Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Drakensang: The Dark Eye - stań do walki o notebooka dla graczy!

223 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2008 o 10:43, scooby01 napisał:

Odnośnie pytania pierwszego:

Wnyki - narzędzie kłusownicze w formie pętli wykonanej z drutu, linki stalowej lub sznura,
służące do chwytania dzikich zwierząt.
Sidła - pętle sporządzane ze sznurków konopnych bądź włosia końskiego, używane do chwytania
ptactwa, a także małych ssaków.
Kowalstwo - "kowal może nauczyć się wytwarzać wytrychy lub pułapki w rodzaju wnyków."
Łuczarz - "Jednym z prostszych przepisów jest ten omawiający wykonanie sideł."

No kurcze, naprawdę wielka różnica ^^

ano wlasnie, cos tu z tym pierwszym pytaniem jest nie tak...no coz:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze pytanie powinna byc odpowiedz 3 wedlug artykulu... Przeciez jasno pisze ze kowalstwo = WYTWARZANIE wnyk, a ŁUCZARZ - wytwarza sidla...z tego nie mozna wywnioskowac ze łuczarz zastawia sidla...bo tak samo mozna napisac teraz ze kowal potrafi zastawiac wnyki... pozatym przy umiejetnosci kowalstwa byla nota o "osobie z odpowiednimi umiejetnosciami"...jak dla mnie pytanie mozna interpretowac na 2 sposoby...i obydwa wedlug tekstu sa dobre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorry ze 2 post pod rzad...

"Oprócz bowiem oręża i akcesoriów do jego konserwacji kowal może nauczyć się wytwarzać wytrychy lub pułapki w rodzaju wnyków. Zastawione przez osobę z odpowiednią umiejętnością powodują u ofiary" - czyli wychodzi na to ze KOWAL mimo ze wytwarza wnyki, to nie potrafi ich zastawiac

"Jednym z prostszych przepisów jest ten omawiający wykonanie sideł"

Z tego wynika wedlug mnie ze Łuczarz potrafi zrobic sidła...ale nie wiadomo czy moze je zastawiac.

Pozatym skoro Kowal mimo tego ze robi wnyki ich nie zaklada, mozna wnioskowac ze umiejetnosc Łuczarza działa tak samo...

Wiec mysle ze powinna byc odpowiedz numer 3...Jezeli sie myle to prosze o pokazanie mi informacji w tekscie ktora mowi inaczej ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Jako że nie ja układałem te pytania, poprosiłem osobę najlepiej w temacie zorientowaną o odniesienie się do sytuacji. Jak tylko dostanę odpowiedź - napiszę co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami. Kowal wytwarza wnyki, luczarz wytwarza sidla. A kto i co z nimi dalej zrobi - nie wiadomo, bo np. moga je sprzedac lub oddac komus, kto zrobi z nich lepszy uzytek.

Inna rzecz, ze nie wiadomo jak to dziala naprawde w grze. Czy umiejetnosc Zastawianie pulapek dotyczy tylko wnykow, czy rowniez sidel. Należałoby sprawdzić w podreczniku do Dark Eye.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> >
>
> Jako że nie ja układałem te pytania, poprosiłem osobę najlepiej w temacie zorientowaną
> o odniesienie się do sytuacji. Jak tylko dostanę odpowiedź - napiszę co i jak :)

byłbym wdzieczny ;)


> Inna rzecz, ze nie wiadomo jak to dziala naprawde w grze. Czy umiejetnosc Zastawianie
> pulapek dotyczy tylko wnykow, czy rowniez sidel. Należałoby sprawdzić w podreczniku do
> Dark Eye.

Nalezaloby...Jednak i tak to nie ma nic wspolnego z konkursem :) jest jasno powiedziane ze odpowiedzi sa zawarte w artykule, wiec tam powiny byc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

według mnie autorzy powinni zaliczyć dwie odpowiedzi 1 i 3 przynajmniej do głównego losowania.
Pytanie wprowadza w błąd.
- Umiejętność Łuczarz pozwala wyrabiać sidła i to wynika z tekstu.
- Umiejętność "Zastawianie pułapek" pozwala na zastawianie sideł, ale to nie wynika z tekstu, a na tej podstawie odpowiadaliśmy na pytania.

W instrukcji stoi że za zakładaniem sideł i wnyków stoi umiejętność zastawianie pułapek, ale sidła i wnyki muszą być kupione lub wykonane przy pomocy umiejętności kowalstwo i wyrób łuków (w konkursie łuczarz).

Jednak ważne co w tekście, a nie instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie ze powinny byc zaliczone 2 odpowiedzi. Pytanie mozna zinterpretowac na 2 sposoby, i welug mnie kazdy ma jakies uzasadnienie. Zobaczymy jaka bedzie odpowiedz :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 10:43, scooby01 napisał:

Odnośnie pytania pierwszego:

Wnyki - narzędzie kłusownicze w formie pętli wykonanej z drutu, linki stalowej lub sznura,
służące do chwytania dzikich zwierząt.
Sidła - pętle sporządzane ze sznurków konopnych bądź włosia końskiego, używane do chwytania
ptactwa, a także małych ssaków.
Kowalstwo - "kowal może nauczyć się wytwarzać wytrychy lub pułapki w rodzaju wnyków."
Łuczarz - "Jednym z prostszych przepisów jest ten omawiający wykonanie sideł."

No kurcze, naprawdę wielka różnica ^^


Niezależnie od tego, jakie terminy zostały użyte do przetłumaczenia oryginalnych nazw, jest to już kwestia tłumaczy i przekładu. Ze swojej strony mogę powiedzieć tylko tyle, że faktem jest, że w Drakensang kowal wytwarza te pierwsze (wnyki) a łuczarz te drugie (sidła). Tak jest to w mechanice gry i tak zostało opisane w artykule.
Poza tym, z przytoczonej definicji wnyków wynika, że używa się do tego drutu lub plecionej stalowej linki. Tak więc, mimo tego że metalowe szczęki używane w grze to raczej potrzask, do wnyków praca w metalu także byłaby wymagana ;)

Co do pytania, to pewnie zostanie wyjaśnione.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym pytaniu powinna być odpowiedź "zastawianie pułapek". Specjalnie zaglądałem do niemieckiej wiki gry, żeby to sprawdzić. Są dwie umiejętności związane bezpośrednio z pułapkami:
"rozbrajanie pułapek" - umiejętność złodziejska, ale z grupy rzemiosło - co jest wymienione w tekście
"zastawianie pułapek" - umiejętność z grupy natura - a to nie jest, a być powinno - jeśli mamy operować tylko na informacjach z tekstu

Kowal i Łucarz tylko wytwarzają pułapki. Obie umiejętności, podobnie jak rozbrajanie pułapek znajdują się w grupie rzemiosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak juz napisalem mozemy brac pod uwage tylko artykul...a tam jest to niejasno napisane i o wyjasnienie tej sprawy wlasnie mi chodzi ;) Skoro jednak znalazles to na niemieckiej wiki tzn ze mamy racje i powinna byc odpowiedz 3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zasięgnięciu języka i konsultacji zdecydowaliśmy, że w finalnej klasyfikacji punkt za to pytanie zostanie przyznany niezależnie od zaznaczonej odpowiedzi. Nieporozumienie wynikało z zastosowanego niefortunnego zwrotu "pozwala na zastawianie".

Jeszcze tytułem wyjaśnienia - pozwoliłem sobie sprawdzić czy zaliczenie odpowiedzi osobom, które wcześniej nie otrzymały za to pytanie punktu zmieniłoby coś w zakresie przyznania nagrody za VI etap konkursu. Nic, wynik byłby dokładnie taki sam.

Dziękujemy jednocześnie za czujność! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nawet nie wiedziałem, że wszystkie odpowiedzi powinny być zawarte w tekście. Tak jest w regulaminie? Zresztą do tej pory były. Nawet te z ostatniego dnia nie nastręczały żadnych trudności. Tylko to pytanie wydawało mi się na tyle pokręcone, że zacząłem szukać odpowiedzi poza tekstem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja za to siedzialem nad nim z dobre 10 minut....kombinowalem, szukalem i porównywalem tekst...slowo po slowie :P. Niemieckiego nie znam wiec raczej niemieckie wiki odpada ;]. Dobrze ze sprawa sie wyjasnila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 12:53, Valerius napisał:

ja za to siedzialem nad nim z dobre 10 minut....kombinowalem, szukalem i porównywalem
tekst...slowo po slowie :P. Niemieckiego nie znam wiec raczej niemieckie wiki odpada
;]. Dobrze ze sprawa sie wyjasnila...

niestety na niemieckim wiki tez bys nie znalazl jednoznacznej odpowiedzi na ten temat;P przynajmniej mi sie nie udalo!

Ad. Spayki
>Jeszcze tytułem wyjaśnienia - pozwoliłem sobie sprawdzić czy zaliczenie odpowiedzi osobom, które wcześniej nie >otrzymały za to pytanie punktu zmieniłoby coś w zakresie przyznania nagrody za VI etap konkursu. Nic, wynik byłby >dokładnie taki sam.
czyli wynika z tego, ze system wylaniania zwyciezcy danego etapu to jest jakas pochodna kto pierwszy ten lepszy ;) ew. udzielenia odpowiedzi w konkretnym czasie, badz o konkretnej godzinie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam nie mam już szans na wygraną bo 1 błąd popełniłem, ale za to jaka zabawa i codzienne oczekiwanie na nowy artykuł :D.
Ciekawi mnie nadal ten tajemniczy algorytm mam nadzieje że opublikujecie go na forum po zakończeniu konkursu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh co prawda to prawda zabawa byla przednia :). Ogolnie bardziej podoba mi sie ten typ konkursu, bo liczy sie to jak sie czta artykul, a nie slepy los ;) Jeszcze gdyby tylko pytania byly trudniejsze to juz ogolnie cud miod i orzeszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 20:20, Valerius napisał:

heh co prawda to prawda zabawa byla przednia :). Ogolnie bardziej podoba mi sie ten typ
konkursu, bo liczy sie to jak sie czta artykul, a nie slepy los ;) Jeszcze gdyby tylko
pytania byly trudniejsze to juz ogolnie cud miod i orzeszki.


gdyby przez cały konkurs leciały pytania jak w ostatnim dniu to bym się napocił :) podchwytilwe były, łatwo się pomylić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale za to jaka satysfakcja :). Czasami lepiej sie napocic i pomyslec nad pytanie a pozniej, sprawdzajac odpowiedzi miec satysfakcje ze wszystko dobrze sie zrobilo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować