• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Chlorofil

Kupiłem komputer ale mam pewne obawy...

Pytanie

Witajcie. Zakupiłem komputer na allegro.

Oto link:
http://allegro.pl/item500323053_amd_athlon_3000_220gb_1gb_ram_monitor_tanio.html

Kupiłem go bez monitora za 450 zł ale mam pewne obawy... czy aby nie za tanio ? Nie jest to podejrzane ? Jak myślicie ?

Prosiłem użytkownika aby zrobił mi zdjęcia... na których widać ile komputer ma ramu jaki procesor itp.

Ale nie podoba mi się, że pisze na jedynce procesor 3000+ a czemu nie pisze np. 3.0 GHz ? Czy tak powinno pisać ? A i czemu Ram 1GB jest podany w takiej jednostce. Też tak macie ?

Co do zdjęcia nr. 2 nie podoba mi się, że są pokazane 2 karty graficzne ?

Co o tym myślicie ? Czy mogę spać spokojnie ?

20081214182154

20081214182313

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

36 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 14.12.2008 o 18:23, Chlorofil napisał:

Ale nie podoba mi się, że pisze na jedynce procesor 3000+ a czemu nie pisze np. 3.0 GHz


Zacznijmy od tego, że 3000+ to nie jest 3.0 GHz tylko 2.0 GHz. "3000+" to tylko oznaczenie modelu mające na celu zmylić nieobeznanych w sprzęcie komputerowym ;)

Dnia 14.12.2008 o 18:23, Chlorofil napisał:

? Czy tak powinno pisać ? A i czemu Ram 1GB jest podany w takiej jednostce. Też tak macie
?


Może tak jest podawane w Windows 2000 :) Ważne, że wychodzi na jedno i to samo.

Co do ceny, to ja bym tyle nie dał i przede wszystkim nie kupowałbym w ciemno :P Gość nawet nie raczył napisać jakie tam są kości/kość RAM, jaki model karty graficznej (swoją drogą karta jest słabiutka, raczej w niewiele nowszych gier na niej pograsz i mówię to uwzględniając do kilku lat wstecz), jakie dyski twarde, obudowa wygląda po prostu mizernie (pewnie w środku temperatura jak w piecu), nawet nie zamieścił jakichś wyników testów sprawności dysków twardych (jak ci się okaże, że masz bad sectory, to i tak będziesz musiał potem kupić nowy) i RAMu. Ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.12.2008 o 18:23, Chlorofil napisał:

Kupiłem go bez monitora za 450 zł ale mam pewne obawy... czy aby nie za tanio ? Nie jest
to podejrzane ? Jak myślicie ?

Tanio, ale nie podejrzanie. Na allegro, dopóki nie trafisz na jelenia, nie sprzedasz części (zwłaszcza używanych) w cenie rynkowej.

Dnia 14.12.2008 o 18:23, Chlorofil napisał:

Prosiłem użytkownika aby zrobił mi zdjęcia... na których widać ile komputer ma ramu jaki
procesor itp.
Ale nie podoba mi się, że pisze na jedynce procesor 3000+ a czemu nie pisze np. 3.0 GHz
? Czy tak powinno pisać ? A i czemu Ram 1GB jest podany w takiej jednostce. Też tak macie

3000+ nie oznacza taktowanie 3.0GHz, tylko że procesor jest równy mocą procesorowi Intela o taktowaniu 3.0 (poprawcie mnie, jeśli się mylę). To standardowe - starsze procki AMD były wydajniejsze od odpowiadających im procków Intela i tak już były nazywane.
RAM - Win 98 (?) całkiem możliwe, że tak widzi RAM. Nie ma powodu do obaw.

Dnia 14.12.2008 o 18:23, Chlorofil napisał:

Co do zdjęcia nr. 2 nie podoba mi się, że są pokazane 2 karty graficzne ?

Chyba lepiej dwie niż jedna...? :P Może coś ze sterami skopane, ale jest grafa zintegrowana dodatkowo, albo czort wie co. Spokojnie....

Dnia 14.12.2008 o 18:23, Chlorofil napisał:

Co o tym myślicie ? Czy mogę spać spokojnie ?

Ja bym się nie denerwował. Zawsze możesz reklamować, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.12.2008 o 19:06, Sth`Devilish napisał:

raczej w niewiele nowszych gier na niej pograsz i mówię to
uwzględniając do kilku lat wstecz


No jak to ? To nawet nie pogram w takiego Carbona ? Albo TR: Legend ?

Przecież nawet F.E.A.R obsługuje tą kartę czy nawet Wiedźmin.

Naprawdę nie pogram w te gry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.12.2008 o 19:34, Chlorofil napisał:

Przecież nawet F.E.A.R obsługuje tą kartę czy nawet Wiedźmin.

Naprawdę nie pogram w te gry ?

Obsługiwanie swoją drogą, wydajność - swoją :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.12.2008 o 19:34, Chlorofil napisał:

Naprawdę nie pogram w te gry ?

Mogłeś pytać wcześniej, a nie po fakcie... Możesz się wycofać? Bo jeżeli chcesz na tym czymś grać w te gry to chyba mija się ten zakup z celem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Procesor jeszcze w miarę wystarcza do nowszych gier (sam mam niewiele lepszy, bo 3200+), ale RAMu masz o wiele za mało (teraz minimum 2 GB to standard, najlepiej 4 GB), a karta graficzna jest oparta o układ pochodzący z... 2002 roku. I nawet wtedy nie była to wydajna karta, bo to był taki zubożały x1050, który w dodatku obsługuje co najwyżej DX 9.0 (a to już eliminuje możliwość pogrania w niektóre z gier). O Wiedźminie zapomnij - u mnie na 3200+, 2 GB RAM i x1600 potrafił się ciąć... F.E.A.R. raczej też sobie wybij z głowy, ta gra nie dość że wyprzedza twój sprzęt o 3 lata, to jeszcze jest słabiutko zoptymalizowana... Tomb Raider Legend prawdopodobnie w ogóle się u ciebie nie uruchomi, bo twoja karta nie obsługuje DirectX 9.0c, a co najwyżej 9.0...

I apropo tego sprzętu i ceny za niego - ja za 2000 zł kupiłem kilka razy lepszy sprzęt od twojego prawie 2,5 roku temu... Za te 2 tysiaki kupiłem wyłącznie markowy sprzęt, bardzo drogą obudowę i zasilacz oraz dostałem na to gwarancje 1/2 lat. Ty za 500 zł kupiłeś sprzęt, na którym nie pograsz w zbyt wiele gier, bez gwarancji i nawet nie wiadomo jakiego producenta... Ja bym nie dał za niego więcej niż 200 zł, być może 300 zł gdyby to były dobre modele znanych producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra, koniec tematu. Widziałem filmiki jak gościu grał na tej karcie w Crysisa i jeszcze taki gdzie gościu prezentował komputer swój gdzie miał Radeona X600 a potem prezentował gry na półce jakie ma i miał ProStreet''a, TDU, CoD 4. Po prostu się nie znacie. Na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.12.2008 o 07:10, Chlorofil napisał:

Dobra, koniec tematu. Widziałem filmiki jak gościu grał na tej karcie w Crysisa i jeszcze
taki gdzie gościu prezentował komputer swój gdzie miał Radeona X600 a potem prezentował
gry na półce jakie ma i miał ProStreet''a, TDU, CoD 4. Po prostu się nie znacie. Na razie.

Możesz zapodać linki do tych filmików? Z ciekawości zobaczę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.12.2008 o 07:10, Chlorofil napisał:

Dobra, koniec tematu. Widziałem filmiki jak gościu grał na tej karcie w Crysisa i jeszcze
taki gdzie gościu prezentował komputer swój gdzie miał Radeona X600 a potem prezentował
gry na półce jakie ma i miał ProStreet''a, TDU, CoD 4. Po prostu się nie znacie. Na razie.


Ty się nie znasz. Haha na tej karcie nie wiem czy Far Cry by płynnie chodził, a co dopiero Crysis czy CoD 4. Jak chcesz se pograć w nowe gry na kompie za 500 zł (i tak przepłaciłeś) to powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.12.2008 o 09:28, Chlorofil napisał:


Na filmiku widać jak gość chwali się swoim PC-złomem i grami, które zapewne tylko kurzą się na półce... Bo raczej mało która z nich działałaby przyzwoicie na takim sprzęcie (chyba, że wystarcza tobie 800x600 i najniższe detale).

Dnia 15.12.2008 o 09:28, Chlorofil napisał:


Tutaj natomiast widać jak gość faktycznie uruchamia Crysis na podobnym do twojego sprzęcie... i jak sam przyznaje w komentarzach, gra na najniższych ustawieniach grafiki i że czasami FPS spadał mu poniżej 1 fps i musiał czekać 24 sekundy aż gra się odwiesi. Istna re-we-la-cja! xD Po za tym on tam się bawi modami do gry, a nie samą grą, bo ta pewnie w ogóle by nie chodziła jak należy...

Tak czy siak, na tym kompie gry będą wyglądać gorzej jak na PS2, które jest nawet tańsze od tego co kupiłeś :P Smutne, ale prawdziwe. Na przyszłość nie kupuj sprzetu w ciemno, widać że nie masz zielonego pojęcia na ten temat. Za te 450 zł z pewnością możnaby znaleźć 2 razy lepszy sprzęt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale Panowie i Panie, po co my się będziemy wysilać i rozpisywać, skoro kolega sam wie lepiej, wyrażając to w krótkim i zwięzłym: "Po prostu się nie znacie. Na razie.". Z ludźmi, którzy tak samo twierdzą mam do czynienia dosyć często, który nie przetłumaczysz, że GeForce 8800 Ultra może być lepszy od niektórych 9xxx, albo, że czterordzeniowy Quad 2.4 GHz to wcale nie 2.4 GHz x 4. Niestety, kolega przyzna nam rację dopiero, gdy odpali Crysisa na tym... hmm... potężnie wydajnym PeCecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.12.2008 o 15:34, Jaki Ganh1 napisał:

Ale Panowie i Panie, po co my się będziemy wysilać i rozpisywać, skoro kolega sam wie
lepiej, wyrażając to w krótkim i zwięzłym: "Po prostu się nie znacie. Na razie.". Z ludźmi,
którzy tak samo twierdzą mam do czynienia dosyć często, który nie przetłumaczysz, że
GeForce 8800 Ultra może być lepszy od niektórych 9xxx, albo, że czterordzeniowy Quad
2.4 GHz to wcale nie 2.4 GHz x 4. Niestety, kolega przyzna nam rację dopiero, gdy odpali
Crysisa na tym... hmm... potężnie wydajnym PeCecie.


Ale kto tu mówi o Crysisie ? Ja chcę tylko pograć w takie gry jak Total Overodose który na moim obecnie komputerze czyli:
AMD Athlon 1.2 GHz
256 MB RAMu i
Geforce 2 MX 400

Nawet nie chce odpalić.

Czy to naprawdę jest niemożliwe ? Lub żebym pograł w takiego Just Causa, kto tu mówi o jakimś CoDzie 4 przecież aż tak dużo nie wymagam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Just Cause nawet na dwurdzeniowym procesorze by ci ścinał a, a nie mówiąc o tym co żeś kupił

Wiesz że większość gier wymaga od karty graficznej Shader Model 3.0 , a twoja karta ma max 2.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No teraz to żeś przywalił. Just Cause ma znacznie wyższe wymagania od Call of Duty 4... a co do kompa to powiem tyle: Moim zdaniem kupowanie komputera z Allegro to chyba największa głupota jaką można zrobić. Kupujesz stary złom od niewiadomo kogo. Znacznie lepiej jest samemu złożyć kompa od podstaw (przecież możesz spytać tu na gram.pl z jakich części najlepiej), korzystając ze sklepów internetowych. Tak wyjdzie dużo lepiej. Co prawda napewno taki komp bedzie trochę więcej kosztować, ale według mnie i tak warto, tym bardziej że na takim sprzęcie wszystkie najnowsze gry pójdą bez problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować