Zaloguj się, aby obserwować  
banan45

Stare Gry

861 postów w tym temacie

Pytanie dla znawców!
Grałem kiedyś w taką grę podobną do wormsów, z tego co pamiętam chyba nawet było można (albo i się kierowało) właśnie robakami. Było tam multum broni, od napalmu po chyba jakieś dirt bomby które magicznie tworzyły ziemię.
Problem jest taki że właśnie mi sobie przypomniałem jak fajnie się w to grało ale nie mogę znaleźć tytułu :\.
Proszę o pomoc! ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 14:50, Tr4c3R napisał:

> > Pytanie dla znawców!
> Liero.
Dzięki!

Spoko. Ile czasu ja w to z bratem na jednym kompie przegrałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy takie stare gry(np. NHL 2003) można gdzieś LEGALNIE ściągnąć? Pytam się, ponieważ w sklepach już tego nie sprzedają :''|

Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 17:48, Ahmed_Dead_Terrorist napisał:

Witam. Mam pytanie czy takie stare gry(np. NHL 2003) można gdzieś LEGALNIE ściągnąć?
Pytam się, ponieważ w sklepach już tego nie sprzedają :''|

Z góry dziękuję :)


Uważasz grę z 2003 (czy może 2002, sportówki wychodzą z wyprzedzeniem) za starą? I do tego na tyle starą, żeby ją legalnie ściągnąć?

Zapomnij, dwukrotnie starsze gry posiadają nadal prawa autorskie i nie można ich legalnie ściągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA rzadko udostępnia za darmo "swoje" gry. Z tego, co kojarzę, poza C&C i RA nic więcej nie "puścili".

Generalnie jest tak, że jeśli twórcy lub wydawca udostępni grę do pobrania za darmo, jest ona dostępna w serwisach takich, jak FilePlanet czy GamersHell. Jedynie czasami się zdarza, że mimo "uwolnienia" gry, wydawca/developer narzuca pewne ograniczenia (np. GTA2 - poza Rocktar Classics można go umieszczać tylko za pisemną zgodą twórców). Jeśli danej gry nie można znaleźć na serwisach takich, jak te ww. oraz stronie twórców/wydawcy (lub specjalnie przez nich spreparowanej stronie), to legalnego i darmowego jej źródła w Internecie nie ma.
A to, że gry nie ma w sprzedaży - cóż, jedyne legalne (póki co, bo wydawcy z handlem "używkami" walczą zażarciej niż z piractwem :/) wyjście, to zdobyć egzemplarz "z drugiej ręki" (używany) przez Allegro czy eBay''a. Ewentualnie spróbować szczęścia na Zachodzie, słyszałem od paru osób, że np. w UK można często w sklepach z grami spotkać pudełkowe wydania nawet takich gier, jak Doom czy Heretic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odnośnie takich stron full legal z darmowymi atrakcjami zastanawia mnie jedna strona - mianowicie Brothersoft... zawsze myślałem, że jest to strona z samymi freewarowymi programikami, a ostatnio sobie po niej poklikałem i zobaczyłem, że oprócz dem i nieznanych mi produkcji shareware i freeware oferują sporo ciekawych/słabo dostępnych tytułów...
Normalnie oferta ich stronki jest dla mnie na tyle atrakcyjna, że aż nie mogę uwierzyć, że jest to legalne... więc jeśli ktoś ma info, że legalnym nie jest to może niech mnie uświadomi ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Helloł :D Moje pytanie odnosi się gry na Pegasusa, Nes czy jak kto woli.

Czy nie kojarzy ktoś z was gry (nie wiem czy wogólę to nie była jakaś przeróbka) w której chodziło się Mariem tylko takim większym i tłukło się przeciwników pięściami, trickami itd. (pamiętam że jeden był taki że w powietrzu salta robił). Ogólnie coś na kształt bijatyki w której szedłeś, tukłeś, przechodziłeś do następnej planszy itd. aż do bossa. A jak się przegrywało to taki wielki hamburger/hot dog przygniatał Maria (lol). Kojarzy ktoś coś takiego ?? Będe wdzięczny do końca życia za podanie tytułu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak nazywała się stara gra rpg. Miała ona grafikę hmm starszą niż ta w margonem, ale lepszą niż pierwsze części larry, czyli nie bajkową, bardziej podobną do tej z elipsy. Muzyka, mi się sposobała, przypominała odgłos harmonijki, jak zagrałem najprostszą melodie na harmonijce to było to bardzo podobne do tej muzyki z tej gry. Pamiętam, że na jednej z map były domki, po lewej był las, a u góry zamek (?) i potwory do pokonania. Można było kupić zbroje itp.. Chodziło się ludzkiem zna ktoś tą grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cannon Folder, to była gra <wzdycha>... Bez niej nigdy nie było by Comandosów i innych takich... Ach wspomnienia:D I jeszcze ze starych gier polecam wszystkim Ugh!. Ostatnio pograłem trochę i wcale się nie nudzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cannon Fodder, jak coś :). I raczej tą serią zainspirowali się twórcy gier spod znaku Army Men, Commandos ma niewiele z nią wspólnego. No chyba, że ktoś grał w niego metodą "na klamkę" (stajemy za winklem i walimy z pistoletów, szkopy same pchają się jak barany na rzeź), ale w niektórych misjach ona nie działała (np. BEL, misja 15).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 20:22, maschadow88 napisał:

Mi jakoś sam klimat gry (nie sposób rozgrywki) przypominał Comandosa:D


Taaa, "war never been so much fun" ;).

Dnia 24.06.2010 o 20:22, maschadow88 napisał:

A co do nazwy
to faktycznie:D. Gra mimo to epicka:D


No, na upartego można powiedzieć nawet, że była jedną z pierwszych gier RTT, tudzież RTW, czyli RTSem bez elementów "budowlano-wydobywczych" ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 20:28, Blackhand napisał:

> Mi jakoś sam klimat gry (nie sposób rozgrywki) przypominał Comandosa:D

Taaa, "war never been so much fun" ;).

to jak dla mnie najlepsza czołówka gry w historii gier, nigdy sie nie nudzi. Sama gra to też scisła czołówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już wiele razy szukałem, ale znaleźć nie mogłem... Była kiedyś taka gra, gdzie się z kimś ścigało na latającej "deskorolce". Taka deskolotka a''la Powrót do Przyszłości 2 :) Zna ktoś może tytuł? Można skądś pobrać to legalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować