Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Znaczna poprawa wydajności w GTA IV na kartach GeForce

99 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2008 o 23:22, Paweł Age napisał:

Z jednej strony dobra szybka reakcja Nvidii, ale dziwi mnie i nie wiem czy też to zauważyliście
- co jakaś nowa produkcja to nowe sterowniki pod tą grę.


Ta - FarCry 2 potrzebuje nowych, a najlepiej odpowiednich dla siebie sterowników, teraz GTA IV - ja co prawda mam słabego notebooka i o GTA IV mogę sobie pomarzyć, ale w FC2 pykam na low... :) Anyway, ja nie mam ani cierpliwości, ani łącza, żeby co chwila pobierać sterowniki.
Dlatego dla mnie starsze gry na laptopie, a nówki - Xbox. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, wgrałem te nowe cuda Nvidii. Co one mi dały ? Zupełnie...NIC. Tam gdzie było 29 fps, tam dalej jest tyle samo, absolutnie nic się nie zmieniło ;) Odpaliłem za to multiplayer i jestem pozytywnie zaskoczony, bowiem lagów nie zanotowałem.

Klawisz P nie włącza antyaliasingu, jak ktoś wcześniej mówił. Odpala jedynie filtr, post-processing. To NIE JEST wygładzanie krawędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego mam przy ustawieniach grafiki do dyspozycji tylko 488MB pamięci? Mam dwa Radeony 4850 core 2 duo 3.0 i 4GB RAMu z czego pod xp wykrywa mi tylko 3GB. Poza tym strasznie mi się grzeje procek podczas grania ale to chyba wina chłodzenia, więc po szkole coś z tym zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że masz dwa Radeony nie oznacza wcale, że gra zaraz zobaczy 1GB pamięci...GTA 4 nie obsługuje ani SLI, ani Crossfire.

Jeśli chcesz mieć widoczne i obsługiwane pełne 4GB RAM lub więcej, najlepiej postaw system 64-bitowy. W tej chwili mam Windows XP x64 i wszystko działa wyśmienicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 23:00, bitzz napisał:

> to jakaś kpina tak? przecież ten screen to wyglada jak gra w gta sa ;D , na x360
jest
> x10 lepsza grafa nie mowiac o cieniach i AA , no i chodzi w 1080p ze stalym FPS
wiec
> na PC zjechali sprawe ;)

Jak się nie znasz to nie mów, na x360 GTA ma rodziałke 768p lub niżej... i nie ma stałych
FPSow bo byle jaki wybuch czy stłuczka i 20fpsow gwarantowane :]



Tak na Xboxie nie działa w 1080p ale naprawdę wierz mi(nie koloryzuje faktów), na tym screenie gra wygląda dużo gorzej niż na Xboxsie. Tekstury, cienie wyglądają lepiej na konsoli ale chyba to jeszcze poprawią i nie zostawią tak tego bo wygląda to strasznie. :P No i niech jeszcze wygładzanie krawędzi dodadzą bo te kratki to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to jednym te stery poprawiają wydajność, innym, nie. Może piszcie na jakim systemie i karcie graficznej zauważacie/nie zauważacie różnicy w wydajności.
U mnie na Windows Vista Home Premium 32 Bit i karcie graficznej Asus GeForce GTX260 TOP nie zauważyłem najmniejszej różnicy: w 1280x960, Tekstury: Medium, Render: High, reszta odpowiednio 20/30/25/5 mam czasami dropy do 14 FPS, średnio trzyma 20-24 klatki (nie jestem w stanie uruchomić benchmarka bo się wysypuje:( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 10:14, Czapelo napisał:

Z tego co widzę to jednym te stery poprawiają wydajność, innym, nie. Może piszcie na
jakim systemie i karcie graficznej zauważacie/nie zauważacie różnicy w wydajności.
U mnie na Windows Vista Home Premium 32 Bit i karcie graficznej Asus GeForce GTX260 TOP
nie zauważyłem najmniejszej różnicy: w 1280x960, Tekstury: Medium, Render: High, reszta
odpowiednio 20/30/25/5 mam czasami dropy do 14 FPS, średnio trzyma 20-24 klatki (nie
jestem w stanie uruchomić benchmarka bo się wysypuje:( )


Jaki masz procesor ? Bo ta gra jest tak syfnie napisana , ze potrzebuje dobrze wykreconego quada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 07.12.2008 o 23:43, Xarodon napisał:

Klawisz P nie włącza antyaliasingu, jak ktoś wcześniej mówił. Odpala jedynie filtr, post-processing.
To NIE JEST wygładzanie krawędzi.


Jakbys czytal uwaznie to bys zauwazyl ze nie napisałem, że klawisz P włacza AA a jednynie lepsze filtry co w jakims stopniu poprawia cienie. Czytaj uwaznie nastepnym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, gra rzeczywiście działa szybciej... zapomnieli tylko napisać, że zaczyna się strasznie sypać
po tych sterach. Co ciekawe, pojawiają się także błędy w grafice... helikopter w jednej z misji "wystrzelał"
z siebie ogromne białe trójkąty... o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 10:30, Michaelius napisał:

> Z tego co widzę to jednym te stery poprawiają wydajność, innym, nie. Może piszcie
na
> jakim systemie i karcie graficznej zauważacie/nie zauważacie różnicy w wydajności.

> U mnie na Windows Vista Home Premium 32 Bit i karcie graficznej Asus GeForce GTX260
TOP
> nie zauważyłem najmniejszej różnicy: w 1280x960, Tekstury: Medium, Render: High,
reszta
> odpowiednio 20/30/25/5 mam czasami dropy do 14 FPS, średnio trzyma 20-24 klatki
(nie
> jestem w stanie uruchomić benchmarka bo się wysypuje:( )

Jaki masz procesor ? Bo ta gra jest tak syfnie napisana , ze potrzebuje dobrze wykreconego
quada.



Core2Duo e4300 podkręcony 2900MHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, czekać na stery do radeonow, ale dla HD2600XT w wersji na agp pewnie nie wydadzą... na Agp hotfixa do sterownikow w wersji 8.11 czekam od dwoch tygodnii a tu już 8.12 ponoć są... ehh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 08:06, Xarodon napisał:

To, że masz dwa Radeony nie oznacza wcale, że gra zaraz zobaczy 1GB pamięci...GTA 4 nie
obsługuje ani SLI, ani Crossfire.

Jeśli chcesz mieć widoczne i obsługiwane pełne 4GB RAM lub więcej, najlepiej postaw system
64-bitowy. W tej chwili mam Windows XP x64 i wszystko działa wyśmienicie.


Panu Tandraxowi nie widzi 1GB ramu NIE dlatego, że gra nie działa pod SLI, tylko dlatego, że jest to NIEMOŻLIWE. Karty nie mogą łączyć pamięci, chyba żeby specjalnie stworzyć grę do właśnie takiego celu, co się niestety jeszcze nie zdażyło. Na drugi raz, nie pleć głupot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziek commandline.txt i wlasciwosciach tam napisanych, gra uruchamia sie na maksymalnych obrotach nie ma zadnego przyciecia i fps nie spada ponizej 30 u mnie, quad core, gf 8800 gt, 4 gb ramu, xp sp3, polecam wyprobowac ta opcje z wersja beta sterownikow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja z tymi sterami musze poprobowac bo nie wiem czy ktos ma jeszcze taki problem tekstury mi znikaja i ludzie czasem jakby w powietrzu fruwali albo jade i mi nagle przed macha sie policja pojawia czy wystepuje takie cos u kogos???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować