Zaloguj się, aby obserwować  
VaraQ

Przemoc, wulgaryzm oraz erotyka w grach - czy Wasi rodzice na to zwracają uwagę?

75 postów w tym temacie

Moja mama wie ze niejestem idiota o za duzej wyobraźni i nie zabije nikogo na ulicy nikogo czekajac na karetke i respawn. Jak siedzimy na obiedzie i sie pyta co robie, odpowiadam zartem ''ciąlem ludzi pilami w San Andreas'' to sie zasmieje pokreci glowa i jest fest :P. Ogolnie zalezy od wyobraźni i doroslosci. (Z ta pila to mowie zartek a nie jak maniak z takimi oczami @_@ zeby nie bylo watpliwosci :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nigdy nie miałem z tym problemu. Jeśli w sklepie się czepiają wieku, to mam na to sposób :-)
Kupuję tę grę + urodzinowe opakowanie. Jak się przyczepi to mówię, że ja to na urodziny kupuję np. ojcu :) Wtedy tylko "Aha, no dobrze" i git ;) A tych torebek to sporo mi się już nazbierało ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 17:51, Jaki Ganh1 napisał:

Nie, nigdy nie miałem z tym problemu. Jeśli w sklepie się czepiają wieku, to mam na to
sposób :-)
Kupuję tę grę + urodzinowe opakowanie. Jak się przyczepi to mówię, że ja to na urodziny
kupuję np. ojcu :) Wtedy tylko "Aha, no dobrze" i git ;) A tych torebek to sporo mi się
już nazbierało ^^

Fajny sposób :P
Próbowałeś tak robić np. z filmami pr. i innymi rzeczami? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz tak próbowałem z The Ring. Bezproblemowo, wiesz, nawet jak się uczepi, to powiem, że zaraz właśnie przyjęcie się zaczyna, ja na ostatnią chwilę, bez prezentu, a kolega lubi horrory :)

EDIT: A, i raz kolega kupował prezerwatywy. To tylko tak się na niego spojrzała, ale sprzedała :) Ale to już OT :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm moja mama patrzy co dana gra ma ale jak przy niej ostatnio kupowalem sobie gta 4 zobaczyla narkotyki wulgaryzmy +18 lat<mam 15> i cos tam jeszcze ale machnela na to reka i powiedziala ze nic mi sie nie stanie ;]

a gdy mialem 7 lat mama mi kupila Diablo 2 razem z dodakiem mimo tego ze chyba jets to gra od 18 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 17:59, lancuch napisał:

a gdy mialem 7 lat mama mi kupila Diablo 2 razem z dodakiem mimo tego ze chyba jets to
gra od 18 lat :)


Tak Diablo II, niezapomniane wrażenia szczególnie kiedy grając ma się mniej więcej 10 lat. Do teraz pamiętam przerażający krzyk Andariel;] Ale i tak najstraszniejszy z tego co pamiętam był Rzeźnik z części pierwszej.
Szczerze to nie pamiętam aby kiedykolwiek rodzice zwracali uwagę na to w jakie gry grałem. Po prostu widzieli że byłem normalnym dzieckiem które wiedziało że świat nie kończy się na wirtualnej rzeczywistości i nie było powodu aby jeszcze nadmiernie mnie kontrolować.
Moim zdaniem każdy rodzic zna na tyle swoje dziecko i widzi czy powinien zwrócić uwagę na to w co się bawi się i jak się zachowuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 11:49, Uncle Meat napisał:

> a gdy mialem 7 lat mama mi kupila Diablo 2 razem z dodakiem mimo tego ze chyba
jets to
> gra od 18 lat :)

Tak Diablo II, niezapomniane wrażenia szczególnie kiedy grając ma się mniej więcej 10
lat. Do teraz pamiętam przerażający krzyk Andariel;] Ale i tak najstraszniejszy z tego
co pamiętam był Rzeźnik z części pierwszej.
Szczerze to nie pamiętam aby kiedykolwiek rodzice zwracali uwagę na to w jakie gry grałem.
Po prostu widzieli że byłem normalnym dzieckiem które wiedziało że świat nie kończy się
na wirtualnej rzeczywistości i nie było powodu aby jeszcze nadmiernie mnie kontrolować.
Moim zdaniem każdy rodzic zna na tyle swoje dziecko i widzi czy powinien zwrócić uwagę
na to w co się bawi się i jak się zachowuje

Ja jak grałem w Diablo II to już dawno, zawsze się bałem, ponieważ w pokoju ciemno, sam na piętrze, wogóle nie włączałem dzwięków. Niedozwolona dla dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przemoc raz zdarzyło się że ojciec widzał jak w Soldier of Fortune 2 nożem głowę rozcinam, a ojciec patrzy i mówi że ma pusto we głowie.

Wulgaryzm heh matka i ojciec nie znają angielskiego więc nic do tego nie mają, ale raz w Chrome padło słowa na CH i matka powiedziała abym więcej tego nie mówił :D

Erotyka, aniby gdzie w simsach :D matka grywa w nie i zawsze z uśmiechem patrzy na cut scenkę bara bara :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przemoc to tato nie ma zastrzeżeń co do tego. Gorzej jest z mamą, która robi aferę za każdym razem gdy zobaczy jak coś komuś odcinam w DM lub jak rzucam granatami w ludzi w GTA:SA itd. Ale generalnie rodzice nie ingerują się w moje gry więc mam spokój.

Wulgaryzm? Cóż generalnie mało mam gier z przekleństwami no może z wyjątkiem GTA: San Andreas ale jeszcze żaden z rodziców nie usłyszał przekleństwa z gry więc nie wiem jakby zareagowali.

A co do erotyki... ja nie mam gier erotycznych. Ani jednej więc mam spokój. Ale jakbym miał to jak znam życie rodzice nie byli by zbyt szczęśliwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzicie nie maja nic przeciw moim grom. Czesto zdarza sie ze nawet Tato niekiedy siadzie ze mna nad pewnymi tytulami. Zauwazcie jednak, ze nie tylko gry zwiazane z przemoca maja zly wplyw. O ile dobrze pamietam... Pewien chlopczyk skoczyl z 3 pietra i polamal obie nogi, twierdzac ze czlowiek ma wiele zyc jak znany wszystkim "Mario".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co ci chodzi -.-
to nie jest zadna trollowa prowokacja bo to P R A W D A
nikt wierzyc mi nie musi a mimo tego ze gralem w te gry w takim wieku zapewniam ze zadnych zabużen emocjonalnych nie mam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 14:49, lancuch napisał:

nie wiem o co ci chodzi -.-
to nie jest zadna trollowa prowokacja bo to P R A W D A
nikt wierzyc mi nie musi a mimo tego ze gralem w te gry w takim wieku zapewniam ze zadnych
zabużen emocjonalnych nie mam....

Nie martw się :)
Oni nie wie co pisze, spam w głowie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to i *nieodpowiedzialnie* ze strony moich rodziców, ale generalnie przemoc wulgaryzm ( nawet jakby co drugie slowo zaczynalo sie od ****), cpanie, strach, watki przesycone seksualnoscia (tak, pegi wymyslilo nawet takie cos0 maja w dupie.... Nawet gdy mialem 10 lat to smialo pogrywalem w najnowsze wtedy GTA... do 13 roku zycia podczas jakichs erotycznych cut scenek bylo zeby mi się to wiecej nie powtorzylo, ale potem to juz luz chocbym mil jakies qrde gre skupiona calkowicie na zaliczaniu panienek czy cos w tym stylu nie obchodzi ich to... mam juz wiek taki,. ze jestem prawie doroslym obwatelem, a starzy nie mog juz sie wtracac w moje zycie raczej... (co najwyzej z tzw. "dobra rada :P")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem mały to tak, ale teraz już raczej nie Adam ja mam podomnie tylko mój stary przychodzi i mówi ;No dawaj ty tą czarnulkę(GTA:SA xD), albo a ty znowu strzelasz tymi kotami xD (Postal 2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować