Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

SW: TOR - pierwszy dokument wideo

29 postów w tym temacie

Filmik ten widziałem już wcześniej i bardzo mi się spodobał, fajnie wygląda według mnie zwłaszcza walka z Acklayem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tempo typowe dla gram.pl, wczoraj w nocy już było 12 stron komentarzy. W większości super pozytywnych, więc mamy przy okazji dowód na to, ze dziś wystarczy ludziom byle co z droga licencją rzucić i się będą zachwycać. Nie podano właściwie żadnych nowych informacji, ujawniono za to komiksową grafikę (większa parodia niż to co znamy z WoW''a) i powtórzono zapowiedzi niesamowitej fabuły oraz to jak bardzo wszyscy w BioWare i LA są tym projektem podnieceni - jakby to kogoś interesowało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem... walka wygląda tak sobie. To jest ten rozmach z filmowej sagi? Używanie błyskawic mocy wcale nie przypomina tych filmowych. W sumie to cała potyczka wydaje mi się nieco podobna do cięć mieczem w TFU.

No i nie widzę nigdzie typowych dla Jedi szat z płaszczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę atakował bo po pierwsze tworzą coś nowego mimo, że niby kontynuują kotory. Ludzie czego wy oczekujecie? Głębi? Toż to mmo ono nie jest nastawione na cudowną historię i inne bajery typowe dla starych crpg, tylko na zyski i skuszenie jak największej ilości ludzi. Grafika musi być lekko bajkowa bo zakłada się, że musi wystarczyć na dobrych parę lat a przy fotorealizmie po 2-3 latach zaczęłoby to zwyczajnie przerażać (grafika w WoW nie była parodią, trzeba zauważyć, że wszystkie części Warcrafta były bajkowe i WoW podtrzymywał tradycję). Wiadomo powszechnie, że zapowiadana fabuła to lanie wody, nawet jeśli twórcy sami w to wierzą. Trzeba po prostu poczekać i zobaczyć co z tego wyjdzie, bo wieszanie psów na grze o której jest tyle informacji co praktycznie nic jest prostactwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brr, niestety kolejny KOtor. Klapa to to oczywiscie nie bedzie, ale na zachwyty to chyba tworcy nie licza. Tak mnie to zlosci ze Bioware traci czas na takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 23:03, Zelgadis napisał:

Że tak powiem... walka wygląda tak sobie. To jest ten rozmach z filmowej sagi? Używanie
błyskawic mocy wcale nie przypomina tych filmowych. W sumie to cała potyczka wydaje mi
się nieco podobna do cięć mieczem w TFU.

No i nie widzę nigdzie typowych dla Jedi szat z płaszczami.



1. Nie każdy jedi ubiera się jak żul... niektórzy wolą pancerze ;P
2. Błyskawica mocy woooah dragonball.
3. "Pre-production stage" coś ci mówi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 23:13, Afgncap napisał:

Trzeba po prostu poczekać i zobaczyć co z tego wyjdzie, bo wieszanie
psów na grze o której jest tyle informacji co praktycznie nic jest prostactwem.

Czyli jak rozumiem chodzi ci o to, że twórcy zapowiadają, że ich gra będzie opierać się na wyjątkowo rozwiniętej fabule, ale tak nie będzie bo to niewykonalne w MMO. Ale my mamy się zamknąć i nie wolno nam protestować przeciw takiemu traktowaniu użytkowników, bo to prostactwo? Materiał wideo pokazuje niewiele nowego, to fakt. Pokazuje komiksową grafikę i słabe sekwencje walk (odległe od zapowiedzi twórców), to też fakt. Powtórzono zapowiedzi dotyczące fabuły i jej znaczenia dla gry, co do czego obaj jesteśmy zgodni wyjdzie w najlepszym razie słabo. Więc gdzie tu prostactwo, skoro jest to de facto rozliczanie twórców gry z mizernych owoców ich pracy? Fakt, że owoce te jeszcze nie dojrzały, ale to właśnie teraz community może wpływać na bazowy kształt gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 23:40, temist napisał:

Brr, niestety kolejny KOtor. Klapa to to oczywiscie nie bedzie, ale na zachwyty to chyba
tworcy nie licza. Tak mnie to zlosci ze Bioware traci czas na takie rzeczy.

A co jest złego w KotOR''ach? To że ta gra będzie zręcznościowym grindem w stylu WoW''a, tak bardzo odległym od KotOR''a mimo zapowiedzi twórców, będzie jej podstawowym problemem. BioWare zresztą już nie ma dość weny i siły twórczej, by wydać naprawdę dobre cRPG, co świetnie pokazali w Mass (d)Effect.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 23:54, Furusu napisał:

1. Nie każdy jedi ubiera się jak żul... niektórzy wolą pancerze ;P

Taa... pancerz pasuje do Jedi jak nie wiem co...

Dnia 13.12.2008 o 23:54, Furusu napisał:

2. Błyskawica mocy woooah dragonball.

A to w DB było coś takiego? Oh, well...

Dnia 13.12.2008 o 23:54, Furusu napisał:

3. "Pre-production stage" coś ci mówi?

Mówi mi, że póki co jest mizernie i nie zapowiada się, by było lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 03:07, Zelgadis napisał:

> 1. Nie każdy jedi ubiera się jak żul... niektórzy wolą pancerze ;P
Taa... pancerz pasuje do Jedi jak nie wiem co...


Nie wiem gdzie ty tam widzisz Jedi w pancerzach/zbrojach... Chyba, że tobie się wydaje, że w tej grze każdy będzie Jedi, to się grubo mylisz - na niektórych screenach nie są Jedi, tylko inne klasy (np ten Kel-Dorian z karabinem i w zbroji). Po za tym, radzę tobie zobaczyć jak wygląda choćby sam Luke Skywalker czy Kyle Katarn w Jedi Knight, jakoś nie noszą płaszczy z wielkim kapturem, tylko zwykłe ciuchy. Ale jak się przyjrzysz, to również i te zobaczysz na tym filmiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się tam podobają walki nie wiem co do nich macie :)
Pancerze też spoko, tam chyba jednak nie było jedi tylko jakieś inne klasy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 23:59, Graffis napisał:

> To że ta gra będzie zręcznościowym grindem w stylu WoW''a,
tak bardzo odległym od KotOR''a mimo zapowiedzi twórców, będzie jej podstawowym problemem.


Zrecznosc w Wowie? przydatna w PvP, ale bez przesady. W Wowie najwazniejsza jest znajomość własnej klasy, i wspoldziałanie i dyscyplina w raidach - reszta sama przychodzi.
A KoTory dla mnie były tak nudne ze II przeszedłem moze do połowy. Walki strasznie proste, droga prosta jak w morde strzelił, nie było nawet nad czym pomyslec, wszystko podane na tacy. Oczywiscie miło sie zaczyna grac ale po kilku godzinach robi sie cholernie nudno bo nie ma zadnych wyzwań.

Dnia 13.12.2008 o 23:59, Graffis napisał:

BioWare zresztą już nie ma dość weny i siły twórczej, by wydać naprawdę dobre cRPG, co
świetnie pokazali w Mass (d)Effect.


Och potrafiliby, ale ci z góry naciskaja ich na gry coraz bardziej konsolowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 03:44, Sth`Devilish napisał:

Nie wiem gdzie ty tam widzisz Jedi w pancerzach/zbrojach...


Nigdzie nie napisałem, że widzę. Napisałem, że nie widzę typowych dla Jedi szat z kapturem/płaszczem. O pancerzach napisałem odpowiadając na posta.

Dnia 14.12.2008 o 03:44, Sth`Devilish napisał:

Chyba, że tobie się wydaje,
że w tej grze każdy będzie Jedi, to się grubo mylisz - na niektórych screenach nie są
Jedi, tylko inne klasy (np ten Kel-Dorian z karabinem i w zbroji).


90% tego, co było do tej pory pokazane, to walki na miecze. Jeden/dwa inne screeny różnicy nie zrobią.
Mogę się oczywiście mylić i w sumie mam taką nadzieję.

Dnia 14.12.2008 o 03:44, Sth`Devilish napisał:

Po za tym, radzę tobie
zobaczyć jak wygląda choćby sam Luke Skywalker czy Kyle Katarn w Jedi Knight, jakoś nie
noszą płaszczy z wielkim kapturem, tylko zwykłe ciuchy. Ale jak się przyjrzysz, to również
i te zobaczysz na tym filmiku.


Tak, widziałem. W KoTOR też można było zauważyć gdzieniegdzie coś na wzór tuniki zamiast szat.
Nie mówię, że to źle. Ale na niektórych concept artach TOR widziałem Jedi w typowej dla nich szacie i po prostu bardziej mi takie coś odpowiadało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam mimo wszystko czekam na tą grę :P
Na razie pogrywam w Guild Wars ale chciałbym pograć w coś bardziej MMO niz CO :P
Jeśli jednak będzie abonament to nie po gram ale być może mikrotransakcja więc czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 23:56, Graffis napisał:

> Trzeba po prostu poczekać i zobaczyć co z tego wyjdzie, bo wieszanie
> psów na grze o której jest tyle informacji co praktycznie nic jest prostactwem.

Czyli jak rozumiem chodzi ci o to, że twórcy zapowiadają, że ich gra będzie opierać się
na wyjątkowo rozwiniętej fabule, ale tak nie będzie bo to niewykonalne w MMO. Ale my
mamy się zamknąć i nie wolno nam protestować przeciw takiemu traktowaniu użytkowników,
bo to prostactwo? Materiał wideo pokazuje niewiele nowego, to fakt. Pokazuje komiksową
grafikę i słabe sekwencje walk (odległe od zapowiedzi twórców), to też fakt. Powtórzono
zapowiedzi dotyczące fabuły i jej znaczenia dla gry, co do czego obaj jesteśmy zgodni
wyjdzie w najlepszym razie słabo. Więc gdzie tu prostactwo, skoro jest to de facto rozliczanie
twórców gry z mizernych owoców ich pracy? Fakt, że owoce te jeszcze nie dojrzały, ale
to właśnie teraz community może wpływać na bazowy kształt gry.


Owoce jeszcze nie są nawet zielone w tym problem, a fabuła w mmo jest nie tyle niewykonalna co wykonanie jej w przyzwoitym stopniu jest bardzo trudnym zadaniem i mało prawdopodobne, że im się uda, niemniej jednak jest na to szansa, choć pewnie wyjdzie z tego tyle co w np. GW. Chodzi mi o to, że nie warto krytykować gry która nawet nie jest jeszcze w fazie beta nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować