Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niebranżowa prasa analizuje sytuację PS3. "Jest źle", "statek tonie" i inne takie...

136 postów w tym temacie

Dnia 15.12.2008 o 10:05, Zelgadis napisał:

Naprawdę tak was boli, że PS3 ma tego całego Blu-Raya? DVD Xboksowi przestanie w końcu
wystarczać.


a na cholere mi to Blu ? Filmow nie ogladam w ogole bo szkoda mi na nie czasu, a gry na X''a na mniejszych nosnikach nie ustepuja grafika... wiec po co placic za cos co Ci nie jest potrzebne ? Bez blu cena bylaby nizsza.

PSX uwielbiam, ciagle gram w klasyczne jrpg na niego, PS2 bylo gorsze pod wzgledem gier, juz nie bylo tylu hitow, ale bylo w co pograc. A PS3 szkoda gadac, 2 moze 3 tytuly w ktore chce zagrac, to narazie zbyt malo aby kupowac konsole. Sony gry zapewniac do cholery! Beda gry bedzie sprzedaz :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 12:13, EmperorKaligula napisał:

PSX uwielbiam, ciagle gram w klasyczne jrpg na niego, PS2 bylo gorsze pod wzgledem gier,
juz nie bylo tylu hitow, ale bylo w co pograc.

Jak to było gorsze? A FF X to nie hit? ;)

Dnia 15.12.2008 o 12:13, EmperorKaligula napisał:

A PS3 szkoda gadac, 2 moze 3 tytuly w
ktore chce zagrac, to narazie zbyt malo aby kupowac konsole.

Dlatego najlepiej mają jak zwykle ci, którzy z zakupem konsol obecnej generacji poczekają 2 lub 3 lata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tydzień temu kupiłem X360 właśnie ze względu na cenę. PS3 jest dalej 2x droższe od x360 premium a 90% gier wychodzi na obie konsole. Jeśli PS3 stanieje i będzie miało jakies lepsze exlusive''y to wtdy zastanowie się nad jej kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 08:17, pysio78 napisał:

Czy nikt nie zauważył, że amerykańce to wszystko co nie amerykańskie, mają w d...e? Akurat
ten artykuł opiera sie o tv amerykańskie gdzie panuje ogólna zasada, że wszystko co nie
naszej produkcji jest be i należy to w jakiś ukryty sposób skrytykować. (...)

W takim razie jak wyjaśnisz fakt, że Nintendo sprzedaje się lepiej od MSa? Amerykańskie to to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 23:23, Zelgadis napisał:

> DualShocki z ps2 leżały świetnie, wiem bo sam mam czarnulkę :)
Pad z PS3 jest dokładnie taki sam, więc czemu mówisz, że jest mały?

> > I wiesz, że można nabyć pady o większym rozmiarze?
> Nieoryginalne, na ch** mi takie :)
Nie na ch.. tylko na rękę ;)

> Np. xbox który nie palcuje się przy każdym dotknięciu :)
Przetarcie szmatką nic nie kosztuje, a takie błyszczące urządzenie nieźle się prezentuje
w ciemnościach przy niewielkim świetle ;)

> Może niektórzy, nic nieznaczący bajer :)
Niektórzy? Większość narzekających do tej pory na głośną pracę X360.
A bajer jest znaczący na pewno dla tych, którzy lubią ciszę grając w coś klimatycznego.

> HD był lepszy, niestety pewni osobnicy wycofali się z niego zbyt szybko, format
był skazany
> na wygraną :(
Skoro był lepszy i miał takiego sojusznika jak M$ to czemu odszedł?

> A jakie zalety ma BR oprócz pojemności?
> Null.
A jakie zalety miało DVD oprócz pojemności swego czasu? I czy teraz więcej ludzi używa
DVD czy CD?
Format się musi rozwinąć.

> Dashboard x''a jest bardziej przejrzysty, mówi posiadacz PSP :)
O dashboardzie X''a można mówić wiele, ale na pewno nie to, że jest bardziej przejrzysty
od tego z PSP ;)

> Zauważyłeś że zasłaniasz takie ładne wloty gdy stoi :>?
Ach, tak... Zauważyłem. Chociaż widziałem już nieraz PS3 stojące, podczas intensywnej
pracy. Chyba im to nie zaszkodziło.

> W czasach gdy miliony ludzi traci pracę ? Oczywiście :)
Uwierz, że wystarczy oszczędzić oraz z rozwagą kupić sprzęt i można mieć nawet obie konsole
w domu ;)

> Bullshit, PS3 nie wybija się tytułami.
PS3 ma tak samo wartościowe tytuły, co Xbox 360. Kwestia komu dany tytuł się spodoba.

> A ta jest superanckość polega na potędze CELLa dzięki której nie da się na niego
normalnie
> programować :>?
A może Cell jest rzeczywiście taki dobry, tylko że są programiści mówiący inaczej, bo
po co się męczyć, skoro można szybko? Zdolny i cierpliwy człowiek poradzi sobie ze wszystkim.

> Post pisany był ironicznie ale widzę że nie zauważyłeś tego :]
Mylisz się, zauważyłem ;)



Koledze nie chodzi o wielkosc pada tylko o to ze jest niewygodny. Glosna praca xboxa? Chyba nigdy nie widziales go na zywo , te z nowym chlodzeniem wcale nie sa glosne , a jak Ci to przeszkadza to sobie zgraj gre na dysk PROSTE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszna sytuacja, Nintendo dołącza do konsoli jako standard casualowe popierdółki, a $ony chce w tej samej kategorii opychać LBP za ciężkie pieniądze i próbuje zrobić z tej gry wielkiego exclusive''a przyciągającego klientów! Na PS3 jest kilka niezłych gier, które mogły się stać wreszcie sztandarowymi tytułami np. Siren: Blood Curse, ale zostały zepchnięte gdzieś na margines, bo $ony wymyśliło sobie, że ich najsłabiej sprzedająca się konsola od lat będzie walczyć z najbardziej rozchwytywanym Wii. Dziennikarze w takiej sytuacji brutalnie oceniają udział Sony w rynku gier - PS3 nie ma wielkiego argumentu w walce z casualem Wii, oraz hardcorem X''em 360, dlatego jest ogonem w tym wyścigu. I żaden płacz fanboyów tu nic nie zmieni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do analizy państwa z CNN i WT to chyba powinni zająć się czymś innym niż konsolami. Od lat rynek elektronicznej rozrywki udowadnia, że rządzi się innymi prawami niż cała reszta.
Nie ulega jednak wątpliwości, że Sony przy PS3 popełnia mnóstwo błędów marketingowych i chyba już sami nie wiedzą kto ma być ich grupą docelową, bo ich kampanie (choć przyznam kapitalne) są zwyczajnie niezrozumiałe.
Ciągle też wymuszają wysoką cenę PS3 mimo iż oczywistym jest, że zarabia się na grach, a nie na sprzęcie - jeśli chcą poprawić wyniki muszą sprzedać więcej konsol, a żeby sprzedać więcej konsol muszą obniżyć ich cenę. Nie mówimy tu przecież o wzorze matematycznym na pokój na świecie tylko o zimnej kalkulacji.

A trochę z innej beczki - Panie Zaitsev - nie trzeba się bawić w żadne domysły i spekulacje, żeby mieć świadomość tego, że serwis GRAM.PL do konsol zbyt przychylnie nastawiony nie jest. Nie raz, nie dwa dowodziliście tego w swoich tekstach. Mi tam wszystko jedno, bo swoją opinię mam wyrobioną na ten temat, ale przynajmniej się nie tak nie unoś jak ktoś wam to wytyka (nawet jeśli w mało elegancki sposób).
A gwoli ścisłości to Little Big Planet przekroczyło milion sprzedanych egzemplarzy już jakiś czas temu - jak się podaje jakieś informacje, to warto je najpierw potwierdzić - jest to kolejna rzecz, której redaktorzy GRAM.PL powinni się nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 21:52, WorldWar3PL napisał:

Co z tego, że tylko jeden z moich znajomych oddawał x360 do serwisu.
Co z tego, że 2 osoby które znam, do serwisu oddawały PS3.
Co z tego, że zaczynamy już ''3 rok PS3''.
Co z tego, że w najważniejszym okresie roku PS3 leci w sprzedaży na dno.
W końcu PS3 to potęga! Już za rok pokaże nam swoje prawdziwe możliwości! 120 fps w każdej
grze! Prawda ?! Tak ?!


Dokładnie :D Ostatnie zdanie oddaje cały sens mojej postawy w stosunku do ps3 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 14:27, leukocyt.model napisał:

A gwoli ścisłości to Little Big Planet przekroczyło milion sprzedanych egzemplarzy już
jakiś czas temu - jak się podaje jakieś informacje, to warto je najpierw potwierdzić
- jest to kolejna rzecz, której redaktorzy GRAM.PL powinni się nauczyć.

Problem w tym, ze coś nie ma na ten temat doniesień w necie - jest tylko valhalla i zbanowany post na NeoGafie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS3 - sytuacja Sony jest trudna, ale jeśli sami nie wiedzą dla jakiej grupy jest ta konsola to cóż..
Reklama jest bardzo ważna, niektórzy producenci konsol z kilku generacji wstecz przez tą reklamę ponieśli klęske..

A tak poza tym rozbawiacie mnie strasznie swoimi komentarzami....
Rozpoczynacie kolejną wojnę fanbojów nie świadomie, czyli próbujecie w swoich komentarzach nie wychwalać jednej konsoli, ale i tak to robicie, a w rezultacie rozpoczynacie intergalaktyczną wojnę na wielu frontach....

To by było na tyle w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nekromantik dobrze powiedziane, PS3, przez nieudolnych pracowników, SONY coraz bardziej się ośmiesza, Wii, postawiło na całkowicie nowy sposób rozrywki casualowej, xbox postawił na tani sprzęt dla hardkorowców, i obydwie firmy wychodzą z tego z pełnym workiem kasy, a PS3, nawet nei chce mi się mówić, chyba mineły czasy jej świetności, próbują dogonić wszystkich i zarazem nikogo.

Najpierw wyzwali xboxa, zrobili konsolę, która za swoją cenę miała oferować wachlarz zastosowań i owiele wyższą technologię, wyszło co? gówno, no może przesadzam, bo, żeczywiście jest lepsze technologicznie od xboxa, ale nie, aż tak jak każdy sobie wyobrażał przed premiera, właściwie zapowiedzie przedpremierowe były wielką ściemą. Konsola miała być szybka i niezawodna, a czeka się na grę nawet 20min, to juz xbox od niedawna ma opcję wgrywania gier, na HDD, co bardzo umila życie i jest miłym prezentem na gwiazdkę, tak jak obniżka cen xboxa, czego nie można powiedziec o PS3.

Teraz próbuje wyzwać na pojedynek Wii, co jest totalną żenadą, bo wynik jest znany, jeszcze przed rozpoczęciem walki, próbuje wepchać jakieś LBP na swój sprzęt, mając nadzieję, że przyciągną casualowców, którzy przecież nie kupią PS3 tylko dla tej gry, a dlaczego? to chyba każdy wie, gdybym był casualem to miałbym wydawać kupe kasy na PS3, mając obok Wii za dużo niższą cenę i z ogromną biblioteką gier?

Nie chce źle wróżyc Sony, ale ich polityka jest porąbana, czepiają się wszystkiego, zamiast wymyślić coś oryginalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nieodparte wrażenie, że PS4, które pojawi się hmm no właściwie według od poczatku kłamliwych zapewnień Sony, to następne PS miało wejść za 5 a może 10 lat, ale już teraz wiadomomo, że tak nie będzie, bo xbox już szykuje nam X720, chyba na 2010r., i przeczytałem gzdieś informacje że SONY ma zamiar wprowazdić PS4 wtedy gdy wejdzie new xbox, więc mam nieodparte wrażenie, ze PS4 to będzie ostania konsola tej firmy, bo oni po prostu nienadążają już, ilość porządnych gier na PS3 można policzyć na palcach, a za 2 może 3 lata ma wejść kolejna konsola, żallll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znając politykę M$ gdy pojawi się X720 totalnie oleją sprawę X360. Na przestrzeni 10 lat PS3 ze sprzedażą x''a360 zrówna się lub nawet prześcignie. Za parę lat nadal na trójkę będą wychodziły gry - to jest ta inność SONY.

"oni po prostu nienadążają już, ilość porządnych gier na PS3 można policzyć na palcach, a za 2 może 3 lata ma wejść kolejna konsola, żallll"

Ilość dobrych gier na PS3 można policzyć na palcach...po prostu ręce opadają jak to czytam. Proponuję do liczenia przestać używać palców, może uda ci się więcej gier naliczyć. Po piszesz, że za 2 lata ma wejść kolejna konsola ? Nie wiesz tego.

Niektórzy zamiast cieszyć się swoimi konsolami siedzą tutaj i wylewają swoje żale. Może czekają aż sprzęt wróci z serwisu ;] ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się oszukiwać, ale zagrywki Sony w stylu "rok 20xx" rokiem Playstation są już grubo przesadzone.

W dobie kryzysu panującego na rynkach, nie trudno o mniejszą sprzedaż. Moim zdaniem nikogo nie powinno dziwić, że Xbox 360 sprzedaje się lepiej - to zasługa jego ceny. Co jak co, ale Microsoft wiedział co ma zrobić, by zyskać masę nowych klientów. Jeśli ktoś ma do wyboru dwa sprzęty - jeden droższy, drugi tańszy, a nie miał doświadczenia z jego poprzednimi wcieleniami, nie zna się za bardzo na branży, to z góry wybierze to, co ma niższą cenę.

Polityka Sony w kwestiach ceny konsoli jest dość dziwna. Sony nadal na swoich konsolach nie zarabia, a nawet nie zamierza obcinać cen - wydają po prostu modele z większym dyskiem, w prawie tej samej cenie. Wiele osób narzeka, że jest to bezsensu - owszem, po części tak, ale gry również zajmują nieco miejsca na dysku, a gdy do tego dorzucimy dema, filmy (1080p), muzykę, to trochę tego będzie nam potrzeba. Ja na swojej wersji 40GB już praktycznie się nie mieszczę i co rusz muszę usuwać niektóre rzeczy.

Osobiście jak na początku już wspomniałem, denerwuje mnie fakt, w którym Sony wszędzie stwierdza, że dany rok jest rokiem Playstation 3. Kurde, widzą jak jest - bo nie jest różowo, Xbox 360 ze względu na świetną cenę radzi sobie lepiej, ale nie umią z tego wyciągnąć wniosków. A może inaczej - potrafią, ale po prostu dla firmy staje się to nieopłacalne. Zamiast wydawać nowe wersje, z większym dyskiem, mogliby zostawić te, co są i obniżyć ich ceny. PS3 za 999 zł? Sądzicie, że wtedy sprzedaż byłaby mała? Od razu skoczyłaby znacznie do góry, tak jak miało to miejsce w przypadku nowego modelu X360 (Arcade) oraz cięć kosztów Premiuma.

Jestem posiadaczem Playstation 3 już od marca i szczerze nie zamieniłbym tej konsoli na Xboxa 360. Nie, nie chodzi tutaj o to, że mam jakiś wstręt do Xboxa, bo tak nie jest, tylko po prostu PS3 to fantastyczny sprzęt. Mit o braku gier już dawno został obalony - Metal Gear Solid 4, Resistance 2, Motorstorm Pacific Rift, LittleBigPlanet, Siren Blood Curse, Uncharted - są to jedne z najlepszych exclusivów na platformę Sony. Chwalenie się Sony, że PS3 to najtańszy odtwarzacz Blu-Ray też już jest nie na czasie, bo za 600 zł możemy kupić napęd do komputera, a za 2 lata pewnie ceny będą już na akceptowalnym poziomie dla przeciętnego posiadacza PeCeta.

Najbardziej co boli mnie, to polityka Sony względem niezależnych od nich studiów developerskich. Popatrzymy tutaj na Microsoft - firma gotowa jest w stanie wyłożyć masę kasy, aby tylko zyskać ekskluzywne elementy do gry (np. DLC, tak jak w przypadku chociażby GTA IV i nadchodzącego *The Lost and the Damned*, aby tylko zyskać nowych klientów. I jak widać ta polityka się sprawdza. Sony natomiast nic w tym kierunku nie robi - straciło już Final Fantasy XIII, który był ich wróblem w garści, straciło także Tekkena 6 - jedną z najlepszych bijatyk, jakie kiedykolwiek powstały. Kupując konsole między innymi dla tych tytułów wybrałem sprzęt Sony.

I co, mam powiedzieć, że nie jestem zadowolony z konsoli, bo denerwuje mnie polityka Sony? Nie, nigdy tak nie powiem. PS3 dostarcza mi masę dobrej rozrywki, ze sprzętu jestem niesamowicie zadowolony. Grafika to istna poezja, a filmy w jakości 1080p wyglądają fenomenalnie - i kto mi teraz powie, że zaimplementowanie Blu-Raya było złą decyzją? Było rewelacyjną i Sony powinno być z tego dumne, jest to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie. Na bibliotekę gier zupełnie nie narzekam - mam tyle tytułów do kupna, że nie jestem w stanie zrealizować mojej listy życzeń. W tym roku jak szczęście dopisze kupię jeszcze Motorstorma: Pacific Rift, a w przyszłym obowiązkowo Killzone 2, Resistance 2, no i jak się ukażą - Uncharted 2 oraz God of War 3.

Usługa sieciowa - cóż, Home w sumie jest już w publicznej becie, więc też narzekać nie można, no - jedynie serwery mogliby poprawić, bo troszkę błędów wyskakuje ;) Dom jest po prostu świetny, a wspólne potyczki w kręgle, czy bilard ze znajomymi przyprawiają człowieka o radość na twarzy. This is living!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 15:40, master matrox napisał:

I co, mam powiedzieć, że nie jestem zadowolony z konsoli, bo denerwuje mnie polityka
Sony? Nie, nigdy tak nie powiem. PS3 dostarcza mi masę dobrej rozrywki, ze sprzętu jestem
Grafika to istna poezja, a filmy w jakości 1080p wyglądają fenomenalnie Na bibliotekę
gier zupełnie nie narzekam - mam tyle tytułów do kupna, że nie jestem w stanie zrealizować
mojej listy życzeń. W tym roku jak szczęście dopisze kupię jeszcze Motorstorma: Pacific
Rift, a w przyszłym obowiązkowo Killzone 2, Resistance 2, no i jak się ukażą - Uncharted
2 oraz God of War 3.


Z tym się zgadzam, ale powiedz mi jedno... Czy Xbox tego nie oferuje? Oferuje i moze nawet ze zwiększoną dawką w niższej cenie...I O TO CHODZI ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować