Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Problemy serii Need for Speed

158 postów w tym temacie

Uważam że mają za swoje ponieważ to są tak zwane odgrzewane kotlety , generalnie gra przestała się podobać już od Carbona i powiem szczerze że te NFS są coraz gorsze ....
Kiedy odpaliłem Undercover''a to się załamałem czułem się jak bym kupił coś w stylu "Super Gra" z kiosku za 10zł :/ .
Kiedyś dość dobrą serią EA Games była seria Underground pierwsza część jak i druga.
Sądze że chcą podbijać zbyt szybko rynek prace nad produkcją trwają rok a nie dwa trzy lata jak kiedyś przez co odbija się to na jakości ponieważ nie są odpowiednio z optymalizowane i dopracowane co mnie wcale nie cieszy.
Weźmy pod uwage popularną produkcje Rockstar games wiadomo o czym mówie Grand Theft Auto nad grą pracują około 3 lat i widać efekty (: GTA przeważnie zostaję grą roku albo nawet zawsze :D .
Osobiście z samochodówek wole Gran Turismo albo Midnight Club Los Angeles ale mam nadzieje że EA przerwie pechową serie NFS i będzie jak kiedyś on poprostu zaskakiwał (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najzabawniejsze jest to że niby zmienili system tworzenia gry z roku na 2 lata, ale za to jeden rok poświęcają na skonwertowanie gry na konsole xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zagrywałem się specjalnie w żadną z części, ale biernym okiem obserwatora mogę stwierdzić, że to byłaby słuszna decyzja, gdyż NFS ciągnie się trochę jak simsy: za każdym razem próbują wymyślić na siłę coś nowego, a gra robi się po prostu słaba i nudna. Tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 22:37, Blizzard Beast napisał:

No to teraz - won z dupami, won z fabułą, won z ziomami, won z leszczarskimi samochodami,
won z otwartym miastem, won z wizualnym tuningiem, won z głupkowatymi trybami, won z
elo soundtrackiem. Dajcie samochody za milion dolców, piękne trasy pomiędzy miastami,
ogromne prędkości i będzie bomba. A nie, poczekajcie. Chyba starczy mi Test Drive Unlimited.

Przypominają mi sie pierwsze NFS... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NFS skończyła się na Porshe Unleashed. NFSV i naówczas działające Motorcity Online to obraz NFSa jaki chce zapamiętać. To czasy gdy seria się rozwijała. I oczekiwanie na kolejną część było przepełnione zapytaniami ''''co więcej jeszcze zrobią żeby urealnić zabawę''''.

Po przejęciu tytułu przez BlackBox zaczęły się coroczne listopadowe premiery teledysków podszywających się pod szyld NFS.

Dopiero Test Drive Unlimited pokazał jak można było zrobić grę samochodową która była nowatorska i dawała frajdę z samej jazdy, bez konieczności robienia na siłę fabuły czy oklejania auta spojlerami i naklejkami.''''

Na tej fascynacji jazdą samochodem i przyjemością z samej tej czynności opierał się sukces oryginalnego The Need For Speed w 1996.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu ktoś w EA ruszył mózgiem. Ciągniecie dalej tej serii było by tylko naciąganiem graczy na ich ciężko zarobione piniądze. Niech wymyślą coś nowego. Dla mnie seria NFS skończyła się na drugiej czesći Underground i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie najnowszy NFS się podoba. Bardzo się obawiałem o jakość po Pro Street, który był dnem (kupiłem go w ciemno i grałem tylko godzinę). W Undercovera grałem u kumpla i dopiero podjąłem decyzję o zakupie. Moim zdaniem takie niskie oceny nowych NFS są spowodowane tym, że ludzie spodziewają się cudów po czymś z czego cudu się zrobić nie da. Jeśli mam oceniać serię NFS to najlepiej wspominam:
1.NFS MW
2.Undercover
3.Carbon
4. Underground 2 5. Pro Street
Mam nadzieje, że mimo wszystko to tylko plotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porshe 2000 to był NFS potem Undergrund był przełomem ale ja pokochałem MW najlepszy NFS jaki wyszedł a Pro Streeta i Undercovera nawet nie miałem nawet pirata Carbon mnie zniechęcił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hłe hłe hłe :P A ja chyba już po raz 2 powtórze, że troszeczkę nie dowierzam tym, co piszą od jakiegoś czasu "Porsche wymiatało, Undergroundy beee ..." bo pamiętam jakie panowało ogólne podniecenie gdy Underground I, II I Most Wanted wyszły, a co do NFS to mało mnie obchodzi co się z nim stanie bo i tak następne części byłby takie same jak 7 ostatnich a za takie coś to ja dziękuję. Zresztą jak nie NFS to zaraz zrobią "zastępczą" ścigałke i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech dogadają się z jakimś producentem z tradycjami i zrobią "remake" Porszaka. Chętnie bym pośmigał za kółkiem historycznych Jaguarów, czy Ferrari... Za licencję mniej pewnie zapłacą, model jazdy mogą żywcem przenieść z Porsche - jak dla mnie był idealnym kompromisem na linii arcade-realizm. Skoro NFS już od lat pożera własny ogon, to niech chociaż wbije zęby w najsmaczniejszy jego kawałek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 10:36, Arachnos napisał:

> Nie wiem zabardzo skąd te niskie oceny. Sam grałem w Undercober i spodobał mi się
nieźle.
> Może to dlatego że wcześniej nie grałem za dużo w tę serię. Pewnie wyjadacze już
się
> trochę zanudzili. Bo można powiedzieć że to jedno i to samo cały czas. :P wyścigi,
albo
> nocne, albo z policja.. wydaje mi sie to trochę monotonne. Chociaż nie umniejszam
tej
> grze, nowi w temacie powinni się dobrzę nią bawić.
pod warunkiem, że im się ściana przed samochodzem na wyścigu nie wczyta xD


właśnie to mnie troche zdziwiło. na moim sprzęcie grze zdarza się czasami nieprzyjemnie zwolnić, to rzadkość, ale przyjemność spada. Mogliby napisać engine od nowa. Myśle jednak że gdyby nie wypuszczali gdzieś tak przez 3 lata nowego NFS ludzie by zatęsknili i wszystko byłoby w porządku znów, wysokie oceny itp. oczywiście gdyby produkt pod innymi względami nie był marny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety gra z serii NfS nie mają już tej świetności niż powiedzmy kiedy powstawały części pt. Underground... Hot Pursuit 2... po prostu nic nowego ani nowatorskiego nie ujrzeliśmy powiedzmy po undergroundzie 2... powiedzmy sobie szczerze... Most Wanted to była tylko podróbka Underground 2 w ciągu dnia i z marnymi aktorami... Crabon... to były okrojone wyścigi gdzie grało się jako tako... Pro Street nie była złą częścią ale to już nie ta sama gra... Undercover to po prostu Most Wanted w kolorowym mieście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah, pamiętam te czasy jak nfs był najlepszą samochodówką Kuzyn miał Underground 1. Jak zobaczyłem to, ta powalająca kiedyś grafika, wyścigi i wogóle, musialem to mieć! Grałem chociaż cięło mi na najniższych, potem Underground 2. Także mnie wciągnął na długie godziny, a następnie Most Wanted dostałem od starego na PS2 wraz z tą właśnie konsolą. Rżnąłęm ile mogłem :D Kupiłem carbona. Pograłem ze 2-3 dni, i poszedł na półkę. ProStreet już nawet nie kupiłem. Undercover? Wykasowałem 3 dni po instalacji. Jak można grać w coś jak wie, że się to przejdzie. Ta gra jest zbyt łatwa, byłem znudzony, właczyłem se UC i dalej nudą zajeżdżało, poszedłem oglądać telewizję. Lepiej jakby przejął serię tylko Criterion, bo wpychanie się do ich studia raczej nie będzie dobrym wyborem. Ci sami ludzie co schrzanili grę. Oby Criterion Games przemówił im do mózgu. A ja idę dalej się lansować IV :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 22:31, Myszasty napisał:

Niech dogadają się z jakimś producentem z tradycjami i zrobią "remake" Porszaka. Chętnie
bym pośmigał za kółkiem historycznych Jaguarów, czy Ferrari... Za licencję mniej pewnie
zapłacą, model jazdy mogą żywcem przenieść z Porsche - jak dla mnie był idealnym kompromisem
na linii arcade-realizm. Skoro NFS już od lat pożera własny ogon, to niech chociaż wbije
zęby w najsmaczniejszy jego kawałek...


A może by tak klona MW i UG tylko że w realiach lat 50 lub 60 lub 70-tych? Ówczesne wozy (jakiś amerykański brontozaur z wielkimi statecznikami), ówczesny tuning (jeszcze większe stateczniki) i klimat (fryzury na Elvisa a soundtracku rock''n roll bejbe!!!). No i miasto wyjęte żywcem z pierwszej części Powrotu do przyszłości. Ja się piszę na coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie do EA doszło, żę trzeba zrobi sobie przerwę w poszukiwaniu weny twórczej- ale lepiej późno, niż wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim naprawdę dobrym NFS''em był Carbon. A jego poprzednik, Most Wanted, był najlepszą samochodówką w jaką kiedykolwiek grałem. Fabula odegrała tam decydującą rolę. Poza tym, te samochody... Fajnie takimi pojeździć, choćby w grze ;).
ProStreet''a sknocili tym, że usunęli uliczne wyścigi oO. To jakieś nieporozumienie... to tak jakby rozgrywka w Medal of Honor miała się toczyć w Iraku albo Wietnamie -.-''. Mimo dobrej grafiki i zniszczeniom samochodów, gra jest dużo słabsza od poprzednika.
Undercover- gra dla napalonych 10cio latków, takich, co się Tokio Drift naoglądali...

Jeśli ta informacja to prawda, to bardzo dobrze. Przydałaby się chłopakom z EA chwila namysłu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah...można powiedzieć w tym wypadku ,że wszystko się kończy. Odgrzewanie niemal tego samego placka od kilku lat jak widać nie daję już efektów :P. Jak dla mnie EA jeszcze się starało do NFS:MW ,a potem to do kolejnych serii nawet mi się nie chciało po nie sięgać...zazwyczaj nawet już ignorowałem to co nowe części. EA może się teraz na czymś innym skupi konkretnie...aby ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować