Zaloguj się, aby obserwować  
matizek12

Wasza ulubiona książka

271 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2007 o 21:24, ktosik napisał:

Telefoniczna, ma swój ciężar gatunkowy i występuje w niej wielu bohaterów.


Hehe, niezłe.
Moje ulubione pozycje to Dzidzic Imperium i Mitologia Germańska.
Jakby ktoś z was posiadał w swoim zbiorze książkę Jerzego Rosa "Heroje Północy" i chciałby sprzedać to jestem chętny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że ulubiona książka może być tylko jedna to będzie to zbiór opowiadań o wiedźminie pt. "Ostatnie Życzenie".

Bardzo lubię natomiast Eragona (druga część już mi się nie podobała), resztę książek o wiedźminie i Mikołajka - wszystkie części. Pamiętam jak się rechotałem podczas lektury :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mam ulubioną książkę........ raczej nie, jest natomiast kilku wybitnych dla mnie autorów. Są to: Dean Koontz, Stephen King (tą dwójkę to powinien znać każdy miłośnik horroru), Nasz kochany sapek i również nasz, ale kochany trochę mniej Andrzej Pilipiuk. Tego ostatniego przeczytałem niestety tylko dwie kupione książki, ot biblioteka uboga a kasy mało. Jednak teraz przymierzam się do kupna "Czarownika Ivanova" oraz "Weźmisz czarno kure..", więc zaległości będa częściowo nadrobione. Znowu będę miał 2 dni czytania, hiehie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie w pamięci została książka z 5 klasy podstawówki która zwała się Bracia Lwie Serce a tak pozatym to nie czytam książek bo jakoś nie lubie wolę poczytać jakieś gazety;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to najbardziej spodobał mi się "Diabeł Łańcucki", a w szczególności rozległe opisy - coś, co w książkach zawsze postrzegałem jako wadę, tutaj uważam za wielki atut. Z kolei za zwięzłość i rzeczowość opisów w "Panie Lodowego Ogrodu" cenię sobie Grzędowicza. Inne moje ulubione to cykl o Jakubie Wędrowyczu i od Piekary o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi bardzo podobała się Achaja Ziemiańskiego. Nie jest to historia happyendowa, dodając, że są np. bardzo dobrze opisane tortury czy chaotyczne wydarzenia podczas bitew. Polecam wszystkie 3 tomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Forrest Gump" i "Gump i Spółka" Winstona Groom''a po prostu rządzą ;). Poza tym lubię czasami poczytać Harry''ego Potter''a i serię książek Mroczna Wieża, autorstwa Stephen''a King''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. J.R.R. Tolkien ( Wszystko )
2. A. Sapkowski - Saga o Wiedźminie
3. J.K. Rowling - Harry Potter ( wszystkie części )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saga o Wiedźminie Sapkowskiego oczywiście, no i ostatnio rozkochałem się w literaturze braci Strugackich, bardzo dobrą ich książką (ciężką i dającą do myślenia) są "Niedoskonali"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować