Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Atari powróci do swoich znanych marek

270 postów w tym temacie

Ehh, już widzę BG 3. Naturalnie maksymalnie uproszczony,żeby nawet największy debil, który nie potrafi skończyć podstawówki, mógł przejść z palcem w nosie. Naprawdę tą markę mogliby zostawić w spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 22:41, Zaratul555 napisał:

Mi się marzy Baldur`s Gate 3 z rzutem izometrycznym i systemem D&D.
Jest cień szansy że BG3 taki będzie.


I zapewne będzie z cukierkową grafiką 3D.

Imho mogli by zrobić ukłon w stronę oldschoolowych graczy i stworzyć BG III z lekko ulepszoną grafiką BG II, bez żadnego 3D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 22:42, Arkads napisał:

Myślałem że seria skończy się na BG2.. Ale Atari nie może zniszczyć gry wszechczasów.


Założymy się? Wiesz, gdzie leży problem? Że PC znają innego Baldur''s Gate jak konsole. I tych dwóch gier się nie da pogodzić. Więc albo dostaniemy multiplatformowego potworka albo Atari się nad nami zlituje i ograniczy się do stworzenia Dark Alliance 3 dla konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże, naprawdę wszyscy tkwicie w tej prehistorii a tutaj tyle innych dobrych gier jest, lub idzie :)))

Poza tym rynek poszedł naprzód, wyobraź sobie jak by się coś takiego sprzedało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


W newsie tego nie ma. Ale wsrod najwazniejszych przyszlorocznych gier Atari Phil Harrison wymienil oczywiscie naszego konsolowego Wiedzmina:) i na scene tej wielkiej Londynskiej imprezy zaprosil Marcina Iwinskiego ktory opowiadal wlasnie o Wiedzminie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powinni zrobic cos w stylu BG 2 z grafika taka jak teraz prezentuje diablo- 3d w rzucie izometrycznym, interfejs zostawic ten sam, moze drobne poprawk + d&d w wersji 3 + oczywiscie dluga epicka przygoda.

a najlepiej niech zrobia bg 2 ze wspraciem visty i wysokich rodzielczosci i z nowa historia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 22:49, sathorn1 napisał:

Boże, naprawdę wszyscy tkwicie w tej prehistorii a tutaj tyle innych dobrych gier jest,
lub idzie :)))

Poza tym rynek poszedł naprzód, wyobraź sobie jak by się coś takiego sprzedało....


Masz rację rynek idzie naprzód ale to nie znaczy że należy rezygnować ze wspaniałych serii gier i nie gadaj że to prehistoria bo to nadal świetne gierki i wiele osób w nie pogrywa. Wyobraź sobie że kilka lat albo więcej twoje dzieci lub ty sam będziesz mówił prehistoria o Crysisie i innych tych "hitach i epokowych grach". Co do tematu dobrze że mamy jakieś słówko potwierdzające doniesienia i plotki ale przejdźmy od słów do czynu chłopaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 22:43, Sashion napisał:

> Mi się marzy Baldur`s Gate 3 z rzutem izometrycznym i systemem D&D.
> Jest cień szansy że BG3 taki będzie.

I zapewne będzie z cukierkową grafiką 3D.

Imho mogli by zrobić ukłon w stronę oldschoolowych graczy i stworzyć BG III z lekko ulepszoną
grafiką BG II, bez żadnego 3D.



Skąd wiesz że będzie mieć cukierkową grafikę?
Na razie wiadomo tyle o BG3 że będzie i nic więcej.
Może Atari da radę i stworzy "oldschoolowego" BG.Nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy BG musiałby opowiadać o innej historii, kontynuacja Tronu Bhaala byłaby nielogiczna (albo naciągana strasznie). I mam nadzieję, że to nie będzie prequel (wtedy znałbym zakończenie, przynajmniej mniej-więcej). Najlepsza opcja imho to zupełnie nowa przygoda, po prostu w okolicach Wrót Baldura :)

Grafika 3D pewnie będzie wprowadzona, ale fajnie by było, gdyby kamerę można było dość swobodnie ustawiać, nawet do widoku a''la rzut izometryczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście pokładam większą nadzieję w niedawnych wypowiedziach przedstawiciela stardock który wspomniał o próbach i ogólnym zainteresowaniu tego wydawcy prawami do znanych starych serii. Chodziło głównie o Star Control i Master of Orion (oby oby) o których prawa ponoć aktywnie zabiegają ale mówił ,że są tez zainteresowani takim BG czy Planescape: Torment (!!!) i wznowieniu tradycji izometrycznego RPG z drużynami i walka taktyczną. BG sądząc po wypowiedziach Atari raczej nie zrobią ale kontynuacje (niekoniecznie w sensie stricte sequela bo torment zakończył się definitywnie) tormenta? Czemu nie, prawa do planescape zbierają kurz odkąd WotC skasował uniwersum więc zarobienie kasy na licencji by im nie przeszkadzało a dweloperzy mieli by dużą swobodę w ingerowaniu w uniwersum. Gorzej z licencja na użycie D&D bo ma ja Atari i pewnie nie chce się dzielić. No cóż pomarzyć można.

Co do BG3 nie mam pojęcia kto miał by to robić, Bioware robi duchowego następcę w postaci Dragon Age, Obsidian jest drugą z obecnie istniejących (RIP troika) deweloperów który ma doświadczenie w robieniu gier na mechanice D&D i według mnie to oni by pewnie robili BG3. Po za tym nie wiem jak stoją z prawami do serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o brak szacunku dla tych gier, tylko spójrz na komentarze... Wszyscy Ci ludzie tkwią w zamierzchłych czasach. Jakkolwiek uważam BG i inne stare gry za wartościowe i ważne dla branży, tak uważam, że co było to minęło, a w naszym kraju panuje jakby skrajne umiłowanie staroci, zupełnie jakby Ci wszyscy ludzie mieli kompy sprzed czterech lat i grali tylko w gry z serii za 20zł.

Ja mam bardziej nadzieję, że BG3 odejdzie od starej formuły i będzie czymś w rodzaju Mass Effect, grą akcji w gameplayu, a RPGiem w budowie fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym narzekać, ale szkoda mi trochę, że zamiast BG3 nie jest to news o reaktywacji Black Isle Studios i powstawaniu IceWind Dale 3... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować