Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Opera 10 Alpha 1 wydana

31 postów w tym temacie

No tak, wszystkie nie potrzebne bzdury poprawiają, ale o poprawianiu współpracy z aplikacjami java na www, blokowaniu coraz bardziej złośliwych flashowych reklam to ani słowa. Wielka szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-> hans olo
Proponuję użyć świetnego Proxomitrona. Wciąż go uzywam i jest rewelacyjny przy blokowaniu wyskakujących okienek i upierdliwych reklam. Jedyne co trzeba zrobić to podejrzeć w LogWindow komunikaty http i wpisac adres odpowiedniej strony do listy blokerów i mamy spokój.
Proxomitron ma swoje lata (i nie jest juz rozwijany), ale zajmuje bardzo niewiele miejsca i jest doskonały.
Polecam wszystkim

Używam głównie opery, ale są strony na których O9.x wymięka i wtedy przechodzę na FF. W sumie obie bardzo dobre przeglądarki. Zapomnijcie o IE.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 11:37, Robak 007 napisał:

Czyżbym był narazie jedynym w tym temacie, który korzysta z Opery? ^^ A na wersję 10
poczekam, aż pojawi się pełna wersja ;)


Nie, nie jesteś jedyny ;]

Ja też używam głównie Opery. Mam wprawdzie też FF, ale to z Opery głównie korzystam i czekam z niecierpliwością na ostateczną wersję 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko czekać na tą 10 bo nie zbyt mi odpowiada ta 9.62.
A jak mi się zawiesi czy czegoś nie chce otworzyć to wtedy Google Chrome.
(ale tego silverlight to u mnie żadna przeglądarka nie chce otworzyć mimo iż ma to zainstalowane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie ja pobrałem,i jakoś bardziej mi przypadła do gustu ale jednak
nie ma rzeczy w 100% doskonałych :D niestety wersja którą mam jest po angielsku :(
i dlatego nie jestem w stanie poprawiać błędów ortograficznych ^^ czyli ze zostaje przy FF :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opera jest miłą przeglądarką, ale niestety troszkę za mało funkcjonalną jak dla mnie. Wystarczy spojrzeć na listę addonów do FF, sam korzystam w tej chwili z 6 i raczej nie przesiądę się na O ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż to -wielka bolączka Opery. To dlatego przestałem jej używać. Jeśli coś nie zostało dla niej przewidziane z góry, mamy problem.

Dlatego dla mnie FF jest przeglądarką doskonałą, na wygląd i funkcjonalność przede wszystkim mają wpływ użytkownicy. Bardzo miłe i praktyczne addony - jest ich cała masa, łatwe ściąganie updatów i auto aktualizacje addonów też ułatwiają sprawę.

BTW. addon "Weather Forecast" ustawiany dla wskazanej miejscowości, aktualizowany kilka razy dziennie. Pogoda na cały tydzień w dolnym pasku przeglądarki. Za takie rzeczy właśnie lubię FF, Opera jest bardziej tradycyjna i zamknięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 14:26, _sahib_ napisał:

Opera jest miłą przeglądarką, ale niestety troszkę za mało funkcjonalną jak dla mnie.
Wystarczy spojrzeć na listę addonów do FF, sam korzystam w tej chwili z 6 i raczej nie
przesiądę się na O ;)


Heh właśnie o to chodzi że Opera ma w sobie wystarczającą ilość opcji dla przeciętnego użytkownika, FF po zainstalowaniu nie ma praktycznie nic. Opera ma w sobie nawet klienta poczty, IRC, torrent... nie wspominając już o tym że najszybciej obrabia strony www.
FF jest dobry dla takich osób jak np. Ty którzy wiedzą co chcą i wgrywają sobie te pluginy, ale rzeczywistość jest taka że ponad 50% posiadaczy "pandy małej" nie używa żadnych dodatków a dalej czci tą przeglądarkę a tego zjawiska nie pojmuję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 14:58, Laston napisał:

Heh właśnie o to chodzi że Opera ma w sobie wystarczającą ilość opcji dla przeciętnego
użytkownika, FF po zainstalowaniu nie ma praktycznie nic. Opera ma w sobie nawet klienta
poczty, IRC, torrent...

To akurat dla mnie jest spory minus, ale rozumiem, że dla niektórych userów takie rozwiązanie jest wygodne.

Dnia 05.12.2008 o 14:58, Laston napisał:

nie wspominając już o tym że najszybciej obrabia strony www.

Jeden mały trik w konfiguracji FF i Opera zostaje w tyle ;)

Dnia 05.12.2008 o 14:58, Laston napisał:

FF jest dobry dla takich osób jak np. Ty którzy wiedzą co chcą i wgrywają sobie te pluginy,
ale rzeczywistość jest taka że ponad 50% posiadaczy "pandy małej" nie używa żadnych dodatków
a dalej czci tą przeglądarkę a tego zjawiska nie pojmuję :P

Nie da się zaprzeczyć, że FF jest szybki, dobrze pomyślany i łatwo "rozbudowywalny". Jak dla mnie jedna i druga przeglądarka ma swoje plusy i minusy, ale najważniejsze, że ludzie z IE coraz rzadziej korzystają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować