Zaloguj się, aby obserwować  
kubos2006

Dysk twardy

208 postów w tym temacie

Ym. Nie rozumiem. Mam dysk SSD 120GB. Na pulpicie mam widget, który pokazuje mi aktualną zajętość dysku. Od paru dni zajętość stale rośnie. Nic się nie ściąga, nic nie instaluje (100% żadnych wirusów). Powiedzmy siedzę na komputerze, mam 88GB. Za godzinę już mam 90GB. Totalnie nie ogarniam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 12:23, Barnette napisał:

Ym. Nie rozumiem. Mam dysk SSD 120GB. Na pulpicie mam widget, który pokazuje mi aktualną
zajętość dysku. Od paru dni zajętość stale rośnie. Nic się nie ściąga, nic nie instaluje
(100% żadnych wirusów). Powiedzmy siedzę na komputerze, mam 88GB. Za godzinę już mam
90GB. Totalnie nie ogarniam :D


Próbowałeś analizować dysk jakimś narzędziem sprawdzającym ile zajmują poszczególne katalogi lub coś w tym stylu? Sprawdź gdzie ci rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 12:39, rob006 napisał:

Próbowałeś analizować dysk jakimś narzędziem sprawdzającym ile zajmują poszczególne katalogi
lub coś w tym stylu? Sprawdź gdzie ci rośnie.


Ok, pobrałem WinDirStat. Wolna przestrzeń się zgadza, ale co to jest "nieznany" i aż 20 GB? Nie da się tam wejść ani przejżeć. Nie wiem czy jest to właśnie kwestia zanikającego miejsca, ale zajętość dysku stale rośnie xD

20141109125558

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z jedną z moich partycji. Mianowicie za pomocą windowsowskiego narzędzia do zarządzania dyskami chciałem wydzielić sobie z niej trochę miejsca do utworzenia jeszcze jednej partycji. No i wszystko by było pięknie, gdyby nie to, że podczas tej operacji najnormalniej w świecie wywaliło mi Blue Screena, a po ponownym uruchomieniu komputera co prawda miejsce zostało wydzielone, ale stara partycja już w ogóle nie jest widoczna. Próbowałem użyć programu EaseUS Partition Recovery, ale nie udało mu się nic zdziałać. Rzucam screena, żeby pokazać ja to teraz wygląda (to 244,14 GB to utracona partycja, 48,83 GB zostało dopiero co z niej wydzielone). Jakieś pomysły jak ją przywrócić?

20150905170354

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Piszę do Was w związku z pewnym problemem (serią problemów)? Mianowicie wczoraj wymieniłem w komputerze kartę graficzną (MSI R9 380). Z uwagi na jej rozmiary zmuszony byłem zmienić wpięcia SATA na te położone niżej. Złożyłem komputer, odpaliłem i tutaj zaczynają sie schody. Pulpit zamarza, a dioda HDD na obudowie świeci ciągle. Raz komputer zresetował sie sam, innym razem zrobiłem to ja, ale w 90% przypadków po resecie wszystko zatrzymuje sie na ekranie bootwania. Komputer nie odnajduje dysku twardego, a dioda dalej świeci.

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2015 o 17:05, Hoplita napisał:

Jakieś pomysły jak ją przywrócić?


W innym przypadku napisalbym sprobuj przywrocic tablice partycji np. Testdiskiem, ale czy w Twojej sytuacji trzeba zrobic cos wiecej nie mam pojecia ani nie wiem jak program zadziala w tej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować