Zaloguj się, aby obserwować  
DJ_Danielus

Elektronika

72 postów w tym temacie

Dnia 02.09.2013 o 22:41, Jackal-pl napisał:

Złącze d-sub ma każdy laptop chyba, resztę sobie możesz zorganizować, koszt pewno nie

A da się drożej, a łatwiej? Ja raz w życiu się w coś takiego bawiłem, wymieniałem minijacka w słuchawkach - wyglądały jak potwór frankensteina, wytrzymały tydzień i zrobiłem je bez lutownicy, izolując lakierem do paznokci. Lutownicy zresztą nie mam.
Humanista z tej strony, zagubiony i zmieszany przez ten obrazek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2013 o 22:59, griefDIVISION napisał:

> Złącze d-sub ma każdy laptop chyba, resztę sobie możesz zorganizować, koszt pewno
nie
A da się drożej, a łatwiej? Ja raz w życiu się w coś takiego bawiłem, wymieniałem minijacka
w słuchawkach - wyglądały jak potwór frankensteina, wytrzymały tydzień i zrobiłem je
bez lutownicy, izolując lakierem do paznokci. Lutownicy zresztą nie mam.
Humanista z tej strony, zagubiony i zmieszany przez ten obrazek.

To może najlepszym rozwiązaniem będzie... http://allegro.pl/listing/listing.php?string=Scart+vga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 08:17, Narmo napisał:

To może najlepszym rozwiązaniem będzie... http://allegro.pl/listing/listing.php?string=Scart+vga

A to oglądałem. Tylko tu się pojawia pytanie - wszystko pięknie, ale czym wtedy idzie dźwięk? Bo o ile mi wiadomo, to ze scart/euro wychodzi sygnał z obrazem i dźwiękiem (jak hdmi, tylko biedniej), a przez to wejście vga, obecne w laptopie, idzie tylko obraz.
Pewnie - to już jakiś sukces jest, można potem do laptopa głośniki po prostu podłaczyć i "szafa gra". Tylko no nie będzie to wtedy pełen sukces. Mówię oczywiście o tych tańszych przejściówkach, nie tych turbo bombo extra konwerterach za sto ileś złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niczym nie idzie. Musisz mieć do laptopa vga+minijack.
Ja bym poszedł do jakiegoś znajomego, pokazał mu ten schemat co Ci wysłałem, dał ze 3 dychy i masz pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 15:26, Jackal-pl napisał:

Niczym nie idzie. Musisz mieć do laptopa vga+minijack.
Ja bym poszedł do jakiegoś znajomego, pokazał mu ten schemat co Ci wysłałem, dał ze 3
dychy i masz pewne.

Postaram się podskoczyć, jak będę miał po drodze, do jakiegoś ZURTu czy coś. Wyjdzie trochę drożej z pewnością, ale przynajmniej będą pewnie mieli wszystko na miejscu. Dziękuję za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 15:47, griefDIVISION napisał:

> Niczym nie idzie. Musisz mieć do laptopa vga+minijack.
> Ja bym poszedł do jakiegoś znajomego, pokazał mu ten schemat co Ci wysłałem, dał
ze 3
> dychy i masz pewne.
Postaram się podskoczyć, jak będę miał po drodze, do jakiegoś ZURTu czy coś. Wyjdzie
trochę drożej z pewnością, ale przynajmniej będą pewnie mieli wszystko na miejscu. Dziękuję
za pomoc!

Jest jeszcze jedno rozwiązanie, ale nie wiem, czy będzie działało.
http://allegro.pl/adapter-vga-na-s-video-przejsciowka-3-x-rca-svideo-i3492324644.html
http://allegro.pl/przejsciowka-adapter-euro-scart-s-video-svhs-rca-i3513567274.html
http://allegro.pl/kabel-przewod-s-vhs-s-video-m-m-1-5m-f-vat-i3499493509.html
http://allegro.pl/kabel-jack-3-5mm-2-x-rca-cinch-gold-hq-1-5-m-i3494342291.html


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siedzę teraz w Chinach, w pokoju mam telewizor. Pomyślałem, żeby podłączyć laptopa do telewizora przez VGA. Pierwszy miał niedopasowany obraz i nie chciał się naprawić, ale gdy podłączyłem do drugiego to wszystko pięknie ładnie, ale tylko obraz jest przecież. Tył telewizora cały jest w "czinczach", to kupiłem kabelek jack->chinche (końcówka czerwona i biała, jeśli to cokolwiek zmienia, klasyczny taki) i podłączałem gdzie się dało, ale jakoś dźwięk nie chce płynąć. Zdjęcia w średniej jakości, ale mam nadzieję, że pozwalają się zorientować. Napisy prawie wszystkie (poza np. VGA widocznym na zdjęciu) są po chińsku, więc nie wiem czy pomogą jakkolwiek.
W opcjach w tv są do wyboru wejścia takie jak AV1 AV2 Component, VGA czy S-Video, więc zgaduję, że jednak jakoś się da ten dźwięk podłączyć, zwłaszcza jeśli obraz się przesyła.

20131016145017

20131016145025

20131016145038

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie z innej beczki: mam żyrandol na takie małe żaróweczki halogenowe (G9, to te z dwoma drucikami tworzącymi obwód), teorytycznie max może być 40 W, ale w sklepach są tylko 42 W albo dwa razy słabsze... Czy te 2W to dużo, czy żarówka nie będzie czasem przekraczać jakiejś subtelnej granicy wytrzymałości na temperaturę? Czytałem, że zbyt duża moc może spowodować pożar, a halogeny osiągają wysokie temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żarówka raczej będzie "ciągnąć" te 42W i jej samej nic się nie stanie. Pożar może być prędzej spowodowany tym, że się przy większej mocy za mocno nagrzeją przewody doprowadzające prąd do żarówek, stopi się izolacja i nastąpi zwarcie.
Ale szczerze - jeśli ten żyrandol nie jest jakimś szrotem, to raczej (nigdy nie ma 100% pewności :)) nic się nie powinno stać, ja u siebie w pokoju w lampie, na której było napisane "max 100W", miałem przez długi czas założone 3 żarówki 40W, pożaru nie stwierdzono :). Zwyczajnie, zawsze jest jakiś tam margines błędu - tandeta ma niewielki, produkty lepsze - większy (lepsza kontrola jakości :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam się, ale żyrandol mega elegancki, kosztował mnie 300 zł, sam go podłączałem i stwierdzam, że porównując do tych starego typu to pod względem okablowania i wykonania jest raczej tip-top :) Generalnie bardzo rzadko go używam (jestem oszczędny, palę tylko kiedy potrzebuję solidnego oświetlenia), ale wolałem się spytać, dzięki za rozwianie wątpliwości!

PS. Plus za avatara! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem, że napiszę w tym temacie oraz o rowerach, bo problem wiąże się z obydwoma - mam problem z dynamem w rowerze. Do lampki dochodzą 4 kabelki - 2 wejścia z dynama(prawdopodobnie plus i masa) i 2 wyjścia(tak samo). Na lampce są oznaczenia: ''in'' i pod tym znaczek krzyżyka w kółku, czyli plus oraz strzałeczki w kółku, czyli minus. Pod drugim oznaczeniem ''out'' jest tak samo. Sprawa może wydawać się prosta, ale wszelkie kombinacje nie działają, światełko nie świeci. Sprawdzałem napięcie w dynamie, żarówkę w lampce, są też 2 płaskie bateryjki po 1,5V przy czym jedna jest wylana, ale tak już było wcześniej i obwód był zamknięty i wszystko działało. Co może być nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie było tak, że tylko do lampek plus się ciągnęło, a masa była na ramie (tak jak jest w autach).
Sprawdź multimetrem/omomierzem czy przewody nie są uszkodzone.
Skoro dynamo sprawne i lampka też to ewidentnie wina jest po stronie "transportowania" energii.
Wylana bateria może łączyć obwód na krótko, więc zdecydowanie zalecam wymianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować