach Fifa jest sporo lepsza. A co do grafy itp. to po godzinie zabawy z rozdzielczością i ustawianiu antyaliasingu i filtrowania jest świetnie. Gra wygląda olśniewająco, więc jeśli ktoś ma porządny komputer to polecam poustawiac dobrze te parametry, gra wtedy zyskuje sporo. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko ja tak mam. ale w wersji na PS2 jest kilka porażających błędów... Najgorsze jest chyba to, że w co drugim meczu po jakimś czasie cofane są zmiany piłkarzy, które dokonałem wcześniej. Po prostu wywala mi ich z powrotem na ławkę i zastępuje poprzednimi, po czym nie mam możliwości ponownego wprowadzenia tych wywalonych. Praca sędziego też momentami jest absurdalna. Wślizg w pięty bardzo często kończy się ostrzeżeniem, a niewinne czyste wejście kartką...

Gra grywalna, wciąga, ale babole naprawdę doprowadzają mnie do szaleństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż. W tym roku niewątpliwie Fifa króluje. Ba, nawet skusiłem się na nową Fifę, a ostatnią grą piłkarską jaką kupiłem to.. PES4. Więc jakość i wykonanie robią swoje - na korzyść ziomów z kanady oczywiście, którzy odwalili kawał świetnej roboty. Nic tylko czekać na następne starcie pomiędzy FIFA 10 a PES 2010 w przyszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyny, największy błąd (nawet jak nie błąd, to dla mnie strasznie denerwująca rzecz. Okropna wręcz.) samowślizgi naszych zawodników. Czasem mu wyjdze, ale zdarzało mi się po 2 czerwone dostać :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna, grałem jak na razie około 11 godzin, zagrałem 78 meczy, w tym 4 przegrane. I oczywiście lepsza od innych części, grafika też jest świetna, i żadnych większych błędów się niedopatrzyłem.

Btw: całkiem dobra recka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tej recenzji podjąłem decyzję że nie kupuję tego badziewia. Nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek cokolwiek mnie tak zbulwersowało jak gra po sieci w PESie 2008. Byłem tak wściekły że odisnstalowałem tą grę kilka dni po zainstalowaniu. Koniec. Nie dość że PES stracił licencję na moją ulubioną ligą (BBVA!). Pamiętam że w PESie 6 kumpel do mnie przychodził i graliśmy razem w necie z jednego kompa, a tutaj czytam że nadal są lagi czyli grać się nie da.
Minusy tego PESa:
- Bramkarze grają jakby byli we Lwowie na obozie integracyjnym. Nierealistycznie wybijają piłki itd.
- Może mi ktoś wytłumaczyć czemu składy są zdeaktualizowane. Przecież to jakaś parodia. Gra wychodzi w listopadzie/październiku a składy są na środek wakacji ;/ Konami dało dupy. Po raz kolejny.
- lagi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- Mniej licencji.

Na plus jest to że piłkarze się nie męczą tak szybko jak w FIFie. Ale to kiepskie pocieszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli konami nie zmieni swojego podejścia do PES, czyli prawie nic nie zmienia w PES, to straci prowadzenie i na PC. Kwestią czasu jest kiedy EA całkowicie przeniesie wersje z PS3i X360 i skończy sie dzień dziecka dla Pro Evo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tą gre i jest super.Naprawde miło się spędza czas.Nie wiem czy jest lepsza od fify czy gorsza nie interesuje mnie to, dla mnie gra jest całkiem wporządku i można przy niej spokojnie spędzać długie zimowe wieczory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fifa 3.5 a PES który od dawna domaga się zmian 4.5 ;) Tak tak jak to miło być serwisem o grach jedynego słusznego dystrybutora gier. Poprzednie PESY biły FIFĘ na głowę. Tym razem to EA pokazało Konami ***ę.

Nie żebym liczył na rzetelność tutaj to przecież śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rollo8:

W serwisie gram zrecenzowano FIFĘ 09 na PC, a ta wiadomo jest bardzo daleka od tego co prezentuje sobą next-genowa wersja tejże gry... Moim zdaniem ocena 3.5 jest słuszna. Ja natomiast w swojej recenzji odnosiłem się do tylko i wyłącznie konsolowych wydań piłkarskich kopanin od KONAMI oraz EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

whan - w serwisie dystrybutora CDP zrecenzowano grę innego dystrybutora. Tylko tyle mnie obchodzi a nie wasze "oceny" i tłumaczenia.

Mamy tu klasyczny konflikt interesów i w ogóle nie rozumiem jak taki twór jak gram.pl może istnień i być akceptowany. Widać można ludziom sprzedać wystarczy zgrabnie opakować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 01:23, rollo8 napisał:

whan - w serwisie dystrybutora CDP zrecenzowano grę innego dystrybutora. Tylko tyle mnie
obchodzi a nie wasze "oceny" i tłumaczenia.


Chociaż, może być wtym troche prawdy co mówisz. Wystawić dobrą ocene, a poniżej dać linka KUP TERAZ. Moim zdanie 4 to sprawiedliwa ocena. Gra ma sporo denerwujących błędów i to jest odgrzewanie starego, ale dobrego kotleta. Kiedyś to sie znudzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie minusy tej odslony to: brak bundesligi i wynikajacy z tego przestarzaly system 4 lig, beznadziene efekty oswietleniowe powodujace ze w niektorych meczach nic sie nie widzi bo jest tak ciemno, licencje, licencje, licencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować