Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Quiz #27: Która z wymienionych gier nie została wydana na Dreamcasta?

33 postów w tym temacie

Ehhh... jedna z moich pierwszych "prawdziwych", i do tego naprawdę dobrych konsol... co prawda mojego ojca szlag trafił w związku z tym że w jednym momencie Dreamcasta wzięliśmy na kredyt za chyba ponad 1000 złotych, po czym 3 miesiące później kosztował mniej niż 500 złotych (bo SEGA spieprzyła sprawę i upadła)...

A co do wydania (a raczej nie wydania) prawidłowego tytułu... cóż, szkoda że nie wyszedł bo pewnie była by to fajna gierka, niemniej było wiele innych świetnych :)
-Power Stone 2
-Snajper
-Shenmue (!!!)

Do dziś nie jestem w stanie zrozumieć upadku tej konsoli (poza GIGANTYCZNYM stopniem piractwa :P, był chyba moment w którym Dreamcast pokonał pod tym względem PC-y).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 16:45, MadeinHell napisał:

Do dziś nie jestem w stanie zrozumieć upadku tej konsoli (poza GIGANTYCZNYM stopniem
piractwa :P, był chyba moment w którym Dreamcast pokonał pod tym względem PC-y).


Tak w skrócie, przynajmniej moim skromnym zdaniem:
- piractwo,
- nienajlepszy moment na podbój branży (klasyczny middle-gen - pomiędzy jedną generacją a drugą),
- brak supportu EA i Konami (m.in.),
- nienajlepsza polityka sprzedażowa (Peter Moore nie do końca dawał radę).

Poza tym w pewnych kwestiach Dream po prostu ukazał się zbyt wcześnie, vide wbudowany modem i rozgrywka sieciowa, która upowszechniła się dopiero z czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łatwizna pytanie

Ja do posta Spaykusa dodam jeszcze od siebie, że pomijając słabą reklamę w Europie a rozwijając middle-genowy wątek - Dreamcasta zabiło PlayStation i płyty CD. Kartridże były uznawane za coś przestarzałego i konsola padła mimo lepszej grafiki ( w wielu przypadkach) niż PSone nie mówiąc o tym, że niektóre tytuły z Dreamcasta dorównywały graficznie tytułom z późniejszego PS2.

PS: W kraju kwitnącej wiśni do dziś wydawane są reedycje gier na tą świetną konsolkę, może to dla nas kosmos, ale tam "oddający marzenia" wciąż żyje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabawne było to, że na ps2 na początku nie było gier i jego hitem był Matrix :P (mówię o japoni ofkors :P )
może gdyby DC też miał DVD to by pożył dłużej, bo graficznie niczym nie ustępował ps2, DoA2 wygladało znacznie lepiej na DC niż ps2, zabawne było też że Crazy Taxi sprzedawało się lepiej na DC niż na innych konsolach no i długie godziny przy Soul Calibur :D to było piękne czasy, aż się łezka w oku kręci :)

a i pytanie było łatwę :P
podobno gdzieś w odmętach sieci można znaleść wersje prawie że gotowa do tłoczenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 18:51, Szynkuś napisał:

Ja do posta Spaykusa dodam jeszcze od siebie, że pomijając słabą reklamę w Europie a
rozwijając middle-genowy wątek - Dreamcasta zabiło PlayStation i płyty CD. Kartridże
były uznawane za coś przestarzałego i konsola padła


No właśnie to jest zastanawiające - autorski format (choć kompatybilny z CD-kami) kompletnie się nie sprawdził. Ja do dziś nie rozumiem zasadności wprowadzenia GD-Romów. Najbardziej zastawiający jest brak zabezpieczeń z prawdziwego zdarzenia. Ani software''owych, ani hardware''owych.

Dnia 08.12.2008 o 18:51, Szynkuś napisał:

mimo lepszej grafiki ( w wielu przypadkach) niż PSone


Hmm - tak na oko w 99% procentach przypadków biła i PSOne, i N64

Dnia 08.12.2008 o 18:51, Szynkuś napisał:

nie mówiąc o tym, że niektóre tytuły z Dreamcasta dorównywały graficznie tytułom
z późniejszego PS2.


Dokładnie! Dwuwymiarowe bijatyki, Sonic Adventure 2, Headhunter, Shenmue, NBA 2K2 i jeszcze kilka innych - te gry wyglądały świetnie.

Dnia 08.12.2008 o 18:51, Szynkuś napisał:

PS: W kraju kwitnącej wiśni do dziś wydawane są reedycje gier na tą świetną konsolkę,
może to dla nas kosmos, ale tam "oddający marzenia" wciąż żyje ;)


To raczej takie sztuczne podtrzymywanie życia. W końcu na pierwszego Playaka nadal w KKW wydają gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą, czy Shenmue 2 kiedyś w końcu wyszło? Bo ta gra, nawet wedle dzisiejszych standardów była by uważana za "całkiem ładną".
Zwłaszcza w epoce cell-shadingu (nie, Shenmue nie jest cell-shadowane), który producenci promują jak mogą :P Nadal nie rozumiem co ludziom tak się w nim podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 17:07, MadeinHell napisał:

A swoją drogą, czy Shenmue 2 kiedyś w końcu wyszło? Bo ta gra, nawet wedle dzisiejszych
standardów była by uważana za "całkiem ładną".


Wyszło, wyszło. W Europie nawet ;)
Dobra produkcja, bardzo mini-gierki mi podchodziły. No i chyba na dobrą sprawę to Yu Suzuki spopularyzował QTE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po dzis dzien mam Dreamcast i duzo gier, znam wiekszosc tytulow,ktore mialy byc wydane, a nie zostaly, tytuly, ktore zostaly ukonczone na Dreamcasta i tylko wykradzione z podziemi ujrzaly swiato dzienne. Pozdrawiam wszystkich Dreamcast''owcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować