Zaloguj się, aby obserwować  
Budep

Obchodzicie Mikołajki?

31 postów w tym temacie

No właśnie, jak w temacie. Czy obchodzicie mikołajki i czy coś dostajecie? Nie chcę wiedzieć co i ile, bo taki temat już jest, ale czy obchodzicie i w jaki sposób? :P

U mnie cisza i spokój, nigdy nic nie dostaje w ten dzień, po prostu, dzień jak codzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 19:26, Budep napisał:

/.../

Obchodzę, ale raczej symbolicznie. Sam kupiłem dla najbliższych po czekoladzie. ;P Zresztą fajny patent, z tymi butami i tyle. IMO ciekawy dzień, traktuję go z deczko inaczej, bo się najeść słodyczami można i tyle.
/bo głupie zdanie wyszło/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dostałem symboliczną łapówkę - 20 zł w łapę i sam obdarowałem rodzinę po ładnej laurce. Hurra!
A słodycze psują zęby i ich nie propaguję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam jak byłem małym szkrabem to zawsze mama kazała szorować buty z dnia 5 na 6 Grudnia wtedy wieczorem "Mikołaj" wkładał do buta łakocie a czasami nawet jakieś zabawki ;-) Czasami szkoda że tamte czasy już minęły.
Teraz to praktycznie nie czuje "Mikołajek" to pewnie przez brak tych czystych butów i rannych pobudek (zawsze kiedy miałem coś dostać to nawet już o piątej rano czatowałem). A teraz to dostaje kase na gre i słodycze tylko nie do buta ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wypada ale my w LO zrobiliśmy sobie klasowe mikołajki - z prezentami i mikołajem, śmiechu było co nie miara a do tego wszystkie lekcje nam przepadły :D Jedyna klasa chyba w szkole, dziwne ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie daję innym prezentów i nie życzę sobie, by mi dawano (chyba, że bez okazji ^^). W klasowych Mikołajkach nigdy nie uczestniczyłem i nie zamierzam (czy tam Wigilia klasowa, to samo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 20:49, Mac Cry napisał:

Nie. Nie daję innym prezentów i nie życzę sobie, by mi dawano (chyba, że bez okazji ^^).
W klasowych Mikołajkach nigdy nie uczestniczyłem i nie zamierzam (czy tam Wigilia klasowa,
to samo).

Hmmm... Nie lubisz dawać i dostawać prezentów? Dla mnie to dziwne, ale cóż każdy ma swój gust.

Ja obchodzę mikołajki symbolicznie- w nocy wstaję i wkładam mamie i tacie prezent do buta... Rano w moim znajdę jakąś grę planszową za 10 zł. ;) Ciekawe co jutro znajdę... :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 20:49, Mac Cry napisał:

Nie. Nie daję innym prezentów i nie życzę sobie, by mi dawano (chyba, że bez okazji ^^).
W klasowych Mikołajkach nigdy nie uczestniczyłem i nie zamierzam (czy tam Wigilia klasowa,
to samo).


Wiesz, możesz nie chcieć obchodzić, ale jak wylosujesz osobę X w klasie to raczej musisz jej coś kupić... No chyba, że nie mieliście takich zwyczajów w szkole. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 25 zł. I co kupiłem? Supreme Commander, a nienawidzę strategii. Ale może się przekonam do nich dzięki tej grze?


P.S Raczej nie sądzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, zawsze u mnie było takie losowanie, ale ja nigdy nie brałem w nim udziału. Nikt nie będzie mi niczego narzucał.

jakubg7=> A czytac umiesz? Nie napisałem, że nie lubię dostawac czy dawac prezentów. Jedynie nie czynię tego z jakiś okazji, np. urodzin, mikołajków i innych świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 21:18, Mac Cry napisał:

Owszem, zawsze u mnie było takie losowanie, ale ja nigdy nie brałem w nim udziału. Nikt
nie będzie mi niczego narzucał.

Hm... Dość specyficzne podejście. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obchodzę ;) Dostaję około 100zł od rodziców, 100zł od babci, i od wujków, cioć itp też tak w sumie 100zł. W tym roku jednak rodzice dadzą mi 50zł bo matkę wywalili z pracy ;/

Często wspominam młodzięce lata, kiedy dostawało s,ę prezenty od prawdziwego "Mikołaja". te stosy zabawek itp ... Aż łezka się w oku kręci ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować