• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
nolif3r

Zwalnianie gier (gwałtowny spadek fps?) [rozwiązano].

Pytanie

Mam dosyć niemiły i irytujący problem. Podczas grania w jakąkolwiek grę*, gra co jakiś czas zwalnia. Jest tak - normalnie sobie gram, niby wszystko ok i... gra zwalnia... tzn . wygląda to tak jakby spadało do kilku fps, normalnie pokaz slajdów. Wszystko działa prawie jak w zwolnionym tempie :). Zwykle trwa to koło..10-20 sekund i powtarza się co jakiś czas (2 minuty? jakoś tak.. nie mierzyłem). O co chodzi? Zdenerwowałem się dzisiaj, zdefragmentowałem dyski... ale nic konkretnego nie przychodzi mi do głowy, co to może być. Mógłby ktoś pomóc?


* - Call of Duty, Turok, Shadowgrounds, Mount&Blade..itd. Wszystko oryginalne ofc.
Oczywiście spełniam wymagania tych gier..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

jaki procek? przy wielordzeniowych athalonach oraz xp trzeba jeszcze dodatkowy programik doinstalować. pozatym sprawdź temperatury, być może coś się przegrzewa.
ps jakie programy ci chodzą w tle? być może to któryś z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przyczyn może być wiele, od softu: sterowników i wirusików, które sobie harcują w systemie, aż po hardware: procesor, kartę graficzną i występujący błąd oszczędzania energi, czyli między innymi niekontrolowane przejścia z trybu 3d do 2d. Jeżeli pochwalisz Się sprzętem to może ktoś coś mądrego doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Najczęściej jest to wina karty graficznej. Ja mam tak na GF 280 GTX i to nawet jak gram w Obliviona. Jak odpalam kompa to pogram kilka godzinek , ale jak odpalę np. takiego Crysisa i potem Obliviona to nie długo sobie pogram. Po prostu karta się grzeje a ten GF 280 GTX w szczególności ;/ , co prowadzi do spadku ilości fps . To normalka ...peace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.12.2008 o 16:44, sig. napisał:

jaki procek?

Intel Pentium IV - 2.8 GHz

Dnia 02.12.2008 o 16:44, sig. napisał:

pozatym sprawdź temperatury, być może coś się przegrzewa.
ps jakie programy ci chodzą w tle? być może to któryś z nich.

No raczej nic konkretnego.. Last.fm scrobbler i Aqq, ale nawet jak wyłącze to nic to nie zmienia.. chyba.

- to jest odpowiedź na posta dodanego przez Nekromantik
Intel Pentium IV - 2.8 GHz
1gb ram
GeForce 7600 GS

-to jest odpowiedź na posta dodanego przez m4teU5z
Może być to i to.. ale dzieje się to także jeśli gram w grę niezbyt wymagającą graficznie (a przedtem nie grałem w inna, co by wyciskała ostro z grafiki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 02.12.2008 o 17:14, m4teU5z napisał:

Może być to i to.. ale dzieje się to także jeśli gram w grę niezbyt wymagającą graficznie
(a przedtem nie grałem w inna, co by wyciskała ostro z grafiki)

A instalowałeś czasem jakieś nowe sterowniki do karty, lub coś usuwałeś ostatnio? Od kiedy takie objawy występują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wcześniej było ok, czy masz tak od początku (tzn ostatniej instalacji systemu)? Masz zainstalowane najnowsze sterowniki do płyty głównej (i czy w ogóle instalowałeś jakieś) i karty graficznej (w tym przypadku olej te z płyty, zawsze instaluj najnowsze z internetu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.12.2008 o 17:48, Nekromantik napisał:

A instalowałeś czasem jakieś nowe sterowniki do karty, lub coś usuwałeś ostatnio?

Nie.

Dnia 02.12.2008 o 17:48, Nekromantik napisał:

Od kiedy takie objawy występują?

Jakiś czas już.. 2 tygodnie - max 1 mies. Przedtem było ok.

Sth`Devilish
1 pytanie - j.w

Żadnych sterowników nie instalowałem.. ew. do dvd bo coś było z nim nie tak. (ale to chyba nie ma nic wspólnego..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiem, że wielu ludzi wścieka się na takie porady, ale być może przyszła kryska na matyska i trzeba postawić nowy system? Nic nie wiemy o długości jego życia i jak bardzo był eksploatowany. Gdy takie zabiegi nie pomagają, zwykle szukam przyczyny w sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.12.2008 o 12:26, m4teU5z napisał:

To z pewnością jest jakieś rozwiązanie. Gdybym tylko wiedział jak to się robi... :<

Jeżeli komputer jest Twój to ja nie widzę niczego na przeszkodzie abyś poeksperymentował. Jeśli ogólnie dostępny dla domowników lepiej może zostaw, bo jeszcze dostaniesz po nosie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jestem już po formacie... Nawet nie było tak trudno, dzięki że mnie ''namówiłeś''. No dobra, ale co z problemem? Brak zmian. Dalej to samo, nawet po formacie. Z checią posłucham innych rad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.12.2008 o 11:23, Nekromantik napisał:

Przydadzą się teraz np. sterowniki dołączone do karty :P

Do płyty głównej wgrałem z dołączonej płyty, do k. graficznej ściągłem i wgrałem... ale w sumie nie wiem czy to były najnowsze czy nie... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Prawdopodobnie to wina wczytywania się/do pamięci RAM lub pamięci na karcie graficznej. Po prostu masz jej za mało lub jest za wolna. Może to być również wina wolnego dysku. Zdefragmentuj dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.12.2008 o 16:13, byverter napisał:

Prawdopodobnie to wina wczytywania się/do pamięci RAM lub pamięci na karcie graficznej.
Po prostu masz jej za mało lub jest za wolna.

Ale przedtem wszystko działało.. żadnych problemów. Nawet GoW mi śmigał bez takich problemów.

Dnia 04.12.2008 o 16:13, byverter napisał:

Może to być również wina wolnego dysku.
Zdefragmentuj dysk.

Juz to robiłem... ale zrobię jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 05.12.2008 o 13:06, m4teU5z napisał:

> Może to być również wina wolnego dysku.
> Zdefragmentuj dysk.
Juz to robiłem... ale zrobię jeszcze raz.

Nie wiem czy jest sens. Radzę powrócić do starych sprawdzonych sterowników dla karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Defragmentacja, tak jak myslałem nie podziałała...

Nekromantik -> Nie wydaje mi się, by to była wina sterowników... Na początku (tzn przed formatem, na początku tamtego systemu) wszystko było ok..., a później przestało być, chociaż żadnych sterowników nie wgrywałem... a same, chyba się nie zmieniły :P.

Jakieś inne pomysły? Z chęcią wysłucham i wypróbuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problem nadal aktualny... Nie wiem co z tym zrobic, a święta i czas wolny coraz bliżej...Przeskanowałem jeszcze skanerem antywiruswym online, i nic nie wykryło, więc raczej wirusy można wykluczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować