Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Grand Theft Auto IV - jak to będzie z DRM-em?

155 postów w tym temacie

Ojej... Jak tak ma sytuacja wyglądać to ja dziękuję. Ale jak będzie trzeba się rejestrować na Games for Windows Live! by zagrać w singla to coś będę musiał wymyśleć... mam wielu znajomych za granicą. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam znajomych za granicą. Chcę zagrać w multi. Nie ma GfW Live w Polsce.
Co teraz?

Mam czekać jak naiwny na to że kiedyś [w domyśle - nigdy; bo Polska jest krajem trzeciego świata i nie chce Nam sie nic z tym robić] będzie XboX live oraz GfW u Nas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co ci producenci wyprawiają nie mają oni rozumu czy co przecież mając neta i tak mnie to wkurza po co to wszystko i prawda gdyby zrobili to tak jak w CoD4 to by było i dla nich super i dla nas świetnie a tak to niech sie nie spodziewają sprzedaży podobnej do konsolowej będzie to tylko jakieś 1/10 w porownaniu do edycji konsolowych to tyle z mojej strony nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przejdzie patent z obrazem płyty to ściągam cracka. NIE-NA-WI-DZĘ gier wymagających do działania płyty w napędzie. Po to mam HDD żeby walnąć na niego wszystkie dane i mieć spokój z żonglowaniem płytami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli usuną mi konto na GfWL to napiszę do Microsyfu notkę, że musiałem podać nieprawdziwe dane, bo mojego kraju nie ma w rejestracji, a jeżeli to nie pomoże to coś się wymyśli z organizacjami obrony konsumentów (A CO Z GRUBEJ RURY BĘDĘ WALIŁ)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zakładałem konto Windows Live do multi Gears of War...Podałem fałszywe dane, wszystko się udało i można było grać bez kłopotu. Po jakimś czasie zerknąłem z ciekawości na szczegóły swojego profilu i było tam wpisane, że...jestem z Polski ;p
Nie wiem dokładnie, jak to się stało, ale konto bynajmniej usunięte nie zostało, a grać można było dalej. Moja rada - skończcie biadolić, panikować i dołować innych ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kitel-1992
Trudno się nie zgodzić z Twoją logiką. Osobiście nie wydaje mi się, żeby sprawdzali prawdziwość danych. Nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś z moich znajomych stracił z tego powodu konto.

Co do obaw wielu osób, związanych z zakładaniem konta do gry single-p:
Myślę, że R* zastosowało taki sam chwyt jak Epic z "Gears of War". Tworzymy sobie konto, które jest u nas na dysku, nie mamy dostępu do Osiągnięć i Multiplayer Online (LAN jest dostępny), ale grać możemy. Inaczej R* nigdy by nie mówiło o możliwości grania bez podłączenia do netu.

Osobiście nie podoba mi się takie podejście "tyłem" do klienta. Jak mają spiracić- to i tak to zrobią. Sam widziałem pirata HL2, który to niby bez podłączenia do Steam''u nie powinien działać... a jednak! Tymczasem uczciwi nabywcy muszą instalować masę niepotrzebnego śmiecia i zamieniać środowisko swojego OS na świat z "Roku 1984" :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 20:21, Garett napisał:

Z ta szopka z zabezpieczeniami
uderzajacymi w placacych klientow wchodzimy na kolejny poziom abstrakcji.


Dokładnie. Zamiast usuwać przeszkody, rzuca się nam pod nogi kolejne kłody. To jest świadoma i starannie zaplanowana akcja. Tu już nie ma miejsca na słanie petycji. Tych bydlaków trzeba zaskarżyć do sądu po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 22:09, Spector 109948 napisał:

A ja nie mam znajomych za granicą. Chcę zagrać w multi. Nie ma GfW Live w Polsce.
Co teraz?

Mam czekać jak naiwny na to że kiedyś [w domyśle - nigdy; bo Polska jest krajem trzeciego
świata i nie chce Nam sie nic z tym robić] będzie XboX live oraz GfW u Nas?


No nie ma Xbox Live w Polsce, ani GfW, ale za to mamy wspaniałą nasza-klase. Ahahahahahahahaha padnij ze mną na podłogę :DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh będą nam uprzykrzać życie aż ludzie zmiękną i wybiorą jedyną słuszną drogę czyli konsolę:) Dla pirató gier na PC nie będzie sie opłacało robić, więc będą mieli problem z głowy.To, że 360 tez wyciekają najnowsze hity to tego producenci już nie zauważają, bo i tak gry się sprzedają. Gdyby zrobili taki numer na konsolach to by dopiero lament był a tak jak ktoś się spieszy to kupi grę na konsolę jak nie to poczeka na wersję PC i pocierpi za swoje.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem pewien, że za tymi zabezpieczeniami stoi ''ciemny'' zarząd i nie bardziej oświeceni sponsorzy sypiący kasą, po prostu nie znają się na zabezpieczeniach nie interesują się tematem na tyle, by zauważyć, że są nieskuteczne, ale jednocześnie nie dadzą pieniędzy na coś kompletnie niezabezpieczonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 23:14, wosq napisał:

Heh będą nam uprzykrzać życie aż ludzie zmiękną i wybiorą jedyną słuszną drogę czyli
konsolę:)


Już się rozpędzam.

Dnia 28.11.2008 o 23:14, wosq napisał:

Dla pirató gier na PC nie będzie sie opłacało robić, więc będą mieli problem
z głowy.


Idąc tym tropem już dawno na PC nikt by gier nie robił - ale jednak nadal się opłaca. Dziwne...

>To, że 360 tez wyciekają najnowsze hity to tego producenci już nie zauważają,

Dnia 28.11.2008 o 23:14, wosq napisał:

bo i tak gry się sprzedają.


Zauważają. Prezesi dostają na biurka raporty nt. piractwa konsolowego. Jedyna różnica jest taka, że jest to temat tabu. W interesie wielkich wydawców nie leży mówienie o piractwie konsolowym. To uderza w wizję wspaniałych, wręcz idealnych maszyn do grania i ich uczciwych użytkowników.

Dnia 28.11.2008 o 23:14, wosq napisał:

Gdyby zrobili taki numer na konsolach to by dopiero lament był


Tylko patrzeć jak to zrobią. Skoro łykają zwyczajne multi, które na PC jest za free, to czemu by nie spróbować rentware''u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bata, kupuję oryginał, ale nawet go nie wsadzę do napędu, tylko ściągnę pirata. Nie mam ochoty instalować tego całego badziewia na swoim komputerze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezu ludzie, mi to tam nie przeszkadza instalowanie tych 4 aplikacji na kompie. ważne że nie rozwalają tak gry jak ten securom np. w spore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wildze że PeCetowców dotknął brak polskiego Xbox Live :) Hehehe.
Podejrzewam że na PC działa to podobnie jak na Xbox Live czyli rejestracja na koncie angielskim mogą być polskie dane, ale wazne zeby kod pocztowy wpisać z Londynu. Powinno wszystko działać przy okazji podnosząc aktywność Live angolom :). Na Xboxie nie slyszałem zeby kogos zbanowali za granie na koncie nie polskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sram to głupie multi dla mnie gta nigdy nie mialo multi i dla nie mogloby nie istnieć tylko powiedzcie czy do tego singla trzeba robic jakies glupie konta i inne duprele ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj dzieci dzieci...Trza było nie piracić za młodu to teraz z pewnością sytuacja by tam nie wyglądała... Mielibyśmy staroszkolne książeczki z kodami, i tyle, a nie SecROMY i inne "aktywacje z kodem dostepnym po telefonie do producenta"... To i tak jest pikuś jeszcze...narazie zaczynają producenci po prostu "działać" żeby ich gry na PieC przynosiły JAKIEKOLWIEK zyski..."Albo sie dostosujecie, albo nie pogracie"...postawcie sie w roli wydawcy...gdy ŚWIETNEJ gry sprzedajesz 80.000 , a download z torrentów przekracza.. MILION!!!! Ja bym sie wkur...., a wy??Wiec darujcie sobie bzdury w stylu "co oni odpier......" bo robia dobrze, i OBY TAK DALEJ!!PIRACI SUCXXXX!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować