Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Problemy serii Need for Speed

158 postów w tym temacie

Panowie z EA po prostu na siłę trzymają się obrazu wyścigów po ukazaniu się filmu "Szybcy i wściekli". Ten film był wg mnie gwoździem dobijającym trumnę NFS. Najgorsze jest to,że niedługo wyjdzie kolejna część filmu i boję się,że w tym samym czasie pojawi się nowy NFS bazujący ponownie na tym samym schemacie. Nie to żebym miał coś do samego filmu,bo jako lekkie kino da się go strawić, ale nie uważam by to była dobra podwalina pod serię gier jaką jest NFS. Dobrze by było,gdyby w końcu przejżeli przez swoje klapki na oczach i stworzyli grę w której głównie chodzi o ściganie się drogimi albo na prawdę fajnymi i wyjątkowymi samochodami po wymagających ale też szybkich drogach,a nie tuningowanie samochodu i obklejanie go toną plastiku i karbonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przed chwilą wróciłem z Empik-u z NFS Most Wanted - czekałem na Undercover, mając nadzieję na "to samo i jeszcze więcej" co w Most Wanted, a dostaliśmy "dużo mniej, dużo gorzej, za te same pieniądze". Tak więc sorry, ale na pewno nie będę utrzymywał EA w błędnym przekonaniu o ich nieomylności i oby licznik stanu ich konta spowodował, że pójdą po rozum do głowy.
BTW. Wg mnie nie trzeba kończyć z tą serią, niech się tylko wezmą porządnie do roboty i wydadzą coś błyskotliwego i świeżego gdzieś za dwa lata, a nie koniecznie za rok i koniecznie przed gwiazdką, bo jeśli tak zrobią, to zdziwię się gdy następna część dostanie więcej niż 50/100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie need for speed zakończył się na MW. Moim zdaniem EA myślało że na samej marce będzie ciągnąć serie i sie ostro przeliczyli :)
Jednakże od początku to raczej nie był dobry pomysł, undecover wydany został bodajże w jakiś rok, tzn stworzony w rok. Więc nie ma co gier na szybko robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest z serią Need for Speed od samego początku, ale nie powiem, żeby mnie szczególnie zmartwiło zaprzestanie wydawania kolejnych gniotów pod tą legendarną nazwą. NFS... zmienił oblicze po odcinku Porsche, a zaczął umierać po Most Wanted. Każda kolejna część była wierną kalką poprzedniej +/- parę rzeczy i drobne grzebanie w silniku graficznym i interfejsie. O tak, Elektronicy musieli by się bardzo, ale to bardzo postarać, aby ożywić tą serię... Proponowałbym powrót do początku, do ostrej jazdy nieokraszonej bzdurną fabułą, pełne adrenaliny pościgi policyjne i najszybsze auta świata a nie mydelniczki typu Grande Punto, Golf czy inne auta dla ludu. NFS było grą o supersamochodach! Sugeruję więc coś w kierunku Test Drive: Unlimited.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NfS zszedł na psy i wie o tym każdy, dobrze, że tak się stało. Może tą przerwę wykorzysta się na dopracowanie tego tytułu na nowo i poprawienie wizerunku, tak jak to było w przeszłości (np. NfS: Porshe! )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie NFSy po MW to już nie to samo. Underground''y były całkiem znośne, a Most Wanted właśnie najbardziej mnie wciągnął w całej serii. Ale teraz czas ustąpić GRID''owi i TDU...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas wreszcie skończyć temat beznadziejnego "tjuningu" i pustej fabuły o policjantach i złodziejach i wrócić do korzeni serii. NFS był grą o supersamochodach i taki powinien zostać. Bardzo udana była odsłona NFS Porsche, może więc warto kontynuować ten pomysł i przedstawić w kolejnej odsłonie NFS inną wielką markę, np. Alfa Romeo lub Ferrari.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam lata świetności, - ale nie ze starszych z serii NFS - kiedy to wszyscy zagrywali się w Undergrounda, kto miał kompa, to tylko o niej gadał. Co tu się dziwić dobra gra, dwójka także. ;) A teraz być może zawieszenie serii na parę lat, bo żeby ta marka zniknęła to chyba niemożliwe. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Most Wanted z tych nowych był najlepszy... bo był lekkim połączeniem UG i starszych części. W nowych... światła, shadery... i w UC KRETYŃSKI model jazdy... przypominający GRIDa :x
Teraz, te nowe gry to "emulator Need for Speed''a"
Lepiej, żeby EA wstrzymało ten cyrk... ale nieee, $$$$ najważniejsze... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu ten szit się zatrzymał myślałem że nowe simsy się tworzą. Most Wanted i pierwszy underground to były perełki w które z chęcią przyciąłem, ale inne już wydania to taka lipa że szkoda nawet by było marnować łącza by ściągnąć podróbę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 19:00, kamils17 napisał:

Jest z serią Need for Speed od samego początku, ale nie powiem, żeby mnie szczególnie
zmartwiło zaprzestanie wydawania kolejnych gniotów pod tą legendarną nazwą. NFS... zmienił
oblicze po odcinku Porsche, a zaczął umierać po Most Wanted. Każda kolejna część była
wierną kalką poprzedniej +/- parę rzeczy i drobne grzebanie w silniku graficznym i interfejsie.
O tak, Elektronicy musieli by się bardzo, ale to bardzo postarać, aby ożywić tą serię...
Proponowałbym powrót do początku, do ostrej jazdy nieokraszonej bzdurną fabułą, pełne
adrenaliny pościgi policyjne i najszybsze auta świata a nie mydelniczki typu Grande Punto,
Golf czy inne auta dla ludu. NFS było grą o supersamochodach! Sugeruję więc coś w kierunku
Test Drive: Unlimited.


Dobrze powiedziane, te watki fabularne rzeczywiscie sa totalna bzdura. Pierwzego NFSa jakiego widzialem na oczy byl NFS II, ale ze wzgledu na 4 MB karte graficzna nie bylem w stanie w niego grac. Potem brat zakupil TNT 2, a w tym samym czasie w moje rece wpadl NFS III. Gralem w to dobre 2 lata, z kumplami, z bratem... Podlaczalo sie pada do kompa i scigalo przez dlugie godziny... Trojka byla na prawde niesamowita, zadnej cholernej fabuly, tylko gliniarze i reszta przeciwnikow. Wozy policyjne tez byly jakos solidnie zaprogramowane. Zeby ich zgubic trzeba bylo sie nie lada nameczyc... a teraz w tych nowych NFSach policja to jakas totalna pomylka. w MW jak i UC trzeba jezdzic za policja.. a do tego nie uciekac zbyt szybko zeby ich nie zgubic... :)) Jako tako mozna to usprawiedliwic tylko tym, ze w tych grach jedzi sie po miescie, a w NFSie III trasa jednak byla zamknieta, co jednak nie zmienia faktu ze kazde okrazenie bylo cholernie emocjonujace. Gra miala tylko 8 tras ale to nie przeszkadzalo zeby przechdozic je po 1000 razy, bo to sie po prostu nigdy nie nudzilo.
Chyba wolalbym zeby wyscigi znowu wrocimy na zamknieta trase w stylu Hot Pursuit. Tym nowym NFSom daleko do starej dobrej trojki :)
A i Porsche... bylo odwaznym i trafnym posunieciem. Przechodzilem kariere z przyjemnoscia :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

diabolit - Trójka to najlepsza część ever :) Z chęcią zobaczyłbym na przykład: Need For Speed: Legends, czyli remake w nowej grafice z kompilacją najlepszych tras ze wszystkich części i dużą ilością cudnych egzotyków... :) Brak otwartego świata w niczym by mi nie przeszkadzał, ważne by było żeby wyścigi były emocjonujące oraz ciekawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować