Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox 360 z wbudowaną pamięcią! Całe 256 MB!

32 postów w tym temacie

konsole przestają już być konsolami.... a kiedyś jak się kupiło np. PsOne czy pierwszego XBox to miało się spokojną głowę aż do premiery następnej konsoli... a teraz? mniejszy proces technologiczny, dodatkowa pamięć, większy dysko, wersja slim........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 11:45, Arczir2d2 napisał:

konsole przestają już być konsolami.... a kiedyś jak się kupiło np. PsOne czy pierwszego
XBox to miało się spokojną głowę aż do premiery następnej konsoli... a teraz? mniejszy
proces technologiczny, dodatkowa pamięć, większy dysko, wersja slim........

Zgadzam się w całej rozciągłości, może z jednym wyjątkiem - Xbox pierwszy był takim niereformowalnym komputerem w obudowie od Microsoftu, oraz pecetowymi podzespołami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 11:45, Arczir2d2 napisał:

konsole przestają już być konsolami.... a kiedyś jak się kupiło np. PsOne czy pierwszego
XBox to miało się spokojną głowę aż do premiery następnej konsoli... a teraz? mniejszy
proces technologiczny, dodatkowa pamięć, większy dysko, wersja slim........


Może twierdzisz, że pierwsze PlayStation było takie same od początku do końca żywota? Wejdź sobie na wikipedię i zobacz ile różnych modeli wypuszczono. I nie różniły się one jedynie kolorem czy oznaczeniem modelu. W całej historii dodawano/wyrzucano/zastępowane porty wejścia/wyjścia, zmieniano BIOS (dzisiaj tą rolę pełni firmware i można w łatwy sposób go upgrade''owac z netu, ale wcześniej nie było to takie proste. Podobnie z procesem technologicznym: także w przypadku pierwszej konsoli Sony, jego obniżenie pozwoliło wypuścic wersję Slim znaną jako PSOne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...wymienne obudowy, potem będzie można osobno kupić podzespoły i samemu złożyć własny sprzęt dzięki usłudze XboX Custom... Skądś to znam... :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ktokolwiek kogokolwiek zmusza do kupowania kolejnych nowszych wersji? Jak chcesz mieć konsole zajmująca mniej miejsca - Twoja sprawa. Jak chcesz mieć konsolę z cichszym chłodzeniem - Twoja sprawa. Chcesz mieć większy dysk (który tak naprawde nie jest koniecznością przecież) - Twoja sprawa. Z PC nie ma to wiele wspólnego, ponieważ nie jest to kwestia "mogę, nie mogę zagrać w tą grę", tylko "czy dam się naciągnąć na kolejne markietingowe gadżety wydawane do mojej konsoli".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, nową drogą Microsoftu jest zrobienie z konsoli PC składaka.

Powymieniajmy części, kupmy nowy model konsoli bo ma nowe części, może jeszcze nowa karta grafiki, muzyki i nowy, lepszy system operacyjny.

Dział R&D Microsoftu nie próżnuje, chcąc w końcu dać graczom przyzwoitą konstrukcję ;| Brawo chłopcy. Oby tak dalej. Czekam z niecierpliwością na kolejne spektakularne konfiguracje sprzętowe.

Polakom gratulujemy Żywca, X -boxowcom gratulujemy 256 MB pamięci. Nie wiadomo - śmiać się czy płakać. Teraz to już prawie jak PS3.

I piszę to celowo, złośliwie i z przekąsem jako wielki funboy PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy chyba macie problem z czytaniem chociażby postu Adriana Rotha i historią. Xbox nie zrobił nic nowego, czego by nie było już w PSX''ie. Żaden posiadacz PSX''a nie powie mi przecież, że nie chciał nigdy wymienić swojej karty 16 bloków na coś większego, albo zmienić stary model na psOne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klimos ---> Z tym co napisałeś zgadzam się w całej rozciągłości, mogę tylko ubolewać nad tym że inni mają bardzo wybiórczą pamięć i piszą bzdury. Ps 1 miało kilka rewizji, PS 2 tak samo, pierwszy klocek również.
To naturalna kolej rzeczy że wychodzą nowe rewizje konsol, pisanie że to jest tak samo jak z PC jest bzdurą ponieważ jest tu pewna subtelna różnica - czy masz nową rewizję konsoli czy starą gry chodzą tak samo

Sam mam starą rewizję klocka (bez HDMI, dysk 20 GB) i nie narzekam - nowej wersji nie zamierzam kupować (bo i po co ?), ale zmiany mnie oczywiście cieszą.

Co do newsa - wbudowana pamięć to dobra wiadomość, tak powinno być od samego początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest obecnie, ale w przypadku ps2 dość różnie z tym bywało. niektóre gry działały tylko i wyłącznie na jednej "podwersji" konsoli (zwyczajnie wykorzystywały nieudokumentowane funkcje, wiec po zmianie elektroniki/biosu przestawały działać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja ostatnio czytałem, że live nigdy nie będzie w Polsce, z powodu takiego, że w Polsce dopuszczone jest przerabianie konsol, by grać na kopii zapasowej, i brakiem live ms chce się zabezpieczyć przed pozwami osób pokrzywdzonych niesłusznym banem. Jeśli ktoś ma szersze info dobrze by były gdyby się podzielił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 15:06, Ceteris Paribus napisał:

D....pa w serwisie w Polsce nie ma szans na tąwersje skoro opusów nawet u nas nie montuja.

A to masz jakikolwiek serwis w Polsce? Wszystko wędruje na zachód albo południe. Moja konsola poleciała do Niemiec na leczenie RRoD-a. Ba! Swojego czasu brytyjskie centrum serwisowe było tak przeładowane, że MS wysyłał X-y z Wysp aż na Chorwację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 15:38, Zaitsev napisał:

> D....pa w serwisie w Polsce nie ma szans na tąwersje skoro opusów nawet u nas nie
montuja.
>
A to masz jakikolwiek serwis w Polsce? Wszystko wędruje na zachód albo południe. Moja
konsola poleciała do Niemiec na leczenie RRoD-a. Ba! Swojego czasu brytyjskie centrum
serwisowe było tak przeładowane, że MS wysyłał X-y z Wysp aż na Chorwację...


Żle wyłapałem informacje. Czytałem, że Polakom jeszcze żadnej konsoli na opusa nie wymienili. Tak wiec myślalem ,ze u ns też jest serwis a tu taka lipa. Naprawde nieładnei ms potraktował Polskę i Polaków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 15:21, pendejo napisał:

a ja ostatnio czytałem, że live nigdy nie będzie w Polsce, z powodu takiego, że w Polsce
dopuszczone jest przerabianie konsol, by grać na kopii zapasowej, i brakiem live ms chce
się zabezpieczyć przed pozwami osób pokrzywdzonych niesłusznym banem. Jeśli ktoś ma szersze
info dobrze by były gdyby się podzielił


Gdzie o tym czytałeś, moze na psx extreme? Ja ostatnio tez tak wydukowałem, byc moze to mnie tam przecztaleś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować