Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Spore najmocniej spiraconą grą tego roku

143 postów w tym temacie

Nie rozumiem tych ludzi. Czy to nie fajnie kiedy na półce stoją oryginalne gry i można powiększać swoją kolekcję. Przez takich ludzi coraz mniej gier wychodzi na pecety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I po co im były te cuda na kiju, DRMy czy inne SecuROMy... Gdyby wydali grę bez zabezpieczeń, może odsetek piractwa nie byłby mniejszy - ale za to jakby podskoczył im PR.

A GTA IV? Znając życie przebije Spore''a... dwu czy nawet trzykrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadne zabezpieczenia nie są wystarczającym powodem do piracenia. Chociaż pewnie zdarzyło się tak że ktoś ma i orginała i pirata. Tylko potem niech gracze pc się nie dziwią że jakaś gra nie wyjdzie na ich platformę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak... Świetny dowód na to, że zabezpieczenia służą tylko do utrudniania życia uczciwym ludziom, piraci i tak bez problemu je złamią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie cierpię piratów. Mam ich dość. Jak spojrzałem na te liczby to strach wypełnił me biedne, prawe i sprawiedliwe, serce. I jak tu przemówić do tak wielkiej liczby nieuświadomionych ludzi/świadomych idiotów/ głupich debili. Bo są i dzieci, które nie wiedzą czasem, że piractwo jest złe i na domiar złego często nawet rodzice tego nie wiedzą, są Ci, którzy świadomi są swego występku, ale nic nie robią, są jeszcze Ci, którzy są świadomi/nie są i jeszcze tworzą idiotyczne argumenty, że piractwo jest dobre i nie przestaną, bo np. gry są w Polsce za drogie (phie, to trzeba kupować premiery ? Można poczekać kilka miesięcy i kupować w kolekcjach, to jakiś problem ? Albo pójść do pracy, jak się nie ma kasy, to też taki wielki problem ?? Albo zainteresować się czymś innym, bo jest wiele rzeczy, które można robić, gdy nie ma się kasy na gry...) itp. bzdety. Piraci są "be" i tyle !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mass Effecta nie ma? Cóż za zdziwienie... Żartuje. Tak myślałem że nie będzie aż tak piracony, i zdaje mi się że GTA IV też nie. Skąd to wiem? Przypuszczenia, ciekawe czy się sprawdzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciw piratom.... Ale TYM razem popieram ich! EA se nawarzyło piwa DRM i teraz musi je wypić... Co do reszty to mi zwisa, No chyba że RA3... Dobra gra szkoda że ma to głupie zabespieczenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh ci zli piraci! Spiracili gre naszego dobrego, troskliwego EA, ktora nie tylko nie byla tym, czego wielu ludzi oczekiwalo, to jeszcze mialo mase zabezpieczene, ktore sa jak srodkowy palec w twarz usera!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 12:08, otnok napisał:

Nie rozumiem tych ludzi. Czy to nie fajnie kiedy na półce stoją oryginalne gry i można
powiększać swoją kolekcję. Przez takich ludzi coraz mniej gier wychodzi na pecety.

Jak takie matoły z EA nadeptują tylko na odcisk normanlym ludzia którzy chcą pograć w org. a ze wzgledu na takie ograniczenia nie mogą, robią bardzo dobrze.
Bo co jeśli przeinstalujesz gre 3 razy i co dalej,jeszcze raz kupywać to samo? haha..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie dziwie. EA dało zabezpieczenia, które nie tylko były za łatwe do złamania, ale i ułatwiły życie piratom.
Poprzez utrudnianie życia uczciwym graczom ( takim jak my) EA zachęciło piratów i tych mnie uczciwych do kupowania pirackich kopi.
Sami są winni temu, co się stało.
Pepsi argumentuje, że gdyby nawet Spore pozbawiono zabezpieczeń, to i tak znalazłoby się na tym tronie.
Być może. Ale aż być może. I liczba spiraconych kopi byłaby, moim zdaniem, o wiele, wiele niższa. A tak? Mamy co mamy. I niech panowie z EA teraz nie płaczą, bo sami są temu winni.
Tutaj trzeba walczyć z piractwem, a nie próbować wytoczyć bitwę, która dodaje siły wrogowi. Ot co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sie nie zgodze z komentarzem. sa firmy ktore nie cuduja z zabepieczeniami i sie dobrze trzymaja w tym interesie.
Wniosek. Zwalanie winy na piractwo, to szukanie wymowki na wlasna nieudalnosc przy napisaniu dobrej gry/produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym wszystkich piratów za jaja i do sufitu. Zbyt wielu programistów znam żeby sprawa piractwa mnie nie ruszała. ciekaw jestem jakby ci piraci zareagowali jakby ich owoc pracy ktoś kradł. i nie dorzucałbym ideologii to tego że EA robi co chce i wrzuca te drmy. ja np nie kupiłem spore choć miałem ochote. stwierdziłem poprostu że EA jest u mnie na czarnej liście i kupować od nich nie będę. wole wesprzeć CD-Projekt RED :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DRM''y nie są po to by likwidować piractwo, tylko rynek wtórny gier. Na którym producenci w ogóle nie zarabiają... Tak więc nie ma to zbytniego znaczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 12:23, dominiquelv napisał:

ja bym wszystkich piratów za jaja i do sufitu. Zbyt wielu programistów znam żeby sprawa
piractwa mnie nie ruszała. ciekaw jestem jakby ci piraci zareagowali jakby ich owoc pracy
ktoś kradł. i nie dorzucałbym ideologii to tego że EA robi co chce i wrzuca te drmy.
ja np nie kupiłem spore choć miałem ochote. stwierdziłem poprostu że EA jest u mnie na
czarnej liście i kupować od nich nie będę. wole wesprzeć CD-Projekt RED :)

Pff, jak gra jest dobra to sie sprzeda.
Powiedz. Dalczego Blizzard nigdy nie narzekał na piractwo ? Dlaczego nie robi tego StarDock ?
Sorry ale jak sie produkuje sam shit, to sie nie ma dziwic ze ludzie piraca, nikt niechce wydac kasy na cos co jest tego nie warte.

Aha programuje, wiem ile trzeba sie na siedziec. Ale w zyciu by mi przez mysl nie przeszlo, zeby marne wypociny żądać nie wiadomo jakiej kasy, to jest robienie klienta w bambuko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buahahaha... masz za swoje EA ;]
A co do GTA4, gra dopiero co wyszła a crackerzy podobno w 5 dni rozbili jej zabezpieczenia, a ilość ludzi, którzy tą grę ściągają jest przeogromna i wciąż rośnie. W razie czego ja nie ściągam, kupiłem 4 Grudnia własny egzemplarz i zwiedzam wirtualny świat Liberty City. ;]
Wracając do tematu: No i po co tak utrudniacie ludziom życie? Piraci i tak złamią te DRM''y i inne zabezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 12:23, dominiquelv napisał:

ja bym wszystkich piratów za jaja i do sufitu. Zbyt wielu programistów znam żeby sprawa
piractwa mnie nie ruszała. ciekaw jestem jakby ci piraci zareagowali jakby ich owoc pracy
ktoś kradł.


Zastanawiałes sie kiedys ile biedna firma produkujaca gre dostaje kasy z kazdej sprzedanej gry?
Na przykład z takiej gry co w POlsce kosztuje 100 pln?
Nie wiecej niz 20% (20 złotych), cała reszta idzie na łancuszek pijawek po drodze. A mogliby sprzedawac bezposrednio do sciagniecia z sieci.

i mam nadzieje ze w koncu piractwo zmusi do zmian na tym rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować