Zaloguj się, aby obserwować  
kubos2006

Dysk twardy

208 postów w tym temacie

Dnia 30.06.2009 o 11:23, Woo-Cash napisał:

Jak podzielić dysk C na drugi o pojemności 20 GB?


Możesz skorzystać z pomocy programów typu Partition Magic lecz jeżeli na C:/ masz system zainstalowany będziesz musiał przeżyć format tego dysku, a następnie podziału można dokonać z poziomu instalatora XP, bądź za pomocy komendy fdisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 12:01, ArkStorm napisał:

> Jak podzielić dysk C na drugi o pojemności 20 GB?

Możesz skorzystać z pomocy programów typu Partition Magic lecz jeżeli na C:/ masz system
zainstalowany będziesz musiał przeżyć format tego dysku, a następnie podziału można dokonać
z poziomu instalatora XP, bądź za pomocy komendy fdisk.


Format? Nie da rady, zwłaszcza, ze systemu nie mam na płytce. Chodziło mi to, żeby na drugiem dysku( powiedzmy D) zainstalować Win7 jako drugi system...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 12:03, Woo-Cash napisał:


Format? Nie da rady, zwłaszcza, ze systemu nie mam na płytce. Chodziło mi to, żeby na
drugiem dysku( powiedzmy D) zainstalować Win7 jako drugi system...


To będziesz musiał się pobawić programami Partition Magic albo Partition Logic. Całkiem ładnie jest wszystko opisane tu: http://komputery.katalogi.pl/Partition_Magic_za_r%C4%85czk%C4%99_-t28436.html

Osobiście się praktycznie nigdy nimi nie "bawiłem", dwa razy miałem z nimi styczność ale zawsze przysparzały mi sporo problemów, co kończyło się formatem :D Jestem zwolennikiem komendy "fdisk" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dyskiem zewnętrznym Fujitsu MJA2400BH G2. USB. Mój komputer, tak samo jak i laptop go nie widzą. Tzn. po podłączeniu pojawia się informacja że dysk został rozpoznany oraz zostały zainstalowane sterowniki, można go też znaleźć w menedżerze urządzeń ale w "moim komputerze" go po prostu nie ma;/ Inny dysk zewnętrzny jaki mam - Seagate działa bez zarzutu, ale co do tego nie mam pomysłu co może być nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawy klik na Mój komputer-->Zarządzaj-->Magazyn>Zarządzanie dyskami

Tam będzie ten dysk, musisz utworzyć partycje i sformatować go, wtedy dopiero pojawi się on w komputerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 07:25, blacklio2 napisał:

Prawy klik na Mój komputer-->Zarządzaj-->Magazyn>Zarządzanie dyskami

Tam będzie ten dysk, musisz utworzyć partycje i sformatować go, wtedy dopiero pojawi
się on w komputerze


Wielkie dzięki za pomoc:D Pomogło;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Mam zamiar zainstalować od nowa system i przy okazji podzielić na nowo na partycje. Dysk ma 300GB. Czy dobrze jest przed tą operacją znuke''ować dysk? Jeśli tak, to jaki nadpis radzicie? Czy da się to przeprowadzić z pendrive''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz ale nie musisz, poprzez instalator możesz pokasować i sformatować partycję, osobiście polecam gparted darmowy program do grzebania w partycjach.
Z penka da radę pod warunkiem że bios płyty głównej umożliwia to, dodatkowo taką instalkę musisz odpowiednio spreparować ( szczegóły znajdziesz w google )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo łapię, o co Ci chodzi z tym nowotworem językowym (nuke''owanie dysku), ale podejrzewam, że chcesz go wyczyścić ze wszystkich danych. Jeśli tak jest i to Ty będziesz tego dysku używał, to nie ma najmniejszej potrzeby, wystarczy, że pozakładasz od nowa partycje. Gdybyś chciał ten dysk komuś opchnąć, to by mieć 99% pewności, że ten ktoś nie odtworzy Twoich danych, musiałbyś go zapisać całego przypadkowymi danymi przynajmniej raz (z tego, co pamiętam, to 5- czy 7-krotne zapisanie całego dysku losowymi ciągami bajtów poważnie utrudni odzyskanie danych nawet osobom z dostępem do specjalistycznego sprzętu, "domowymi" sposobami tak "zniszczone" dane są nie do odtworzenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skąd ja mam wiedzieć co jest w instrukcji PS3, tutaj są posty głównie dotyczące PC, jeśli nie masz takiej instrukcji to na forum jest wątek konsolowy to się w nim pytaj.

Skąd mam wiedzieć jakie masz kino domowe, może podałbyś garść informacji od siebie, co to za marka jaki model


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 23:52, blacklio2 napisał:

A skąd ja mam wiedzieć co jest w instrukcji PS3, tutaj są posty głównie dotyczące PC,
jeśli nie masz takiej instrukcji to na forum jest wątek konsolowy to się w nim pytaj.

Skąd mam wiedzieć jakie masz kino domowe, może podałbyś garść informacji od siebie, co
to za marka jaki model

kino panasonic Panasonic SC-PT465

Dnia 28.12.2009 o 23:52, blacklio2 napisał:



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować