Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niebranżowa prasa analizuje sytuację PS3. "Jest źle", "statek tonie" i inne takie...

136 postów w tym temacie

J sam bym kupił Xklocka lub PS3,jakby można było na nich grać na klawiaturze i myszce,bo na padzie to ja nie potrafie grać ;P,a na klawiaturze i myszce to ja wymiatam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 19:42, Rafix 06 napisał:

CNN należy przecież do Microsoft Corporation... Jakie bzdury


Bzdurę to akurat TY napisałeś. CNN należy do Time Warnera (dawniej AOL Time Warner) - drugiego w rankingu z największych konglomeratów medialnych (obok News Corporation, Walt Disney Company, CBS Corp, Viacomu, Vivendi i... Sony :))

Meykan: o żeby Ci żyła nie poszła. Fanatyzm zawsze prędzej czy później prowadzi do rozlewu krwi, wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 22:56, pawel 2341 napisał:

J sam bym kupił Xklocka lub PS3,jakby można było na nich grać na klawiaturze i myszce,bo
na padzie to ja nie potrafie grać ;P,a na klawiaturze i myszce to ja wymiatam ;D


Sam tak myślałem, ale po przejściu w jakieś 3 dni (po szkole grania) Gears of War 2 na poziomie weterana (nie pamiętam jak się ten po normalnym nazywał) się po woli przyzwyczaiłem i teraz tylko szlifuje się na padzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten fragment: "The differences between Blu-Ray and DVD are hard to see on a TV less than 50" podważa chyba cały tekst. Tekst nie jest pozbawiony błędów.

Na golu jest identyczny temat więc można poczytać zmagania na dwóch frontach wojennych:)

@pawel 2341: FPSy na konsolach mają wyższy fov (kąt widzenia, im wyższy tym niższa prędkość. Na PC jest to zazwyczaj 90*) dlatego o takie sprawy nie ma co się martwić. I wymiatać na padzie też można ale o starciach PC vs konsole w jakieś grze lepiej zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 23:00, Lukas Unspoken napisał:

> J sam bym kupił Xklocka lub PS3,jakby można było na nich grać na klawiaturze i myszce,bo
> na padzie to ja nie potrafie grać ;P,a na klawiaturze i myszce to ja wymiatam ;D

Dnia 14.12.2008 o 23:00, Lukas Unspoken napisał:

Sam tak myślałem, ale po przejściu w jakieś 3 dni (po szkole grania) Gears of War 2 na
poziomie weterana (nie pamiętam jak się ten po normalnym nazywał) się po woli przyzwyczaiłem
i teraz tylko szlifuje się na padzie ;]



Dokładnie, granie na padzie wcale nie jest takie za jakie PCiarze to mają.
Sam na przykład nie wyobrażam sobie grania w Bad Company bez pada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 22:44, Pile napisał:

Co wy pierdzielicie o xobixe 720? Przecież to by była nowa generacja. I nie może walczyć
z ps 3. Nowej generacji należy się spodziewać najwcześniej w 2011 roku. Chociaż najbardziej
prawdopodobny jest 2012 :D

Plotki mówią o 2010. W tym roku ma się pojawić następca x360 oraz Wii. Sony wtopiło kupę kasy dlatego następca pojawi się trochę później (z tego co pamiętam 2012). Jeśli wierzyć plotkom to niedługo będziemy obserwować walkę następców Wii oraz x360. Czyli masz rację x720 nie będzie walczyć z PS3. Teraz MS i Sony muszą się bać Wii 2.

Ciekawe kto się spodziewał, że z wojnę current genów wygra Wii? Wszyscy skazywali ją na pożarcie a okazałą się najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, albo jestem jakiś inny, albo może ślepy, ale jakoś nie czuję, żeby PS3 źle się powodziło. Gram w świetne gry (których jest dużo i pod względem dostępnego czasu nie jestem w stanie zaliczyć wszystkich), oglądam filmy na BD (który zjada DVD na śniadanie, a filmów coraz więcej i tanieć zaczynają), sprzęt jest niezawodny, wewnątrz wszystko czego mi potrzeba... Może niektóre kluczowe sprawy (Trofea, Home) pojawiły się z dużym opóźnieniem, ale są i działają. Gdybym mógł się przenieść w przeszłość i dano by mi za darmo do wyboru X360, PS3 albo nowego kompa, bez wahania wybrałbym PS3 (z całym szacunkiem do pozostałych platform i ich posiadaczy). Zatem albo analitycy przesadzają, albo ja mam jakieś niewygórowane oczekiwania, bo już sam nie wiem co o tym narzekaniu na sytuację PS3 sądzić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 22:53, lama123 napisał:

DualShocki z ps2 leżały świetnie, wiem bo sam mam czarnulkę :)

Pad z PS3 jest dokładnie taki sam, więc czemu mówisz, że jest mały?

Dnia 14.12.2008 o 22:53, lama123 napisał:

> I wiesz, że można nabyć pady o większym rozmiarze?
Nieoryginalne, na ch** mi takie :)

Nie na ch.. tylko na rękę ;)

Dnia 14.12.2008 o 22:53, lama123 napisał:

Np. xbox który nie palcuje się przy każdym dotknięciu :)

Przetarcie szmatką nic nie kosztuje, a takie błyszczące urządzenie nieźle się prezentuje w ciemnościach przy niewielkim świetle ;)

Dnia 14.12.2008 o 22:53, lama123 napisał:

Może niektórzy, nic nieznaczący bajer :)

Niektórzy? Większość narzekających do tej pory na głośną pracę X360.
A bajer jest znaczący na pewno dla tych, którzy lubią ciszę grając w coś klimatycznego.

Dnia 14.12.2008 o 22:53, lama123 napisał:

HD był lepszy, niestety pewni osobnicy wycofali się z niego zbyt szybko, format był skazany
na wygraną :(

Skoro był lepszy i miał takiego sojusznika jak M$ to czemu odszedł?

Dnia 14.12.2008 o 22:53, lama123 napisał:

A jakie zalety ma BR oprócz pojemności?
Null.

A jakie zalety miało DVD oprócz pojemności swego czasu? I czy teraz więcej ludzi używa DVD czy CD?
Format się musi rozwinąć.

Dnia 14.12.2008 o 22:53, lama123 napisał:

Dashboard x''a jest bardziej przejrzysty, mówi posiadacz PSP :)

O dashboardzie X''a można mówić wiele, ale na pewno nie to, że jest bardziej przejrzysty od tego z PSP ;)

Dnia 14.12.2008 o 22:53, lama123 napisał:

Zauważyłeś że zasłaniasz takie ładne wloty gdy stoi :>?

Ach, tak... Zauważyłem. Chociaż widziałem już nieraz PS3 stojące, podczas intensywnej pracy. Chyba im to nie zaszkodziło.

Dnia 14.12.2008 o 22:53, lama123 napisał:

W czasach gdy miliony ludzi traci pracę ? Oczywiście :)

Uwierz, że wystarczy oszczędzić oraz z rozwagą kupić sprzęt i można mieć nawet obie konsole w domu ;)

Dnia 14.12.2008 o 22:53, lama123 napisał:

Bullshit, PS3 nie wybija się tytułami.

PS3 ma tak samo wartościowe tytuły, co Xbox 360. Kwestia komu dany tytuł się spodoba.

Dnia 14.12.2008 o 22:53, lama123 napisał:

A ta jest superanckość polega na potędze CELLa dzięki której nie da się na niego normalnie
programować :>?

A może Cell jest rzeczywiście taki dobry, tylko że są programiści mówiący inaczej, bo po co się męczyć, skoro można szybko? Zdolny i cierpliwy człowiek poradzi sobie ze wszystkim.

Dnia 14.12.2008 o 22:53, lama123 napisał:

Post pisany był ironicznie ale widzę że nie zauważyłeś tego :]

Mylisz się, zauważyłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze napisane sam mam ps3 i wole ten sprzet od xboxa ale sony leci sobie w kulki gdyby nie fakt ze w tamtym okresie mialem sporo kasy ktora moglem wydac to pewnie wybralbym xboxa ale z powodu zastrzyku finansowego zakupilem ps3 moim zdaniem sprzet lepszy od xboxa lecz za drogi ;)

Uwazam ze jesli sony opuscilo by ceny konsolki i zadbalo bardziej o gierki na wylacznosc to przegoniloby xboxa

nie chce wywolac zadnej wojny ale mysle ze tak wlasnie by bylo bo xboxa kupuja ludzie ze wzgledu na cene bo mysle iz male jest ludzi ktorzy kupuja ta konsolke ze wzgledu na gry przeciez wiekszosc z nich mozna zagrac na ps3 lub na PCie

a wii? to juz calkowicie inna historia i moim zdaniem wii to nie jest konsola tylko zabawka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszą konsolą na rynku jest nadal PS2 dobra cena mnóstwo ciekawych pozycji w przystępnej cenie,gram teraz w Metal Gear Solid Snake Eater i jest zajebiście :) Pozdrawiam wszystkch fanów starego dobrego PS2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hieh poza tym nie zapominajmy o jednej ważnej rzeczy: moim zdaniem X360 wygrał paradoksalnie między innymi dzięki temu, że bardzo wcześnie został złamany. Przecież warez na X360 kwitnie sobie w najlepsze... a w momencie kryzysu kto normalny będzie wydawał 200 - 260 zł na jedną grę! no i co z tego, że PS3? PlayStation stracila 90% exclusive''ów, a te które są nie są warte posiadania konsoli, filmów na BRD jest jak na lekarstwo i są cholernie drogie, sama konsola natomiast jest droga. Powtarzam - co z tego, że PS3? Ludzie chcą sprzętu w normalnych granicach cenowych, z dużą ilością fajnych/bardzo fajnych gier, wsteczną kompatybilnością, rozbudowaną platformą OnLine, no i co by się nie oszukiwać - możliwością piracenia. X360 ma to wszystko i PS3 - choćby nie wiem jak się fanboye nie zapluwali - ma to wszystko. Sony było zbyt pewne siebie i, jak to zazwyczaj w takich sytuacjach bywa, przegrało tą bitwę. Oby nie przegrało wojny - bo zawsze jest lepiej mieć jedną konsolkę więcej na rynku, niż mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielka Wojna Fanbojów Epizod 15879844669565242826494147249!!11!1!!!1111oneoneonelevenhundredeleven

Ludu grający... to jest żenujące...

Jestem posiadaczem i PlayStation 3 i Xboxa 360 i jak czytam co niektórzy tu piszą, to po prostu coś się we mnie przewraca i turla -_- Te wszystkie wymiany typu "PS3 ma kształt elipsy i nie można nic na nim postawić" ("Big prize" dla człowieka, który kupuje konsolę żeby coś nań stawiać, well done mate!), czy "Xbox rox, ma Girsy i w ogóle za dwa lata będzie xbox720!!!oneoneone" (wsadźcie sobie tą "uber-fajną" nazwę 720 tam, skąd ją wyciągnęliście - w zad) są najzwyczajniej w świecie żałosne... Do cholery - Sony zwaliło, tak to fakt. Kampania This Is Living trafiła do małej ilości ludzi (mimo to, imho jest świetna), marketing Japońskiego Giganta nie zdał egzaminu. Czy to znaczy że PS3 jest słabe? NIE. To znaczy że ktoś musi zacząć reklamować ową konsolę w sposób inny, aniżeli dotychczas. Obniżka ceny też by się przydała, bo niestety mało kogo obchodzi fakt, że PS3 jest produktem najwyższej jakości, a Sony za jakość każe sobie słono płacić. Klient woli pójść do konkurencji i nabyć klocka - proste, zostanie mu jeszcze kasa na jakieś gry. Sony narzuciło taką a nie inną cenę, bo chce w końcu zarobić na swojej konsoli i niestety ślepo się tego trzyma - niestety dla siebie, bo paradoksalnie jeszcze na tym tracą. Stąd wynika kiepska sprzedaż PS3. Cena nadal jest za wysoka, mimo iż i tak jest już dobrze w stosunku do tego, co było rok temu (ja za swoją 60GB płaciłem 2400zł i nie żałuję.).

Co do samych konsol zaś - możemy w nieskończoność toczyć jakieś chore batalie PS3 vs 360, ale co nam to da? Osobiście uwielbiam Sony, złapałem się na ich machinę marketingową i jestem wierny marce - wychowałem się na pierwszym PlayStation, kupiłem PS2, PSP i PS3. I najwyraźniej, staram się w tym poście bronić Sony - ktoś krzyknie "Durny fanboj!". Ha i tu jest mały zonk - mam też 360, a w "międzyczasie" przez moje ręce przeszło od cholery konsol - zarówno pierwszy xbox, jak i Dreamcast, GameCube i wiele, wiele innych. PlayStation po prostu odpowiada mi jako marka, lubię serie zarezerwowane dla tej platformy, same konsole zaś (mówię o tych, które mam) gniotą jakością wykonania i dlatego jestem za S. PS3 jest zrobione cudownie i patrząc na produkty Sony i MS - sorry, ale PS3 bardziej mi się podoba. Co do strony technicznej... Dobry Boże, czy naprawdę przepustowość pamięci jest głównym kryterium dla określania czy konsola jest fajna czy niefajna? Ważne są gry. IMHO chlebak ma sporo dobrych gier, podobnie zresztą jak keksboks. Zaryzykuje twierdzenie, że kwestii biblioteki gier, sprawa stoi mniej więcej na podobnym poziomie - tak mi się przynajmniej wydaj (ja jako szczęśliwy posiadacz PS3 60GB mam jeszcze w cholerę gier z PS2 ^^).

Więc o co wszystko się rozbija?

O cenę. O tą cholerną metkę, która mówi ile kasy trzeba wyłożyć na dany sprzęt. Cena ma odbicie w jakości i zastosowanej technologii (nie daruję MS tego cholernego DVD, pre-his-to-ria!). Cena moi drodzy. Sony wydało na swoją konsolkę krocie i teraz chce zwrotu. Dlatego cena tak wygląda. A ponieważ cena jest tak wysoka, mało kogo stać na PS3. A że mało kogo stać - sprzedaż wygląda tak, a nie inaczej. Nie można mieć pretensji do Sony, że chce zwrotu zainwestowanej kasy, wszak na konsoli ma się zarabiać. Hi-Endowy kombajn za hi-endową cenę. IMO warto. Ale szczególnie w dobie kryzysu, to cena dyktuje sprzedaż. I dlatego xbox sprzedaje się lepiej - jest tańszy. Nie koniecznie LEPSZY. Tańszy. I szczerze - mielibyśmy na ogólnoświatowym rynku gier solidny burdel, gdyby cena PS3 spadła nagle do poziomu xboxowej. Ale nie spadnie, przynajmniej na razie...

A wojny fanbojów będą toczyć się dalej. Osobiście zabieram głos rzadko, nawet bardzo. Czemu? Bo zamiast wychwalać czy krytykować konsole, wolę na nich pograć - każda ma swoje wady i zalety, podobnie jak jest ze wszystkim na tym świecie. Mam ten komfort, że mogę grać na obydwu current-genach i może dlatego jest mi łatwo mówić... Tak czy owak, myślę że może być proste rozwiązanie: Jeśli ktoś lubi Xboxa - uszanujmy to. Jeśli ktoś woli PS3 - uszanujmy to. Nie rzucajmy w siebie mięsem przy każdej okazji. Bez ciśnień. Po prostu... Grajmy zamiast toczyć wojny. Wszak o granie i rozrywkę w tym wszystkim chodzi :)

PS. "Statek Tonie" - czy czasem w samym tytule newsa nie jest wspomniane, że to opinia prasy niebranżowej? Niech wracają do swoich dziedzin, bo czuję że to podobne do oceniania plantacji ryżu przez sprzedawców samochodów. Ta branża - podobnie jak każda inna - rządzi się swoimi prawami. Poobserwujmy, bić na alarm i rzucać hasła typu "statek tonie" będzie można, gdy sprzedaż będzie równa/bliska zeru. Jak na razie PS3 dalej się sprzedaje, a że gorzej od 360? Patrz wyżej - cena robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy tak na mnie naskakujecie? Mówiłem
Dla mnie PS3 i X360 to świetne konsole i nic do nich nie mam bo mają jeden wspólny cel, służyć rozrywce.
Nie mam zamiaru się kłócić która konsola lepsza, mi się nie podoba tylko zachowanie Microsoftu który bez przerwy ma coś do Sony i oczernia go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 00:05, RX-8 napisał:

Nie można mieć pretensji do Sony, że chce zwrotu
zainwestowanej kasy, wszak na konsoli ma się zarabiać.


Firmy produkujące konsoli zarabiają na grach (opłata licencyjna). Konsola jako sprzęt sama za siebie się nie zwróci, bo jest sprzedawana poniżej kosztów produkcji. Przecież właśnie dlatego konsole stały się tak popularne. Powstał hi-endowy kombajn, który zupełnie nie trafił w potrzeby. Bo co z tego, że można odtworzyć MP3 czy przejrzeć zdjęcia? na PC czy laptopie zrobisz dokładnie to samo, ba, jak PC przystosowane tylko do tego złożysz za grosze. SDony zrobiło superkomputer, kiedy rynek chciał konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie zauważył, że amerykańce to wszystko co nie amerykańskie, mają w d...e? Akurat ten artykuł opiera sie o tv amerykańskie gdzie panuje ogólna zasada, że wszystko co nie naszej produkcji jest be i należy to w jakiś ukryty sposób skrytykować. Nie jestem ani za PS3 ani tym bardziej za dorabianiem M$ ale dziwi mnie ta nagonka na PS3. Tym bardziej że w Polsce celuje w tym GRAM.PL. Dlaczego konkurencja GRAM.PL w Polsce tego nie robi? Panowie i panie z GRAM ogłady trochę. BO jak tak dalej pójdzie to ten serwis przemianuje się na www.fanboje360.pl ... Żenada Panowie i Panie żenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 08:17, pysio78 napisał:

Czy nikt nie zauważył, że amerykańce to wszystko co nie amerykańskie, mają w d...e? Akurat
ten artykuł opiera sie o tv amerykańskie gdzie panuje ogólna zasada, że wszystko co nie
naszej produkcji jest be i należy to w jakiś ukryty sposób skrytykować. Nie jestem ani
za PS3 ani tym bardziej za dorabianiem M$ ale dziwi mnie ta nagonka na PS3. Tym bardziej
że w Polsce celuje w tym GRAM.PL. Dlaczego konkurencja GRAM.PL w Polsce tego nie robi?
Panowie i panie z GRAM ogłady trochę. BO jak tak dalej pójdzie to ten serwis przemianuje
się na www.fanboje360.pl ... Żenada Panowie i Panie żenada

yhym - bo powinniśmy tylko chwalić konsole i wygłaszać peania. Niejednokrotnie w swoich newsach wspominałem o awaryjności Xboksa (nawet w tym tekście) oraz o pewnej arogancji Nintendo (drukuje pieniądze? To po co obniżać cenę? Nie wspomniając już o ich odpałach jak Wii Music...). Ale po co ja to piszę - przecież w ogóle nie zrozumiałeś sensu tego artykułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam wierze w sony, nie wyobrażam sobie żeby ponieśli porażkę ze swoim PS3. Ale tak jak autor nadmienił cena to główny czynnik zaporowy, osobiście dla mnie też. Przecież na xbox 360 mogę pograć w prawie te same gry za cenę o wielę niższą (1400 do około 700 złotych). O Wii już nie wspomne, może na świecie sprzedaje się jak świerze bułeczki, ale w Polsce niestety nie da rady. Praktycznie zero kampanii reklamowej, brak jakiejś taniej serii z grami kosztującymi ponieżej 100 złotych, porażka.
Ale co do PS3 mimo że cena jest zaporowa, i pewnie na razie nie spadnie, czekam na tą chol***ą obniżkę. To PS3 w końcu.
Mogę się założyć że mnóstwo jest takich osób które czekają na spadek ceny na taką 3-cyfrową. Wystarczyło by 999 złotych i sprzedaż napewno podskoczyła by do góry. I to nieźle.
PS: Co do samego siebie to jeszcze poczekam aż kupie telewizor z HD, bo takiego nie posiadam, a uważam że granie na zwykłym telewizorze SD mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozpatrywałem kupno PS3, tyle że potem okazało się że wszystkie gry, które przyciągały mnie do tej konsoli wychodza również na X360: Resident Evil 5 (to również wychodzi na mojego ukochanego Pieca), Final Fantasy 13. Jedynie MGS 5 mógłby mnie przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 01:14, Bambusek napisał:

SDony zrobiło superkomputer, kiedy rynek chciał konsoli.


PS3 jest konsolą. Tyle że ma po prostu bardzo bogate wyposażenie dodatkowe.
Naprawdę tak was boli, że PS3 ma tego całego Blu-Raya? DVD Xboksowi przestanie w końcu wystarczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować