Zaloguj się, aby obserwować  
Laid_back

Gramołajki 2008 - nowe opcje na forum i gramsajtach :)

267 postów w tym temacie

Dnia 05.12.2008 o 22:00, cedricek napisał:

Po pierwsze cedricek. Ale to tak na boku.


Dobzie. ;) Po prostu "Cedriczek" lepiej brzmi, bo "Cedricek" raczej przypomina wyraz wypowiadany przez sepleniące dziecko. ;)

Dnia 05.12.2008 o 22:00, cedricek napisał:

Po drugie wyrażam swoją opinię. I tyle. Znajdź mi post gdzie powiedziałem, że wszystko
ma być tak, jak ja mówię, bo ja wiem co jest najlepsze.


Nie musiałeś mówić wprost. Wystarczy zasugerować i już wiadomo, co drzemie w człowieku. :)

Dnia 05.12.2008 o 22:00, cedricek napisał:

Chodziło mi tylko o to, że taka ilośc własnych tekstów jest w zasadzie niepotrzebna...
Ale mogą sobie zostać w ,,schowku".


Nie bierzesz pod uwagę, że są ludzie, którzy nie dodają wpisów, a używają GS-a jako wizytówki - wiele takich modułów może się przydać, by elastycznie ją zaprojektować. Nie muszą być długie, mogą być krótkie.

Ja również wypowiadam swoje zdanie nt. marudzenia na temat pozycji, która jest zupełnie NIEOBOWIĄZKOWA. Równie dobrze można by marudzić, że jest za dużo podforów - nikt nie każe ich przeglądać ani na nie pisać. Od tego są filtry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 22:24, Baluk25 napisał:

Um...A da się zrobić tak, aby na stronie było 50, a ogólnie pokazywanych 5? Tzn, jak
ktoś wejdzie na gs, to nie zobaczy od razu lawiny znajomych, tylko jak wejdzie w znajomków,
to będzie miał 50 na stronie.

Wątpliwa sprawa, pewnie się nie da. Nie próbowałem, ale obstawiam jednak, że jest to niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie to nie ;p. Już wiem ^^. Wykasowałem znajomych, i jak ktoś chcę zobaczyć, to niech sobie wejdzie w nagłówku w ,,moi znajomi"...Eh, dzięki Janku ;p

Spoiler

Beta test, bo robiłem to tylko raz. Ale to jest fajne ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 22:16, mała16 napisał:

Nie każe Ci nikt. Każdy ma jak uważa.


Właśnie. Idąc dalej za Twoim rozumowaniem skoro nie podoba Ci się wolne działanie serwerów na gram.pl...:P

Dnia 05.12.2008 o 22:16, mała16 napisał:

Jak dla mnie zupełnie niepraktyczne i bezsensowne. Ja rozumiem, do lepszych, ważniejszych
tekstów (to sama planuję). Ale do wszystkich? Nudne.


Cóż, przekonałaś mnie. Naprawiłem to :)

Dnia 05.12.2008 o 22:16, mała16 napisał:

Taa... jak do Ciebie wchodzi to 1XX to ja jestem Duch Święty. Nie każdy kto Cie zaprasza,
wchodzi regularnie.


Nie, nie wchodzą regularnie, ale raz na tydzień, lub trzy na dwa... I to mi wystarcza.
Nie wymagam oddania.

Dnia 05.12.2008 o 22:16, mała16 napisał:

To, że dostajesz zaproszenie nie znaczy, że osoba jest zainteresowana
Twoją "tfurczością". Wiesz mnie zapraszają ludzie, których pierwszy raz widzę. Odrzucam,
bo po co mi taki "znajomy"?


Och, wyobraź sobie, że ja też odrzucam. Codziennie dostaje z 5-6 zaproszeń...I jakoś nie akceptuje wszystkiego.

Dnia 05.12.2008 o 22:16, mała16 napisał:

Co innego jak kogoś znam osobiście, albo chociaż dyskutuję
na forum... niektórzy chcą mieć znajomych by mieć.


Wiesz, tak się dziwnie składa, że przez ponad 1000 dni mojego bytowania tutaj trochę osób poznałem i to dosyć dobrze.

Dnia 05.12.2008 o 22:16, mała16 napisał:

Ten spis treści można zlikwidować. Zresztą... masz te linki do Gramstorów i tych innych
z prawej strony. Po co podwójnie? Aż tak to musisz akcentować? Wg mnie te linki z prawej
strony zupełnie wystarczą...


Jak już mówiłem- problem rozwiązany.

Dnia 05.12.2008 o 22:16, mała16 napisał:

Dla Ciebie za dużo a dla kogoś wystarczająco.


Zgadzam się. Moja opinia jest w pełni subiektywna.
Tak jak i każda opinia.

Dnia 05.12.2008 o 22:16, mała16 napisał:

No i co? To nie czytaj, nie każe Ci nikt jak Cię tak to razi. To, że Tobie się
takie rozwiązanie nie podoba nie znaczy, że jest złe.


Powtarzam- wyraziłem swoją opinię. Dla mnie to jest takie sobie, dla innych może być dobre.

Dnia 05.12.2008 o 22:16, mała16 napisał:

Lepiej? U kogo?


np. U mnie. Błędu nie miałem chyba od 2 miesięcy.

Dnia 05.12.2008 o 22:16, mała16 napisał:

A Ty jesteś wręcz przewrażliwiony.


Nie aż tak. W pewnych sytuacjach się z tego śmieję.
Tutaj tak zadziałałem bo byłem poirytowany. czysta Psychologia :)

Dnia 05.12.2008 o 22:16, mała16 napisał:

Chociażby tu, że TY odwiedzasz i czytasz te sajty a bezczelni autorzy mają czelność robić
misz-masz. Nie brzmi to pozytywnie.


Bezczelnych autorów sobie domówiłaś :)
A tutaj tak, chociaż nie do końca. Nie narzucam swojej woli.
Ale to samo robisz - zauważ- Ty. Mówisz o moim sajcie dokładnie tak samo jak ja o takiej sytuacji. Drogą takiego rozumowania... Nie muszę chyba dopowiadać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 22:47, cedricek napisał:

Właśnie. Idąc dalej za Twoim rozumowaniem skoro nie podoba Ci się wolne działanie serwerów
na gram.pl...:P

To są dwie inne sprawy. Bo Ty piszesz władczym tonem, że "ktoś tam sobie zrobi misz-masz z gsa więc "własnych tekstów" jest za dużo". Nic tylko dopisać "<foch>". Tak to brzmi. Tak jakbyś zupełnie nie brał pod uwagę, że gramsajt inny od Twojego nie jest TWÓJ.
Poza tym... nie wziąłeś pod uwagę, że wielu może sprawnie wykorzystać te dodatki tylko od razu marudzenie.

Dnia 05.12.2008 o 22:47, cedricek napisał:

Cóż, przekonałaś mnie. Naprawiłem to :)

Nie musiałeś. Ale to tak jakbym ja zrobiła "własny tekst" i w nim napisała coś o mnie pomimo iż taka rubryczka jest.

Dnia 05.12.2008 o 22:47, cedricek napisał:

Nie wymagam oddania.

I co i tacy znajomi się za przeproszeniem kiszą na Twojej liście. Dziękuję za takich znajomych. Poza tym ja swoich nie oceniam na zasadzie "odwiedzają mi gsa czy nie". Niektórzy nawet jako takiego gsa nie prowadzą (choć coś tam mają), a znam ich np. z forum.

Dnia 05.12.2008 o 22:47, cedricek napisał:

Och, wyobraź sobie, że ja też odrzucam. Codziennie dostaje z 5-6 zaproszeń...

Och nie trzeba się tak chwalić. Co mi do tego ilu nowicjuszy Cię zaprasza (wielu nowicjuszy zaprasza każdego, kogo napotka)?

Dnia 05.12.2008 o 22:47, cedricek napisał:

Wiesz, tak się dziwnie składa, że przez ponad 1000 dni mojego bytowania tutaj trochę
osób poznałem i to dosyć dobrze.

Och ciekawe. Bo ja przez 600 ileś dni dyskutowałam porządnie z 40 kilkoma osobami. I to o nich mogę powiedzieć że ich znam "dość dobrze". Znasz każdego z tych 1XX? Tak? Ciekawe... ja o tych, co regularnie są na gramie wiem sporo.

Dnia 05.12.2008 o 22:47, cedricek napisał:

Zgadzam się. Moja opinia jest w pełni subiektywna.

Tylko nie rozumiem po co marudzić, że czegoś jest za dużo. Chcesz, to używaj. Nie to nie. Po co o tym pisać?
Po co marudzić?

Dnia 05.12.2008 o 22:47, cedricek napisał:

Tutaj tak zadziałałem bo byłem poirytowany. czysta Psychologia :)

Taaa... wiecznie się czepiasz o tego swojego nicka. Przewrażliwienie.

Dnia 05.12.2008 o 22:47, cedricek napisał:

Ale to samo robisz - zauważ- Ty. Mówisz o moim sajcie dokładnie tak samo jak ja o takiej
sytuacji.

Oj nie dokładnie tak samo. Czy ja mówię, że "no to teraz Ced sobie zrobi misz masz i będzie długa strona"? Nie. Piszę tylko, że Twoja strona jest długa i niewygodna do przeglądania. Nie marudzę na temat Twojego gsa a Ty na te "misz masze" tak.

PS. Jak chcesz się dalej sprzeczać to zapraszam gdzie indziej. Tu mi sie nie chce pisać już. I tak to ma szczątkowy związek z tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny bajer z tym spojlerem, tylko że troszkę kłopotliwe będzie korzystanie z tego :) W miarę możliwości powinno to być zrobione na zasadzie rozwijanego tekstu - tak aby jednym kliknięciem w danym miejscu w poście można bylo odkryć i zakryć zaznaczoną treść zawierającą jakieś spojlery.

Ja raczej z tego nie będe korzystać, myślę że jest za bardzo przekombinowana z tym klikaniem i zaznaczaniem tekstu, jak ktoś będzie czytać forum to może tego nawet nie zauważyć. No chyba, że miałbym ukrywać w poście każdą część tekstu, która stanowi spojler (imiona, nazwy własne, wydarzenia w grze zdradzające fabułę itd), a to już kompletnie mi nie pasuje, ani jako czytelnikowi, ani jako pisarzowi (?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 13:11, Laid back napisał:

Co nowego na gramsajtach?
- więcej modułów „własny tekst”

Wszystko ładnie tylko że w układaczu strony zrobi się mały bałagan.
Dałoby radę to zmienić? Chodzi mi o to żeby własne teksty w układaczu miały nazwy wybrane przez usera.
Dałoby radę coś takiego zrobić?
No i troszkę przydała by się opcja "Spoiler" na gramsajtach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 15:38, cedricek napisał:

Ja jeszcze dodam, że więcej modułów ,,Własny tekst" jest w sumie...Nie potrzebne.
Jeśli ktoś dobrze zagospodarował te co miał, to gdy jeszcze doda następne na jego GS-ie
zapanuje chaos...Do tego się przyczepię.
W najlepszej sytuacji z własnymi tekstami będziemy jechać w dół chyba z minutę, aby wszystko
zobaczyć... Wiecie, o co mi chodzi?


W sumie to zgadzam się z Tobą- zrobi się mały burde... mała burda. :P W przyszłości mogliby też popracować nad większymi możliwościami rozmieszczenia tekstu, by uniknąć zbyt dużego tłoku na gramsajtach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wystarczy to ładnie rozmieścić w dwóch kolumnach i jest OK. A akurat Cedricek nie powinien na to narzekać, bo jego gramsajt jest chyba najdłuższym i najmniej wygodnym do przeglądania :P. I nie trzeba mu było do tego "WŁASNYCH TEKSTÓW" ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 00:03, kulfonito napisał:

Spoiler

Zaraz sprawdzimy co oferuje ta opcja. SEX! :D



Spoiler

O kulfa! Spaliło mi oczy!!



Działa :) Ale i tak Ci nie wybaczę, że wypisujesz takie rzeczy!
Dzięki za nowe opcje. Bez nich by się nie obyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Jak jeszcze raz zobacze spoilery w podobnym stylu to nie upomne tylko dam degrada. A, ze dzis Mikolajki sa to mysle, ze upomnienie starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 02:32, Wojman napisał:

Spoiler

Jak jeszcze raz zobacze spoilery w podobnym stylu to nie upomne tylko dam degrada.
A, ze dzis Mikolajki sa to mysle, ze upomnienie starczy.


I to się nazywa mikołajkowe podejście do świata! :)))
P.S A ja nie wiem (nie pamiętam T_T) czy użyłem już tej funkcji. Jeżeli nie, to mogę sie czuć wyjątkowy? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować