Zaloguj się, aby obserwować  
SimFury

Fable - Zapomiane Opowieści - Temat Ogólny

7430 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2008 o 11:03, neo45 napisał:

Wystarczy mieć jakieś dobre ostrze np Łzy Avo, i mieć zaklęcie podwójne uderzenie? i
się go pokonuje bez problemu .Łatwiej mi ze smokiem poszło, niż z normalną postacią Jacka


Bo w normalna postac trzeba było pruć z łuku albo błyskawic, a to zajmuje wiecej czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, ja zacząłem dzisiaj (a właściwie wczoraj, 27.12) ok. 14/15.00, a teraz wyłączyłem grę. I to tylko dlatego, żeby jutro (ekhm, dzisiaj :P) wstać o przyzwoitej porze. Geez, jak ta gra wciąga, gdybym wiedział już dawno bym to przeszedł. Kupiłem z wrześniowym CDA, ale jakoś mnie do tej gry nie ciągnęło. Aż dzisiaj z nudów zainstalowałem i grałem do teraz. Hyh, nie mogę się doczekać dzisiejszej młócki :D
PS: Ile mniej więcej potrzeba na ukończenie gry??
PPS: Jak powiększyć rodzinkę?? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 03:10, Kapizak1 napisał:

PS: Ile mniej więcej potrzeba na ukończenie gry??

Fable to gra krótka. :)
Kiedyś w szalonych latach młodości na ukończenie gry potrzebowałem 4 dni i jestem pewien że znajdą się osoby z ''lepszym'' wynikiem.

Dnia 28.12.2008 o 03:10, Kapizak1 napisał:

PPS: Jak powiększyć rodzinkę?? ;>

Z tego co wiem, nie można powiększyć rodzinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 03:10, Kapizak1 napisał:

Jak powiększyć rodzinkę?


Rodzinkę można powiększyć tylko o żonę,przy okazji zgarniając jej posag :P Żeby się ożenić kupujesz dom, pierścionek,bajerujesz wybrankę prezentami i różnymi zachowaniami aż serce stanie się złote i prosisz ją o rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 08:19, raven91 napisał:

Rodzinkę można powiększyć tylko o żonę,przy okazji zgarniając jej posag :P Żeby się ożenić
kupujesz dom, pierścionek,bajerujesz wybrankę prezentami i różnymi zachowaniami aż serce
stanie się złote i prosisz ją o rękę.

No właśnie. Kupiłem dom, pierścionek zaręczynowy, złote serce jest, ale na chatę się nie chce wprowadzić. A z tą rodzinką... chodziło mi o ''stosunki intymne'' :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 13:29, Kapizak1 napisał:

No właśnie. Kupiłem dom, pierścionek zaręczynowy, złote serce jest, ale na chatę się
nie chce wprowadzić. A z tą rodzinką... chodziło mi o ''stosunki intymne'' :P

Kiedy serce jest złote, podchodzisz do takiej kobiety i wciskasz klawisz rozmowy (domyślnie TAB) i pojawia się komunikat w stylu "Czy chcesz się ożenić?". Klikasz tak, pojawia się krótki filmik (i nowy fresk w Komnacie Przeznaczenia ;)) i twoją wybrankę (symbolizowaną przez pierścionek nad głową i na minimapce) od teraz najczęściej będziesz spotykał w domu. Dajesz jej wtedy prezenty, rubiny, kwiaty itp. aż gra zapyta się czy chcesz pójść z nią do łóżka. Wrażenia "niestety" tylko akustyczne ;), po wszystkim statystyka "stosunki intymne" zwiększy się o 1, a jeśli był to pierwszy stosunek, zmieni się także seksualność na "hetero". Ale jak już powiedziano, dzieci z tego nie będzie ;)

EDIT: Bajerowanie żony daje efekt tylko jeśli jest ona w domu, nie poza nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam trochę głupie pytanie, mianowicie czy ktoś ożenił się z facetem i poszedł z nim do łóżka?
Ja mam teraz grę odinstalowaną i nie mam jak sprawdzić w tej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 14:00, lawenda napisał:

A ja mam trochę głupie pytanie, mianowicie czy ktoś ożenił się z facetem i poszedł z
nim do łóżka?

Osobiście nie brałem faceta za męża, ale taka opcja jest możliwa. Wszystko robi się tak samo jak w przypadku żony. Jeżeli chodzi o chodzenie z facetem do łózka, zrobiłem to, aby wypełnić zadanie związane z burdelem w Mrocznym Lesie. Status seksualności: "biseks" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 02:59, chy napisał:

> Wystarczy mieć jakieś dobre ostrze np Łzy Avo, i mieć zaklęcie podwójne uderzenie?
i
> się go pokonuje bez problemu .Łatwiej mi ze smokiem poszło, niż z normalną postacią
Jacka

Bo w normalna postac trzeba było pruć z łuku albo błyskawic, a to zajmuje wiecej czasu
;)

Właśnie dlatego postać Jacka w smoka jest łatwiejsze, bo on tylko sobie lata poziewa ogniem, i czasem po wzywa swoich przywoływaczy,i tą straż swoją(nie pamiętam jak się zwą),a potem znów usiądzie, i można go naparzać dobrym mieczem+zaklęciem podwójnym uderzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 20:58, neo45 napisał:

Właśnie dlatego postać Jacka w smoka jest łatwiejsze, bo on tylko sobie lata poziewa
ogniem, i czasem po wzywa swoich przywoływaczy,i tą straż swoją(nie pamiętam jak się
zwą),a potem znów usiądzie, i można go naparzać dobrym mieczem+zaklęciem podwójnym uderzeniem


Wiem, wiem.

A co do długosci fejblla - to jesli przechodzi sie tylko po głównych questach i nie interesuje sie kluczami, trofeami, pobocznymi zadaniami, to moze rzeczywiscie jest krótka. ale ja probowałem przejsc za drugim razem na 100% i nie dałem rady, chociaz niewiele brakowało. wtedy zajmuje duuuzo wiecej czasu. polecam takie granie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem wczoraj Fable w empiku i czekam. Strasznie chcę obejrzeć jakiś filmik, ale nie chcę się zaspoilerować... a czy po ukończeniu gry można grać dalej? Żenić sie, kupować coś tam i ogólnie zwiedzać świat? Krótko, tak lub nie ;-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 14:15, Gothic 12 napisał:

Zamówiłem wczoraj Fable w empiku i czekam. Strasznie chcę obejrzeć jakiś filmik, ale
nie chcę się zaspoilerować... a czy po ukończeniu gry można grać dalej? Żenić sie,
kupować coś tam i ogólnie zwiedzać świat? Krótko, tak lub nie ;-


Mozna grac dalej z tym ze trzeba mieć specjalnu patch ^^ ale gra sie szybko po tym nudzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 14:46, Gothic 12 napisał:

Widzicie? I gra sie robi jeszcze dłuższa :D xD


Teoretycznie tak,ale nie dużo,bo ile można kupować domy,grać w minigierki lub zabijać kolejne hordy przeciwników? Taka gra szybko się nudzi i człowiek albo zaczyna od początku,albo na jakiś czas daje sobie z grą spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytania:
- jak dojść do tej Śnieżnej Iglicy i Nekropolii?? Jestem tuż przed misją na cmentarzu (zabicie Jacka Rzeźnika??), a chciałbym jeszcze przed ukończeniem odwiedzić te miasta.
- ktoś tu wcześniej wspomniał o Łzach Avo. Gdzie to można kupić??
- jakie są najlepsze ofiary w Świątyni Skorma?? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 16:27, Kapizak1 napisał:

A ja mam inne pytania:
- jak dojść do tej Śnieżnej Iglicy i Nekropolii?? Jestem tuż przed misją na cmentarzu

Do śnieżnej Iglicy dochodzisz dopiero PO misji na cmentarzu.(Tam kilka misji jest obowiązkowych, więc napewno odwiedzisz miasto ;0)

Dnia 29.12.2008 o 16:27, Kapizak1 napisał:

(zabicie Jacka Rzeźnika??), a chciałbym jeszcze przed ukończeniem odwiedzić te miasta.
- ktoś tu wcześniej wspomniał o Łzach Avo. Gdzie to można kupić??

Spoiler

Łzę Avo dostaniesz pod koniec gry jeżeli nie zabijesz siostry...

Dnia 29.12.2008 o 16:27, Kapizak1 napisał:

- jakie są najlepsze ofiary w Świątyni Skorma?? ;P

Tutaj ci nie pomogę, bo nie pamiętam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy

Spoiler

zabiłeś już Jacka Rzeźnika, tj, to będzie pierwsza czy druga walka z nim

? Bo chyba nie... co do Łzy Avo to
Spoiler

jak po pierwszej walce nie zabijesz siostry głównego bohatera i odrzucisz miecz,

wtedy będzie możliwość zdobycia Łzy Avo. Jeśli chodzi o Świątynię Skorma to o ile dobrze pamiętam ofiara z człowieka jest najlepsza, najlepiej z najemnika. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować