Zaloguj się, aby obserwować  
banan45

Stare Gry

861 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2008 o 22:49, capral napisał:

Znacie jakąś dobrą starą grę akcji lub fps, która pójdzie na kompa:
256 RAM-u
Windows Xp
Karta grafiki Geaforce2 MX 400
procesor 1.6GHz

Shogo: Mobile Armor Division

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem sprawne Super Nintendo. :D Ale jestem podjarany... szkoda tylko, że bez zasilacza, ale za niewielką cenę sprzęcik był dostępny, więc sobie pozwoliłem na taki wybryk. Czy ktoś może orientuje się w temacie zamienników zasilaczy do SNESa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten SNES nie ma jakiegoś nietypowego gniazdka do podpięcia zasilania, to pewnie dowolny zasilacz z odpowiednim napięciem i polaryzacją (oraz wystarczająco dużą obciążalnością) go zadowoli :). Wszystkie parametry (napięcie, pobór prądu i polaryzacja) powinny być podane na nalepce znamionowej prawdopodobnie przyklejonej na spodzie urządzenia :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 17:28, Blackhand napisał:

Jeśli ten SNES nie ma jakiegoś nietypowego gniazdka do podpięcia zasilania, to pewnie
dowolny zasilacz z odpowiednim napięciem i polaryzacją (oraz wystarczająco dużą obciążalnością)
go zadowoli :). Wszystkie parametry (napięcie, pobór prądu i polaryzacja) powinny być
podane na nalepce znamionowej prawdopodobnie przyklejonej na spodzie urządzenia :).

No właśnie, też tak myślałem... i choć elektryk ze mnie jak z koziej... bródki miotełka i boję się eksperymentować z zasilaczami (czy to do laptopa, czy do czegokolwiek innego) to jednak będę musiał sprawdzić. Znalazłem jedną stronę z zasilaczem trzeciej firmy, na którym wyraźnie jest napisane że działa z Super Nintendo (i takimi rzeczami chociażby jak organy Casio i Korg), to jednak mam lekki opór... trza będzie wypuścić wici tu i ówdzie wśród niewielu posiadaczy SNESa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wam mówie jedno:Stare gry miały grywalność taką że nowe przebija o to na wylot z obróceniem ostrza.DIABLO,Fallout 1 i 2,Quake, Doom,Street fighter ,need for speed undegrand itp.
Zapraszam do mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam bardzo starej gry. Grałem w nią jak byłem mały i zapomniałem jaki to był tytuł. Wiem że grało się czołgami, było ich dość dużo na mapie. Na początku wybierało się uzbrojenie a potem walczyło między sobą. Wiem że to mało szczegółów ale może ktoś kojarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up
To skorcze, czołgi. Wystarczy poszukać, bo w internecie - czy to w postaci flashówek, czy w postaci gier - jest tego MASA.

Co do starych gier - pierwszą grą, jaką dostałem, była cywilizacja. Grałem jeszcze w min. Duke nuke 3D, zagrywałem się w dooma i Warcrafta 2. Ogółem, grywalność jaką one prezentowały ( zwłaszcza strzelanki ) mogłaby spokojnie wystarczyć na paręset innych gier.

Wiem, że to dziwnie zabrzmi....
ale skąd mogę\dostanę ściągnąć\kupić\dostać System shocka 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto pamięta lub grał w Larry 7: Miłość na Fali z polskim dubbingiem? Mimo iż gra jest stara to jedna z najlepszych przygodówek. Zagrywałem się w nią mimo iż nie jestem wielkim fanem gatunku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 07:11, likop2 napisał:

Wiem, że to dziwnie zabrzmi....
ale skąd mogę\dostanę ściągnąć\kupić\dostać System shocka 2?


Tutaj można pobrać stare gry o których tutaj mówicie ( wydaje mi się, że wszystkie są abandonware - niestety przy niektórych tytułach głowy nie dam, a nie będę sprawdzał kilkuset gier czy czy zostały porzucone - jeśli komuś się nie podoba i chce w to bawić to proszę bardzo, może spędzić miesiąc, posprawdzać i ew. zaraportować post do edycji/wykasowania linku) ;) Jak dla mnie strona wygląda legalnie i zawiera downloady gier z zamierzchłych czasów

http://www.fajnegry.krakow.pl/index.php

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu wreszcie dane mi było zagrać w pełną wersję Trespassera. Ta gra jest naprawdę niesamowita. Jedna z największych rewolucji w grach komputerowych - pierwszy kompletny silnik fizyczny, stworzenie symulacji ekosystemu, gdzie AI opiera się nie na skryptach, a na stanach emocji, system dźwięku Real-Time Foley, który do dziś nie pojawił się w żadnej innej grze, wreszcie rewelacyjny klimat i spora grywalność. Narzekać można co prawda na błędy w silniku fizycznym, zdarzające się od czasu do czasu oskryptowane zdarzenia tudzież na nadmiar pukawek, które nieraz walają się w dużych ilościach po mapach oraz na powolne ruchy głównej bohaterki, ale w ostatecznym rozrachunku jest to tytuł rewelacyjny, choć szkoda, że się nie przyjął i był przeważnie objeżdżany w recenzjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 19:47, zerohunter napisał:

Widzę że temat stoi, a raczej leży, więc się zapytam, przypomniała mi się ostatnio taka
gierka, grał ktoś na PSX w Parasite Eve?

Świetna gra, grałem w 1 i 2 tylko niestety po japońsku, ale i tak fajnie było... z chęcią bym jeszcze raz zagrał, ale niestety na zakup PE raczej szkoda mi kasy - obydwie części na Allegro to ok 250zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee wie ktoś może czy można (legalnie) pobrać starą grę "Dogfight" w języku angielskim?
Gra jest pokazana w najnowszym CD-Action (09/2009) na stronie 121.
Mam ochotę zagrać ale nie wie gdzie można ją pobrać.
Za linki i pomoc z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować