Zaloguj się, aby obserwować  
SimFury

Fable - Zapomiane Opowieści - Temat Ogólny

7430 postów w tym temacie

Dnia 22.12.2007 o 16:02, marcinshinoda napisał:

Mam problem. Jestem na początku gry, już skaczyłem szkolenie, w mieście altana(cos wtym stylu)
wypełniłem większość questów i lektor mówi że w gildii czeka na mnie ważny quest. Ide do gildia
gadam z tym gościem i mówi że czeka na mnie ważne zadanie w sadach a w sadach nic niema:/ co
mam robić. Drugie pytanie gdzie jest kupiec od tych niebieskich grzybów co wywołały u dzieciaka
halucynacje???


1). Po rozmowie z "tym gościem" musisz podejść do mapy świata w sali (takie koło obok tego, z kim rozmawiasz), aktywować je i wybrać misję w sadach, a potem śmigać do sadów.
2). Kupiec jest w kurhanach (o ile się nie mylę) - troszkę czasu zajmie ci dotarcie do niego. Wykonuj inne misje i z czasem dojdziesz do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Gra gubi mi tekstury, wyskakują mi artefakty, tekstury raz są raz ich niema. Zdarza sie to dopiero od wczoraj, zreinstalowałem sterowniki, zmniejszyłem detale i nadal to samoxP Prosze o pomoc. Może jest jakiś patch na ten błąd. Mój komp Athlon 2400+ 2.0Ghz, 512 ram, GF 6200 128 mb. Sterowniki mam 93.71, na najnowszych występuje ten sam problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie mam zamiar rozpocząć grę w Fable i mam kilka pytanek:
- jak długo zajmuje jej kompletne ukończenie?
- jak wygląda system walki i rozwoju?
-...może kilka drobnych uwag:D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 13:57, Forgotten napisał:

W najbliższym czasie mam zamiar rozpocząć grę w Fable i mam kilka pytanek:
- jak długo zajmuje jej kompletne ukończenie?
- jak wygląda system walki i rozwoju?
-...może kilka drobnych uwag:D?

jak przechodzisz drugi raz to w zupełności wystarcza dzień, a jak grasz ze średnią częstotliwością( m/w codziennie) to około tydzień.


System wygląda tak, możesz być magiem lub wojownikiem lecz klas jako takich nie ma, a i tak najwygodniej się używa i magii i miecza .

A jakich uwag ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam problem jak i ty. I może znasz już odpowiedź na to co powodowało bład i co zrobić by uruchomić gierkę:)

Jeśli ktoś potrafi pomóc to proszę o odp

Po zainstalowaniu gry mogę wejsć do gry tylko raz, ale jakakolwiek próba zmiany opcji kończy się natychmiastowym wywaleniem do windy z takim błędem. Następnie każda kolejna próba włączenia gry kończy się takim samym komunikatem po próbie minięcia pola po intrach gdzie pisze naciślij lewy klawisz myszy by kontynuować.
Mam SB Audigy zainstalowałem najnowsze sterowniki i nic to samo. Mam świeżutki system tuż po formacie. Wszystkie gierki jak CoD4, NFS Pro Street, Empire Earth III, Herosi 5, World of Warcraft chodzą bez najmniejszych problemów. A tu takie coś. Instalowanie gry poprzez botowanie tez nic nie dało.
Zauważyłem natomiast coś innego.. jeśli wykasuje mój profil z katalogu "save" gra zachowuje się jak po nowej instalacji i pozwala raz uruchomić grę gdzie i tak po chwili wywala, lub po próbie zmiany opcji i znów wszystko od początku. Uprzedzam że na innym kopie gra chodzi bez najmniejszych problemów.
Napisałem już do pomocy technicznej ale oni odpiszą mi dopiero po świętach, Więc może ty już znasz odpowiedź na moje pytanie i wiesz co zrobić by uruchomić gierke?

20071225122830

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem już jeden raz Fable ale dla samej fabuły bez dokładnego wgłębiania się w świat i teraz mam kilka pytań:

1. Czy blizny które mam coś o mnie świadczą, mają wpływ na rozgrywkę?
2. Czy jest jakiś 100% aby ich nie mieć?
3. Czy jest możliwość zdobycia zbroi wojownika Świątyni Avo i Skroma (mam nakrycie głowy tych złych)?
4. Czy te zbroje które wymieniłem wyżej są najlepsze w grze?
5. Czy nazwa mojej postaci (teraz mam Avatar) ma wpływ na rozgrywkę np. gdybym miał Gladiator zamiast Avatar?
6. Czy mam jakiś wpływ na ścięte głowy?
7. W statystykach seksualność mam teraz na Biseks i chyba to jest związane że też z facetami ale musiałem zrobić quest w Burdelu. Czy jest możliwość aby ze zrobieniem tego q mieć hetero hero, bo mnie to razi?
8. Czy jest możliwość zdjęcia maski Jacka bo byłem dobry ale chciałem zobaczyć jak będę wyglądał jako zły.
9. Czy ten miecz który wyrzucam po spotkaniu z Jack''iem jest najlepszy w grze czy ten który dostane od burmistrzowej (lub jak kupie go w sklepie około jej rezydencji)?
Jeśli komuś nie chce się odpowiadać (wiem że kupa pytań) nie mnie nakieruje gdzie znajdę odpowiedzi. Będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 13:31, Los Emilos napisał:

1. Czy blizny które mam coś o mnie świadczą, mają wpływ na rozgrywkę?
2. Czy jest jakiś 100% aby ich nie mieć?
3. Czy jest możliwość zdobycia zbroi wojownika Świątyni Avo i Skroma (mam nakrycie głowy tych
złych)?
4. Czy te zbroje które wymieniłem wyżej są najlepsze w grze?
5. Czy nazwa mojej postaci (teraz mam Avatar) ma wpływ na rozgrywkę np. gdybym miał Gladiator
zamiast Avatar?
6. Czy mam jakiś wpływ na ścięte głowy?
7. W statystykach seksualność mam teraz na Biseks i chyba to jest związane że też z facetami
ale musiałem zrobić quest w Burdelu. Czy jest możliwość aby ze zrobieniem tego q mieć hetero
hero, bo mnie to razi?
8. Czy jest możliwość zdjęcia maski Jacka bo byłem dobry ale chciałem zobaczyć jak będę wyglądał
jako zły.
9. Czy ten miecz który wyrzucam po spotkaniu z Jack''iem jest najlepszy w grze czy ten który
dostane od burmistrzowej (lub jak kupie go w sklepie około jej rezydencji)?
Jeśli komuś nie chce się odpowiadać (wiem że kupa pytań) nie mnie nakieruje gdzie znajdę odpowiedzi.
Będę bardzo wdzięczny.


Opowiedzi:
1.Mają wpływ tylko na twój wygląd, a nie jak cie postrzegają postacie, blizny nie maja wpływu na twoja atrakcyjność ani strasznosć.
2.Tak ani razu nie dac się podejśc blisko wrogowi, miec zawsze założoną zbroje.
3.Nie ma takich zbroi w grze (nie wiem o jakie nakrycie głowy ci chodzi).
4.Najlepsza jest zbroja Archonta. Mozna ja zdobyć w Nekropoli otwierając skrzynie do której potrzeba 25 srebnych kluczy.
5. Nazwa postaci..czyli chodzi ci o tytuł postaci...jesli tak, to nie ma wpływ na rozgrywkę, tytuły można kupować, jaki masz tytuł tak na ciebie postacie wołaja, tytułują....
6.Nie chyba nie...to poprostu taki bajer, mozna sie chwalic tym tylko....
7. Tak zamiast sie przespać z włascicielem burdelu można go upić starczy do tego o ile sie nie myle 6 piw.
8.Jesli na koniec gry zatrzymasz maskę, zobaczysz animacje dla złego, tak mozna ściagnac maske (ale trzeba przyznac że ładnie ona wygląda :).
9.Nie najlepszym mieczem jest ten Solus który kupujesz w rezydencji...jak wyrzucisz miecz po spotkaniu z Jackiem możesz wziąść Łze Avo, idziesz tam gdzie miał swoje pomieszczenie Matez, czytasz jego pamiętnik, idziesz tam gdzie są cztery groby(w Gildi Bohaterów), podchodzisz do pustego oglądasz animacje i masz miecz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem :
Już nie raz grałem w Fable, a gdy dzisiaj chciałem włączyć, to : włączyłem i nic... próbowałem kilka razy i dalej nic, proces fable.exe włącza się na parę sekund i znika :/
Mam wszystkie najnowsze sterowniki karty graficznej, dźwiękowej, Windows XP Professional Service Pack 2, DirectX 9.0c
jeszcze raz zaznaczam że grałem wiele razy w Fable i wszystko było OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem (dokładnie taki sam jak Stwór) .
Podczas pierwszego uruchomienia gry pojawia się menu i wszystko jest ok. Ale kiedy tylko wejdę w opcje ,gra automatycznie wywala mnie z błędem do Windy..
Jednak kiedy 2 raz zainstalowałem Fable''a , nie wchodziłem już w opcję tylko od razu wybrałem "nową grę"
I odziwo gra się włączyła .. Śmigało wszystko pięknie . Tylko że gdy wyłączam grę znów wywala mnie do pulpitu z tym samym błędem ...
Instalowałem stare jak i najnowsze stery od karty graficznej i nic to nie dało ..
Dlatego przyłączam się do prośby Stwora o pomoc ..
Poniżaj podaje config mojego kompa:

Intel Pentium IV 2.8 Ghz
512 DDR2
Radeon x1300Pro

Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 20:33, Kurt47 napisał:

Mam pewien problem (dokładnie taki sam jak Stwór) .
Podczas pierwszego uruchomienia gry pojawia się menu i wszystko jest ok. Ale kiedy tylko wejdę
w opcje ,gra automatycznie wywala mnie z błędem do Windy..
Jednak kiedy 2 raz zainstalowałem Fable''a , nie wchodziłem już w opcję tylko od razu wybrałem
"nową grę"
I odziwo gra się włączyła .. Śmigało wszystko pięknie . Tylko że gdy wyłączam grę znów wywala
mnie do pulpitu z tym samym błędem ...
Instalowałem stare jak i najnowsze stery od karty graficznej i nic to nie dało ..
Dlatego przyłączam się do prośby Stwora o pomoc ..
Poniżaj podaje config mojego kompa:

Intel Pentium IV 2.8 Ghz
512 DDR2
Radeon x1300Pro

Z góry dziękuje za pomoc

Miałem podobny błąd niestety musiałem pozyczyc płyke od kumpla i wtedy dopiero poszlo ;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od rana gram w Fable i jestem bardzo miło zaskoczony:) wiedziałem, że gra jest dobra i ma własny styl, ale nie sądziłem iż tak mi się spodoba.
Lokacje są piękne, cudownie zaprojektowane i takie... słodkie. System walki, a szczególnie rozwoju postaci niesamowicie oryginalny(jak dla mnie:P) w porównaniu do gothica czy the Elder Scrolls. Również przyjmowanie i sposób wykonywania questów jest bardzo fany:) (np. zadanie w szkole)
Niestety brakuje mi dialogów wypowiadanych przez moją postać( tak / nie - hmm jakoś mało) i nie rekompensuje tego puszczenie bąka czy beknięcie w twarz:> Denerwuje trochę zbyt częste wczytywanie terenu, małe lokacje... czyżby to wszystko:D?
A! mam kilka drobnych pytanek:
- eliksir mistrza woli/życia regeneruje mi manę/życie czy zwiększa ich pule?
- kupienie tytułu daje jakiś bonus?
- nie mogę rozszyfrować dwóch "drzwi"
a) akt niewypowiedzianego zła - myślałem, że zjedzenie pisklaka wystarczy:P Co trzeba zrobić?
b) "cuś" z randką - dokładnie nie pamiętam:P Help
Kurt47 - ups na szczęście ja nie mam takiego błędu, grę mam z platynowej kolekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 Eliksir mistrza woli i życia powiększają pule punktów many i życia
2 Tytuł nie daje żadnych bonusów, po prostu ludzie się tak do ciebie zwracają i tak na ciebie krzyczą
3 Przy tych drzwiach musisz zjeść chyba 5 kurczaków
4 A to cuś z randką polega na tym żebyś dał drzwiom Czekoladki albo jakiś inny prezent

A co do wad to oprócz małych lokacji gra jest dość krótka, wiedząc co robić zajmuje ok 6 godzin grania, no i system walki jest banalny, nie wymagający niczego poza klikaniem LPM, czasem PPM i Shifta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 20:34, DreaN napisał:

Miałem podobny błąd niestety musiałem pozyczyc płyke od kumpla i wtedy dopiero poszlo ;/;/


Problem z tym że instalowane z tej samej płytki na kompie kuzyna gra chodzi bez problemów a mi robi to co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 22:18, Stwór napisał:

> Miałem podobny błąd niestety musiałem pozyczyc płyke od kumpla i wtedy dopiero poszlo
;/;/

Problem z tym że instalowane z tej samej płytki na kompie kuzyna gra chodzi bez problemów a
mi robi to co robi.

aha;/ hmm musiał bym to zobaczyc ;p ale spróbuj często zapisywac gre... nie wiem wydaje mi sie ze costakiego spotkałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 22:19, DreaN napisał:

aha;/ hmm musiał bym to zobaczyc ;p ale spróbuj często zapisywac gre... nie wiem wydaje mi
sie ze costakiego spotkałem


Jak napisałem wyżej gra nie chodzi! Jedynie po instalacji lub po usunięciu profilu w katalogu "save". Tak więc nie mogę zapisać jeśli nie mogę grać bo gra wywala na starcie! Wyżej opisałem dokładnie co się dzieje. Nie chodzi o to że gra wywala co jakiś czas tylko wywala na wejściu do gry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 20:33, Kurt47 napisał:

Mam pewien problem (dokładnie taki sam jak Stwór) .


Słuchaj znalazłem rozwiązanie u mnie:) Kombinowałem, przeczytałem dziesiątki porad na najróżniejszych forach angielskich i polskich. I najczęściej takie błędy są powodowane przez konflikty z sterownikami nie tylko karty graficznej czy audio ale też różnego rodzaju kodekami:) Ja mam k-lite kodeki i odinstalowałem je myśląc co mi tam spróbuję... I eureka problem zniknął jak ręką odjął;) Spróbuj pokombinować coś z tym może ci to pomorze!

[edit] I usuń wszystkie pliki z katalogu "save" bo one już są spsute i musisz zacząć od początku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 13:10, Stwór napisał:

> Mam pewien problem (dokładnie taki sam jak Stwór) .

Słuchaj znalazłem rozwiązanie u mnie:) Kombinowałem, przeczytałem dziesiątki porad na najróżniejszych
forach angielskich i polskich. I najczęściej takie błędy są powodowane przez konflikty z sterownikami
nie tylko karty graficznej czy audio ale też różnego rodzaju kodekami:) Ja mam k-lite kodeki
i odinstalowałem je myśląc co mi tam spróbuję... I eureka problem zniknął jak ręką odjął;)
Spróbuj pokombinować coś z tym może ci to pomorze!

[edit] I usuń wszystkie pliki z katalogu "save" bo one już są spsute i musisz zacząć od początku:)



Stwór...powiem jedno...You are my Hero :) Zadziałało
Tak jak napisałes . Usunąłem kodeki..i gra hula jak ta lala ..
Naprawde wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 19:58, Kurt47 napisał:

Stwór...powiem jedno...You are my Hero :) Zadziałało
Tak jak napisałes . Usunąłem kodeki..i gra hula jak ta lala ..
Naprawde wielkie dzięki :)


Dokładnie jak pisałem:) Próbowałem wszystkiego, uaktualniłem wszystkie sterowniki, instalowałem kilka razy - straciłem już nadzieję, aż przeczytałem że kodeki mogą sprawiać problem.. Pomyślałem co mi tam! Nic innego mi nie pozostało. I proszę działa;)

A muszę przyznać że gra całkiem całkiem wciąga;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co wam powiem? W grze można zostać gejem xD. Widzieliście to jak ma się dużą popularność to chłopi też się zakochują jak kobiety :D, do tego daję im pierścień zaręczynowy, a oni się żenić chcą xD, wiecie już o tym? Jeżeli tak to przepraszam za spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować