Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Znaczna poprawa wydajności w GTA IV na kartach GeForce

99 postów w tym temacie

@bartek1392

Niewiem dlaczego, ale przeczytałem Gothic 3 Zmierzch Bugów xD.

EDIT:

Nie dodałem że na screenie gra wygląda porównywalnie do...san andreas, tyle że tam przynajmniej był jakikolwiek AA(3x ;p).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... chyba jestem inny, bo ja tutaj nie widzę różnicy wielkiej. u mnie na najniższych prawie ustawieniach gra wygląda identycznie... no, może oprócz odległości "widzenia". Bez rewelacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie wogole tekstuyry zanikaja nie wiem co jest grane czasem pol miasta wisi w powietrzu!!! ktos wie jak to naprawic? bo poki co najlepiej to dziala jak wybiore LOW w jakosci tekstur, wtedy zanika najmniej, na medium i high wogole sie grac nie da kazda ulica wisi...co prawda to prawda uruchamiam gre z all highest lacznie z rozdzialka ale mnie szlag trafia jak mi cos znika albo jade po niebie bo nie mam pod soba drogi...AA da sie wlaczyc, rzeba wcisnac P podczas grania, zoabczycie roznice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się, dlaczego niektórzy widzą różnicę po zainstalowaniu nowych sterowników, a niektórzy nie (w tym ja). Dlatego też postanowiłem sprawdzić kilka rzeczy i teraz też nowe sterowniki dają mi niezłego kopa (a w zasadzie grafice w GTA IV)
Tak więc należy zrobić co następuje:

1) Ściągamy z sieci najnowszy netFramework 3.5 z SP1 (chyba że mamy - ja nie miałem). Po instalce restart.
2) Usuwamy plik CONFIG.DAT (chyba tak) z lokalizacji C:\Users\"NAZWA UŻYTKOWNIKA"\AppData\Local\Rockstar Games\GTA IV\Settings (to ścieżka dostępowa dla Visty).
3) Instalujemy sterowniki 180.84 NAWET wtedy, jeżeli były już wcześniej zainstalowane. Restart.
4) Instalujemy najnowszy Direct X z płyty z grą ( znajduje się w K:\GTAIV\Redistributable\DirectX_jun2008\ gdzie w miejsce K wstawiamy swój napęd :D )
5) Tworzymy w katalogu z grą (tam gdzie pliki GTAIV.exe i Lunch GTAIV.exe) plik tekstowy o nazwie commandline.txt
6) W pliku wpisujemy (lub wklejamy stąd) następującą linijkę:
-novblank -norestriction -percentvidmem 100 /high
7) Uruchamiamy grę i w opcjach, w zakładce GAME, WYŁĄCZAMY "Clip Capture", resztę opcji ustawiamy po swojemu.
8) Gramy, ciesząc się duuuużo lepszą (choć daleką od doskonałości) grafiką i wydajnością

Powiem tylko, że na moim sprzęcie ustawiając wcześniej 1280x960, tekstury na MEDIUM, render na HIGH i reszta 20/30/20/0 miałem ok 23 klatek w benchmarku, teraz w rozdzielczości 1600x1200, tekstury na MEDIUM, Render na HIGHEST i reszta 50/100/50/0 mam 36 klatek.
Samo zainstalowanie sterowników, bez powyższych kroków nic mi nie dawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra na PC wcale nie wygląda lepiej, niż na konsoli (widziałem obie ). Takie same postrzępione krawędzie obiektów, niska rozdzielczość, "prawie" okrągłe koła, porozmazywane tekstury miasta aby zwiększyć wydajność.

W dalszym ciągu bez rewelacji. W stosunku do wersji X360 i PS3 nie widzę żadnej różnicy z wyjątkiem jasności obrazu i nasycenia kolorów, ale to sprawa indywidualnych ustawień każdego gracza i jakości panela CRT/LCD/ Plazmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Geforce 9600 gt (dokładnie od Asusa) i po wgraniu tych sterowników, zrobił mi się straszny syf:( W Far Cry 2 wszystko "mruga" (woda i cienie), wydajność spadła o 10/20 klatek na sekundę. Wie ktoś jak przeinstalować je na starsze? (sam próbowałem i mimo iż jest lepiej, to nadal mam kłopot z cieniami i z gorszą wydajnością) na poprzednich sterach wszystko mi śmigało.

Btw mam Viste ;/ 32x i ile razy instaluje stery od Nvidi to proces instalacji zatrzymuje się gdzieś w środku, tzn. na końcu pisze iż nic nie zostało zmienione w komputerze, ale stery niby działają. Ale teraz wszystko się sypie odkąd wgrałem nowe:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi na moim kompie z GF8600GT, Core2Duo E4500 @ 2,75 GHz i 2 GB RAM Kingstona 800 MHz przy ustawieniach tekstur na low, rendera na highest, draw distance na 7, i pozostałych trzech parametrów na full gra działa bez pocięcia.
Fakt że przy rozdziałce 800x600 i z nowymi sterownikami, ale ewidentnie te newsy o sprzętożerności GTA4 są mocno przesadzone wg mnie, skoro na takiej karcie dało się ją odpalić we wcale-nie-tak-niskich detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 16:55, Iron Phiraar napisał:

Mi na moim kompie z GF8600GT, Core2Duo E4500 @ 2,75 GHz i 2 GB RAM Kingstona 800 MHz
przy ustawieniach tekstur na low, rendera na highest, draw distance na 7, i pozostałych
trzech parametrów na full gra działa bez pocięcia.
Fakt że przy rozdziałce 800x600 i z nowymi sterownikami, ale ewidentnie te newsy o sprzętożerności
GTA4 są mocno przesadzone wg mnie, skoro na takiej karcie dało się ją odpalić we wcale-nie-tak-niskich
detalach.


800x600? przeciez ta rozdzielczosc jest smieszna. nie wiem jak mozesz twierdzic, ze newsy o sprzetozernosci sa przesadzone. Przeciez Twoj sprzet wykracza ponad wymagania gierki podane na pudelku, powinienes czuc sie oszukany, ze ze swoim sprzetem nie mozesz sobie pograc z rozdzielczoscia conajmniej 1024x768 przy srednich detalach bez zadnych spadkow podczas calej rozgrywki ponizej 20-25 klatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mysle ze te sterowniki + patch jaki ma wyjsc uplynni gre :) narazie o graniu moge pomarzyc, na low detalach na rozdzielczosci 1024X768 raz smiga plynnie a w pewniech mometach nie da sie grac tak przycina :| moj komp to athlon 64 x2 4600+, 2GB ram, GeForce 9600GT 512mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam core quad 2,4 (@3ghz) ,2gb dual, asusa p5n32e sli, bfg 8800gtx oc2 i chodzi jak kupa przy 1440x900 na auto ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 16:55, Iron Phiraar napisał:

Mi na moim kompie z GF8600GT, Core2Duo E4500 @ 2,75 GHz i 2 GB RAM Kingstona 800 MHz
przy ustawieniach tekstur na low, rendera na highest, draw distance na 7, i pozostałych
trzech parametrów na full gra działa bez pocięcia.
Fakt że przy rozdziałce 800x600 i z nowymi sterownikami, ale ewidentnie te newsy o sprzętożerności
GTA4 są mocno przesadzone wg mnie, skoro na takiej karcie dało się ją odpalić we wcale-nie-tak-niskich
detalach.


Yy..omg...To ja mam 27fps przy konfigu w podpisie na medium, draw na 10, dalsze parametry 61, 43, 6...render high...Ale musze te stery zmienić i karte zdeczka oc ;p i na 1024x768

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sposób Czapelo nie bardzo działa. Co prawda czasami na max detalach chodzi nieco lepiej niż na auto ale w większosci czasu chodzi gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wielu posiadaczy kart GeForce grających w Grand Theft Auto IV te najnowsze sterowniki uratowały przed rzuceniem tej gry w kąt , albo sprzedania jej. Jeszcze tych nowych sterowników nie testowałem , ale muszę przyznać , że liczne pozytywne opinie na ich temat , będą jednym z najważniejszych czynników kiedy już zdecyduje się kupić tą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale sa tez opinie negatywne. ja np po zainstalowaniu tych sterownikow nie zanotowalem zadenego wzrostu wydajnosci, a wrecz w benchmarku gta4 liczba klatek na sekunde spadla o 7-8 w stosunku do wynikow jakie otrzymywalem wczesniej. wrocilem wiec do starych sterownikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja, gdy ustawię detale chociaż na medium, tekstury tak wolno się doczytują, że praktycznie jeżdżę po niczym, (To już wolałbym żeby gra lekko przycinała), a rozdzielczości nie pozwala mi zmienić to głupie zabezpieczenie.

BTW: na pudełku podane są wymagania MINIMALNE, więc te, na których gra pójdzie, nie ważne w jakich detalach i rozdziałce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezłe jaja teraz nie mogę się zalogować do rockstar social club a jak chce wejść w tryb offline to pokazuje mi taki komunikat "License date is not valid yet. It will become valid on 11-10-2008." :D czy ktoś to kuma bo ja NIE !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-----> Czapelo a jakiego masz kompa?na serio taki skok wydajności?Skąd to wymysliłeś...?
Czy ktoś to próbował???;)

---->Ghooru , aby zainstalowąc nowe sterowniku trzeba odinstalowac stare prawda...?(to są te zaznaczone jako Nvidia drivers w "dodaj usuń..."???
jeśle by nic nie dały to ską wziąć tą starszą wersje sterowników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować