Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Łatka do GTAIV na PC "już" jest

31 postów w tym temacie

xD
Mam od tygodnia
Gra mniej się wywala, ale o wiele pogorszyła się jakość cieni(więcej FPS), ni wiem jaki to ma sens by "wymuszać" pogorszenie jakości cieni skoro można sej to ustawić, a teraz to dupa, wszystko na max i wygląda jak kupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 09:44, Ascarib napisał:

xD
Mam od tygodnia
Gra mniej się wywala, ale o wiele pogorszyła się jakość cieni(więcej FPS), ni wiem jaki
to ma sens by "wymuszać" pogorszenie jakości cieni skoro można sej to ustawić, a teraz
to dupa, wszystko na max i wygląda jak kupa


Dzieki za informacje, w takim razie nie instaluje tego "patcha". I po co ja sie staram byc fair i kupuje oryginały?? Ciagle tylko jestem coraz bardziej nachalnie posuwany... płatne bety i DRMy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fakt, reakcja na łatkę szybka jak nie powiem co :). Łatka może nie jest rewelacyjna, ale teraz gram dość komfortowo w dużo wyższych ustawieniach niż wcześniej. Gra jest miodzio, choć mimo wszystko bardziej podobało mi się Vice City i San Andreas (w tej kolejności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi z tym "wymuszaniem obsługi pada"? Ma to jakiś wpływ na GTA, czy na gry w ogóle, bo fakt mimo że nie mam podłączonego pada, to w Fallout 3 wszystko mi teraz pokazuje jakbym grę obsługiwał nim, a nie klawiaturą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaitsev nie ma co szybko się obudziłeś... Łatke od paru dni mozna pobrać za pomocą Live''a jak tylko właczasz grę to wyskakuje stosowny komunikat o aktualizacji. A co do samej aktualizacji to niebardzo poprawia płynność gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie wyłączył wymuszanie kupowania tej gry za taką cenę. Powinna kosztować 39 zł. Jako gniot za 2 lata kosztowała by 9.99 w biedronce i wtedy pewnie bym ją kupił - bo ma fajne pudełko i można w nie włożyć inną płytkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie po instalacji RĘCZNEJ, bo z liva ja viście się nie zainstaluje. Moje pierwsze spostrzezrzenie to takie, że gram w pierwszym dniu po zainstalowaniu patcha wywaliła mi się ok 5 razy do wina, a beż patcha przez tydzień tylko 2 razy :P

Teraz jest już lepiej bo nie wywala do wina.

Zamiast takich poprawek mogliby z miesiąc popracować nad optymalizacją i było by git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji łatki nie widzę żadnej różnicy ale to może dlatego, że jako jeden z nielicznych nie miałem żadnych problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam nieco poprawiło wydajność jak kiedyś popylałem na Low teksturach tak teraz cioram na medium :). Ten patch daje co nieco ale zależy na jakiej konfiguracji sprzętowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i wszystkich problemów nie rozwiązuje, mi jednak bardzo pomógł. W końcu mogę normalnie grać w GTA 4 - zniknęły wszystkie wkurzające błędy, wywalanie do systemu co 20 minut i okazjonalne problemy z uruchomieniem. Szkoda, że nie można tak było od razu. Tylko ponad tydzień czekać na łatkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po zainstalowaniu łatki pierwsze co sie stało to mi gre zjarało kamera co chwila schodziła raz na góre,a raz na dól a samochodami to się nie dało jeździć bo nic nie było widać,musiałem od nowa zainstalować gre potem łatke i wszystko wróciło do normy,ale poprawy w grafice wogole nie ma,płynność nie zwiększyła się nawet o 3 klateczki
niech się wezmą za robotę i zrobią porządną łatkę a nie wypuszczają byle co,dziw że jeszcze nie ogłosili następnej łatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może niech rockstar tak pomyśli i zwyczajnie przerzuci obciążenie graficzne z procesorów na karty? Nie dziwne, że gra się krztusi, jak procesor musi robić większość obliczeń + trzymanie systemu operacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieee no ja mam takiego podejścia już dosyć najpierw mój ukochany Gothic został splamiony tym niby dodatkiem za którego dałem ciężko zarobione pieniądze , teraz 150 zł za GTA IV które uwielbiam na Xboxie , a na PC kupiłem szczególnie dla różnorakich modów replayów i multiplayera, http://pl.youtube.com/watch?v=Vmg6Rf2algY tu jest zawarta cała prawda o GTA 4... Nie potrafie zrozumieć jak ktoś z tak świetnej firmy jak Rockstar pozwolił na wydanie takiej wersji alpha gry!? Bo ja tego nawet betą nie nazwę... Każda jedna gra od nich to sukces . . Manhunt 1-2 , GTA 1,2,3,VC,LCS,VCS,SA, IV <- tylko na konsole , Bully, Midnight Club Dub 3 , Los Angeles, wszystkie te gry miałem i uwielbiałem , nigdy nie zrozumiem co za kretyn z orzeszkiem zamiast mózgu
zainplementował Securom + DRM za grube 200 tyś $$$ przecież jeżeli ktoś chce ściągnąć to ściągnię , a tę astronomiczną sumę mogli wydać na samą grę i przystosowanie silnika Rage do PC!!!! Albo chociaż wydać na reklamę , choć to GTA i jej zbytnio nie potrzebuje ;). Mam nadzieje że ktoś tam na górze w Rockstar poleciał na łeb i zawaliła mu się przez to kariera bo takich błędów się nie popełnia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre zdanie Zaitseva. Gra właściwie mi wogóle nie przyspieszyła ale też nie zwolniła. Błędy znikających tekstur nadal są i inne błędy graficzne. Co prawda gra zaczęła szybciej się wyłączać i włączać, wreszcie gra mi zachowuje ustawienia grafiki i postaci ale co z tego? Gra i tak nie ma Antyaliasingu, filtrowania anizotropowego ani obsługi SLI/Crossfire. Karygodne błędy. Powiedzmy sobie szczerze: Rockstar wypuścił Betę gry GTA4. Co prawda sterowanie, fabuła i ogólnie grywalność jest bardzo dobra ale niedopracowanie gry widać nawet przy instalacji gry. Nie rozumiem tej złej optymalizacji kodu. Grafika nie jest taka super hiper nawet na maksymalnych detalach [sorry, zapomniałem, że nie da się włączyć wszystkich opcji graficznych na maksa, a więc maksymalnych na moim sprzęcie], animacje, ok, są piękne i genialne ale cóż z tego, skoro gra nie jest taka płynna jak powinna być? Teraz będą się różnymi rzeczami tłumaczyć, Rockstar wydał produkt niekompletny i dopiero po jakimś celuję: piątym patchu gra będzie śmigać tak jak powinna. Pytanie: ile będą ważyły te wszystkie patche i czego nie naprawią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować