Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Star Wars: TOR MMO bez abonamentu?

91 postów w tym temacie

Jak dla mnie, to najlepsza wiadomość tego dnia, czekam na tę grę odkąd usłyszałem o niej newsa, mam zamiar kupić EK, jeśli tylko będzie dostępne, a teraz jeszcze takie coś :D. Super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 14:23, PioTRaS napisał:

Pomysł Vilmara z możliwością wyboru 1 z 2 opcji: abonamentu miesięcznego i pakietu godzin
jest ciekawym pomysłem.


Jak dla mnie nie do końca, bo zaraz będzie plaga dzieci, z którymi nic nie będzie można w grze zrobić, bo "sorry I g2g"... Po za tym nawet jak na polskie warunki, to granie w obecne MMO i płacenie tych ~50 zł co miesiąc to nie jest jakiś ogromny wydatek, szczególnie dla większości graczy, którzy i tak mieszkają jeszcze zapewne pod wspólnym dachem z rodzicami, lub też są już na tyle rozwinięci, że zarabiają 2-3 tys zł... Tak na prawdę na abonament narzekają głównie dzieci, którym rodzice nie dają kieszonkowego, lub dają go za mało :)

A abonament imho powinien być, inaczej marne z tego będzie MMO, bo za co niby będą rozwijać grę? Wiele przykładów z darmowymi pseudo-MMO pokazało już jaki los spotyka takie produkcje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 13:12, juhas7 napisał:

Akurat w WoWie nie ma czegos takiego jak handel itemkami za rl kase bo wszystkie lepsze
itemki sa soulbound czyli przywiazane do postaci z momentem ich podniesienia-potem je
juz można tylko wywalic albo sprzedac do vendora .
Co do TOR-a to jeśliby to mialo by tak wyglądać powstałaby tibia 2 - wszystkie dzieci
neo z całego swiata by sie zleciały na darmoche - bo nie dość żę darmowe to jeszcze SW.


Juhas7 ma rację. Zrobienie darmowego MMO na podstawie SW zrobi się zbieraniną dzieci neo.
Mi się pomysł Vilmara podoba. Czemu jeszcze nikt nie wpadł na pomysł z pakietem godzinnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może za dodatkową kasę będzie można uzyskać bonusy, które będą zmianami kosmetycznymi. Inne stroje/wyglądy broni itp. Jestem przekonany, że większość maniaków wpompowałaby kasę za takie bonusy, a ci, którzy bez tego mogą żyć nic by nie tracili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co mi się kojarzy z mikro transakcjami to pirackie, donatorskie serwery, na których latają przypakowani goście, którzy za kasę mogą mieć wszystko.

Zdecydowanie wolę abonament, który jest uczciwszy. Wydaje mi się, ze jest to dylemat BioWare/LucasArts typou:

co przyniesie mi więcej kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja choć na grach MMO za bardzo się nie znam to wątpię żeby sobie twórcy abonament odpuścili, bo to przecie SW. Jak zawsze czas wszystko pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony, gdyby nie było abonamentu, to na pewno bym kupił. Nie kupuje gier z abonamentem, bo coraz mniej mam czasu na ciągłe siedzenie przed komputerem, tak jak kiedyś. Z drugiej jednak strony... masa denerwujących dzieciaków itp. noobków - to też nie dla mnie. Nie to, że mam coś do dzieci przed komputerem - sam nie jestem pełnoletni i sam też byłem takim dzieciakiem. Denerwujące jest jednak ciągłe "Give me item!" lub tym podobne. Chociaż... mogę założyć się, że i w płatnych mmo nie brakuje noobów, a TOR zupełnie bezpłatny nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 12:19, Graffis napisał:

Pomysł EA (jeśli naprawdę taki mają, wciąż nie ma co do tego pewności)... beznadziejny.
Po pierwsze spowoduje tibizację tytułu i uczyni z niego prymitywną grindową siekankę
bez ładu i składu,


Bo ja wiem czy beznadziejny? Przy abonamencie jest większa presja na granie, skoro już zapłaciłeś za czas, to chcesz go wykorzystać. Kupujesz miesiąc, ale na tydzień wyjeżdżasz i masz wrażenie, że coś tracisz. Przy mikropłatnościach nie ma takiego problemu, choćby dlatego że nie trzeba z nich korzystać. Można sobie grać za darmo, odstawić grę w dowolnym momencie na dowolny czas i wrócić kiedy znowu przyjdzie ochota.
A jeśli rzeczywiście trzebaby płacić za dostęp do pewnych klas, np. Jedi, to może to grze wyjść na dobre.
Nie rozumiem też tych, którzy uważają, że lepiej płacić abonament niż za mikrotransakcje, bo to daje równe szanse. Jeśli ktoś jest gotów wydawać pieniądze na abonament, może te same pieniądze przeznaczyć na dopieszczenie postaci i nie zostanie w tyle.

Dnia 10.12.2008 o 12:19, Graffis napisał:

a do tego w łeb wezmą wszystkie zapowiedzi BioWare dotyczące fabuły,
złożoności i ogólnego ''awesomeness'' gry.


To prawda. Jeśli gra będzie darmowa, to o porządnej fabule opowiedzianej w nowatorski sposób i współtworzonej przez graczy można zapomnieć. Zbyt wiele osób będzie grać, żeby dało się nad tym zapanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 15:23, walgierz napisał:

A może za dodatkową kasę będzie można uzyskać bonusy, które będą zmianami kosmetycznymi.
Inne stroje/wyglądy broni itp. Jestem przekonany, że większość maniaków wpompowałaby
kasę za takie bonusy, a ci, którzy bez tego mogą żyć nic by nie tracili ;)


coż coś takiego faktycznie byłoby rozwiązaniem a nie np. ja mam konto premium więc bije cie 3x ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O.o Taki system zawsze stwarza pewne ryzyko w porównaniu do abonamentu. Chyba, że miałoby to wyglądać podobnie jak w GW (dodatki). Byłoby świetnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Mam lepszy miecz świetlny od twojego, bo mam więcej kasy w realu" - oby BioWare nie poszło w tę stronę.

Ja z kolei chciałbym, żeby poszli w tą stronę. PvP mnie nigdy nie interesowało, a mogę po prostu grać w swoim tempie tak jak w Guild Wars, i nie płacić abonamentu. W innym razie po prostu nie grałbym w TORa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele przykładów z darmowymi pseudo-MMO pokazało już jaki los spotyka takie produkcje...

Dnia 10.12.2008 o 14:45, Sth`Devilish napisał:



<ironia mode on>No tak np. GW które jest bardzo słabą grą! I to w dodatku bez abonamentu! Skandal!<ironia mode off>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 16:05, Damael napisał:

> A może za dodatkową kasę będzie można uzyskać bonusy, które będą zmianami kosmetycznymi.

> Inne stroje/wyglądy broni itp. Jestem przekonany, że większość maniaków wpompowałaby

> kasę za takie bonusy, a ci, którzy bez tego mogą żyć nic by nie tracili ;)

coż coś takiego faktycznie byłoby rozwiązaniem a nie np. ja mam konto premium więc bije
cie 3x ;p


Powstaje w mojej głowie pytanie: czy gra by się na tym utrzymała? Wg mnie jednak większość graczy nie byłaby zainteresowana.

Vilmar pisał (post 36) wg mnie sensownie o tym ''pre-paidzie na godziny''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"(...) no statements have been made about the Star Wars business model," and attributing Mr. Riccitiello''s comments to a misunderstanding."

: (((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować