Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Polacy wkurzeni na brak oficjalnego multi w GTA IV. Czy potrzebnie?

150 postów w tym temacie

Dnia 05.12.2008 o 00:55, Sth`Devilish napisał:


Tak to niestety wygląda. Za kilka lat będą ogłaszać wielki kryzys gier i obwiniać o to
piractwo... Jak dla mnie rynek gier PC umiera, wszystko przez krótkowzroczność i chciwość
producentów i wydawców.


Mnie sie juz cierpliwosc wyczerpala, slepo wierzylem w uniwersalmnosc pieca...ale do czasu. Coraz bardziej zniechecam sie do tej platformy, wydaje mi sie, ze wiele sie zmienilo przez ostatni rok.. a moze po prostu przejrzalem na oczy? Mam wrazenie, ze teraz wszystko kreci sie wokol forsy, na prawde tesknie do czasow, gdy rynek gier nie byl taki rozwiniety... gry przynajmniej byly dopieszczane i robione z pasja, teraz kazdy ma neta wiec producent moze sobie pozwolic na wypuszczanie niedorobionego produktu, a potem latac go XXX patchami, pilnujac wylaczne terminow wyznaczonej premiery... Od przyszlego roku przestaje pompowac pieniadze w ten worek bez dna i przerzucam sie na konsole :) Mowie wam, jeszcze troche i na rynku zostanie tylko kilka producentow gier PC, jak na razie pozeracz EA w tym procederze przoduje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ot kolejny błyskotliwy news zaitseva...

... jako gracz byłbym POWAŻNIE rozczarowany zaistniałą sytuacją... i nie chodzi mi o o live i multi, tylko o sam fakt, że kupując coś muszę się poważnie nakombinować żeby w ogóle móc tego skorzystać

> jeżeli ktoś koniecznie chce znaleźć wymówkę dla piracenia tej gry

piracenia? czy jest to "chleb i woda" że ktoś MUSI?

... po prostu część osób GTA4 nie kupi ani nawet w nie nie zagra, ewentualnie zastanowi się nad konsolą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Podsumowując - można mieć pretensje, że LIVE nie ma oficjalnie w Polsce. Można też mieć pretensje, że pierwsze okno instalatora zmusza do klikania na oślep w jeden z dwóch przycisków. Jednak nie można nikomu zarzucić, że multiplayer w polskim GTAIV nie działa."

Podsumowując, w Polsce system LIVE nie istnieje, więc legalnie nie można z niego korzystać, czyli legalnie nie da się grać w GTA IV w multiplayer, jeśli mieszkamy w Polsce. I gdzie jest informacja na ten temat na pudełku z grą - gra na terenie Polski tylko w wersji singleplayer - to ma być profesjonalnie wydana gra? Gra nie ma wszystkie komponenty dokładnie takie jak na całym świecie oraz taką samą, bardzo wysoką jakość wydania - gdyby miała, to nie byłoby w ogóle tego newsa.

"Otóż działa i jeżeli ktoś koniecznie chce znaleźć wymówkę dla piracenia tej gry..."

Otóż normalnie to nie działa, a Ty sam zachęcasz do oszustwa. Zdecyduj się na coś. Tak samo ma się sprawa z każdą grą w platformie LIVE, ale kto by się tam przejmował, skoro gra już się sprzedała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaitcew nie bądź bezczelny Gram.pl czyli WITRYNA dystrybutora gier nie ma żadnego moralengo mandatu do oceniania innych PRAWDZIWYCH wortali o grach. Brak usługi Live nadaje się do sądu ktoś powinien w końcu coś z tym zrobić. Na przykłąd zakaz sprzedaży Xboxa w Polsce z powodu braku legalnego dostępu do usługi. W tym kraju można beknąć za brak polskiej intrukcji do sokowirówki więc wystarczy jeden wkurzony człowiek i bedzie dużo syfu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 23:02, -=grocal=- napisał:

Przejaskrawiłem oczywiście ale chyba wiecie o co chodzi. Po prostu to jest chore, żeby
sprzedawać grę w Polsce, brać za to kasę i... nic w zamian nie dawać.


W zestawie znajduje sie przeciez pudelko, plytka, instrukcja oraz klucz do gry sieciowej. Czyli jest caly komplet potrzebny do komfortowej gry. W GTA IV da sie grac zarowno w singu jak i w multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 03:25, rollo8 napisał:

Brak usługi Live nadaje się
do sądu ktoś powinien w końcu coś z tym zrobić.


Mozesz owszem isc z tym do sadu, ale na pierwszej rozprawie sprawe odrzuca.

Dnia 05.12.2008 o 03:25, rollo8 napisał:

Na przykłąd zakaz sprzedaży Xboxa w Polsce
z powodu braku legalnego dostępu do usługi. W tym kraju można beknąć za brak polskiej
intrukcji do sokowirówki więc wystarczy jeden wkurzony człowiek i bedzie dużo syfu


Xbox z tego co wiem akurat jest sprzedawany z polska instrukcja. A producent/wydawca ma prawo wprowadzic swoja usluge gdzie mu sie podoba i kiedy mu sie podoba.

Swoja droga bardzo mi sie podoba to, ze jak sie nie ma argumentow to sie powoluje na moralne prawo, bardzo wygodne nie powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli w regulaminie Live jest zapis o podawaniu prawdziwego miejsca zamieszkania to jezeli podaje sie nieprawdziwe to stawia to gracza na równi z piratem. Obaj łamią regulamin. W związku z tym Zaitsev równie dobrze mógłby popierać piracenie gry.

BTW moze ktos wie dlaczego Polacy nie moga korzystac teraz ze scroll of resurection w WoWie, jezeli w zeszłym roku mogliśmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 07:31, Wojman napisał:

Swoja droga bardzo mi sie podoba to, ze jak sie nie ma argumentow to sie powoluje na
moralne prawo, bardzo wygodne nie powiem.


A to nie jest czasem tak, że na pudełku lub w instrukcji jest napisane o sprawnym multiplayer również w Polsce, a następnie dowiadujemy się jednak, źe nie działa? Nie wiem nie chcę się wymądrzać bo nie mam GTA IV tak tylko dedukuje. Jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rany, ja nie wiedziałem, że Microshit robi sobie takie jaja z polskich graczy. Podobnie mają się sprawy na XBoksie360, prawda? Ludzie, napiszcie w tej sprawie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta - odpowiednio napisana informacja spowoduje, że UOKiK sprawdzi, czy gry z "microsoftową" wstążką "LIVE" nie są czasem nieodpowiednio oznakowane, bo powinny mieć jak byk informację, że się w Polsce NIE DA grać w multi i nie da się podpiąć do LIVE. Bez informacji na pudełku (choćby w formie naklejki), że tryb multi nie działa w Polsce, produkt jest źle oznakowany, a to już wykroczenie.

Jeśli myślicie, że "to nie podziała i nie ma sensu", to napiszę, że raz już podziałało. W czasach PS2 był taki okres, gdzie Sony do Polski, zamiast Network Access Disc przysyłało notkę, że NAD jest niedostępny w Polsce. Napisałem wspólnie z kolegą do UOKiK i zajęli się tą sprawą. Jak zareagowało Sony? Wprowadziło usługę do Polski.

Sam bym z chęcią napisał coś takiego w sprawie MS, jednak nie znam dokładnie sprawy, a to trzeba dokładnie opisać w liście do UOKiK. Ludzie, weźcie się za to, zobaczycie, że przyniesie to efekty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do autora newsa:

Co ty za gnioty pociskasz człowieku!? Przecież jo już zakrawa o śmieszność! Wszędzie na świecie taka sytuacja byłaby napiętnowana, z interwencją odpowiednich organów ochrony konsumenta, a u nas ? "jak się połata dziury, trochę szpachlówki tu i tak, trochę taśmy klejącej i będzie jak nówka, no to o co ci chodzi?!" Co to w ogule za bzdura jest!!! Sprzedano nam produkt, który do swojej najbardziej podstawowej funkcjonalnosci jaką jest możliwość zapisu postępu w grze wymaga zewnętrznej usługi KTÓRA NIE JEST W POLSCE OFICJALNIE DOSTĘPNA!!! więc jak to jest, że ktoś wydaje "legalnie" produkt, pobiera za to normalną opłatę (jak za produkt pełnowartościowy) będąc w pełni świadomym, że z tego produktu nie można LEGALNIE kożystać w naszym kraju?! Dlaczego w ogule nikt się nie zają sytuacja z GfW LIVE! przecież co 2-ga gra na PC ma jakąś funkcjonalność związaną z tym systemem! Dlaczego na pudełkach z każdą z nich nie ma wilkiej czerwonej naklejki: PRODUKT NIEPEŁNOWARTOŚCIOWY ZE WZGLĘDU NA BRAK MOŻLIWOŚCI DOSTĘPU DO GFW LIVE!

Wyobrażacie sobie sytuacje, że ktoś sprzedaje wam TV nie mowiąc, że odbiera on tylko sygnał w standardize "łubudubu" zamiast "PAL" i że wszystko jest ok bo przecież w kazachstanie taki system mają...

BZDURA!

Poza tym, to co jest proponowane w tym arcie jest NIELEGALNE! i wg. nagranie rozmowy z Microsoft Polska które mozna znaleść na pewnej stronce zajmującej się multi w GTA JEST PODSTAWĄ DO BANA!

Miejcie trochę godności! Jesteśmy Polakami! Żyjemy w Polsce! 40 milionowym kraju w centrum Europu i w EU!, a nie w jakimś autonomicznym tworze z okolic Awganistanu!

Żądajcie takiego traktowania jakie się nam NALEŻY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 23:06, Czapelo napisał:

>
> Dziwna ta twoja wersja GTA... Ja mam w opcjach graficznych tylko Brightness i nawet
nie
> musiałem go przestawiać. Ciekaw jestem ile ty w swoich opcjach spędziłeś czasu?


To wszystko na szybko sprawdzałem, nie bawiłem się za bardzo z opcjami. Na prędkość gry
ma wpływ jak zauważyłem głównie rozdzielczość tekstur. Na wysokiej jakości tekstur cięło
co chwilę niesamowicie.

> Zastanawia mnie jeszcze jedno masz 6x tyle pamięci co ja i chodzi ci tak samo? Przecież

> to niemożliwe?!

Jak nie zmieniałeś opcji, to może po prostu automatycznie masz ustawione wszystko jeszcze
niżej, a może tylko tekstury masz w najniższej jakości?
Poza tym płynne działanie to pojęcie względne - mój kolega stwierdza że jest płynnie
już przy 18-20 fps :) Dla mnie jest płynnie przy min. 30 fps.


Nie... Ja gram na konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby kochani dystrybutorzy CDP i Cenega plus portale typu gryonline i gram.pl ruszyli cztery litery i pomogli graczom z polskim Windows Livie i Xbox livie zamiast "tłomaczyć" gry, robić mega hype a potem pisać że jest ok ale wiecie będzie patch i może wtedy coś będzie działać. To może wtedy nie było by narzekania że nie ma korzyści z legalnego nabywania gier. Ale przecież nie robienie niczego jest takie wygodne bo ludzie w końcu wszystko kupią.

PS. CDP dziękuje za tłumaczenie Mass Effect na Xbox-a 360 przez które nie mogę pobrać dodatku na XBL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autro newsa proponuje czytelnikom czyn zabroniony(podawanie danych innych od faktycznych), co może być podstawą do jego oskarżenia o namawianie do popełnienia przestępstwa.

Suma sumarum wychodzi na to że autor jest piratem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: STEAM oficjalnie zwraca kase za zakup GTA IV (każdy przypadek rozpatrywany indywidualnie) wiec wtopa na całej lini...

Drodzy GRAM''owcy - CDP-owcy... czyżbyście sami mieli na choryzoncie wydanie gry z multi i save''ami przez GfW LIVE? i dmuchacie na zimne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No gratuluję autorowi newsa tekstu (myślałem że z krzesła spadnę ze śmiechu):

"Gracze PODOBNO masowo narzekają na dopiero co wydane Grand Theft Auto IV" - co ty bredzisz człowieku - gracze dostali niedopracowaną grę a ten tekst jest próbą mataczenia i przekręcania faktów, które podają do wiadomości WSZYSTKIE fora zrzeszające graczy na CAŁYM świecie. Swoim nędznym artykułem nic nie zmienisz bo Rocskstar wydał ostrego bubla i to jest NIEZAPRZECZALNY FAKT.

Serwisy techniczne nie zajmujące się głównie grami już rzetelniej o tym piszą (przypuszczam, że dla tego iż nie musza sprzedawać tej gry tak jak wy). Polecam zdjąć klapki z oczu i chociaż przyznać rację wielomilionowej rzeszy oszukanych ludzi a nie dalej brnąć w głupotę i ciemnogród i sami oszukiwać ludzi. Ile mieliście zwrotów tej gry - przyznajcie się? Ile anulowanych zamówień ? Boli co? I teraz trzeba farmazony wypisywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich którzy płaczą nad "przestępstwem" niedostępności Live w Polsce: Fakt, mnie ta sytuacja też denerwuje. Microsoft chce brać ode mnie pieniądze, nie dając w zamian pełnowartościowego towaru, ale dla chcącego nic trudnego. Logujesz się w Irlandii, czy gdzie tam chcesz i Voila! Wszystko działa. Że to kłamstwo? No cóż, przecież w ten sposób nie kradnę, a wskażcie mi chociaż jedną osobę, która w życiu nie kłamała i to w duuużo poważniejszych sprawach.
Najbardziej jednak śmieszy mnie argumentacja niektórych, że ponieważ ich oszukano, a oni kłamać nie umieją, to nie kupią oryginału, tylko pirata żeby zrobić producentowi na złość (a w rzeczywistości sobie, bo niska sprzedaż = brak następnej części na PC). Jaaaasne. Moralność jak nie wiem co :)

Żeby nie było - męczy mnie też to całe zabezpieczanie i utrudnianie życia, ale na pewno nie przerzucę się na piraty, co najwyżej na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Multi to jedno ale gra jest skaszaniona sama w sobie przez Rockstar i o tym doskonale wiadomo! Ostatnio nawet VALVE zaczęło oddawać ludziom kasę za kupno GTA przez STEAM, bo dostali masowe reklamacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie oburza TO ze jesli chcesz grac online w polsce to nie przyznawaj sie ze z polski jestes ... skoro mamy w polsce siedizbe microsoftu do dlaczego nie zajma sie tym aby i nasz kraj byl w usludze live obslugiwany ? nie mam nic do cenegi chociaz maja wiele wtop ale tu iwna jets po stronie microsoftu za online ale oni nic z tego sobie nie robia bo gracze wola sie nie przyznawac do tego skad pochodza i grac niz zjednoczyc sie i w protescie nei garc online udajac sie za ludzi z innyc krajow moze wtedy microshit by ruszyl dupe do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować