Zaloguj się, aby obserwować  
matizek12

Wasza ulubiona książka

271 postów w tym temacie

Serie książek o Mikołajku . Książki dobra na wszytko, są napisane takim przyśtępnym jezykiem i niektóre opowiastki nieraz bardzo mi bliskie :) Chyba kazdy ma tak kto to czytał :)

Po za tym mitologie grekow i rzymian czasem czytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny był "Kod Da Vinci". Podobał mi się nawet "Potop" którego ostatnio byłem zmuszony przeczytać. Najlepszą ksiązkę jaką czytałem to chyba był "Forest Gump"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj nie czytam ale jak coś nie pogardze żadną dobra książką a najbardziej lubie książki na podstawie gier no i Władce pierścieni a także opowiadania o Wiedżminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten post wogóle nie ma nic wspólnego z tematyką o grach. A to dlatego, ze książka, którą chcę tu opisać, nie ma nic wspólnego z grami! Bo w końcu człowiek nie tylko kompem i grami żyje! Trzeba się też trochę oderwać od wirtualnego świata.
Chciałbym Wam zaprezentować książkę "Air Force One. Dzieje prezydentów USA i ich samolotów" autorstwa Kenneth T. Walsh, w Polsce wydana przez Wydawnictwo Magnum. Kenneth T. Walsh to główny korespondent tygodnika "US News & World Report" z Białego Domu od 1986 roku. Książkę tę mogę polecić gramowiczom, którzy interesują się historią nowoczesną USA jak też i lotnictwem. Sam samolot jest w tej książce dość dobrze opisany, ale autor skupił się na wspomnieniach swoich jak i innych osób, którzy latali razem z prezydentami USA. Zakres historii obejmuje czasy od Franklina Roosevelta aż do George''a W. Busha. Opisane są tu fakty ciekawe, nudne, jak też i najbardziej skandaliczne!!! Na przykład mozna się doczytać nawet o najbardziej prywatnych zachowaniach prezydenta Clintona, Reagana i innych. Ale tych, co liczą, że w tej książce znajdą tanią sensaccję, to od razu ostrzegsam, że jest to ksiązka historyczno - dokumentalna.

Tak więc drodzy gramowicze, oderwijcie się trochę od gier! :-)

20080718111042

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mam jednej ulubionej...
ale lubie Malowanego Ptaka, Pachnidło, Filary Ziemi, Czas życia i czas śmierci... i wiele wiele innych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 11:32, Farmer Widomo napisał:

Oczywiście ,że "Pan Lodowego Ogrodu" J.Grzędowicza. Ciekawa fabuła ,świetnie do niej
pasujący klimat. I jakby ktoś się zainteresował książką to podaje link do sklepu w którym
można ją zamówić

http://www.xexe.pl/sklep/63/133396/34

Na merlinie wszystkie już zostały sprzedane :)


No i właśnie dlatego nie da rady się jej dostać również w ''zwykłych'' księgarniach :/. Wyprzedane.
Co do mojej ulubionej książki, to teraz na tej liście znajduje się Starship: Bunt (kocham space opery), choć i takiego Hobbita, czy Silmarilliona lubię poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin rzecz jasna, przeczytałem 3 części, i jakoś się już za długo zabieram za resztę.
W miedzy czasie, dostałem książkę nieznanego mi do tej pory pisarza Johna Flenagana, zwiadowcy, której pierwszą część zarzucam na zdjęciu.
No i Andrzej Pilipiuk, i jego miażdżące historie o Jakubie Wędrowyczu xD
Na razie przeczytałem tylko Wieszać Każdy Może, dostałem od brata pod choinkę ;]

20100203224846

20100203224851

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam thrillery militarne.
Jeśli ktoś lubi rozwałkę którą gwarantują armie walczące ze sobą za pomocą nowoczesnego sprzętu wojskowego (samoloty, czołgi, okręty) w różnych częściach świata (m.in. Korea Płn., Polska) to jest to gatunek dla niego.
Pewnie niektórzy zetknęli się z takimi pisarzami jak Tom Clancy, Stephen Coonts, Partick Robinson czy Larry Bond, którzy piszą (też) książki w tym gatunku. To nie są wszyscy, których przynajmniej 2 książki tego gatunku wydano w Polsce. Na http://eshelon.wordpress.com/ksiazki/ jest lista, która zawiera wszystkich.
A jakie książki tego gatunku napisali ci pisarze znajdziesz w linku który jest podany na tej stronie.
Jeśli czytałeś jakąś książkę któregoś z tych autorów i chcesz przeczytać kolejną lub chcesz zacząć przygodę z tym gatunkiem to nie musisz szukać po całym internecie opisów książek. Na moim blogu systematycznie dorobek pisarski kolejnych autorów z uwzględnieniem opisów tych książek. Warto więc tam zajrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować