Zaloguj się, aby obserwować  
noobie

Napoje energetyczne - kłamstwo czy faktycznie pobudzają?

73 postów w tym temacie

Dnia 05.12.2008 o 17:05, peryfraz napisał:

Osobiście trenuje piłke nożna... I wielokrotnie kupowałem dwa energetyki przed mecz i
po meczu. Gdy wypijałem przed meczem nie czułem różnicy na boisku, wytrzymywałem tyle
samo co bez "wspomagaczy". Po meczu piłem także... niby troche lepiej, ale drastycznej
różnicy nie było...


Energetyczne napoje często są po to by pić je po wysiłku, bo uzupełniają witaminy itp. więc możliwe, że nie dają one energii przed...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Australijscy naukowcy twierdzą, że Red Bull zwiększa ryzyko zawału serca lub wylewu krwi - także u młodych ludzi. Sprzedaż Red Bulla zakazana jest w Norwegii, Urugwaju i Danii ze względu na ryzyko dla zdrowia, o którym informuje się na puszkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 19:03, PoTomek napisał:

Australijscy naukowcy twierdzą, że Red Bull zwiększa ryzyko zawału serca lub wylewu krwi
- także u młodych ludzi. Sprzedaż Red Bulla zakazana jest w Norwegii, Urugwaju i
Danii ze względu na ryzyko dla zdrowia, o którym informuje się na puszkach.


Słyszałam o tym :] Ciekawe, czy tak jest naprawdę, czy jest to trochę naciągane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 19:03, PoTomek napisał:

Australijscy naukowcy twierdzą, że Red Bull zwiększa ryzyko zawału serca lub wylewu krwi
- także u młodych ludzi. Sprzedaż Red Bulla zakazana jest w Norwegii, Urugwaju i
Danii ze względu na ryzyko dla zdrowia, o którym informuje się na puszkach.



Yyy nawet nie wiedziałem, trochę przeszła mi już na niego ochota :l
czyli ze zostaje TIGER, albo tanie napoje energetyczne z Biedrony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bał coś biedronowego kupować:D
Sytuacja na PGA - gracze jadą na Tigerach i źle sypiają, komuś puści farba z nosa. Picie przez kilka dni jakieś dawki negatywnie wpłynie na czlowieka, nie bedzie ogarniał etc.
Dobre podczas pykania po sieci, czasem na początku tylko klawisze się myla (przy wysokim tempie wciskania klawiszy). Ja piję raz w tygodniu i wiecej wolę nie pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 17:00, peryfraz napisał:

Zapraszam do dyskusji na temat "energy drink". Specjalnych napoji dla osób aktywnych
sportowo. /.../

Szczerze mówiąc, to jest to pic na wodę i propaganda. Tego typu napoje "pobudzające" w większości przypadków opieraja sie na składnikach używek - czyli na kofeinie, teobrominie i teofilinie. Gdyby tych napojów używał sportowiec na zawodach, zostałby zdyskwalifikowany. O ile oczywiście zostałby zbadany. Trzeba jakoś ludziom wcisnąć te produkty i dlatego prowadzi się marketing obliczony na naiwnych. Jeśli sie komuś powtarza, jak to dobrze te napoje robią, to może w koncu uwierzy i kupi.
A prawda jest taka, ze najpierw przemysł wytwarza zapotrzebowanie na dany produkt a potem to zapotrzebowanie zaspokaja. Za opłatą, oczywiscie. Czy kupiłbyś te produkty, gdyby nie nachalna reklama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 19:03, 332 napisał:

> Osobiście trenuje piłke nożna... I wielokrotnie kupowałem dwa energetyki przed mecz
i
> po meczu. Gdy wypijałem przed meczem nie czułem różnicy na boisku, wytrzymywałem
tyle
> samo co bez "wspomagaczy". Po meczu piłem także... niby troche lepiej, ale drastycznej

> różnicy nie było...

Energetyczne napoje często są po to by pić je po wysiłku, bo uzupełniają witaminy itp.
więc możliwe, że nie dają one energii przed...


Nie mylmy tych dwóch rożnych napojów.

Napoje izotoniczne - napoje mające na celu wyrównanie poziomu wody i elektrolitów wydalanych z organizmu w procesie wydzielania potu oraz uzupełnić witaminy i minerały i w niewielkim stopniu węglowodany spalane podczas wysiłku fizycznego. W odróżnieniu od napojów energetyzujących, izotoniki maja niską zawartość cukru i w niewielkim stopniu nasycone są dwutlenkiem węgla. Napoje izotoniczne są przeznaczone dla sportowców (niezbędne w trakcie uprawiania dyscyplin sportowych wymagających długotrwałego, intensywnego wysiłku, takich jak kolarstwo i biegi długodystansowe) i nie mają zauważalnego wpływu na prace mentalną.


TigerNapoje energetyzujące - napoje te mają na celu przeciwdziałać zmęczeniu, wzmocnić koncentrację, a także usprawnić metabolizm, swój skład opierają na kofeinie i taurynie. Napoje nie są wskazane dla młodzieży do lat 16 i diabetyków, ponieważ w przeciwieństwie do izotonicznych zawierają dużo cukru. Dzienna dawka takiego napoju nie powinna przekraczać 400mg . Są idealnym rozwiązaniem dla sportowców, którzy rozpoczynają swój trening na siłowni po ciężkim dniu w pracy, szkole.

A poniżej przykładowe składy dwóch napojów;)

Izotonik (Isostar)
100 ml napoju Isostar zawiera:
węglowodany 7,6 mg
witamina C 0,6 mg
witamina E 10 mg
elektrolity
sole mineralne


Napój energetyzujący (Tiger)
100 ml napoju Tiger zawiera:
białko 0,17g
węglowodany 11,3g
tłuszcz 0,1g
kofeina 32mg/100m
tauryna 400mg/100ml
Witaminy z grupy B
benzoesan sodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pije te napoje i muszę powiedzieć że czuje sie prawdziwy przyrost energii ale konsekwencje są takie że gdy przestaje działać to jest się całkowicie wypompowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 19:03, PoTomek napisał:

Australijscy naukowcy twierdzą, że Red Bull zwiększa ryzyko zawału serca lub wylewu krwi
- także u młodych ludzi. Sprzedaż Red Bulla zakazana jest w Norwegii, Urugwaju i
Danii ze względu na ryzyko dla zdrowia, o którym informuje się na puszkach.

No i masz racje, nie tylko w Australii były takie badania. Szególnie niebezpieczne jest mieszanie tych napojów z alkoholem. Wszystkie enrgy drinki powodują takie rzeczy jak wymieniłeś.
Według picie tego gó*no daje. Kiedyś piłem często te napoje i moja kondycja dużo spadł. Niby to ma dużo pomagać a tak naprawdę nic nie daje i w dodatku jest drogie. Lepiej jest kupić jakiegoś Isostara.
Red Bull, Tiger itp. są dobre tylko na kaca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku skutkuje, ale to jest zabawa na 2h, potem jest tylko KOLOSALNE zmęczenie. Ale odkryłem dodatkowy patent, ale UWAGA nie ponosze konsekwencji, jeżeli komuś coś się stanie, słyszałem, że to źle robi na serce!

Patent ten sprawia, że nawet w wypadku krańcowego zmęczenia, można z siebie jeszcze wykrzesać 2h totalnego "speeda" tak fizycznego jak i psychicznego. Mianowicie łykamy tabletkę bądź dwie Apapu albo innego środka przeciwbólowego i zapijamy dwoma puszkami napoju energentycznego. Efekt jak w przypadku samych napojów energetycznych ale wzmocniony. Polecam to jedynie w przypadku ważnego sprawdzianu pisanego po nieprzespanej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest troche jak z amfetaminami... Wciągasz jest git... napieprzasz bez przerwy na maxa... Potem odpoczywasz... godzina-dwie... I lipa, mięsnie Cię bolą niemiłosiernie, nie masz siły nawet oddychać... Tutaj tak jak napisał sathorn1
>W moim wypadku skutkuje, ale to jest zabawa na 2h, potem jest tylko KOLOSALNE zmęczenie.

Czyli jednak energetyki to nie jest dobry sposób i... "nie dodają skrzydeł" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie mam w zwyczaju picia takich napojów energetycznych. Mają one związki pobudzające pracę organizmu, ale na bardzo krótki czas. Do tego działają BARDZO źle na rozwijający się młody organizm, a mianowicie gigantycznie podwyższają ryzyko nadciśnienia w wieku późniejszym.

Inna kategoria to napoje izotoniczne. One uzupełniają braki mikroelementów w organizmie, kiedy ubywa ich np. podczas intensywnego pocenia się. Czasami lubię się ich napić, kiedy jestem bardzo zmęczony, lekko mnie pobudzają do życia, ale w sposób dość bezpieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 19:27, sathorn1 napisał:

Patent ten sprawia, że nawet w wypadku krańcowego zmęczenia, można z siebie jeszcze wykrzesać
2h totalnego "speeda" tak fizycznego jak i psychicznego. Mianowicie łykamy tabletkę bądź
dwie Apapu albo innego środka przeciwbólowego i zapijamy dwoma puszkami napoju energentycznego.
Efekt jak w przypadku samych napojów energetycznych ale wzmocniony. Polecam to jedynie
w przypadku ważnego sprawdzianu pisanego po nieprzespanej nocy.

Tego się nie powinno mieszać z lekami i jak już wyżej pisałem z alkoholem, ponieważ ma to bardzo zły wpływ na nasz organizm.
Ja sobie raz za czasu wypije puszkę jakiegoś energy drinka ale jak sobie pomyśle ile wydałem na to kasy to mnie szlak trafia. Lepiej było kupić jakąś Cole ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to piłem (gra w SWAT 4 online przez noc - nie pytajcie), ale:
- Red Bull smakuje jak mocz zmieszany z wodą
- Po wypiciu i minięciu "efektu powera" jest się tak wykończonym, że wystarczy się położyć i kilka chwil się zasypia
Ogólnie nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 17:00, peryfraz napisał:

Zapraszam do dyskusji na temat "energy drink". Specjalnych napoji dla osób aktywnych
sportowo.


Energy drinki nie są dla ludzi aktywnych sportowo, nie myl pojęć. Energy drinki są do wódki. Albo dla looserów, którzy chcą się tym faszerować, tudzież są uzależnieni bo i tacy się zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem 10 lat, pamiętam, że byłem z dziadkiem na zakupach i chciałem sobie kupić właśnie taki napój. Dziadek powiedział, że jak zjem kanapkę, to będę miał tyle samo siły co po takim napoju. Miał rację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napoje energetyzujące to wielka bujda!
Niby działa ( jeśli można tak to nazwać), ale tylko przez np. 2 h, a później nie masz na nic siły i masz wielką ochote pójść spać oraz przekląć ten dzień najgorszymi słowami ( po rusku żeby mama nie zrozumiała :P)
Edit: Przynajmniej ja tak mam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do napojów energetyzujących, pamiętam, że pewnego pięknego letniego dnia, gdy umęczony po ciężkim dniu pracy sięgnąłem po orzeźwiający łyk osławionego Red Bulla miast otrzeźwieć... zasnąłem xD także mogę podpisać się pod postem wyżej, szczególnego wrażenia na mnie takowe specyfiki nie robią, poza tym, że mi smakują:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.12.2008 o 20:54, Budo napisał:

Energy drinki nie są dla ludzi aktywnych sportowo, nie myl pojęć. Energy drinki są do
wódki. Albo dla looserów, którzy chcą się tym faszerować, tudzież są uzależnieni bo i
tacy się zdarzają.


Wiem... pisałem opis napojów... Na puszkach możemy przeczytać coś innego... Nie mieszać z alkocholem oraz najpój dla osób aktywnych sportowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 22:06, peryfraz napisał:

Wiem... pisałem opis napojów...

Który często jest zafałszowany ...
>Na puszkach możemy przeczytać coś innego... Nie mieszać

Dnia 05.12.2008 o 22:06, peryfraz napisał:

z alkocholem oraz najpój dla osób aktywnych sportowo ;)

A ty w to wierzysz ? Dobra rada. Nie wierz ślepo we wszystko co ci się wciska bo jeszcze się na tym przejedziesz. Reklama dźwignią handlu, biznes to biznes - nie ważne co i jak, byleby to sprzedać i na tym zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować