Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Znaczna poprawa wydajności w GTA IV na kartach GeForce

99 postów w tym temacie

Zastosowałem pewien prosty acz skuteczny trick aby znieść zabezpieczenia zmiany ustawień w GTA 4 i ustawiłem rozdzielczość 1280x1024 (max na moim monitorku CRT), texture na medium, render na highest, draw distance na 50 i resztę na full i u mnie działa bez pocinki, tylko że tekstury nadal wczytują się wolno. Tak samo mam jak zrobię wszystko na full, tyle że prędkość wczytywania się tekstur drastycznie spada, nie ma mowy o żadnym klatkowaniu, stąd moja opinia że newsy o pocinaniu się i sprzętożerności GTA są przesadzone. ;P

(Mój komp - GF8600GT, 2 GB 800Mhz RAM, Core 2 Duo E4500 @ 2,75 Ghz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 21:39, Andrew1720 napisał:

-----> Czapelo a jakiego masz kompa?na serio taki skok wydajności?Skąd to wymysliłeś...?
Czy ktoś to próbował???;)


Mój komp to Core2Duo e4300@2900 MHz 4GB RAM (2 widziane przez system), płyta ASUS P5B Plus Vista Edition, ASUS GTX 260 TOP 896 MB. System Vista Home Premium 32 Bit
Z tego co kilka osób mi odpisało, to ten netFramework 3.5 SP1 pomaga tylko w konfiguracjach z Vistą.
Jeśli natomiast myślisz, że tak sobie tylko napisałem tyle tekstu, żeby sobie napisać, to się mylisz :D
Podałem tylko sposób jaki pomógł mi i później kilku innym osobom, a że nie u każdego zadziała...

To jeden z benchmarków przed zmianami (ale już ze sterami 180.84)
tatistics
Average FPS: 22.44
Duration: 37.17 sec
CPU Usage: 84%
System memory usage: 83%
Video memory usage: 55%

Graphics Settings
Video Mode: 1280 x 960 (75 Hz)
Texture Quality: Medium
Render Quality: Highest
View Distance: 25
Detail Distance: 30

Hardware
Microsoft® Windows Vista" Home Premium
Service Pack 1
Video Adapter: NVIDIA GeForce GTX 260
Video Driver version: 180.84
Audio Adapter: Głośniki (Creative SB X-Fi)
Intel(R) Core(TM)2 CPU 4300 @ 1.80GHz

File ID: Benchmark.cli

a to po tych zmianach (też ze sterami 180.84, ale po zainstalowaniu wspomnianego netFrameworka i reszty)

Statistics
Average FPS: 36.17
Duration: 37.05 sec
CPU Usage: 96%
System memory usage: 89%
Video memory usage: 60%

Graphics Settings
Video Mode: 1600 x 1200 (75 Hz)
Texture Quality: Medium
Render Quality: Highest
View Distance: 50
Detail Distance: 50

Hardware
Microsoft® Windows Vista" Home Premium
Service Pack 1
Video Adapter: NVIDIA GeForce GTX 260
Video Driver version: 180.84
Audio Adapter: Głośniki (Creative SB X-Fi)
Intel(R) Core(TM)2 CPU 4300 @ 1.80GHz

File ID: Benchmark.cli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mówie , zę Ci nie wierze....:Dtylko chciałem sie dowiedzieć czy innym tez to pomogło:D
co do sprzętu to Ty masz GTX260, a ja mam 9600GT..więc nie poszaleje...narazie gram na strych sterownikach, w 1440x900(60Hz), render high , texture medium, poxniej 25, 35, 30 , 3te suwaki:D i raczej nie przycina, czasami trochę...
procek mam e4600 @3GHz i 2 GB ramu-u...może sprobuję ztym trickiem i zobaczymy:D

PSczy zainstalowanie tych sterów nie pogorszy grafiiki w innych grach(tj. Far Cry 2 i CoD WaW)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem spadek FPS przy nowych sterach. Jedyny plus to to, że FPSy nie skaczą. Na starych sterach mam więcej fps, gra wygląda tak samo i czasem tylko troszynkę gra podskoczy. to tyle... czekam na patcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no... i o sterownikach do ATI cisza? Wiem, że kolega wyżej pisał że ma, ale jak pokazały się stery NVIDII to GRAM od razu napisało news, a do ATI? Cisza. zresztą. nvm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:
najnowszym sterem do karty nVidii 8600GT XP32 jest właśnie 180.84.
Jaka jest wcześniejsza wersja sterowników? Tylko nie alfy, bety, tylko z pełnym numerkiem - wydana przez zielonych?
Bo na gramie szukałem, ale jak nie "od kart 8800GT wzwyż", to "od kart 9600GT" wzwyż. Tyle szukałem że aż nie znalazłem xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 21:26, jendrek1988 napisał:

no... i o sterownikach do ATI cisza? Wiem, że kolega wyżej pisał że ma, ale jak pokazały
się stery NVIDII to GRAM od razu napisało news, a do ATI? Cisza. zresztą. nvm :)


Odsyłam serdecznie kolegę do tego tematu http://www.gram.pl/news_8g7fGO,6_Catalyst_8_12_juz_dostepne.html :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę nvidia.pl. Tam na górze wybierz sterowniki, potem pobierz sterowniki, określasz jaką masz kartę graficzną i tyle :P


--------->Iron Phiraar
Możesz opisać ten swój prosty trick? Jestem bardzo ciekawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 22:38, Robert Szulc napisał:

Wejdź na stronę nvidia.pl. Tam na górze wybierz sterowniki, potem pobierz sterowniki,
określasz jaką masz kartę graficzną i tyle :P


--------->Iron Phiraar
Możesz opisać ten swój prosty trick? Jestem bardzo ciekawy...


Było o tym napisane chyba z 20 razy, wystarczy przejść na poprzednie strony. Sam obszedłem ograniczenie związane z pamięcią i wszystko na max bez żadnej przycinki na 1440x900.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę... To bardzo proste.

W katalogu gdzie masz zainstalowaną grę utwórz plik tekstowy "commandline". Edytuj go, skopiuj i wklej tam frazy:

-norestrictions
-nomemrestrict
-novblank
-percentvidmem 100 /high

I już ograniczenia nas nie obowiązują. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 8600GT, 2 GB Ram i Athlonie X2 4800+ maksymalna rozdzielczość to 800x600... I do tego wciąż do płynnego grania daleko... Wolałbym już grafikę z San Andreas, żeby nacieszyć się grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cale szczescie, ze udalo sie poprawic sytuacje, bo gdyby gra dzialala duzo lepiej na Radeonach to nVidia musialabys ie gesto tlumaczyc ;) Fani by tyego nie wybaczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 11:08, novembre napisał:

Cale szczescie, ze udalo sie poprawic sytuacje, bo gdyby gra dzialala duzo lepiej na
Radeonach to nVidia musialabys ie gesto tlumaczyc ;) Fani by tyego nie wybaczyli.


TZn czym udało sie poprawić?Mówisz o steriownikach?

PS czy te stery nie pogarszaja grafy w innych gfrach(np w Far Cry 2)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować