Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin na konsole! Chociaż tak właściwie, to zdziwienia nie ma...

235 postów w tym temacie

Dnia 30.11.2008 o 17:07, KinggAdek napisał:

No i RED zarobi trochę na przyszłe projekty...;)


Taa... które stworzone będą z myślą o konsolach (gdyż przecież na PC gra się tylko w Polsce, nie słyszeliście???!!! W NEO+ tak napisali!!!) - jeśli dostaniemy nędzny port, to będzie dobrze. Obym się mylił...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie !!! Na tą wiadomość czekałem z wielką niecierpliwością :) Zobaczymy co z tego wyjdzie. Ciekawe czy zrobią te pierdołki o które tak wszyscy prosili kiedy robiono dodatki do wersji PC np. pochwy do mieczy. Ajaj nie mogę się doczekać !!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 12:32, rafekx 12 napisał:

(...) widac też że CDP-RED nie pracuje nad Wiedźminem 2 a własnie nad wiedźminem
na konsole...

Jak to nie pracuje? Już w dniu premiery jedynki pojawiły się informacje o pracy nad 2. Bagiński się wygadał w jakimś wywiadzie. CDP zaprzeczył, ale to jest standardowa procedura na tym etapie produkcji. Za wersję konsolową wzięli się na specjalne życzenie Atari. O tym zresztą też już było od dawna wiadomo. 3 projekt to chyba They (chyba bo to Metropolis a nie Red), 4 to dopiero niewiadoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 16:08, WorldWar3PL napisał:

Tak się składa, że zazwyczaj koszta (w przypadku większych firm, nie wiem jak to jest
w wypadku średnich takich jak CDProjekt RED) tworzenia gry są znacznie mniejsze przy
tworzeniu na konsole, ze względu na brak potrzeby dostosowywania produktu do setek konfiguracji
sprzętowych.


Mhm, tylko zanim zaczniesz w ogóle tworzyć musisz odprowadzić haracz dla twórców konsoli, żeby dostać Dev kit. Bez niego nie możesz nic. Co do konfiguracji - są sposoby na ustalenie, jakie są najpopularniejsze konfiguracje na świecie i dostosowujesz produkt pod nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 16:49, WorldWar3PL napisał:

To jak gra z konsoli wychodzi na PC, mamy się cieszyć z wami,
a jak jest sytuacja odwrotna, to pc''towcy mogą sobie płakać? Ciekawe ;-)


Ciekawe też, że ilekroć jakiś hit z konsol idzie na PC po pewnym czasie to zwykle nie trzeba długo czekać na posty w tonie "Phi, już 20 razy grę ukończyliśmy to z czego się te piecuchy cieszą". Naturalnie im bardziej konsolowiec był pewny, że nie ma najmniejszych szans na wersję PC, tym potem bardziej stara się udowodnić, że to i tak żadna strata dla konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nowy engine oznacza możliwość wesołego skakania po dachach Wyzimy? Jeśli tak, to kiedy wyjdzie ER v.2 dla PC? W ogóle kiedy wyjdzie ER v2. dla PC mająca nowe cechy z konsol?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tjaaa... a my nadal czekamy na patcha do wersji PC, ktory usunie buga powodujacego rozmazanie obrazu ktore sie pojawia po odbyciu rozmowy :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Czyli te scenki z filmiku rocznicowego nie są zapowiedzią drugiej części wiedźmina, tylko wydania go na konsole? Jak dla mnie to niezbyt dobra informacja :)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 19:10, Rzytko napisał:

... Czyli te scenki z filmiku rocznicowego nie są zapowiedzią drugiej części wiedźmina,
tylko wydania go na konsole? Jak dla mnie to niezbyt dobra informacja :)..

Nie liczylbym na to jednak, gdyz sam Jakub Stylinski powiedzial, ze gra bedzie trwala tyle, ile wersja pecetowa, czyli minimum 40 godzin, a 90 maksimum. Te scenki moga rownie dobrze oznaczac druga czesc wiedzmaka na PC, tylko w wywiadzie z Jakubem mogly sluzyc jako zacheta... dekoracja, jak ktos chce ; ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszą wypuścić wersję na plastiki, żeby zaczęła się lepiej sprzedawać zagranicą. Myślę, że to przede wszystkim pod tym kątem. W PL blaszaki nadal dobrze się trzymają i kto miał kupić, to już grę kupił, zagrał, przeszedł i na półkę odłożył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 17:07, KinggAdek napisał:

Nie lubię konsol ,i RPG powinny wychodzić tylko na PC (Na konsole tylko bijatyki), no
ale macie "dzieci" cieszcie się naszym PC-towym RPG-iem...


Czy mamy na pokladzie moderatora?

Czy normalni uzytkownicy serwisu doczekaja sie w koncu jakiegos bata na 16 letnich gowniarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to super wiadomość do pecetowej jakoś nie mogłem się przekonać... W konsolową na 100% zagram :)

W sumie to nawet cieszę się, że jeszcze nie przeszedłem tej gry bo teraz będę mógł zagrać w to, tak jak lubię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
A mnie zastanawia kilka rzeczy i mam nadzieję, że w wtorek konsul odpowie na moje pytani:
1) Czemu CDPR zdecydował się na zrobienie tej gry na konsole? - Przecież to najzwyklejszy średniak. Większość nagród otrzymała nie dlatego, że była bezkonkurencyjna, tylko dlatego, że nie miała konkurencji.
2) Na jakim silniku Wiedźmin 1,5 (że tak to ujmę) jest tworzony?
3) A co z wersją PC
4) Jeśli gra będzie łatwiejsza od wersji PC (tak jak wszystkie/większość), to The Witcher 1,5 będzie banalny. Wersja PC była bardzo łatwa, a TW 1,5 jak pójdzie w ślady większości innych gier to będzie stworzony dla casualów. Czy twórcy zrobią trudniejszą walkę czy tępą nawalankę typu God of War, Devil May Cry czy Fable?
5) Czy Geralt będzie mógł skakać czy dalej będzie przyklejony do podłoża?
6) Będą dodane jakieś questy poboczne?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gosh, ile tu nienawiści skierowanej w konsole :/ Wiem, że skoro nie posiadacie danego sprzętu to od razu musicie krzyczeć, że to gówno straszne. Iście zachowanie gnojka, którego mama nie chce kupić nowej zabawki.

Mam nadzieję, że mocno Wieśka poprawią (nie tak jak z tym mega-kozackim-nic-nie-robiącym patchem). Jeżeli wersja na ps3 będzie kosztowała jakieś sensowne pieniądze to może się skuszę po raz wtóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować