Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Polacy wkurzeni na brak oficjalnego multi w GTA IV. Czy potrzebnie?

150 postów w tym temacie

Cenega tak o nas dba, że GTA nie jest po polsku. Osobiście wolałbym dostać GTA 4 za pół roku ale w polskiej wersji językowej. A teraz jeszcze to. Nie rozumiem dlaczego gram.pl tak broni cenegę. Najdziwniejsze jest to, że żaden wydawca gier na PC w Polsce nie wydaje już gier po angielsku, no oprócz cenegi. Nie znamm nikogo kto by lubił tego pseudo wydawcę. Nie grałem w żadną grę cenegi która nie byłaby delikatnie mówiąc nie uszkodzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi wszystko działa i już od wczoraj sobie pykam :P Fajna gierka. Jeśli ktoś nie umie zainstlaować to jego problem, wszystko jasno podane w instrukcji. Ja nawet bez tego generatora z mailem na o2 wbiłem na windows live. Propo tego postu z blogu
http://netologia.pl/gta-4-a-mialo-byc-tak-pieknie
to na wykopie dodałem swój koment
"Ja kupiłem sobie wczoraj oryginał, ponieważ chcę dać ludziom z rockstar''u zarobić za ich ciężką pracę poświęconą w zrobieniu i wydaniu tej notabene świetnej gierki.
Lecz nie było aż tak tragicznie jak opisał autor niniejszego bloga.
Po włożeniu DVD z grą rzeczywiście pojawił się ekran z "dziwnymi" znakami, ale nie przesadzajmy, "metodą prób i błędów"?? Tam są tylko dwa przyciski i nawet jeśli nie uda ci się "trafić" z pierwszym razem to włączenie "mój komputer" i odpalenie instalacji ponownie trwa 5 sekund. Fakt, że to błąd polaków, jednak nie róbmy z tego tragedii. Po wybraniu właściwego przycisku instalacja przebiegła gładko i bez większych fajerwerków: 15-20 minut (gra ma 16 giga) zainstalowały się ładnie gra, konsola windows lite oraz sterowniki (directX). Z service packiem się nie męczyłem, bo mam wcześniej zainstalowane. Z drugiej strony posiadacze XP dawno powinni mieć SP3, więc również i w tym wypadku nie rozumiem frustracji autora. W przypadku oryginalnych systemów wystarczy wejść na Windows Update, tam jest pięknie skompresowany, tak, że teoretycznie zajmuje 300mega, ale ściągnął mi się w 20 minut z łączem 1mps. Po instalacji trochę było bawienia się z rejestracjami, ale i bez tego można grac. Ja osobiście wolałem grać w sieci, więc szybciutko (wprowadzenie danych i hasła na obu stronach nie trwa więcej niż 4 minuty, chyba że ktoś jest super amatorem) dokonałem wszystkich procedur. Na wszelki wypadek zresetowałem kompa, jako że czynie to przy wszystkich nowo zainstalowanych grach i odpaliłem GTA IV. Pierw kazano mi się zarejestrować Rockstar coś tam Club. Jako że pod wpływem emocji chciałem szybko rozpocząć grę kliknąłem skip (2 sek), ale już za kolejnym razem szybko i łatwo wprowadziłem login i hasło klikając "remember it" (5 sek). Po odpaleniu gry i nnacieszeniu się intrem wyskoczyła mi konsola windows. Szybciutko wpisałem login, hasło i zapamiętałem, by mi co start gry nie krzyczało o hasło(tu już trochę dłużej bo 20 sek). Pograłem chwile, zapis był już w pierwszej minucie gry i zapisało się bezproblemowo(do autora: żeby zapisać należy nacisnąć "save", a nie "exit" albo "load" : Wtedy raczej nie zapisze). Szybciutko skonfigurowałem grafę na medium quality, po czym zresetowałem grę, aby wczytać ustawienia (minuta, do dwóch). Przy drugim starcie nic mi nie wyskakiwało, nie chciało logować, tylko gładko włączyło grę wczytując z wcześniejszego sejvu. Toteż nie rozumiem frustracji autora i zgromadzonych tu forumowiczów... A, byłbym zapomniał: przy pierwszym starcie każe wpisać klucz, po czym sprawdzana jest oryginalność produktu. Trwa to ni mniej ni więcej niż 2 minuty. Więc podsumowując: instalacja razem ze wszystkimi procedurami trwa od 30 minut do 40 . Mi osobiśiście zajęła 35 minut z sekundami :] 2 dychy instalacji chwilka na rejestracje i wpisanie wszystkich kluczy i loginów (5 minut) a pozostałe 5 minut to konfiguracja grafy i paru innych elementów. To tyle na ten temat: POZDRO"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 19:14, Budep napisał:

Jakby ludzie nie piracili, to by i takich pierdół nie było..


Jakby ludzie się wysypiali, to by takich pierdół nie wypisywali.

Poczekam sobie na GTA 4 na PC, nie spieszy mi się. Tak samo jak M$. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Grand Theft Auto IV na PC, które zadebiutowało w naszym kraju na równi z premierą światową, ma wszystkie komponenty dokładnie takie jak na całym świecie oraz taką samą, bardzo wysoką jakość wydania."

A tu się zgadzam z pijarowcem Cenegi. "Wysoka jakość wydania" jest wszędzie, bo nawet Brytyjczycy narzekają.

http://www.rockpapershotgun.com/2008/12/04/grand-theft-autorun/

Co do wydawania gier po polsku, to preferuję właśnie język angielski i dlatego lubię Cenegę za to, że albo wydają gry po angielsku albo - jak w przypadku Bioshocka czy Fallouta 3 na PC - dają możliwość oddzielnej polonizacji. Faktem jest, że z poprawkami od Cenegi zawsze jest krucho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra została wydana na równo z światową premierą. WOW, po prostu WOW!!!
Większej bzdury jako argumentu nie słyszałem. Przecież Cenega nie zrobiła NIC od siebie - wydała grę w wersji amerykańskiej.
Odnośnie Microshitu, to nie ma się czemu dziwić. Nic nadzwyczajnego, że olewają klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Pre-order, planowana wysyłka: 2.12.2008. Dziś jest już końcówka 4.12, a u mnie na skrzynce mailowej pusto. Dziwy to wielkie, dziwy..."

Dlatego anulowałem zamówienie.
Poza tym intuicja mi dobrze podpowiedziała
że GTA 4 PC to niezły polew.
Kijem tego nie tknę przed wydaniem jakichś 5 patchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, a mówiłem sobie, że GTA 4 to ostatnia gra którą kupię na PC. Dobrze, że zrobiłem inaczej. Kupiłem Xboxa oraz Dżitiej. Teraz sobie mogę porównać, szczególnie że GTA wyszło na kompy dopiero teraz.
To, co się dzieje na forach i w topikach o GTA na pecety to cyrk na kółkach. A to bugi, a to kiedy gram.pl zrealizuje after-ordery, czy pójdzie mi na kompie za 700 zł z komunii, czy używać gąbki i mydła do mycia się, optymalizacja gry pod swoje zafajdane złomy, narzekanie na znikające tekstury, kompletnym schrzanieniu stabilności gry, która ma czkawkę na kompie za 4000 zł, a przy instalacji wyskakują talibowie i kwadraciki.
O rozgrywce NIC. Wszyscy walą głową o ścianę, że nie pójdzie na najniższych. Typowo pecetowskie, i że muszą dokupić Dżejforsa GTX 28080804.
A ja wydałem 750 zł i 150 zł na GTA(które notabene jest tańsze od PC w empiku, heh) i żałość mnie ogarnia. Krzyż na drogę, może niektórzy z was zostaną nerdowymi męczennikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 19:37, Budep napisał:

> "Najlepiej założyć konto albo na fikcyjny adres w Wielkiej Brytani albo USA."
>
> czy ja dobrze widzę? czy wy nakłaniacie ludzi do oszustwa? !!!

Lol. No to jak inaczej zagrać? W ogóle co mi to za nakłanianie i tak wszyscy tak robią..


to może kradnijmy gry (i tak wszyscy tak robia..)

to wyzej to sarkazm :P


skoro w te gre nie mozna w polsce zagrac w 100% legalnie (bez potrzeby uciekania sie do klamsw/oszustw) to czemu jest ona sprzedawana w naszym kraju??

ale moze z tej calej awantury wyjdzie cos dobrego i microsoft dolaczy nasz kraj do swojej listy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy grałem w GTA IV na xpudle(miałem go przez miesiąc i sprzedałem wyrzucając z chaty z hukiem bo do ps3 się chowa) stwierdziłem tylko jedno - 2 na 10 ocena :). Teraz patrze jakie dymy są z instalacją tego na PC i widze jeszcze jedno - rockstar i jego gra to tatalna klapa:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 19:58, Nadrill napisał:

Heh, a mówiłem sobie, że GTA 4 to ostatnia gra którą kupię na PC. Dobrze, że zrobiłem
inaczej. Kupiłem Xboxa oraz Dżitiej. Teraz sobie mogę porównać, szczególnie że GTA wyszło
na kompy dopiero teraz.
To, co się dzieje na forach i w topikach o GTA na pecety to cyrk na kółkach. A to bugi,
a to kiedy gram.pl zrealizuje after-ordery, czy pójdzie mi na kompie za 700 zł z komunii,
czy używać gąbki i mydła do mycia się, optymalizacja gry pod swoje zafajdane złomy, narzekanie
na znikające tekstury, kompletnym schrzanieniu stabilności gry, która ma czkawkę na kompie
za 4000 zł, a przy instalacji wyskakują talibowie i kwadraciki.
O rozgrywce NIC. Wszyscy walą głową o ścianę, że nie pójdzie na najniższych. Typowo pecetowskie,
i że muszą dokupić Dżejforsa GTX 28080804.
A ja wydałem 750 zł i 150 zł na GTA(które notabene jest tańsze od PC w empiku, heh) i
żałość mnie ogarnia. Krzyż na drogę, może niektórzy z was zostaną nerdowymi męczennikami.



Dokładnie , wystarczy wspomnieć wypowiedź Cliff-a o GoW-ie 2 PC . Na dzień dzisiejszy lepiej zakupić konsole niż wyrzucać kase na nowego kompa , i za rok zobaczysz swoją grafike która kupowałes za 500 zł w cenie 100 zł. Mi sie szczerze lepiej w konsolową wersje gra się lepiej niz na PC-tach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Można też mieć pretensje, że pierwsze okno instalatora zmusza do klikania na oślep w jeden z dwóch przycisków.ę
Nie rozumiem o co chodzi. Jak klikać na oślep? Po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 20:03, Paweł Age napisał:

Kiedy grałem w GTA IV na xpudle(miałem go przez miesiąc i sprzedałem wyrzucając z chaty
z hukiem bo do ps3 się chowa) stwierdziłem tylko jedno - 2 na 10 ocena :). Teraz patrze
jakie dymy są z instalacją tego na PC i widze jeszcze jedno - rockstar i jego gra to
tatalna klapa:).


GTA IV jest jedna z lepszych gier , nie wiem po co znow wtracasz watek z wojna konsol niepotrzebnie zupelnie . Moze nie umiesz angielskiego i dlatego nie zaglebiles sie w wspaniala historie w doskonale odwzrowoanym NY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze w Polsce oficjalnie system LIVE nie jest dostepny nie jest wina Cenegi tylko Microsoftu. Sam poprzez system LIVE gram w Quantum of Solace na PC, nie ma zadnych problemow, a rejestrowalem sie jako mieszkaniec Irlandii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie - bronienie Cenegi i tak dalej, ale dlaczego nikt nie zwróci uwagi na najważniejszy problem? Że GTA 4 to bardzo, bardzo, bardzo marny port z konsoli? Liczba błędów i niedoróbek dorównuje chyba sławnemu Gothicowi, a wymagania gry są astronomiczne. Optymalizacja zerowa (a może ujemna, jeśli taka może w ogóle być?) Nawet najmocniejsze konfiguracje uginają się przed w GTA4, a prawda jest taka, że daleko tej grze do poziomu grafiki Crysisa czy Far Cry2.

Na mój gust R* osiadł już na laurach bo sprzedał szebernaście milionów kopii na konsolach, a do pecetowej wersji już się nie przyłożył, bo zyski z wersji pecetowej to i tak kropla w morzu.
Może za to co zarobią na GTA4 PC kilku pracowników R* wyjedzie sobie na wakacje…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 20:08, Wojman napisał:

Ze w Polsce oficjalnie system LIVE nie jest dostepny nie jest wina Cenegi tylko Microsoftu.
Sam poprzez system LIVE gram w Quantum of Solace na PC, nie ma zadnych problemow,
a rejestrowalem sie jako mieszkaniec Irlandii.

No oczywiście nie ma żadnych problemów.

Jednak smutno tak patrzeć jak M$ ma twój kraj gdzieś i nie możesz grać przez sieć jako mieszkaniec swojego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, po kolei:

Budep - jakby ludzie myśleli to by pierdół nie pisali.

Hdi - ale to akurat nie jest zależne ani od Rockstar ani od Cenegi. No dobra, częściowo od Rockstar.

Arkadiusz - nie rozumiem oburzenia, jakbyś popytał, to byś zauważył, że każdy tak robi.

_sahib_ - ja uważam, że to dopiero była idiotyczna wypowiedź. Wydawca wydaje gry żeby nie mieć z nich zysku? Bo to można wyczytać z twoich słów.

otnok - a gdyby wydali tak jak mówisz, pół roku później, to by się podniosły głosy, że inni to mieli na premierę globalną, a Polacy niczym podrzędny naród dopiero na wakacje 2009. Zresztą, patrząc na jakość polonizacji gier, to zapewne brak polskiej wersji językowej jest plusem. Do tego obstawiam, że za góra miesiąc pojawi się łatka spolszczająca teksty. Jak nie oficjalna, to piracka.

Nadrill - o, siema, ty tutaj? :D


A jeszcze od siebie: ludzie, no, żyjemy w kraju zapomnianym przez Microsoft (co jest tym dziwniejsze, że od ''97 wydają tu spolszczane Windowsy) i nic na to nie poradzimy. Games For Windows LIVE, mimo takiej ilości wad jest w wielu krajach "cywilizowanych" (wg. M$) dobrą alternatywą wykluczającą piratów. Jeśli chcecie zagrać w multi, jest jeszcze druga opcja.

Steam. O ile mi wiadomo, wersja Steamowa nie posiada zabezpieczeń GfWL - nie potrzebuje ich, gdyż Steam sam w sobie jest zabezpieczeniem. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale dla mnie to ma idealny sens. A Cenega nie mogła wydać gry w wersji Steam, gdyż na świecie wydawano pudełkowo tylko wersje GfWL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować