Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Znaczna poprawa wydajności w GTA IV na kartach GeForce

99 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2008 o 21:31, Kitel-1992 napisał:

Jak mam ustawić sobie tekstury na high, bo mam teraz na medium i za cholerę nie idzie
tego przestawić.
Renderowanie tekstur czy jakoś tak mogę ustawić na highest.

P.S. Mam gf 8800gt.


Z innego wątku:
Some of us cant unlock the High textures so im here to explain to you how to unlock restrictions and to play the game with its full potential.

first Create a txt file named "commandline.txt" in C:\Games\Rockstar Games\Grand Theft Auto IV open it and copy this inside it:
-nomemrestrict -norestrictions -novblank -percentvidmem 100 -DX9 /high

and save it, now simply run the game normally and it will automaticly run in high settings, you can also customize your resolution like this
just add: -width 1920 -height 1200
etc to there and save, it works the same way as autoexec works at hl2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kitel-1992

Jak wchodzisz w opcje grafiki to na dole masz pokazaną pamięć swojej karty np. 512 MB żeby ustawić na High musisz coś zmniejszyć np. dystans wyświetlania (draw distance) coś za coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot, posiadam kartę Nvidia 7900GS, przed zainstalowaniem tych sterów miałem 169.2 (w grze znikały tekstury), ale teraz gra mi się zawiesza. Dziwne, że stare stery z przed 3 miechów pasują do gry, a najnowsze ją jeszcze bardziej psują. Odinstalowałem 180.84 i ze strony nvidi ściągnąłem najnowsze oprogramowanie(wg. wyszukiwarki) dla mojej karty 178.24. Różnica ? Gra się włącza ale podczas gry się zacina i koniec. Restart konieczny. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy tak pięknie wygląda, ten screen w powiększeniu wygląda może troszkę lepiej niż na X360. Nawet textury wyglądają podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 21:35, byverter napisał:

> Hmmm, ja gram na takich ustawieniach:
> http://screenshot.xfire.com/screenshot/natural/1c8f0eb945d2a2ad0e3a9d15712b318082849ebe.png

>
> Karta to 8800 GT 1GB (oc), a stery to nadal 180.48. Nie mam żadnych powodów do narzekań,

> serio.
Ile FPS?


W zależności od lokacji i tego, co dzieje się na ekranie - od 27 do 60...podczas jazdy po mieście zazwyczaj 30-40. Nic specjalnego, ale grać się da normalnie.

Co do wymuszania komendami opcji...Nie sądzę, by dużo to dało. Odpalicie sobie High detale w 1920x1200 na karcie z 256 MB ? Good luck ;p

Antyaliasing ? Równie dobrze mogę skoczyć z okna...AA zabije moje 27 fps i zrobi z nich 10 ;] Już wolę oglądać cienie rodem z Painta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Co do wymuszania komendami opcji...Nie sądzę, by dużo to dało. Odpalicie sobie High detale w 1920x1200 na karcie z 256 MB ? Good luck ;p

To jest niemożliwe. ;]

Ja dużej różnicy początkowo nie widziałem. Te momenty kiedy były najpłynniejsze teraz są mniej płynne a te momenty kiedy były najmniej płynne są płynniejsze. Ciekawe, nawet mi VRAMu program odjął. Ale grafika taka lekko ładniejsza. Odpalę sobie na niskich to zobaczę co to da, pewnie 4 rdzeniowcy z dobrą kartą grafiki są szczęśliwi... a właściwie z ich gry, która na maxymalnych detalach im płynnie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nacisnij sobie klawisz "P" podczas gry. Włacza sie wtedy blur (np podczas szybkiego przesuwania kamery). Gra wyglada lepiej (moim zdaniem). Cienie rowniez wtedy nie wygladaja jak narysowane sprayem w paincie. Dodam, ze nie zmniejsza to ilosci fpsow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jakaś kpina tak? przecież ten screen to wyglada jak gra w gta sa ;D , na x360 jest x10 lepsza grafa nie mowiac o cieniach i AA , no i chodzi w 1080p ze stalym FPS wiec na PC zjechali sprawe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ten screen to rzeczywiście przesada. Dajcie tutaj jakiegoś sensownego, bo to wygląda na średnich detalcach. A Ambr0ktn mówi dobrze, ponieważ p rzeczywiście daje blur. A jak chcecie by gra chodziła jeszcze płynniej odpalcie grę, wczytajcie zapis, esc, zakładka game i wyłączcie nagrywanie filmu. Kopa dużego nie daje ale gra jest płynniejsza. Jeszcze patch, który mam nadzieję, zoptymalizuje grę i git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh. i pomyslec, ze kupilem xboxa dla gta4 kilka dni po tym, jak oglosili wyjscie tej gry na PC. jak widac, oplacilo sie, bo sprzet aby uciagnac ta gre na podobnym AA, rozdzialce i detalach... to jest X-box + porzadny telewizor:P

choc obawiam sie, ze - o dziwo - rockstar chcialo zdazyc chociaz z ta edycja na okres swiateczny (wiemy dobrze, ze konsolowa byla przesunieta). niestety, kasiorka znowu gora, mimo ze i tak sporo zarobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hym... dziwne jak wchodzę na strone nvidi i wybieram opcje pobrania sterowników do gf 9800 GX2 to tam widzę wersję do pobrania 180.48 a tutaj w newsie widnieje 180.84 ... to jak to w końcu jest ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 22:24, Grubis napisał:

to jakaś kpina tak? przecież ten screen to wyglada jak gra w gta sa ;D , na x360 jest
x10 lepsza grafa nie mowiac o cieniach i AA , no i chodzi w 1080p ze stalym FPS wiec
na PC zjechali sprawe ;)


Jak się nie znasz to nie mów, na x360 GTA ma rodziałke 768p lub niżej... i nie ma stałych FPSow bo byle jaki wybuch czy stłuczka i 20fpsow gwarantowane :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie sprawę z patchem do Assassin''s Creed? Jak drastycznie zmniejszył wymagania? Miejmy nadzieję, że patch od R* powtórzy tą historię... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 22:24, Grubis napisał:

to jakaś kpina tak? przecież ten screen to wyglada jak gra w gta sa ;D , na x360 jest
x10 lepsza grafa nie mowiac o cieniach i AA , no i chodzi w 1080p ze stalym FPS wiec
na PC zjechali sprawe ;)


Hehe, 1080p? Stały FPS? GTA na X360 chodzi w 720p i spadki FPS występują i to często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony dobra szybka reakcja Nvidii, ale dziwi mnie i nie wiem czy też to zauważyliście - co jakaś nowa produkcja to nowe sterowniki pod tą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować