Zaloguj się, aby obserwować  
banan45

Stare Gry

861 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2005 o 17:07, banan45 napisał:

Dlaczego CDprojekt zdjął niektóre gry??


Bo on nie jest ich właścicielem...
Pomyśl tylko że prowadzisz kiosk - kupujesz nakład od drukarzy, który nie zszedł do końca - co teraz robisz z przeterminowaną prasą:
A) oddaję z powrotem w ręce drukarni za zwrotem pieniędzy
B) pozostawiam u siebie w kiosku - może za sto lat nabiorą one jakiejś wartości, albo i nie
C) czytam cały nakład - to co że to samo - ale inny egzemplarz

xD xD xD

Czyli szczerze mówiąc - CDP nie będzie wykupywał licencji na stare gry jeśli nie ma podstaw przypuszczać że mu sięto bądzie opłacać. Koszt wypalenia, obłożenia płyty jest na tyle duży że utrzymywanie starych gier jest bardziej kosztowne niżzyskowne. A tu niestety mamy marketing.
Poczekaj troszeczkę a stare gry ujrzysz jako dodatek w jakimś czasopiśmie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 18:01, Monte Christo napisał:

Koszt wypalenia, obłożenia płyty jest na tyle
duży że utrzymywanie starych gier jest bardziej kosztowne niżzyskowne. A tu niestety mamy marketing.


eee, chyba masz na mysli wysoki koszt licencji, bo cena za tloczenie jest smiesznie niska. przy nakladach rzedu ledwie kilku tysiecy sztuk, koszt jednej plytki z nadrukiem i pudelkiem to jest ledwie kilka zlotych. mozesz sam sprawdzic w cennikach firm tloczacych plytki. a firma taka jak cdp, ktora tloczy duzo na pewno ma lepsze ceny niz te w cenniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

Słaby jesteś :) Ja mam 6, 7, 8 i 9 :D I wszystko oryginały :)


A tak pozatym to wcale się nie dziwię czemu CDP wycofał te gry ze sprzedaży. Przecież całkiem niedawno (bodajże na tych wakacjach) Might & Magic IX było w CDA :) Więc po co dalej sprzedawać oddzielnie tą samą grę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie sądzę aby się na to zgodzili zarówno gracze jak i CDP. Ale spróbować nie zaszkodzi. A masz na myśli ceny "normalne" czyli takie po jakie stała gra w momencie wydawania czy zejścia z rynku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 20:19, PolishWerewolf napisał:

Hmmm nie sądzę aby się na to zgodzili zarówno gracze jak i CDP. Ale spróbować nie zaszkodzi. A masz na myśli ceny "normalne"
czyli takie po jakie stała gra w momencie wydawania czy zejścia z rynku??

oczywiscie ze po zejsciu z rynku. nikt nie chcialby placic 50 zl za gre ktora kosztowala 19.99 niom 19.99 lub 15 zl to nawet dobra cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 18:40, penny napisał:

eee, chyba masz na mysli wysoki koszt licencji, bo cena za tloczenie jest smiesznie niska.


Licencja co prawda jest nieporównywalnie droga, ale nie mylę się mówiąc że nie opłaca im się tłoczyć...

Dnia 13.10.2005 o 18:40, penny napisał:

przy nakladach rzedu ledwie kilku tysiecy sztuk, koszt jednej plytki z nadrukiem i pudelkiem to jest ledwie kilka złotych


Tak... i to się opłaca kiedy wydajesz na rynek nowość - bo wiesz że będzie miało wzięcie gdyż nikt tego nie ma. Co innego kiedy mamy wytłoczyć kilka tysięcy płyt z programem który Ci którzy mieli go kupić - już go nabyli... Czy widzisz w tym sens? Bo ja nie - tak jak CDP. Istnieje już na polskim rynku jedna firma zajmująca się "odświerzaniem starych hitów" ale cięko przędzie i aby zbić ceny do "normalnych" (adykwatnych do roku wydania) - lokalizacja jak i całe wydanie jes bardzo zuborzone... Co daje się mocno odczuć...

Dnia 13.10.2005 o 18:40, penny napisał:

mozesz sam sprawdzic w cennikach firm tloczacych plytki. a firma taka jak cdp, ktora tloczy duzo na pewno ma lepsze ceny niz te w cenniku.


Pewnie ale jak już powiedziałem - skoro pozostała już tylko garstka chętnych - to po co tłoczyć tysiące płyt?

Jedynie czego moglibyśmy się spodziewać - to specjalnej reedycji zawierającej zbiórkę HITów przygotowanych na jednym do kilku krążków, bądź dodanych do gazet - ale tym zajmują się inne małe firmy. Gdyby zaczeli to robić potentaci (m.in. CDP) te małe często prywatne firmy padłyby natychmiast, bo mielibyśmy tu dominację co zakrawającą na miano monopolu - a potentat miałby zysk niezauważalny w skali tego co zarabia. Buissnes is buissnes - więc dziękować CDP że nie odbiera narazie chleba "maluczkim"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak mowi sie o starych grach nie chodzi tylko o might and magica. a freespace a pizza syndicate?? kiedys mialem te gry ale pozyczylem i gosciu mi ich juz nie oddal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

opłacalność ? gdyby CDP dało na przyklad Transport Tycoon Deluxe, w wersji WIN, to wykupiłbym chyba wszystko i zajął się eksportem, ta gra ma tylu potencjalnych kupców na całym świecie, także w Polsce jest ich dużo ... szkoda, że nie można kupić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP mógłby postarać się najwyżej o możliwość wydania kolekcji dobrych gier z dawniejszych lat - tytułów dziś niedostępnych lub trudnodostępnych w legalny sposób. Dochodów z tego nie byłoby dużych, ale wdzięczność fanów i wiernych klientów byłaby ma pewno nie do przecenienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, w obecnych realiach liczą się głównie pieniądze... Nie żebym oskarżał CDP :) Ale innym dobrym pomysłem byłoby dodawania za symboliczną opłatą starych gierek do nowych premier, lub np przy zamawianu przez sklep.gram.pl żeby wyskakiwało pytanie czy np za cene 5zł nie chciałby zamawiający którejś z gierek z listy. Co o tym myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 10:08, rada napisał:

nie lubie powracac do starych gier
bo zawsze wiem gdzie co mam zrobic w niej


no, najlepsze są takie gierki gdzie masz wszystko podane na tacy i nie musisz nawet myśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować