Zaloguj się, aby obserwować  
Gumpert

Google Maps

19 postów w tym temacie

Witam

Ja go uważam za bardzo udaną i szczegółową mapę. Dzięki niemu znalazłem m.in. dom babci w Chicago, swoje miasto ( co mi nieraz pomogło ) albo po prostu zobaczyć co sie w jakim mieście dzieje ( choć to od możliwości przybliżenia zależy ). Raz oglądałem Japonię to oglądałem auta, ze względu że się nimi interesuję, to widziałem w centrum Tokyo samo pudła a raz wypatrzyłem jakąś limuzynę. A dzisiaj, o ile się nie mylę, znalazłem Alcatraz ( fotka niżej ). Jedynym dla mnie minusem jest dość wolne wczytywanie się map i brak możliwości dokładnego przybliżenia mniejszych miast.

A wy co sądzicie o google maps ? Korzystacie z tego ? Zapraszam do ogólnej dyskusji na ten temat.

20081212180135

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do opcji Street View(czyli oglądanie miast w 3d), zostało dodane kolejne państwo Szwajcaria :).
Można w 3d oglądać już niektóre miasta takich państw jak:
Wielka Brytania, Francja, Włochy, Hiszpania, Holandia, Szwajcaria, USA, Japonia, Australia, Nowa Zelandia i Tajwan, z tego co mi wiadomo do tej listy mają dołączyć, wkrótce albo w niedalekiej przyszłości, takie kraje jak: Polska(na pewno Warszawa i Kraków), Belgia, Irlandia, Niemcy, Austria, Czechy, Polska, Węgry, Rumunia, Finlandia, Szwecja i Norwegia(być może też te najmniejsze kraje jak:Liechtenstein, Andora, Monako, San Marino, Luksemburg..., ale nie widać na mapce :P :
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b9/Google_Street_View_coverage.svg )

miłego oglądania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 18:01, Ja Guar napisał:

A wy co sądzicie o google maps ? Korzystacie z tego ? Zapraszam do ogólnej dyskusji na
ten temat.


Bardzo fajna usługa, pozwalająca obejrzeć sobie wiele ciekawych miejsc począwszy od słynnego Area 51, a skończywszy na własnym domostwie. ;)

A co do Twojego "Alcatraz", to muszę Ciebie niestety zasmucić, ale ta wyspa na fotce, nie jest tą samą wyspą z więzieniem.
Szukaj w San Francisco na wschód od mostu Golden Gate. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak u Was z działaniem Google Maps? Szukam mieszkania w mieście, w którym będę studiował, a mapy od Google jak na złość zmulają tak strasznie, że nie da się nawet "wejść'' do owego miasta (a jest to jedno z większych w Polsce). Mam neta 10 Mb/s, więc wszystko powinno śmigać elegancko, a tymczasem mam wrażenie, że ktoś z góry nie chce, żebym wyjechał na studia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edytować posta już nie mogę (a mógłbym, gdyby serwery Gramu się nie zawiesiły), ale zauważyłem, że problem dotyczy tylko Opery. Mógłby wypowiedzieć się ktoś korzystający z tej właśnie przeglądarki? Problem mam właściwie z głowy, ale chciałbym się dowiedzieć, czy to wina przeglądarki, czy u mnie coś nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 23:39, Gumisiek2 napisał:

Edytować posta już nie mogę (a mógłbym, gdyby serwery Gramu się nie zawiesiły), ale zauważyłem,
że problem dotyczy tylko Opery. Mógłby wypowiedzieć się ktoś korzystający z tej właśnie
przeglądarki? Problem mam właściwie z głowy, ale chciałbym się dowiedzieć, czy to wina
przeglądarki, czy u mnie coś nie działa.



Zaraz jak tylko załączą się mapy po prawej stronie powinno wyskoczyć coś w stylu menu, tam wybierz "powrót do starszej wersji". Mi też okropnie muli na tej nowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nie posiadam czegoś takiego. Trudno, będę używał do tego celu Mozilli. Dzięki za pomoc ;-)

BTW. Mieszkam jakieś 10-15 km od Bolesławca, ale akurat nie ująłeś mojej miejscowości na mapie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się stało z Google Maps? Nowe mapy są duużo wolniejsze u mnie, często się zacinają i są mniej czytelne... CZy Google naprawdę już nikogo nie zatrudnia, kto to sprawdza? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2014 o 22:47, Boguslav4 napisał:

Co się stało z Google Maps? Nowe mapy są duużo wolniejsze u mnie, często się zacinają
i są mniej czytelne... CZy Google naprawdę już nikogo nie zatrudnia, kto to sprawdza?
:/

Rozumiem, że przesłałeś swoją opinię o nich. To zależy pewnie od sprzętu/przeglądarki/prędkości łącza. Tzn. co jest mniej czytelne konkretnie? Bo ogólnie to tylko opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2014 o 23:24, ts04 napisał:

> /.../


Tak, tylko opinia. Wcześniej wydawało się, że wszystko było rysowane bez 1000x antyaliasingu. Łącze 25 mb i najnowszy firefox :P
Człowiek zawsze wygłasza opinie, ponieważ gdyby mówił idealnie obiektywną prawdę byłby procesorem z najwyżej dobrze napisanym oprogramowaniem :P Filozofia za 10 centów- zwyczajnie mam wrażenie, że google robi sobie te zmiany losowo. Pomijam, że żeby móc używać jakąkolwiek ich usługę trzeba mieć konto w Google+ (plus nowe bugi). Frustracja wynikająca z przestania działania dotychczas świetnych usług :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2014 o 00:48, Boguslav4 napisał:

> > /.../

Tak, tylko opinia. Wcześniej wydawało się, że wszystko było rysowane bez 1000x antyaliasingu.
Łącze 25 mb i najnowszy firefox :P
Człowiek zawsze wygłasza opinie, ponieważ gdyby mówił idealnie obiektywną prawdę byłby
procesorem z najwyżej dobrze napisanym oprogramowaniem :P Filozofia za 10 centów- zwyczajnie
mam wrażenie, że google robi sobie te zmiany losowo. Pomijam, że żeby móc używać jakąkolwiek
ich usługę trzeba mieć konto w Google+ (plus nowe bugi). Frustracja wynikająca z przestania
działania dotychczas świetnych usług :D


Nie da się ukryć, że poszły w stronę wyglądu a więc i większego obciążenia. Bardziej mi chodzi o to, że mógłbyś konkretnie opisać co składa się na mniejszą czytelność. Losowo raczej nie jakiś kierunek z pewnością mają, choć jeśli chodzi o np. drogi i ich priorytety, to swoimi działaniami przeczy własnym zaleceniom. Jakąkolwiek tzn. jaką np.? Ja używam Gmaila i nie muszę mieć konta, G+, podobnie z YouTube, można mieć konto jednak bez możliwości komentowania. Fora dyskusyjne, również nie potrzeba. Gorzej jak ma się smartphone, tam sporo jest funkcji wymagających tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2015 o 09:50, LastOrder napisał:

Czy klasyczne mapy Google poszły juz w las . Od wczoraj nie mogę się na nie przełączyć
?

Tak, ostatnio wyświetliło się powiadomienie że wyłączają. Najwidoczniej ten smutny dzień nastał dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować