Zaloguj się, aby obserwować  
dave03

Modern Warfare 2

6835 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2009 o 21:30, Kraju napisał:

Trzeba odblokować porty w firewallu, zapewne te które tam są napisane.


Już się udało mi przed chwilą. Musiałem odblokować port 28960 UDP w routerze (livebox TP). Są teraz jacyś chętni ?? Teraz już mogę chostować :D Porobi się wyzwania i headshoty :D (nie wiem czy mogę dać link do innego tematu z innego forum gdzie jest opisane mniej więcej jak problem z NATem roziwązać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 21:32, Kerigun napisał:

> Trzeba odblokować porty w firewallu, zapewne te które tam są napisane.

Już się udało mi przed chwilą. Musiałem odblokować port 28960 UDP w routerze (livebox
TP). Są teraz jacyś chętni ?? Teraz już mogę chostować :D Porobi się wyzwania i headshoty
:D

Btw.Na czym grasz w MW 2?PS 3? Jak idzie na tej konsoli z Headshot-ami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 21:32, Kerigun napisał:

> Trzeba odblokować porty w firewallu, zapewne te które tam są napisane.

Już się udało mi przed chwilą. Musiałem odblokować port 28960 UDP w routerze (livebox
TP). Są teraz jacyś chętni ?? Teraz już mogę chostować :D Porobi się wyzwania i headshoty
:D (nie wiem czy mogę dać link do innego tematu z innego forum gdzie jest opisane mniej
więcej jak problem z NATem roziwązać)


Sam mam NAT ograniczony, ale skoro u Ciebie działa to u mnie też musi. ;) Oczywiście że możesz, nie wolno tylko reklamować linków. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 21:51, Paluch_222 napisał:

Są serwery dedykowane do MW2!

http://www.modern-warfare2.eu/sa-serwery-dedykowane-w-mw2-2.html

Żeby nie było - nie piszę dla tego vortalu. Jak widać użytkownicy znów przechytrzyli
zbyt pewnych siebie wydawców, już widzę te tłumy ściągające pliki :P


Szkoda że każdy na dedykach będzie jechał na wh, a podobno Activision będzie banował ludzi korzystających z dedyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 21:32, Kerigun napisał:

> Trzeba odblokować porty w firewallu, zapewne te które tam są napisane.

Już się udało mi przed chwilą. Musiałem odblokować port 28960 UDP w routerze (livebox
TP). Są teraz jacyś chętni ?? Teraz już mogę chostować :D Porobi się wyzwania i headshoty
:D (nie wiem czy mogę dać link do innego tematu z innego forum gdzie jest opisane mniej
więcej jak problem z NATem roziwązać)


Hmm, a możesz napisać jak to zrobiłeś? I czy to nie grozi jakimiś nieprzyjemnymi konsekwencjami? (coś tam słyszałem, że lepiej tych portów nie odblokowywać bo cośtam :S). Sam mam NAT ograniczony, ale jeśli może być otwarty i to bezpieczne, to czemu nie. Też mam liveboxa, więc jestem ciekaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za to z NATem na pieńku. Bez ceregieli, wyłączyłem firewalla, mając nadzieję, że to właśnie wina zapory. Ale nie, NAT oczywiście ograniczony.
Mój zasób pomysłów na dzień dzisiejszy się wyczerpał, więc chyba pójdę spać. I tak już na nic nie wpadnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 22:09, Outlander-pro napisał:

Hmm, a możesz napisać jak to zrobiłeś? I czy to nie grozi jakimiś nieprzyjemnymi konsekwencjami?
(coś tam słyszałem, że lepiej tych portów nie odblokowywać bo cośtam :S). Sam mam NAT
ograniczony, ale jeśli może być otwarty i to bezpieczne, to czemu nie. Też mam liveboxa,
więc jestem ciekaw :)


Tutaj link:
http://modern-warfare2.eu/index.php?option=com_agora&task=topic&id=296
mnie pomógł bo dał ten port, a czy bezpiecznie to pewnie tak, sam mam kilka odblokowanych. Jeden dla relic downloadra, coh, i blizzard dwonloader. trzeba wpisać w przeglądarce adres routera czyli 192.168.1.1 (hasło i user to admin) i tam w serwerach lan dodać ten nasz port, dać tam "Tak" i ma być UDP. Powinno już być wszystko OK w CoDzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Trochę sie w tym wszystkim pogubiłem ...
Również mam liveboxa i problem z odblokowaniem NAT.
Czy mógłbyś napisać krok po kroku co należy zrobić aby NAT odblokować?
Na pewno wielu osobom się to przyda ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytam się tak ogólnie,czy np. jak zdobędziemy powiedzmy 70 lvl to już na koncie STEAM mamy 70 lvl zapisane...Można powrócić np. do 1 lvl i te perki,bronie "wyrzucić"?.Tylko z ciekawości ,bo tak na TF II jest więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 08:10, Bartex69 napisał:

Zapytam się tak ogólnie,czy np. jak zdobędziemy powiedzmy 70 lvl to już na koncie STEAM
mamy 70 lvl zapisane...

Wydaje mi się że poziom jest zapisywany lokalnie, tak jak w cod4:mw, ale głowy nie dam.
Po dobiciu do 70 poziomu można zacząć od nowa jako ''prestige'', czyli od 1 poziomu, tylko nowe odznaki się odblokowują itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Krótka instrukcja jak odblokować NAT posiadając Liveboxa TP:
1. musimy ustawić Static IP Address, aby to zrobić należy wejść na stronkę:
http://portforward.com/networking/staticip.htm
wybrać swój system i postępować zgodnie z instrukcją (sam to robiłem i działa, może na początku wydaje się trudne ale dacie rade)
2. Mając już zrobiony punkt 1. wpisujecie w przeglądarce 192.168.1.1 (adres waszego routera czyli liveboxa),
użytkownik i hasło to po prostu ''''admin''''
3. U góry "Serwery Lan" -> Dodaj
* Nazwa serwera: jaką chcecie
* Dostęp włączony: Tak
* Protokół: UDP
* Port od: 28960
* Do: 28960
*Lokalny adres IP: tutaj podajemy adres IP co uzyskaliśmy z pkt 1.
Zastosuj -> Teraz -> Zapisz

I powinno wszystko śmigać jak należy. Dla tych co nie mają Liveboxa tylko inne routery myślę że będzie podobnie się dla nich odblokowywać ten port.

A co do profilu multi z CoD MW 2 to czytając rożne posty/tematy dochodzę do wniosku że jest on zapisywany na serwerach STEAM. Na potwierdzenie mogę dodać że zawsze po wyjściu z multi Steam synchronizuje sie z COD MW 2 Multi, a przeczytałem że to właśnie jest updateowaniem naszego profilu na serwerach Steam. Ale nie mam 100% pewności :D Można by jak ktoś ma dwa kompy z netem a tylko na jednym Steam to na drugim zainstalować grę z tym samym kontem steam i sprawdzić czy profil będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 08:10, Bartex69 napisał:

Zapytam się tak ogólnie,czy np. jak zdobędziemy powiedzmy 70 lvl to już na koncie STEAM
mamy 70 lvl zapisane...Można powrócić np. do 1 lvl i te perki,bronie "wyrzucić"?.Tylko
z ciekawości ,bo tak na TF II jest więc...

Level jest zapisywany na serwerach steama, ale jak dobijesz do 70lvl to możesz sobie włączyć tryb prestiżu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 09:59, Kerigun napisał:

A co do profilu multi z CoD MW 2 to czytając rożne posty/tematy dochodzę do wniosku że
jest on zapisywany na serwerach STEAM. Na potwierdzenie mogę dodać że zawsze po wyjściu
z multi Steam synchronizuje sie z COD MW 2 Multi, a przeczytałem że to właśnie jest updateowaniem
naszego profilu na serwerach Steam. Ale nie mam 100% pewności :D Można by jak ktoś ma
dwa kompy z netem a tylko na jednym Steam to na drugim zainstalować grę z tym samym kontem
steam i sprawdzić czy profil będzie :D


Niedawno kupiłem nowego kompa. Zainstalowałem Steam, profil multi był, łącznie z takimi samymi ustawionymi klasami, nic się nie zmieniło. :P

Edit
Ustawiłem static IP, przekierowałem porty w moim routerze i dalej mam NAT ograniczony. :/ A UPnP z niewiadomych przyczyn u mnie nie da się włączyć, bo pada połączenie wi-fi, tylko kabelek do routera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z innej beczki bo na koncie oprocz mw2 mam empire total war i wahrhammera 2 i czy nie wiecie jak ustawic zeby byly dwie wersje jezykowe na dysku mw2 bo jak ustawie w opcjach na angielska wersje to sie sie polska wersja usuwa i sciaga sie 9gb angielskiej i w sumie mozna bylo by sie poswiecil tylko ze wole w empire total war grac po polsku i jak zmienie jezyk spowrotem na polski to sie usunie angielski mw2 i zacznie sie sciagac polski to samo tyczy empire total war i warhammera ale tu nie cala gra tylko ze pliki duzo mniejsze sie usuwaja i sciagaja (ponizej 1gb).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2009 o 12:12, Ray759 napisał:

Level jest zapisywany na serwerach steama, ale jak dobijesz do 70lvl to możesz sobie
włączyć tryb prestiżu


Właśnie a co to jest ten tryb prestiżu bo widziałem takie coś ale i tak nie wiem o co biega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 17:46, Redjevel napisał:


> Level jest zapisywany na serwerach steama, ale jak dobijesz do 70lvl to możesz
sobie
> włączyć tryb prestiżu

Właśnie a co to jest ten tryb prestiżu bo widziałem takie coś ale i tak nie wiem o co
biega

Też bym chciał znać odpowiedź :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować