Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy patch do Gothic 3: Zmierzch Bogów

41 postów w tym temacie

W Gothic 3 dało się w pełni zagrać po ponad roku i to tylko dlatego, że fani gry przygotowali patcha. Nie wydawca. Teraz znowu to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Zmierzch kosztował 19.99 nikt aż tak by nie psioczył. Ale to w jaki sposób został sprzedany i rozreklamowany ośmiesza ludzi za to odpowiedzialnych. Bo prawda jest tak, że dajmy na to taki wiedźmin edycja rozszerzona z tymi swoimi darmowymi nowymi przygodami oferuje więcej niż samodzielny dodatek do Gothic 3.

I zachęcam do lektury wszystkich zainteresowanych grą:
http://gothic.gram.pl/forum/index.php/board,147.0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem na co tak na prawdę ludzie narzekają.
Od samego początku było wiadome że gra będzie działać na engine G3 który arcydziełem programistów z Piranha Bytes nie był, wiadomo też było że jej producentem nie będzie już PB co niestety da się odczuć w samej grze (i jest to jak dlamnie największy minus Forsaken Gods).
Wiadomo było również że po porażce jaką na samym początku (bo według mnie w tym momencie G3 jest grywalny i nie ma z nim problemów) zrobił G3 Jowood prawdopodobnie znowu będzie gonił programistów o jak najszybsze wydanie gry.
Po około 2h gry w Forsaken Gods wiem że jest zabugowana jak cholera, co (jak napisałem wyżej) niespodzianką nie jest.
Nie wiem więc czemu ludzie tak psioczą skoro wszystko to było wiadome od samego początku prac nad Forsaken Gods.
Osobiście gierkę zakupiłem i nie żałuję gdyż majątku na nią nie wydałem a prędzej czy później odpowiednie patche wyjdą (tak jak w przypadku "podstawki") i grać będzie mógł każdy malkontent.
Swoją drogą jak na projekt wielkości Gothic''a to CDP też się nie za bardzo postarało z polonizacją gdyż głosy słychać że były nagrywane w pośpiechu a czasami ich nie ma w ogóle (tak z jak i bez patcha 1.06):/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się zawsze wydawało, że Gothic to action RPG a nie, tak jak to napisano cRPG, ale ok nie będę się upierał. "konflikt z fanami serii The Elder Scroll " O_o Czy ja o czymś nie wiem? Ominęło mnie coś? Co do patcha fajnie, że wychodzi tego samego dnia co gra. Obawiałem się, że CDP znów skaże nas na czekanie tak jak w przypadku Mass Effect. Obawiam się jednak, że patch niewiele zdziała. Żeby "odbugować" Gothica 3 trzeba go chyba stworzyć od nowa. Na dodatek cena... bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za tawerną gothic, mam nadzieję że nikt się nie obrazi:

"JoWood wydawca gier z serii Gothic wydał oficjalne przeprosiny dla fanów w związku z dużą ilością bugów, które znalazły się w dodatku „Zmierzch Bogów”. Przeprosiny poprzedzone zostały podziękowaniami za wsparcie ze strony nabywców jak i za sam zakup gry. Czytamy następnie, iż wydanie produktu, który spełniałby nadzieje w nim pokładane było niemożliwe. Niestety powody dlaczego zaistniała taka sytuacja nie zostały podane, aczkolwiek stwierdzenie że wydawca jak i gracze pragnęli, by gra ukazała się w tym roku pozwala stwierdzić, że deweloperom po prostu brakło czasu na dopieszczenie i przetestowanie produkcji."

I dlatego drogi Viperze narzekamy. Bo wydawca nie dość, że powierza grę niekompetentnym osobom, to jeszcze wprost ci przyznaje że wiedział o niegrywalności tytułu, ale chciał zdążyć na świąteczny szał zakupów, byleby ci ten kit wcisnąć. Fakt, powinniśmy się przyzwyczajać, nie ma co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 1h gry znalazłem pełno błędów np. przenikanie przez obiekty Npc-ów uciekających podczas walki, zatapiannie się do połowy w teksturach przez Beziego po skoku na coś, wiszące kłęby wody itp. itd. Zobaczymy co ten patch poprawił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 21:17, Michal 1232 napisał:

"konflikt z fanami serii The Elder Scroll " O_o Czy ja o czymś nie wiem? Ominęło mnie coś?

Seria The Elder Scrolls zawsze była największym konkurentem Gothica. Te gry były jak ogień i woda. Fani jednej i drugiej serii spierali się która jest lepsza. Ostatecznie jednak obie zaliczyły glebe i ani po Arcani: The Gothic Tale (czy jak ona tam się ma nazywać) ani po TES V: Skyrim nie spodziewam się odwrócenia tego losu.

A JoWood gratulujemy umiejętności wciskania graczom gówna za 65 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te przeprosiny JoWood to była najśmieszniejsza rzecz jaką ostatnio widziałem... heh, serio. Sorry JoWood, ale w kontekście Gothica 3, to całe "przepraszamy za Forsaken Gods" jest po prostu... przezabawne. Poza tym, na jak wiele "drugich szans" oni liczą? Zwłaszcza, że dość wyraźnie widać, że swoich klientów mają za idiotów.

W Forsaken God jeszcze nie grałem, ale ilość dyskusji o bugach, i już sam fakt, że JoWood *aż* zdecydował się przeprosić, skutecznie zniechęcają mnie do zakupu. I nie szkodzi... nigdy nie myślałem o FG jako o jakiejś kolejnej wspaniałej przygodzie w świecie Gothic. Ekipa Piranha Bytes powiedziała kiedyś coś w stylu, że seria Gothic się skończyła, i jak dla mnie to ich zdanie jest... hm, wiążące.

Oczywiście ktoś mógłby powiedzieć, że jestem niesprawiedliwy, i uprzedzony, ale nawet jeśli... to mam prawo. W końcu jestem klientem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się, że studio po ''bugowej porażce'' wyciągnie z tego wnioski, ale jak widać tego nie zrobiło.

Nie dość, że Gothic 3 był jedną z najbardziej zabugowanych gier ostatnich lat i w zasadzie hamował rozgrywkę i przyjemność z gry, tak nawet dodatek - Zmierzch Bogów lepszy nie jest, bo także można na forach poczytać zażalenia graczy. Dobrze, że chociaż wydali tego patcha - chociaż znając życie i tak sporo błędów jeszcze pozostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktoś wogóle testował polski patch 1.0.6? pomijam fakt że w 1.0.0 jest MASĘ NIE PRZETŁUMACZONYCH NAZW PRZEDMIOTÓW, ale żeby po 1.0.6 po braniu przedmiotów ze skrzyni hurtem (prawy przycisk myszy) zamiast pokazywać sie to co faktycznie wziąłem pokazuje się:

1 rzecz
800 rzeczy
3 rzeczy
2 rzeczy
1 rzecz

w 1.0.0 pokazywało nazwy przedmiotów, co prawda nie zawsze przetłumaczone albo przetłumaczone niepoprawnie ale lepiej widzieć 800 Moneta (oryginalna pisownia) niż 800 rzeczy.

czekamy na patcha do patcha, który pozwoli nam grać w polską a nie polskawą wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wrzuccie mi tego patcha na inny sewer błagam inaczej nawet gry nie odpale bo włancza mi sie "where is the Guru" taki błond wrzuccie na jakis prosze to powinno pomuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten dodatek wyszedł zaledwie kilka dni temu , a już wychodzi łatka poprawiająca kilka błędów. Widać twórcy Gothic''a tak jak wielu innych producentów bawi się w wypuszczenie do sklepów niedokończonych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 11:00, master matrox napisał:

Spodziewałem się, że studio po ''bugowej porażce'' wyciągnie z tego wnioski, ale jak
widać tego nie zrobiło.

Tyle że to nie Piranie robiły ten dodatek, tylko jakieś inne studio z Indii. Cóż, wiedziałem, że tej gry nie da się naprawić na amen. Mówi się trudno... Chociaż smutno mi, gdy widzę, jak kolejna legenda się stoczyła. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem... i jestem nadal wielkim fanem gier z serii Gothic. Ostatnia część Gothic 3 / Gothic 3 zmierzch bogów mnie po prostu rozwaliła totalnie. Nigdy bym nie pomyślał, że Gothic może tak wypaść. Gdyby ktoś zaczął grać od 3 to na pewno by się zniechęcił i nie kupił już innych części Gothica.

Kupiłem Gothic 3 zmierzch bogów, zainstalowałem, ustawiłem wszystko na full(nowy komp :D) i włączyłem grę. Moim oczom ukazała się nędzną, wymuszona fabuła, kiepska grafika, bugi we wszystkim na co spojrzę.
Raz tekstura staję się nie mal, że biała, a raz staję się ciemna jak cholera. Jak strzelam z łuku to na pół ekranu mam ciemny obraz zasłaniający wszystko. Jak walczę na arenie i pokonuje przeciwnika to on po porażce zostaję na arenie, a jak rozpoczynam następną walkę i przypadkowo trafiam tego pierwszego, cała wieś się na mnie rzuca. Polonizacja jest niedokładna wręcz fatalna jak na tą grę. Brak tekstu, brak nazwy przedmiotów, npc, errory na pół ekranu. Raz mówisz głosem bezimiennego, a raz jakiegoś innego kolesia. Czasami npc w ogóle nic nie mówi. Można przechodzić przez niektóre przedmioty na mapce, wpadać za tekstury, a potwory i npc uciekają od Ciebie bez powodu.

Co do fabuły to uważam, że jest wymuszona na maxa jak się tylko da. Na samym początku dostajemy zadanie, że mamy zjednoczyć myrtanę bo po przednio za sobą zostawiliśmy burdel.(tylko, że to GŁÓWNE zadanie wykonuję się po przebiegnięciu przez wszystkie wiochy i porozmawianiu z ich przywódcami "3 zdania" góra 4) Nikt nam znowu nie ufa(a każdy wie co zrobiliśmy). O tuż Gothic 3 skończył się tak, że zostaliśmy kólem, a tutaj okazuje się, że nie jesteśmy królem(a ni niczym). W Gothicu 3 zabiłem Thorusa, a w dodatku Zmierzch Bogów nadal żyje i trzyma wysokie stanowisko (jak zwykle zresztą).

Co do trybu walki... Jak zwykle się nie zmienił. Szybkość ataków wilka jest kosmiczna, nie można wyprowadzić żadnego ciosu, bo jego atak wszystko blokuje. Specjalne ciosy (i różne inne fajne efekty jakie możemy zadać bronią biała) jak np w Wiedźminie Edycji Rozszerzonej(Ahhh...Wiedźmin...jedna z najlepszych gier w jakie grałem...czekam na 2!) w tej grze nie ma, . Ogólnie mówiąc nic się nie zmieniło i wszystko pozostało tak jak było czytaj -> do dupy.

Ta część z serii Gothic mnie bardzo uraziła jako klienta, a zarazem wielkiego fana. I mam nadzieję, że 4 nie będzie miała przydomka "Gothic 4 - Zemsta Joowod czytaj --> więcej bugów", a fabuła i grafika gry będą świetnie napisane i zrobione.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować