Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin na konsole! Chociaż tak właściwie, to zdziwienia nie ma...

235 postów w tym temacie

Witam

A mi się wydaje ten krok za głupi na etapie dania tej samej gry. Dlaczego? A no dla tego że większość konsolowców ma komputery, jak nie wszyscy :) choćby do tego aby czasem coś zrobić innego niż granie. Osobiście prawie każdy z moich znajomych ma PS3, Xbox360, i oczywiście PC, czasem też Wii dla dzieci. Wnioski nie mam nic przeciwko wydaniu tego na konsole, ale raczej kto miał już Wiedźmina to już miał no chyba ze chcą mieć fail sprzedaży roku.
CDProjekt powinno zwolnić swoich analityków z pracy bo po:
1) gry jeśli już powinno się wydawać w pierwszej kolejności na konsole - PS3 np. brak piractwa, xbox360 jest ale i tak większość kupuje oryginalny (ja osobiście nie znam nikogo kto by przerobił konsole)
2) wydanie gry po roku na konsole, która była na PC i to RPG jest co najmniej dziwne
3) jeśli już coś wydawać to albo cross platform od razu albo nie w takiej kolejności
A teraz zdziwienie z oczami w słup
Zamiast robić W2, dodatki to CDP Red - robi wydanie specjalne okey (poprawki były ale szczerze powiem do wersji PL to nadal nie były one tak gigantyczne, jak zostały modele klony tak w większości zostały)
czyli gra wyszła
odcinanie kuponów - wersja poprawiona (zagranicznym to sie należało bo dostali produkt trochę inny niż my)
odcinanie kuponów cd. - wydanie na konsole (tutaj to juz dużo nie odetną no chyba ze zrobią pod Japończyków)
zakupiony Metropolis Software aby mieć potencjalna grę następna i co.... cisza jak na razie

No panowie jak chcecie wydawać 1 grę na 5 lat to w kolejnego Wiedźmina będą grały już moje dzieci :) A nie lepiej napisać Wiedźmina 2 i dać go dopiero na cross platform (przecież i tak będzie to nowa opowieść a nie granie herosem na 30 lvlu)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rodzi się pytanie "dlaczego tak późno"?
Jak będzie wyglądał system walki? Czy może zrezygnują z "mechanicznego" klikania jak na PC aby konsolowcy mogli walić w przyciski jak szaleni? :)
Te i inne pytania zostaną rozwiane dopiero podczas premiery, no ew. w reckach coś wspomną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, w końcu! Mój PC jest za słaby, by Wieśka pociągnąć, myślę, że się nie doczekam nowego kampjutera a tu proszę, Wiesiek na iksa. Czekam! Chyba, że dacie angielską wersję ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 15:12, alexds napisał:

CDProjekt powinno zwolnić swoich analityków z pracy bo po:
1) gry jeśli już powinno się wydawać w pierwszej kolejności na konsole - PS3 np. brak
piractwa, xbox360 jest ale i tak większość kupuje oryginalny (ja osobiście nie znam nikogo
kto by przerobił konsole)


A co to ma do rzeczy? 0.o No wybacz, ale "a bo ja nie znam/znam" to żaden argument. Ja nie znam żadnego złodzieja samochodów ale nie twierdze, że takowi nie istnieją albo jest ich niewielu.

Nieznana firma z Polski powinna pierwszą swoją grę wydać na konsole najpierw? Proszę cię. Koszty stworzenia gry na konsole są większe niż na PC, więc o ile nie masz za plecami jakiegoś giganta z wielkim kontem w banku szwajcarskim to zaczynasz od PC. Bo to po prostu taniej wychodzi i ewentualna porażka boli mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że zazwyczaj koszta (w przypadku większych firm, nie wiem jak to jest w wypadku średnich takich jak CDProjekt RED) tworzenia gry są znacznie mniejsze przy tworzeniu na konsole, ze względu na brak potrzeby dostosowywania produktu do setek konfiguracji sprzętowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu :/.Zamiast robić nowego nowego THe witchera na blaszki,to kurde przetegują go na te konsole z tą sama fabułą po czym po roku wydadzą Edycje rozszerzą ,pogrubiona... itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA UWAGA UWAGA

Poniżej ważna informacja odnośnie Wiedźmina, zawiedzionych blaszaków (tak jak ja) i uniesionych w przestworza euforii konsolowców, pochodzi ona z wiadomości REDa oficjalnego forum Wieśka:

Hi everyone! We have not made any official announcements yet... what I can say is that RED is working on three unannounced games.

link: http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=20146.150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 16:29, Asarathus napisał:

UWAGA UWAGA UWAGA

Poniżej ważna informacja odnośnie Wiedźmina, zawiedzionych blaszaków (tak jak ja) i uniesionych
w przestworza euforii konsolowców, pochodzi ona z wiadomości REDa oficjalnego forum Wieśka:

Hi everyone! We have not made any official announcements yet... what I can say is that
RED is working on three unannounced games.

link: http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=20146.150

Ta, ta, jasne. Tyle tylko, że o konsolowym Wieśku wiadomo z wywiadu z developerem CDPR-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie ||alexds|| mnie rozwalił :O
W Polsce akurat nie wiem jaka jest przewaga pc nad konsolami czy jest odwrotnie ale w USa np. to wiecej konsol jest a u nas to jakoś wątpie.. poza tym drogie gry sa u nas albo orginal za 100zł + albo pirat. Nawet na allegro masz przeróbki albo w gogle możesz zlukać jak przemontować xbox czy inne żeby piraty laziły --.-- jest pełno pirackich gier xbox ps3 itp.na necie ...
Ich wola co robią i tak ludzie kupią wiedźmaka na konsole i tak xD ja np. chce kupic orginal na pc i go kupie dopiero w grudniu bo bede miał kase i czas na to a wcześniej w wiedźmina nie grałem jeszcze xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawiedzionych pc''towców ? To jak gra z konsoli wychodzi na PC, mamy się cieszyć z wami, a jak jest sytuacja odwrotna, to pc''towcy mogą sobie płakać? Ciekawe ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
A jak się ma sprawa z fabułą? Została stworzona od nowa, użyliście tej z wersji PC i ją trochę zmodyfikowaliście, czy też pozostałą w całości oryginalna? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Czyli nowe, wiedźmińskie scenki z filmu rocznicowego pochodzą z kontynuacji Wiedźmina (dodatku lub części drugiej)? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy w związku z tym, że gra będzie ''krajowa'', jej cena będzie trochę niższa. Wieśka kupiłam od razu po premierze, ale niestety komfort grania pozostawiał wiele do życzenia, więc jeśli tylko pojawi się wersja na x pudło i nie będzie kosztować 200 zł, to zdecydowanie pomyślę nad zakupem. Myślę, że to dobre posunięcie, bo o ile większość konsolowców ma pecety, to nie zawsze jest to ich platforma "rozwojowa" i w nią nie inwestują, więc gry różnie im działają. Wiedźmin zgarnął pozytywne recenzje i to nie za nic, a dobra gra tak szybko nie robi się przestarzała.
Poza tym tu nie chodzi tylko o rynek polski, ale i światowy, na którym w wielu krajach dominują konsole i gracze po prostu nie chcą sobie zawracać głowy użeraniem się z jakimś niedziałającym sterownikiem, czy dokupywaniem większej ilości ramu, tylko po to, aby pograć w jedną dobrą grę. Jak już ktoś raz przywyknie do braku skaczącego obrazu, długaśnich loadingów i innych mniejszych problemów, które nawet przy nowoczesnym sprzęcie pc mogą skutecznie zatruć życie, to nie chce do tego wracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc ze strony marketingowej dobrym posunięciem dla CDP byłoby utrzymać cenę w granicach 139 złotych lub jeśli byłaby taka możliwość 109 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię konsol ,i RPG powinny wychodzić tylko na PC (Na konsole tylko bijatyki), no ale macie "dzieci" cieszcie się naszym PC-towym RPG-iem...;p Zagracie w coś porządnego. No i RED zarobi trochę na przyszłe projekty...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować