Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Grand Theft Auto IV - jak to będzie z DRM-em?

155 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2008 o 10:07, Stl1982 napisał:

Oj dzieci dzieci...

Darowałbyś sobie...

>Trza było nie piracić za młodu to teraz z pewnością sytuacja by tam

Dnia 29.11.2008 o 10:07, Stl1982 napisał:

nie wyglądała... Mielibyśmy staroszkolne książeczki z kodami, i tyle, a nie SecROMY i
inne "aktywacje z kodem dostepnym po telefonie do producenta"...

Znasz trzy prawdy? Cała prawda, też prawda i... no właśnie Twoja wypowiedź zalicza się do trzeciej. Piractwo było, jest i będzie i na pewno nie jest to powód wprowadzenia tych durnowatych zabezpieczeń, vide Call of Duty 4 przytaczany tutaj niejednokrotnie który miał najlepszą sprzedaż roku a na torrentach widniał dużo rzadziej od Spore i jak to wytłumaczysz? Chyba nie potrafisz.
(btw. patrz kompania przeciw Spore na amazonie i na stronach torrentowych gdzie ściągali nawet dotychczas legalni userzy!)

Dnia 29.11.2008 o 10:07, Stl1982 napisał:

To i tak jest pikuś jeszcze...narazie zaczynają producenci po prostu "działać" żeby ich gry na PieC przynosiły
JAKIEKOLWIEK zyski..."Albo sie dostosujecie, albo nie pogracie"...postawcie sie w roli
wydawcy...gdy ŚWIETNEJ gry sprzedajesz 80.000 , a download z torrentów przekracza.. MILION!!!!

Wybacz ale tak też jest na konsolach, tylko się po prostu o tym nie mówi. Sam jestem z Łodzi, wspaniałe miasto z jeszcze wspanialszą ulicą Piotrkowską a na niej... no właśnie co? Prawie co brama jest sklep z czipami do konsol który nieźle prosperuje i ma spore zyski tylko z przerabiania konsol! Ba! na torrentach widać jak na dłoni, że tyt. gier na konsole przewyższają w ilości niejednokrotnie tytuły z PC. Swoją drogą 80tyś to chyba nie jest świetna gra? Nawet Polski Wiedźmin miał 1kk na koniec jeszcze przytoczę samego Blizzarda, tam na bank wszyscy głodują! Bo pracują w wolontariacie...

Dnia 29.11.2008 o 10:07, Stl1982 napisał:

Ja bym sie wkur...., a wy??Wiec darujcie sobie bzdury w stylu "co oni odpier......" bo
robia dobrze, i OBY TAK DALEJ!!PIRACI SUCXXXX!!!!

Ech... Właśnie, że "odpier" (patrz. Spore - niedościgniony mistrz na torrentach ze swoim cudownym DRMem i innymi durnotami). Mam też nadzieje, że ludzie tam nie myślą jak Ty bo w takim wypadku grozi im upadek.
Swoją drogą jestem legalnym userem i... zrezygnowałem ze Spore i Bioshocka a teraz zrezygnuje z zakupu GTA, zgaduj dlaczego Panie wszystko wiedzący, hę!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli oryginalne gry dalej będą się ukazywały z tak durnymi zabezpieczeniami to albo zakończę kupowanie oryginałów, albo przerzucę się na szachy. W obu przypadkach zaletą jest brak zabezpieczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 11:06, loczyn napisał:

Swoją drogą jestem legalnym userem i... zrezygnowałem ze Spore i Bioshocka a teraz zrezygnuje
z zakupu GTA, zgaduj dlaczego Panie wszystko wiedzący, hę!?

W Bioshocka możesz już zagrać. Do instalacji jest wymagane połączenie z internetem ale nie jest sprawdzane to ile razy instalowałeś grę. Wisi im też to na ilu komputerach to instalowałeś. Na początku było to sprawdzane ale wycieli to. Obiecali też, że kiedyś wydadzą łątkę całkowicie usuwającą wymóg połączenia z serwerem. Takie podejście jest jak dla mnie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja - po co zamykać samochód? Mieszkanie też można otwarte zostawić - nie będzie trzeba ciągle klucza wyciągać, żeby wchodzić i wychodzić... Zamki to tylko utrudnienie i "klody pod nogami"

Napisze krótko - nie podoba się, nie kupujcie i co ważne NIE GRAJCIE. Każdy tylko patrzy, żeby jakoś pobrać, grać za frajer i tylko narzekać, że zabezpieczenia robią. Uczciwym nie przeszkadza klikniecie 3 razy wiecej "yes" przy instalacji, a może nie bedzie dzieki temu tyle dzieciakow na multi, które teraz jęczą publicznie jakie to życie jest ciężkie...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 13:35, logray napisał:

Obiecali też, że kiedyś
wydadzą łątkę całkowicie usuwającą wymóg połączenia z serwerem. Takie podejście jest
jak dla mnie ok.


Wow... serio obiecali? :D Ciekawe jak niby maja to zrobic, skoro na koncu instalacji gry setup laczy sie z serwerem i SCIAGA DODATKOWE PLIKI KTORYCH NIE MA NA PLYCIE - w przypadku braku polaczenia wszystkie skopiowane pliki z dvd sa kasowane. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

By pograć w nowe Grand Thieft Auto musimy zarejestrować je przez internet. To jednak nie wszystko. Gra wymaga DVD w napędzie i aktywnego loginu na Games for Windows LIVE. Musimy spełniać te warunki, niezależnie, czy chcemy bawić się online czy w trybie single.



zródło: grrr.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 13:43, Michu89 napisał:

Napisze krótko - nie podoba się, nie kupujcie i co ważne NIE GRAJCIE. Każdy tylko patrzy,
żeby jakoś pobrać, grać za frajer i tylko narzekać, że zabezpieczenia robią. Uczciwym
nie przeszkadza klikniecie 3 razy wiecej "yes" przy instalacji, a może nie bedzie dzieki
temu tyle dzieciakow na multi, które teraz jęczą publicznie jakie to życie jest ciężkie...

Pozdrawiam


Potencjalni klienci maja prawo do swojej opinii. Twoje porownanie z mieszkaniem jest tak tragicznie beznadziejne, ze nawet nie chce mi sie go komentowac. Bzdety typu "uczciwi nie maja sie czym przejmowac" juz sie wszystkim przejadly i nie chodzi tutaj o klikanie w yes tylko o instalacje dodatkowych programow, ktorymi piraci nie beda zasmiecac systemu. Jestem uczciwym klientem, ktory jak zwykle zostanie wydymany w imie walki z piractwem.

bez pozdrowien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 13:51, Garett napisał:

> Obiecali też, że kiedyś
> wydadzą łątkę całkowicie usuwającą wymóg połączenia z serwerem. Takie podejście
jest
> jak dla mnie ok.

Wow... serio obiecali? :D Ciekawe jak niby maja to zrobic, skoro na koncu instalacji
gry setup laczy sie z serwerem i SCIAGA DODATKOWE PLIKI KTORYCH NIE MA NA PLYCIE - w
przypadku braku polaczenia wszystkie skopiowane pliki z dvd sa kasowane. Powodzenia.

Po prostu zrobią patcha do instalatora. Z tego co kojarzę to pliki ściągane po instalacji to jest autoupdate. Bioshock ściąga patcha 1.1. Nawet jeśli źle kojarzę, to też nie jest to problem, łata będzie trochę większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 14:29, logray napisał:

Po prostu zrobią patcha do instalatora. Z tego co kojarzę to pliki ściągane po instalacji
to jest autoupdate. Bioshock ściąga patcha 1.1. Nawet jeśli źle kojarzę, to też nie jest
to problem, łata będzie trochę większa.


Patch 1.1 a pliki sciagane po instalacji to 2 rozne, nastepujace po sobie rzeczy. Btw. kaktus mi na rece wyrosnie jak 2k wyda specjalny instalator, ktory bedzie uruchamialo sie z hdd tak aby legalny klient mogl grac w bioshocka po zamkniecie serwerow autoryzujacych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 14:32, Garett napisał:

Patch 1.1 a pliki sciagane po instalacji to 2 rozne, nastepujace po sobie rzeczy. Btw.
kaktus mi na rece wyrosnie jak 2k wyda specjalny instalator, ktory bedzie uruchamialo
sie z hdd tak aby legalny klient mogl grac w bioshocka po zamkniecie serwerow autoryzujacych...

Tylko pod warunkiem, żei zbankrutują i to tak, iż nikt ich nie wykupi. Inaczej ktoś ich do sądu pozwie. Piratom obejście tego zajęło parę dni więc to nie jest nic trudnego. Nie wierzę, że dla świętego spokoju 2k tego nie zrobi. Tyle, że to jest to dyskusja czysto akademicka. Czas pokaże kto ma rację. Na dzień dzisiejszy pewne jest tylko to, że znieśli limity instalacji.

http://www.gram.pl/news_8gviHei3_BioShock_na_PC_bez_limitu_instalacji.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 13:43, Michu89 napisał:

Napisze krótko - nie podoba się, nie kupujcie i co ważne NIE GRAJCIE. Każdy tylko patrzy,
żeby jakoś pobrać, grać za frajer i tylko narzekać, że zabezpieczenia robią. Uczciwym
nie przeszkadza klikniecie 3 razy wiecej "yes" przy instalacji, a może nie bedzie dzieki
temu tyle dzieciakow na multi, które teraz jęczą publicznie jakie to życie jest ciężkie...

Skoro sprowadzasz całą tą sytuację do "3 kliknięć "yes" przy instalacji" to najlepiej to świadczy, że nie masz pojęcia o czym toczy się tu dyskusja. Idź się dokształć i dopiero się wypowiadaj, unikniesz kompromitacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 13:43, Michu89 napisał:

W sumie racja - po co zamykać samochód? Mieszkanie też można otwarte zostawić - nie będzie
trzeba ciągle klucza wyciągać, żeby wchodzić i wychodzić... Zamki to tylko utrudnienie
i "klody pod nogami"
(...)


Jest porównanie z samochodem to i ja się odezwę:)
Porównanie do DRM jest trafne. Tylko, że zapomniałeś wspomnieć, że auto z DRM miałoby następujące ograniczenia:
- tylko Ty mógłbyś nim jeździć,
- nie mógłbyś go sprzedać.

Limity instalacji jakie narzucają producenci gier dowodzą tego, że DRM nie służy do walki z piractwem. Jego głównym celem jest walka z legalnymi nabywcami. Widocznie dla producentów nie ma różnicy pomiędzy piratem, a gościem który pożyczył grę od kumpla albo takim kupił używkę na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 13:43, Michu89 napisał:

Napisze krótko - nie podoba się, nie kupujcie i co ważne NIE GRAJCIE. Każdy tylko patrzy,
żeby jakoś pobrać, grać za frajer i tylko narzekać, że zabezpieczenia robią. Uczciwym
nie przeszkadza klikniecie 3 razy wiecej "yes" przy instalacji, a może nie bedzie dzieki
temu tyle dzieciakow na multi, które teraz jęczą publicznie jakie to życie jest ciężkie...

Pozdrawiam


Dołączam się do innych... beznadziejne porównanie. Jak widzisz wielu tutaj NIE kupuje i NIE gra. Będzie coraz więcej takich ludzi co NIE chce i NIE kupuje i wtedy nawet Ty sobie NIE pograsz bo firma upadnie przez jakieś chore ambicje. To co powiedział _sahib_ pierw się dowiedz o czym jest rozmowa, bo jak widzę nie masz nic sensownego do powiedzenia, bo Twoja wiedza jest minimalna i nawet podejrzewam, że jesteś właśnie zwykłym piratem bo to tak mniej więcej u nich wygląda "YES, YES, YES" (nie mylić z Marcinkiewiczem), a my "legale" mamy "wpisz serial - YES, zainstalować ScurRoma (czyt. spyware) - YES, did! did! Brak połączenia z serwerem... installation is aborted..." i cześć, na razie, pozdrów Kazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 15:37, logray napisał:

Porównanie do DRM jest trafne. Tylko, że zapomniałeś wspomnieć, że auto z DRM miałoby
następujące ograniczenia:
- tylko Ty mógłbyś nim jeździć,
- nie mógłbyś go sprzedać.

Zapomniałeś o kilku ważnych elementach:
- przed uruchomieniem silnika musiałbyś zadzwonić do fabryki i poprosić o pozwolenie na jazdę
- jeśli nikt w fabryce nie odbiera to oczywiście nie pojeździsz
- zużycie paliwa, osiągane prędkości oraz kierunki podróży są emailowane przez twój wóz do fabryki
- jeśli samochód stwierdzi, że przewozisz w nim coś czego nie powinieneś, to już nigdy więcej go nie uruchomisz i będziesz musiał kupić nowy

Teraz porównanie do samochodu wygląda sensownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować