Zaloguj się, aby obserwować  
banan45

Stare Gry

861 postów w tym temacie

Jak nie chce Ci się wkładać VooDoo do kompa (choć osobiście, jeśli tylko masz wolny slot PCI, polecałbym tą opcję, w końcu VooDoo 1 i 2 mogły spokojnie współegzystować z siedzącą już w PC kartą graficzną), to radzę Ci się zainteresować tzw. wrapperami - wprawdzie ich kompatybilność jest znacznie niższa, niż sprzętowego VooDoo (do którego sterowniki pod 2000/XP), ale może zadziałają. W tym temacie zdaje się toczyła się już dyskusja nt. wrapperów, więc znalezienie linków do polecanych przez forumowiczów nie powinno stanowić problemu.
Z kolei na zbyt szybkie działanie jest jedna rada - jakiś program spowalniający komputer, można takie znaleźć na prawie każdej stronie poświęconej abandonware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, dziś sobie przypomniałem o grze, która chyba była moim pierwszym oryginałem, a na pewno 1 którego pamiętam i jestem pewien, że to oryginał, a mianowicie Soccer Kid, sciągnąłem dos boxa i D-fenda, skonfigurowałem jak trzeba, odpaliłem setup później samą grę i nic, pojawia się okienko, które szybko się zamyka i nawet nie wiem co tam wyskakuje, jakieś porady? bo nei wiem co może byc nie tak, wszystko mam ustawione jak polecano, ale nie bardzo się chce załadować, a to była chyba jedna z moich ulubionych gier na Amigę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 16:33, kordzio1 napisał:

Kurde, dziś sobie przypomniałem o grze, która chyba była moim pierwszym oryginałem, a na pewno
1 którego pamiętam i jestem pewien, że to oryginał, a mianowicie Soccer Kid.

Gra jest boska :) mi chodzi bez problemu na DOSBoxie bez żadnych dodatkowych programów tylko w pliki konfiguracyjnym dosbox.conf trzeba zmienić pamięć EMS i XMS na false oba i mi chodzi bez problemu nawet na nowym sprzęcie - oczywiście DOSBox najnowszy 0.70 ale przedtem miałem poprzednią wersję 0.65 i też działało - miłego grania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 16:33, kordzio1 napisał:

D-fenda, skonfigurowałem jak trzeba, odpaliłem setup później samą grę i nic, pojawia

Jeszcze jedno ja nie gram przez D-fenda ani inne tego typu programy poprawiające prze VDMSound też nie wszystko chodzi mi na DOSBoxie tylko i wyłącznie - ze skonfigurowanym wcześniej plikiem dosbox.conf i wszystko mi chodzi jak już Ci się nie odpali to wywal te programy i zainstaluj DOSBoxa raz jeszcze teraz bez D-fenda zrób to co napisałem powyżej z XMS i EMS (na razie tylko z tą grą się spotkałem że trzeba te opcje wyłączyć) jak Ci nie pójdzie to mogę Ci wysłać ten plik konfiguracyjny - a i jeszcze jedno jak się wyłącza tą pamięć tylko dla tej gry to w niektóre mogą potem nie działać dlatego będzie trzeba znowu XMS i EMS włączyć z powrotem.

Daj znać czy idzie :) bo trzeba Pavarottiemu nakopać :P i Ruskom <hehe>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem i juz na d-fendzie tez chodzi, dzięki:) później będę musiał zobaczyć czy można grac na padzie, jak zrobić fullscreen, dostosować prędkość gry itp., ale najważniejsze, że gra działa nie nawidziłem w tej grze etapu rzym, zawsze tam traciłem najwięcej żyć i nerwów:) mam nadzieję, że po tylu latach pójdzie łatwiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 13:05, kordzio1 napisał:

Wyłączyłem i juz na d-fendzie tez chodzi, dzięki:)

Najważniejsze, że działa a czy da się na padzie to tego juz nie wiem - też by mi się zdał ale ten emulator bo to ma być wszystko w DOSie to chyba nie obsługuje - nie wiem, nie wtajemniczałem się dokładnie bo pada nie mam ale jak się da grać to bym sobie sprawił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 16:44, deecom napisał:

> Wyłączyłem i juz na d-fendzie tez chodzi, dzięki:)
Najważniejsze, że działa a czy da się na padzie to tego juz nie wiem - też by mi się zdał ale
ten emulator bo to ma być wszystko w DOSie to chyba nie obsługuje - nie wiem, nie wtajemniczałem
się dokładnie bo pada nie mam ale jak się da grać to bym sobie sprawił

JoyToKey tak się nazywa programik do obsługi pada, włączamy go, konfigurujemy przyciski i odpalamy gierkę, wszystko udało się skonfigurować, no i dobrze się gra:) tylko zręczność troszkę spadła od czasów Amigi chyba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe fajna byly stare gry kiedys gralem najbardziej wspominam croc 1 i2 i xg2 fenomenalne gry gbyby ktos je widzial pisac mam tez gry na psx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie stare gry ale fajne to:
Doom 1 i 2 (miodzio),
Gta2 (fajna gra jak na te lata kiedy została wydana i teraz też jest fajna)
Heroes 3(tej gry nigdy nie zapomne, ta grafika to cud jest)
niektóre stare gry są lepsze od nowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 20:44, gesio napisał:

niektóre stare gry są lepsze od nowych :)

No ba! Ja teraz aktualnie tnę w WarCraftaII i gra mi się naprawdę doskonale, bo i kogo by obchodziły takie głupoty jak przestarzała grafika i małe zróżnicowanie jednostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 21:10, grand10pelu napisał:

> niektóre stare gry są lepsze od nowych :)
No ba! Ja teraz aktualnie tnę w WarCraftaII i gra mi się naprawdę doskonale, bo i kogo by obchodziły
takie głupoty jak przestarzała grafika i małe zróżnicowanie jednostek.

Stare gry:
heroes 3 ze wszystkimi dodatkami
star craft brood war
lego racers
fifa 2002

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 21:10, grand10pelu napisał:

> niektóre stare gry są lepsze od nowych :)
No ba! Ja teraz aktualnie tnę w WarCraftaII i gra mi się naprawdę doskonale, bo i kogo by obchodziły
takie głupoty jak przestarzała grafika i małe zróżnicowanie jednostek.


Moje stare gry w które teraz gram to między innymi heroes 3 i gothic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam nazwy starej gry. Akcja działa sie w kopalni, był widok z góry, mozna było grac w dwie osoby. Podkładało sie ładunki wybuchowe i szukało skarbow, by potem zabic przeciwnika. Zna ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 15:35, Bartkula napisał:

Szukam nazwy starej gry. Akcja działa sie w kopalni, był widok z góry, mozna było grac w dwie
osoby. Podkładało sie ładunki wybuchowe i szukało skarbow, by potem zabic przeciwnika. Zna
ktoś?

Chodzi ci o Bombera/ Bombermana?? Takie ludki w kolorowych kombinezonach?? I w ścianach są bonusy czasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 15:50, Bartek 93 napisał:

Chodzi ci o Bombera/ Bombermana?? Takie ludki w kolorowych kombinezonach?? I w ścianach są
bonusy czasem?

Niee, po każdej planszy jak sie kumpla zabiło, to sie kupowało lepsze kilofy i bomby itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moimi ulubionymi grami z Pegasusa były: Goal 3, Big Nose, Dizzy, Stunt Man, Micro Machines, Galaxian.
Mam emulator gier z Pegasusa więc mogę pograć sobie w większość z nich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2007 o 15:56, MetaL2 napisał:

Mam emulator gier z Pegasusa więc mogę pograć sobie w większość z nich:)

Emulatorem to się nie chwal, ponoć posiadanie romów to piractwo:) Ale chyba co innego jak masz w domu oryginały, ale nie wiem do końca jak to jest. Moją ulubioną grą była Contra, pamiętam jak można było ją później przechodzić sprintem:) Fajne to były czasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować